Wczasy w Bar - co musisz wiedzieć?

  • O Bar
  • Opinie
  • Pogoda
  • image/svg+xml Zdjęcia
Flaga Bar

Bar

Stolica:
Czarnogóra
Waluta:
EUR
Powierzchnia:
0 km2
Liczba ludności:
17 727

Czarnogórski Bar to miasto na styku kultury Zachodu i Wschodu. W przeszłości było m.in. rzymskim Antibarum, włoskim Antivari, a nawet miastem należącym do Imperium Osmańskiego – turecka twierdza pozostała niezdobyta aż do XIX wieku. Ale dziś Bar to przede wszystkim magiczna miejscowość, w której spędzisz niezwykłe wakacje. All inclusive, a może wycieczka objazdowa po Bałkanach? Bar to zawsze dobry cel podróży, nawet na last minute. Riwiera Barska urzeka pięknymi plażami, krystalicznie czystymi wodami Adriatyku i mocą zabytków. Będąc tutaj, koniecznie zwiedź Stary Bar, który w 1979 roku został zniszczony w trzęsieniu ziemi i usiądź choć na moment pod najstarszym drzewem oliwnym na świecie. Pamięta jeszcze czasy starożytne – ma 2500 lat! A poza tym czekają na Ciebie sporty wodne, świetna kuchnia i… wypoczynek, jakiego długo nie zapomnisz!

Opinie o Bar

Bar
5.5 /6

Zachwyt

Stary Bar-miasteczko zamieszkałe przez dwa tysiące osób- wszyscy tu się znają i szanują . Czas płynie wolniej. Majestatyczne góry , na zboczach których ukryło się piekne miejsce zniszczone przez trzęsienie ziemi .
Dodał(a):
Tatians, 25.08.2019
4.0 /6

Canj - jestem na NIE

Polecam Czarnogórę, jednak proponuję wybrać jakąś większą miejscowość pod względem turystycznym. Odwiedzona przez nas miejsowość Canj to taki ubogi kuzyn Sosnowca - nic tam nie ma, NIC
Dodał(a):
MAGDALENA, Radom, 01.09.2019
4.5 /6

Dobra Voda.

Malutkie miasteczko z dwiema plażami i zbyt duża ilością ludzi. Knajpki i sklepy z pamiątkami są tylko w pierwszej linii brzegowej. W drugiej nie ma nic...
Dodał(a):
Jarek, 26.08.2019
5.5 /6

Bar

"gdy rodziła się nasza planeta, najpiękniejsze spotkanie morza z lądem przypadło czarnogórskiemu wybrzeżu".G. Byron.
Dodał(a):
Tamara, Zabrze, 04.09.2019
6.0 /6

Bar

Piękne miasto i nowe i Stary Bar. Jeśli lubimy zwiedzanie to na pewno nas nie zawiedzie i nie rozczaruje
Dodał(a):
MALGORZATA, PRZEZCHLEBIE, 29.09.2019
6.0 /6

Stary Bar

Zaciekawił nas Stary Bar/ miasto - brata włoskiego Bari / , historyczne miasto, które jest w tej chwili jednym wielkim stanowiskiem archeologicznym pod gołym niebem. Ruiny miasta otoczone masywnymi murami obronnymi. Najstarsze drzewo oliwne na Bałkanach owocujące ponad 2300 lat, dziś chronione jako pomnik przyrody Warto było poznać i zobaczyć historyczne zabytki wybranej przez nas wycieczki.
Dodał(a):
G. Puzdrowska, 16.07.2019
5.5 /6

Stary Bar

Miasto Stary Bar / miasto - brata włoskiego Bari/ zasługuje na uwagę, gdyż jest jednym wielkim stanowiskiem archeologicznym pod gołym niebem. Widzieliśmy najstarsze drzewo oliwne na Bałkanach, które wydaje owoce od ponad 2300 lat i dziś jest pomnikiem przyrody.
Dodał(a):
G. Puzdrowska, 15.07.2019
5.0 /6

Bar

Miejsce w którym czas się zatrzymał. Można tam oderwać się całkowicie od współczesnego świata i w spokoju zwiedzać, bez tłumów turystów.
Dodał(a):
Agnieszka, Rawicz, 14.07.2019
6.0 /6

Stary Bar

Bardzo klimatyczne miasto, ruiny , roślinność. Stare drzewo oliwne 2000 lat. Koniecznie trzeba zobaczyć. Klimatyczne knajpki, można dogadać się po polsku.
Dodał(a):
Dorota, Warszawa, 09.07.2019
5.0 /6

Cerkiew i port

Polecam zwiedzić cerkiew ( prawdopodobnie z ... XXI wieku ) . I port. Szczególnie tuż przed zachodem słońca.
Dodał(a):
JERZY TADEUSZ, WARSZAWA, 09.07.2019
5.0 /6

Ciekawe, spokojne miejsce.

Wszędzie poruszaliśmy się miejscową komunikacją. Ludzie są pomocni i nie nastawieni na zysk za wszelką cenę. Potrzebujący znajdzie dykoteki, ciche knajpki ktoś inny. Dużo do oglądania dla ciekawskich.

Dodał(a):
Norbert, Łódź, 26.07.2018
5.3/6 Ocena ogólna Bar

Pogoda w Bar

Pogoda w Barze jest charakterystyczna dla klimatu śródziemnomorskiego, panującego na wybrzeżu Czarnogóry. Krótką wiosnę szybko zastępuje długie i upalne lato, a w lipcu i sierpniu temperatura w Barze wynosi zwykle od 25°C do nawet 30°C. Zimy są natomiast bardzo łagodne, a słupek rtęci spada jedynie do 5°C-10°C. Zimą i wczesną wiosną mogą jednak występować nieco częstsze opady deszczu.
Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zadzwoń Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt
Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon