Wczasy w Bar - co musisz wiedzieć?

  • O Bar
  • Opinie
  • Pogoda
  • image/svg+xml Zdjęcia
Flaga Bar

Bar

Stolica:
Czarnogóra
Waluta:
EUR
Powierzchnia:
0 km2
Liczba ludności:
17 727

Czarnogórski Bar to miasto na styku kultury Zachodu i Wschodu. W przeszłości było m.in. rzymskim Antibarum, włoskim Antivari, a nawet miastem należącym do Imperium Osmańskiego – turecka twierdza pozostała niezdobyta aż do XIX wieku. Ale dziś Bar to przede wszystkim magiczna miejscowość, w której spędzisz niezwykłe wakacje. All inclusive, a może wycieczka objazdowa po Bałkanach? Bar to zawsze dobry cel podróży, nawet na last minute. Riwiera Barska urzeka pięknymi plażami, krystalicznie czystymi wodami Adriatyku i mocą zabytków. Będąc tutaj, koniecznie zwiedź Stary Bar, który w 1979 roku został zniszczony w trzęsieniu ziemi i usiądź choć na moment pod najstarszym drzewem oliwnym na świecie. Pamięta jeszcze czasy starożytne – ma 2500 lat! A poza tym czekają na Ciebie sporty wodne, świetna kuchnia i… wypoczynek, jakiego długo nie zapomnisz!

Opinie o Bar

Bar
5.5 /6

Stary Bar

Miasto Stary Bar / miasto - brata włoskiego Bari/ zasługuje na uwagę, gdyż jest jednym wielkim stanowiskiem archeologicznym pod gołym niebem. Widzieliśmy najstarsze drzewo oliwne na Bałkanach, które wydaje owoce od ponad 2300 lat i dziś jest pomnikiem przyrody.
Dodał(a):
G. Puzdrowska, 15.07.2019
6.0 /6

Stary Bar

Bardzo klimatyczne miasto, ruiny , roślinność. Stare drzewo oliwne 2000 lat. Koniecznie trzeba zobaczyć. Klimatyczne knajpki, można dogadać się po polsku.
Dodał(a):
Dorota, Warszawa, 09.07.2019
5.0 /6

Bar

Miejsce w którym czas się zatrzymał. Można tam oderwać się całkowicie od współczesnego świata i w spokoju zwiedzać, bez tłumów turystów.
Dodał(a):
Agnieszka, Rawicz, 14.07.2019
5.0 /6

Cerkiew i port

Polecam zwiedzić cerkiew ( prawdopodobnie z ... XXI wieku ) . I port. Szczególnie tuż przed zachodem słońca.
Dodał(a):
JERZY TADEUSZ, WARSZAWA, 09.07.2019
5.0 /6

Ciekawe, spokojne miejsce.

Wszędzie poruszaliśmy się miejscową komunikacją. Ludzie są pomocni i nie nastawieni na zysk za wszelką cenę. Potrzebujący znajdzie dykoteki, ciche knajpki ktoś inny. Dużo do oglądania dla ciekawskich.

Dodał(a):
Norbert, Łódź, 26.07.2018
5.3/6 Ocena ogólna Bar

Pogoda w Bar

Pogoda w Barze jest charakterystyczna dla klimatu śródziemnomorskiego, panującego na wybrzeżu Czarnogóry. Krótką wiosnę szybko zastępuje długie i upalne lato, a w lipcu i sierpniu temperatura w Barze wynosi zwykle od 25°C do nawet 30°C. Zimy są natomiast bardzo łagodne, a słupek rtęci spada jedynie do 5°C-10°C. Zimą i wczesną wiosną mogą jednak występować nieco częstsze opady deszczu.
Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zadzwoń
Kontakt
Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon