wypoczynek

Wczasy w Czarnogórze - co musisz wiedzieć?

  • O Czarnogórze
  • Opinie
  • Pogoda
  • Artykuły
Flaga Czarnogóry

Czarnogóra

Stolica:
Podgorica
Waluta:
EUR
Powierzchnia:
13 812 km2
Liczba ludności:
621 521

Wakacje w Czarnogórze


Malownicza Czarnogóra – wakacje w górach, czy nad morzem?
Pełna pięknych krajobrazów, Czarnogóra to kraj, który na niewielkiej powierzchni skupia ogromnie zróżnicowane formy ukształtowania terenu. Z posępnych szczytów i głębokich kanionów w zaledwie kilka godzin możemy dostać się na słoneczne plaże. Z kamiennych, krasowych pustyń, znaleźć się w środku zielonych gajów oliwnych. Jeżeli dodamy do tego takie perełki jak Boka Kotorska, otrzymamy idealne miejsce na śródziemnomorskie wakacje.


Wczasy w Czarnogórze – moc atrakcji
Co warto zwiedzić w trakcie wakacji w Czarnogórze? Z pewnością wspomnianą Bokę Kotorską. Uznawana przez niektórych za jedyny w swoim  rodzaju fiord leżący na południu Europy, jest tak naprawdę zatoką riasową, skupiającą cztery mniejsze zatoki, wokół których rozlewają się starożytne i średniowieczne miejscowości. Każda otoczona charakterystycznymi murami obronnymi, które wraz z pobliskimi krajobrazem tworzą jedno z najbardziej zachwycających miejsc w Europie. Boka Kotorska to także malutkie wysepki, na których odwiedzić można dawne kościoły i klasztory. Równie pięknie jawi się udostępniona do zwiedzania w 2015 r. Jaskinia Lipska. Jedna z największych i najpiękniejszych w regionie obfituje w bogatą szatę naciekową oraz podziemne jeziorka. Wczasy w Czarnogórze to także wiele urokliwych miast i miasteczek, skrywających niezwykłe historie, jak np. Cetinje. Dawna stolica Księstwa (następnie Królestwa) Czarnogóry to główny ośrodek duchowy Czarnogórców. Ulcinj z kolei dowodzi dużej różnorodności etnicznej wśród mieszkańców Czarnogóry. Miasto to było niegdyś portem pirackim osmańskich Bałkanów, obecnie stanowi główny ośrodek mniejszości albańskiej w Czarnogórze. Obecnie w miasteczku panuje spokojna, sielska atmosfera, a w okolicznej zabudowie da się wyczuć orientalny klimat.


Wczasy pełne słońca – Czarnogórskie plaże
Wybrzeże w Czarnogórze, choć niewielkie, może z pewnością poszczycić się kilkoma pięknymi plażami. Tutejsza riwiera przypomina bardzo krajobrazem sąsiednią Chorwację, mając niezwykle urozmaiconą linię brzegową, pełną rozmaitych skał, pagórków czy klifów. Porastająca je śródziemnomorska roślinność nie tylko wpływa na malowniczość okolicy, ale także przynosi przyjemne ukojenie. Plaże w Czarnogórze są piaszczyste lub żwirkowe. Krystalicznie czyste morze posiada zaś turkusowy kolor. Wszystko to sprawia, że wakacje w Czarnogórze to czas radości i beztroski, wypełniony opalaniem i zabawami w morzu.

Opinie o Czarnogórze

Czarnogórze
5.5 /6

Spektakularne widoki i niebieskie może

Czarnogóra to malownicze państwo, gdzie z plaży widać zarówno może jak i góry. Pogoda w sezonie dopisuje bo jest gorąco i słonecznie w okolicach 30-35 stopni, woda w morzu czysta i dość ciepła. Ceny są stosunkowo niskie mimo euro i niestety niekiedy widać jeszcze pozostałości z przeszłości w infrastrukturze i brakach w rozumieniu języka.
Dodał(a):
Dawid, Rybnik, 16.08.2021
4.0 /6

Przepiękna natura, powolni ludzie

Ten kraj jest przepełniony niezwykłymi krajobrazami. W ciągu jednego dnia byłam nad morzem, jeziorem oraz w górach. Cały czas można delektować się naturalnym pięknem. Po przylocie do Czarnogóry należy dostosować się do Czarnogórców, którzy mają na wszystko czas.
Dodał(a):
Ewa, Bielsk Podlaski, 15.09.2021
6.0 /6

Czarnogórski klimat

Wszystkie cuda blisko ! brzmi jak hasło reklamowe ale tak jest właśnie Czarnogórze , góry,wspaniałe widoki ,zachwycajace kaniony ,zaraz obok wspaniałe plaże z widokiem na morze, wiele zabytków i uroczych miasteczek ,dobra zróznicowana kuchnia
Dodał(a):
M&M, ---, 05.09.2021
4.0 /6

Warto zwiedzić.

Czarnogóra - atrakcyjne miejsce na wakacje. Warto zorganizować sobie wycieczki w różne kierunki Czarnogóry - stara i obecna stolica, przepiękne zatoki, lazurowe groty, maleńki wysepki. Większość sklepików akceptuje tylko płatności gotówkowe.
Dodał(a):
JOANNA, Poznań, 22.08.2021
6.0 /6

Piękny kraj

Kraj, w którym w ciągu kilkunastu minut możesz być zarówno nad morzem, jak w i górach. Piękne widoki, szczególnie zatoka Kotorska widziana z tzw. "serpentyn", zapierają dech w piersiach i proszą się o dokładne zbadanie tego wspaniałego kraju.
Dodał(a):
Piotr, Błażejewo, 08.08.2021
4.5 /6

Czarnogóra- Ulcinj

Był to mój pierwszy wyjazd do Czarnogóry, więc ciężko mi się wypowiedzieć w tym temacie. Przy przejeździe autokarem zatrważająca ilość śmieci wszędzie, ale widoki przepiękne. Transfer lotnisko w Podgoricy- miejscowość Ulcinj.
Dodał(a):
Dominika i Kamil , 05.09.2021
4.5 /6

Polecam dla rodzin z małymi dziećmi

Dla rodzin z małymi dziećmi na pewno super , dla dorosłych trochę brakuje rozrywek, chyba , że samemu się zorganizuje. Hotel i plaża ok. Czarnogóra jest piękna w zwiedzaniu i wycieczki są fajne
Dodał(a):
Bożena, Rudnik, 01.08.2021
6.0 /6

Super miejsce

Polecany serdecznie miejsce na wyjazd, urokliwie miejsce. Wszystko w tak małym kraju jest góry, jeziora i morze. Piękne widoki, urokliwe zakątki. Przyjazni ludzie. Pyszne świeże owoce morza.
Dodał(a):
Krzysztof, Opole, 08.08.2021
6.0 /6

Piękne widoki, zabytki i wypoczynek

Może, góry, rzeki, jeziora, doliny, plaże, zabytkowe miasta - historia i nowoczesność. I to wszystko na obszarze wielkości województwa lubuskiego :).Miejsce gdzie będziesz chcal wrócić
Dodał(a):
Daria, Leszno, 09.08.2021
4.5 /6

Trochę biedniejsza Chorwacja

Miejscowości nadmorskie oraz co ładniejsze miejsca widokowe zabudowane przez hotele lub będące w trakcie zabudowy. Plusem jest waluta Euro oraz ceny raczej zbliżone do PL.
Dodał(a):
Adam, Bielsko-Biała, 27.09.2021
6.0 /6

Montenegro

Piękny kraj.Bardzo czysto ludzie przyjaźni uśmiechnięci,cieszą się z odwiedzających ich kraj.Czarnogóra nie posiada jednostki monetarnej.Posługują się euro innych państw.
Dodał(a):
BOGDAN, Dąbrowa Górnicza, 30.08.2021
6.0 /6

Cudowne niedoceniane panstwo

W związku z tym ze Czarnogóra nie jest jeszcze w Unii, to ilość turystów nie jest ogromna. Myśle ze warto to wykorzystać bo widoki, serdeczność ludzi i pogoda są cudowne
Dodał(a):
Maria, 16.09.2021
6.0 /6

Kraj piękny i godny polecenia

Piękne morze, góry, przyroda, zabytki ....... Polecam rejs po Zatoce Kotorskiej, kanion i most na rzece Tara a także wizytę w Durmitor National Park.....................
Dodał(a):
Kaz, 20.08.2021
4.0 /6

Czarnogóra

Montenegro czyli Czarnogóra z dużą ilością fałdowań górskich sprawia wrażenie miejsca spokojnego. Piękno Cetiny i Kotoru oraz Budvy są największą atrakcją tego kraju.
Dodał(a):
Obserwator, 29.08.2021
5.0 /6

Mieszkańcy Czarnogóry

Bardzo mili i pomocni ludzie. Widać że mają świadomość że główną gałęzią gospodarki jest turystyka. Słabo mówią po angielsku lepiej można z nimi porozmawiać po Polsku
Dodał(a):
DARIUSZ, Rzeszów, 16.08.2021
5.5 /6

Czarnogóra

Piękna oraz mało znana i doceniana. Na stosunkowo małej powierzchni bardzo dużo atrakcji - morze, góry, Jezioro Szkoderskie, niesamowite krajobrazy, stare miasta.
Dodał(a):
Marek, Białystok, 26.09.2021
5.5/6 Ocena ogólna Czarnogórze

Pogoda w Czarnogórze

Pogoda w Czarnogórze jest bardzo zróżnicowana, a klimat tego kraju zmienia się w zależności od obszaru i jego wysokości. Na wybrzeżu panuje klimat śródziemnomorski, gdzie lata są ciepłe i suche, a temperatura sięga ok. 30°C. Zimą słupek rtęci w tym regionie spada do ok. 12°C, co powoduje, że opady śniegu właściwie nie występują. W górskich rejonach występują najwyższe roczne opady deszczu w całej Europie – nawet do 5000 mm. Zimą natomiast pojawią się częste opady śniegu.

Kuchnia regionalna w Czarnogórze

Kuchnia Czarnogórska jest wybitnie mięsna, można tam jednak spróbować wybornych owoców morza i ryb, a także wielu innych przysmaków, o których dowiesz się z bloga Rainbow.

Bałkany – co warto zwiedzić?

Jak zaplanować idealną wycieczkę na Bałkany? Gdzie się wybrać i jakie atrakcje odwiedzić? Dowiedz się więcej na blogu podróżniczym r.pl.

Top 5 miejsc w Czarnogórze

Lista top 5 miejsc, które warto odwiedzić podczas pobytu w Czarnogórze. Zainspiruj się blogiem o podróżach r.pl

Pogoda, klimat i temperatury w Czarnogórze

W niewielkiej Czarnogórze znajduje się tyle ciekawych zabytków i malowniczych zakątków, że można by tym obdzielić niejeden kraj. Interesujące miejsca znajdą tu zarówno miłośnicy historii i architektury, jak i osoby lubiące dziewiczą przyrodę i zachwycające krajobrazy. Znajdziemy tu zarówno przepiękne piaszczyste plaże, malownicze zatoczki, jak i imponujące góry schodzące do wybrzeża.

Zwiedzamy stolicę Czarnogóry. Największe atrakcje i zabytki Podgoricy

Poznaj największe atrakcje i zabytki Podgoricy – stolicy Czarnogóry. Sprawdź co warto zobaczyć i gdzie się udać. Z naszym przewodnikiem po Podgoricy nie przegapisz żadnej atrakcji

Czarnogóra – co warto wiedzieć przed podróżą?

Czarnogóra słynie ze zróżnicowanego, niezwykle malowniczego, morsko-górzystego terenu, piaszczystych plaż, uroczych miasteczek i zabytków docenionych przez UNESCO. Dowiedz się więcej o Republice Czarnogóry na Blogu Rainbow!