Wczasy w Czarnogórze - co musisz wiedzieć?

  • O Czarnogórze
  • Opinie
  • Pogoda
  • image/svg+xml Zdjęcia
  • Artykuły
Flaga Czarnogórze

Czarnogóra

Stolica:
Podgorica
Waluta:
EUR
Powierzchnia:
13 812 km2
Liczba ludności:
621 521

Wakacje w Czarnogórze


Malownicza Czarnogóra – wakacje w górach, czy nad morzem?
Pełna pięknych krajobrazów, Czarnogóra to kraj, który na niewielkiej powierzchni skupia ogromnie zróżnicowane formy ukształtowania terenu. Z posępnych szczytów i głębokich kanionów w zaledwie kilka godzin możemy dostać się na słoneczne plaże. Z kamiennych, krasowych pustyń, znaleźć się w środku zielonych gajów oliwnych. Jeżeli dodamy do tego takie perełki jak Boka Kotorska, otrzymamy idealne miejsce na śródziemnomorskie wakacje.


Wczasy w Czarnogórze – moc atrakcji
Co warto zwiedzić w trakcie wakacji w Czarnogórze? Z pewnością wspomnianą Bokę Kotorską. Uznawana przez niektórych za jedyny w swoim  rodzaju fiord leżący na południu Europy, jest tak naprawdę zatoką riasową, skupiającą cztery mniejsze zatoki, wokół których rozlewają się starożytne i średniowieczne miejscowości. Każda otoczona charakterystycznymi murami obronnymi, które wraz z pobliskimi krajobrazem tworzą jedno z najbardziej zachwycających miejsc w Europie. Boka Kotorska to także malutkie wysepki, na których odwiedzić można dawne kościoły i klasztory. Równie pięknie jawi się udostępniona do zwiedzania w 2015 r. Jaskinia Lipska. Jedna z największych i najpiękniejszych w regionie obfituje w bogatą szatę naciekową oraz podziemne jeziorka. Wczasy w Czarnogórze to także wiele urokliwych miast i miasteczek, skrywających niezwykłe historie, jak np. Cetinje. Dawna stolica Księstwa (następnie Królestwa) Czarnogóry to główny ośrodek duchowy Czarnogórców. Ulcinj z kolei dowodzi dużej różnorodności etnicznej wśród mieszkańców Czarnogóry. Miasto to było niegdyś portem pirackim osmańskich Bałkanów, obecnie stanowi główny ośrodek mniejszości albańskiej w Czarnogórze. Obecnie w miasteczku panuje spokojna, sielska atmosfera, a w okolicznej zabudowie da się wyczuć orientalny klimat.


Wczasy pełne słońca – Czarnogórskie plaże
Wybrzeże w Czarnogórze, choć niewielkie, może z pewnością poszczycić się kilkoma pięknymi plażami. Tutejsza riwiera przypomina bardzo krajobrazem sąsiednią Chorwację, mając niezwykle urozmaiconą linię brzegową, pełną rozmaitych skał, pagórków czy klifów. Porastająca je śródziemnomorska roślinność nie tylko wpływa na malowniczość okolicy, ale także przynosi przyjemne ukojenie. Plaże w Czarnogórze są piaszczyste lub żwirkowe. Krystalicznie czyste morze posiada zaś turkusowy kolor. Wszystko to sprawia, że wakacje w Czarnogórze to czas radości i beztroski, wypełniony opalaniem i zabawami w morzu.

Opinie o Czarnogórze

Czarnogórze
6.0 /6

To prawdziwa perełka. Morze, góry, jeziora, historia. To zwala z nóg.

Czarnogóra jest wyjątkowa. Ma w sobie to coś, a ilość atrakcji na niewielkiej przestrzeni jest imponująca. Pomimo, ze byłam na wycieczce objazdowej w czasie tygodniowego pobytu stacjonarnego wypożyczyłam samochód w w ciągu jednego dnia, za 40 Euro /tyle kosztowało wypożyczenia Golfa/ zobaczyłam z rodzina wszystko co było do zobaczenia na wybrzeżu. Cud, miód. Ulcinj, Bar, Sveti Stefan, Budva, Herceg Gnovi, Kotor. Czy mam wymieniać. Jeżeli tam nie byliście to jedźcie tam natychmiast.
Dodał(a):
Renata, Morawica, 17.09.2019
6.0 /6

Hit wycieczki

Największe zaskoczenie, mały kraj a w nim piękne góry, krystalicznie czyste morze. Kotor i Budva fantastyczne, można poczuć się jak na Havajach. Przejazd agrafkami Kotorskiemi największa atrakcja wycieczki, trasa dla prawdziwych kierowców. Piękne hotele, przepyszne jedzenie. Jeśli któśmyśli o wakacjach nad polskim morzem nich o tym zapomni bo Czarnogóra przebija wszystko.
Dodał(a):
Justyna, 14.10.2019
6.0 /6

Czarnogóra, perła Adriatyku

To kraj niesamowitych wrażeń. Jest tam wszystko. Przepiękne wybrzeże, wymagające góry, jeziora i nade wszystko kultura. Cudowne smaki, kawa jakiej nigdzie nie piłem i bez porównania niskie ceny, np. w stosunku do Chorwacji. W sierpniu była w nocy nawet burza, ale od rana następny cudowny dzień. Polecam.
Dodał(a):
Renata, Morawica, 17.09.2019
6.0 /6

Piękny kraj

Czarnogóra jest w mojej ocenie krajobrazowo najpiękniejszym krajem na Bałkanach. Monaster Ostrog – prawosławny klasztor w Czarnogórze założony w XVII stuleciu jest zjawiskowy ze względu na położenie jak i na panującą tam atmosferę - dla prawosławnych odpowiednik "naszej " Jasnej Góry.
Dodał(a):
Marek, 05.10.2019
5.0 /6

Piękne krajobrazy oraz miasta!

Piękny i niedkryty jeszcze kraj! Serdecznei polecamy wyjazd na kaniony Czarnogóry! Widoki zapierając dech w piersi :) Odwiedziliśmy również Kotor, Budvę i Cetinję - ciekawe i piękne miejsca. Widoki z kotorskich agrafek się niesamowite - Boka Kotorska obowiązkowo do zobaczenia!
Dodał(a):
Anna, Chorzow, 25.09.2019
5.5 /6

Czarnogóra

Różnorodny kraj, piękne widoki, czyste morze. W sumie to niewiele plaż, mimo, że np. Wielka Plaża była bardzo przyjemnym miejscem do wypoczynku. Nieco monotonna kuchnia. Słabo rozwinięta gastronomia, restauracje oferujące coś innego niż kuchnia bałkańska i fast food są drogie.
Dodał(a):
Robert, Warszawa, 20.09.2019
6.0 /6

wypoczynek w Otrant

Czarnogóra to kraj górzysty z nielicznymi plażami tylko nasza plaża zwana Wielka plażą jest piaszczysta. Czarnogórcy są bardzo mili i pomocni niektórzy znają j. polski. Na wycieczce po Czarnogórze poznalismy jej historię i kulturę . Kraj bardzo bezpieczny i spokojny
Dodał(a):
ANNA, MILANÓWEK, 11.09.2019
6.0 /6

Fantystyczny kraj do wypoczynku

Czarnogóra to bardzo mały kraj, ale jednocześnie bardzo dobry na wyjazd wypoczynkowy. Posiada swoje atrakcje, które nie są jakoś szczególnie imponujące, ale mają swój urok. Szczególnie dobrze prezentują się plaże. Do zwiedzania nie ma za dużo, ale wypocząć można.
Dodał(a):
Marek, Kraków, 29.10.2019
6.0 /6

Czarnogóra - piękny kraj

W Czarnogórze spędziliśmy tydzień wypoczynku w miejscowości Canj. Miejscowość kameralna i spokojna z niezbędnym zapleczem gastronomicznym. Plaża żwirkowa, a woda bardzo przejrzysta. Szczególnie ładnym miejscem w Czarnogórze jest Kotor oraz Zatoka Kotorska
Dodał(a):
Przemek, 30.10.2019
6.0 /6

Czarnogóra

Piękny i malowniczy kraj. Można zaczerpnąć kąpieli słonecznych na plażach jak i podziwiać góry i kaniony otoczone soczystą zielenią. Bardzo sympatyczni ludzie. Czas trochę zatrzymał się tam w miejscu, co dodaje uroku i charakteru temu krajowi.
Dodał(a):
Agnieszka, Szczawno-Zdrój, 11.09.2019
6.0 /6

Czarnogóra 2019

Nie braliśmy pod uwagę tego kierunku, a powinniśmy. Czarnogóra zaskoczyła nas bardzo pozytywnie, podobała nam się bardziej niż Chorwacja, której jesteśmy wielkimi miłośnikami. Cenowo dużo lepiej niż Chorwacja, ludzie równie pogodni i pomocni.
Dodał(a):
Marek, Białystok, 22.09.2019
6.0 /6

Czarnogóra - ocena

Przepiękne widoki. Nawet podczas jazdy autokarem można cały czas robić zdjęcia. Byliśmy w Kotorze, Budvie, Barze i na Jeziorze Szkoderskim i wszystkie te miejsca możemy polecić. Nie są zatłoczone, zwłaszcza w porównaniu z Dubrownikiem.
Dodał(a):
PRZEMYSŁAW, Poznań, 29.09.2019
6.0 /6

super

Bardzo piękny kraj warty obejrzenia. Cudowne plaże, piękne krajobrazy. Jest tu wszystko od morza po góry, piękne klify, cudowne jezioro i wiele, wiele innych atrakcji. Z chęcią zasmakujemy jeszcze tego kraju.
Dodał(a):
Damian, Magnuszew, 02.09.2019
6.0 /6

Маленькая, тёплая удивительно красивая страна Черногория

Черногория оставила очень хорошее впечатление. Красивые горы, много красивых мест для посещения, море чистое, тёплое. Местное население дружелюбное. Очень красивые старые города на побережье.
Dodał(a):
Vladimir, B. Isakovo, 29.09.2019
4.0 /6

Pięknie, ale brudno i dziko

Kraj z naprawdę pięknymi widokami, tani, jednak bardzo mało zadbany, podróżowanie po nim czy chęć załatwienia sprawy bardziej skomplikowanej niż kupno wina w sklepie może napsuć trochę nerwów
Dodał(a):
Ł, 22.09.2019
4.5 /6

Czarnogóra jest piękna

Jeżeli ktoś lubi Bałkany, Chorwację to również odnajdzie się w Montenegro, biedniej, może mniej do zwiedzania, ale i tak polecam - szczególnie zatokę Kotorską, jezioro Szkoderskie itp.
Dodał(a):
KATARZYNA, WARSZAWA, 02.09.2019
5.5/6 Ocena ogólna Czarnogórze

Pogoda w Czarnogórze

Pogoda w Czarnogórze jest bardzo zróżnicowana, a klimat tego kraju zmienia się w zależności od obszaru i jego wysokości. Na wybrzeżu panuje klimat śródziemnomorski, gdzie lata są ciepłe i suche, a temperatura sięga ok. 30°C. Zimą słupek rtęci w tym regionie spada do ok. 12°C, co powoduje, że opady śniegu właściwie nie występują. W górskich rejonach występują najwyższe roczne opady deszczu w całej Europie – nawet do 5000 mm. Zimą natomiast pojawią się częste opady śniegu.

Kuchnia regionalna w Czarnogórze

Kuchnia Czarnogórska jest wybitnie mięsna, można tam jednak spróbować wybornych owoców morza i ryb, a także wielu innych przysmaków, o których dowiesz się z bloga Rainbow.

Bałkany – co warto zwiedzić?

Jak zaplanować idealną wycieczkę na Bałkany? Gdzie się wybrać i jakie atrakcje odwiedzić? Dowiedz się więcej na blogu podróżniczym r.pl.

Top 5 miejsc w Czarnogórze

Lista top 5 miejsc, które warto odwiedzić podczas pobytu w Czarnogórze. Zainspiruj się blogiem o podróżach r.pl

Czarnogóra – co warto wiedzieć przed podróżą?

Czarnogóra słynie ze zróżnicowanego, niezwykle malowniczego, morsko-górzystego terenu, piaszczystych plaż, uroczych miasteczek i zabytków docenionych przez UNESCO. Dowiedz się więcej o Republice Czarnogóry na Blogu Rainbow!

Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zadzwoń Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt
Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon