Wczasy w Bar - co musisz wiedzieć?

  • O Bar
  • Opinie
  • Pogoda

Bar

Wczasy w Bar – słynnym kurorcie w Czarnogórze

Chcesz pochwalić się znajomym, że „lecisz do Baru” na wakacje? Na pewno będą mieli zdziwione miny! Bar nie ma jednak kompletnie nic wspólnego ze słynną miejscówką na mieście – jest to bowiem nazwa… przepięknego miasta w Czarnogórze! Bar to miasto nadmorskie, jakie stanowi największy port bałkańskiego państwa. To szalenie ważny węzeł komunikacyjny, a także miasto znane z połączenia kultury Wschodniej i Zachodniej. Zdecydowanie, to magiczne miejsce na mapie Czarnogóry, w którym można znaleźć świetną bazę noclegową i spędzić tu niezapomniane chwile!

Czarnogórski Bar i wakacje nad ciepłym Adriatykiem
Jeżeli chcesz wypocząć od codzienności i „złapać” trochę słońca, w mieście Bar na pewno uda się tego dokonać! Riwiera Barska nie od dziś przyciąga turystów swoim ciepłym klimatem, krystalicznie czystą wodą Morza Adriatyckiego i ciepłymi plażami. Można tu również uprawiać wiele sportów wodnych, co czyni miejscowość Bar na wczasy wręcz… doskonałą – nie tylko dla fanów plażowania, ale i aktywnego spędzania czasu na wakacjach. Czarnogórskie wybrzeże zdecydowanie warte jest zobaczenia – zwłaszcza, że otoczone jest oliwnymi gajami, błękitem wielkiej wody i zielenią pasm górskich, które otaczają miejscowość z każdej strony.

Bar czyli wczasy w cieniu zabytków
Oprócz spędzania miłych chwil na plaży, warto będzie również nieco pozwiedzać. Wybierz się zatem na Stare Miasto i odwiedź Stary Bar – możesz tam usiąść pod najstarszym drzewem oliwnym na całym świecie! To drzewo nazywa się Stara Maslina i ma aż 2500 lat – warto będzie wybrać się tam i poczuć jego starożytną energię. Przekonaj się, jak wiele skrywają w sobie również ruiny Starego Miasta Bar. Wakacje spędzone w tym miejscu pozwolą Ci odkryć wiele „perełek” architektury starożytnej – jak bramę miejską bądź cytadelę. Warto będzie również udać się na wycieczkę nad Jezioro Szkoderskie, aby podziwiać w jego okolicy cuda natury! Koniecznie odwiedź Bar –czyli jedno z najbardziej słonecznych miast w południowej części Czarnogóry. Poleniuchuj trochę na plaży, zachłyśnij się starożytną historią, skosztuj lokalnych przysmaków i spędź w Bar wymarzone wczasy!

Opinie o Bar

Bar
6.0 /6

Coś niesamowitego

Jak opinia o samym państwie - malowniczo, ceny odpowiednie na "polską kieszeń", wszędzie blisko, ludność dość gęsto skumulowana, przyjazna komunikacja, ruch na drogach odczuwalny, lecz nie uciążliwy - jak najbardziej można przyjechać samochodem z Polski (z resztą - sporo tablic rej. PL było widać w okolicy).
Dodał(a):
Daniel, okolice Poznania, 28.12.2020
6.0 /6

Bar

Piękne miasto i nowe i Stary Bar. Jeśli lubimy zwiedzanie to na pewno nas nie zawiedzie i nie rozczaruje
Dodał(a):
MALGORZATA, PRZEZCHLEBIE, 29.09.2019
5.5 /6

Bar

"gdy rodziła się nasza planeta, najpiękniejsze spotkanie morza z lądem przypadło czarnogórskiemu wybrzeżu".G. Byron.
Dodał(a):
Tamara, Zabrze, 04.09.2019
4.0 /6

Canj - jestem na NIE

Polecam Czarnogórę, jednak proponuję wybrać jakąś większą miejscowość pod względem turystycznym. Odwiedzona przez nas miejsowość Canj to taki ubogi kuzyn Sosnowca - nic tam nie ma, NIC
Dodał(a):
MAGDALENA, Radom, 01.09.2019
4.5 /6

Dobra Voda.

Malutkie miasteczko z dwiema plażami i zbyt duża ilością ludzi. Knajpki i sklepy z pamiątkami są tylko w pierwszej linii brzegowej. W drugiej nie ma nic...
Dodał(a):
Jarek, 26.08.2019
5.5 /6

Zachwyt

Stary Bar-miasteczko zamieszkałe przez dwa tysiące osób- wszyscy tu się znają i szanują . Czas płynie wolniej. Majestatyczne góry , na zboczach których ukryło się piekne miejsce zniszczone przez trzęsienie ziemi .
Dodał(a):
Tatians, 25.08.2019
6.0 /6

Stary Bar

Zaciekawił nas Stary Bar/ miasto - brata włoskiego Bari / , historyczne miasto, które jest w tej chwili jednym wielkim stanowiskiem archeologicznym pod gołym niebem. Ruiny miasta otoczone masywnymi murami obronnymi. Najstarsze drzewo oliwne na Bałkanach owocujące ponad 2300 lat, dziś chronione jako pomnik przyrody Warto było poznać i zobaczyć historyczne zabytki wybranej przez nas wycieczki.
Dodał(a):
G. Puzdrowska, 16.07.2019
5.5 /6

Stary Bar

Miasto Stary Bar / miasto - brata włoskiego Bari/ zasługuje na uwagę, gdyż jest jednym wielkim stanowiskiem archeologicznym pod gołym niebem. Widzieliśmy najstarsze drzewo oliwne na Bałkanach, które wydaje owoce od ponad 2300 lat i dziś jest pomnikiem przyrody.
Dodał(a):
G. Puzdrowska, 15.07.2019
5.0 /6

Bar

Miejsce w którym czas się zatrzymał. Można tam oderwać się całkowicie od współczesnego świata i w spokoju zwiedzać, bez tłumów turystów.
Dodał(a):
Agnieszka, Rawicz, 14.07.2019
6.0 /6

Stary Bar

Bardzo klimatyczne miasto, ruiny , roślinność. Stare drzewo oliwne 2000 lat. Koniecznie trzeba zobaczyć. Klimatyczne knajpki, można dogadać się po polsku.
Dodał(a):
Dorota, Warszawa, 09.07.2019
5.0 /6

Cerkiew i port

Polecam zwiedzić cerkiew ( prawdopodobnie z ... XXI wieku ) . I port. Szczególnie tuż przed zachodem słońca.
Dodał(a):
JERZY TADEUSZ, WARSZAWA, 09.07.2019
5.0 /6

Ciekawe, spokojne miejsce.

Wszędzie poruszaliśmy się miejscową komunikacją. Ludzie są pomocni i nie nastawieni na zysk za wszelką cenę. Potrzebujący znajdzie dykoteki, ciche knajpki ktoś inny. Dużo do oglądania dla ciekawskich.

Dodał(a):
Norbert, Łódź, 26.07.2018
5.3/6 Ocena ogólna Bar

Pogoda w Bar

Pogoda w Barze jest charakterystyczna dla klimatu śródziemnomorskiego, panującego na wybrzeżu Czarnogóry. Krótką wiosnę szybko zastępuje długie i upalne lato, a w lipcu i sierpniu temperatura w Barze wynosi zwykle od 25°C do nawet 30°C. Zimy są natomiast bardzo łagodne, a słupek rtęci spada jedynie do 5°C-10°C. Zimą i wczesną wiosną mogą jednak występować nieco częstsze opady deszczu.
Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zadzwoń Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt
Nasi konsultanci są do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon