Wczasy w Czarnogórze - co musisz wiedzieć?

  • O Czarnogórze
  • Opinie
  • Pogoda
  • image/svg+xml Zdjęcia
  • Artykuły
Flaga Czarnogórze

Czarnogóra

Stolica:
Podgorica
Waluta:
EUR
Powierzchnia:
13 812 km2
Liczba ludności:
621 521

Wakacje w Czarnogórze


Malownicza Czarnogóra – wakacje w górach, czy nad morzem?
Pełna pięknych krajobrazów, Czarnogóra to kraj, który na niewielkiej powierzchni skupia ogromnie zróżnicowane formy ukształtowania terenu. Z posępnych szczytów i głębokich kanionów w zaledwie kilka godzin możemy dostać się na słoneczne plaże. Z kamiennych, krasowych pustyń, znaleźć się w środku zielonych gajów oliwnych. Jeżeli dodamy do tego takie perełki jak Boka Kotorska, otrzymamy idealne miejsce na śródziemnomorskie wakacje.


Wczasy w Czarnogórze – moc atrakcji
Co warto zwiedzić w trakcie wakacji w Czarnogórze? Z pewnością wspomnianą Bokę Kotorską. Uznawana przez niektórych za jedyny w swoim  rodzaju fiord leżący na południu Europy, jest tak naprawdę zatoką riasową, skupiającą cztery mniejsze zatoki, wokół których rozlewają się starożytne i średniowieczne miejscowości. Każda otoczona charakterystycznymi murami obronnymi, które wraz z pobliskimi krajobrazem tworzą jedno z najbardziej zachwycających miejsc w Europie. Boka Kotorska to także malutkie wysepki, na których odwiedzić można dawne kościoły i klasztory. Równie pięknie jawi się udostępniona do zwiedzania w 2015 r. Jaskinia Lipska. Jedna z największych i najpiękniejszych w regionie obfituje w bogatą szatę naciekową oraz podziemne jeziorka. Wczasy w Czarnogórze to także wiele urokliwych miast i miasteczek, skrywających niezwykłe historie, jak np. Cetinje. Dawna stolica Księstwa (następnie Królestwa) Czarnogóry to główny ośrodek duchowy Czarnogórców. Ulcinj z kolei dowodzi dużej różnorodności etnicznej wśród mieszkańców Czarnogóry. Miasto to było niegdyś portem pirackim osmańskich Bałkanów, obecnie stanowi główny ośrodek mniejszości albańskiej w Czarnogórze. Obecnie w miasteczku panuje spokojna, sielska atmosfera, a w okolicznej zabudowie da się wyczuć orientalny klimat.


Wczasy pełne słońca – Czarnogórskie plaże
Wybrzeże w Czarnogórze, choć niewielkie, może z pewnością poszczycić się kilkoma pięknymi plażami. Tutejsza riwiera przypomina bardzo krajobrazem sąsiednią Chorwację, mając niezwykle urozmaiconą linię brzegową, pełną rozmaitych skał, pagórków czy klifów. Porastająca je śródziemnomorska roślinność nie tylko wpływa na malowniczość okolicy, ale także przynosi przyjemne ukojenie. Plaże w Czarnogórze są piaszczyste lub żwirkowe. Krystalicznie czyste morze posiada zaś turkusowy kolor. Wszystko to sprawia, że wakacje w Czarnogórze to czas radości i beztroski, wypełniony opalaniem i zabawami w morzu.

Opinie o Czarnogórze

Czarnogórze
6.0 /6

Odwidzane miejsca

Budva, Kotor, Prokletije, Perast, Nigusza, Cetinje, Stary Bar,Szkodra stolica północnej Albanii, Kruja stolica albańskiej tradycji, czarnogórskie kaniony, serpentyny/ kotorskie agrafki/, jeziora/ Czarne, Szkoderskie/, wysepki , katedrę,kościółki , muzeum itd malowniczo położone zachwycały nas.Te historyczne, zabytkowe miasta i bajkowe krajobrazy na długo pozostaną nam w pamięci
Dodał(a):
G. Puzdrowska, 16.07.2019
5.5 /6

Mały i nieco dziki ale piękny kraj

Dobry wybór dla każdego, kto nie koniecznie chce w tłumie turystów być przeganianym jak bydło z kąta w kąt jak to w najpopularniejszych kierunkach turystycznych bywa. Kraj niewielki, dosyć dziki, mało zurbanizowany i - jeszcze - mało popularny. Piękna przyroda, niesamowite widoki. Szczerze polecam!
Dodał(a):
Krzysztof, Gdańsk, 15.07.2019
4.5 /6

Kraj pełen różnorodności

Piękny kraj pełen historii, różnorodności oraz pięknych krajobrazów. Czarnogóre można porównać do Polski jednak w skali mikro. Ma morze oraz piękne góry zapierające czasami dech piersiach. Jednak duża wada jest dbanie o ład i porządek w miejscach publicznych.
Dodał(a):
Gracjan, 15.07.2019
5.0 /6

wakacje w Czarnogórze

Kraj ciekawy, wart poznania. Nadal nie należy do UE, co utrudnia nieco zwiedzanie (niska znajomość angielskiego, roaming, brak europejskich standardów), ale też sprawia że jest nadal autentyczny, bez unifikacji narzuconej przez EU.
Dodał(a):
JAKUB, POZNAN, 08.07.2019
4.0 /6

wycieczki

Skorzystałem z 2-ch wycieczek organizowanych przez Rainbow t.j Kaniony i Montenegro Tour obie fantastyczne, organizacja bez zarzutu, prowadzący Karina i Filip fantastyczni i profesjonalni. Poprostu niezapomniane wrażenia duża 5 z +
Dodał(a):
Maciej, Warszawa, 07.07.2019
6.0 /6

Czarnogóra

Małe państwo, które po "wyprasowaniu" stałoby się jednym z większych. Sympatyczni ludzie, aczkolwiek dość nerwowi na drodze. Idzie się dogadać po polsku, jednak nie należy oczekiwać cudu, że wszystko zrozumieją. 

Dodał(a):
Mariusz, Nowa Sól, 14.06.2019
6.0 /6

Odwiedzane miejsca

Budva, Kotor, Perast, Njegusza, Cetinje, Stary Bar,Ulcinja, Szkodra, Kruja, Nikszić, Żabljaka były ciekawe.Najatrakcyjniejsze były kotorskie agrafki i fiordy Bałkanów. Bajkowe widoki pozostaną nam na długo w pamięci
Dodał(a):
G. Puzdrowska, 15.07.2019
6.0 /6

Miłe zaskoczenie

Czarnogóra nie jest u nas popularnym miejscem zwiedzania, a szkoda bo jest to wyjątkowo atrakcyjny kraj przede wszystkim przyrodniczo, ale także historycznie. Myślę, że wkrótce ma szansę stać się wakacyjnym hitem.
Dodał(a):
Turysta z Łodzi, 15.07.2019
6.0 /6

Chotel O trant

Piękny kraj polecam zwiedzić ,miasta Kotor przepiękne stare miasto i sportu od wiele statków i jachtów kolejne miasto Bar do zwiedzenia oraz Kaniony .Cetynieiwiosna słynąca z wyrobu szynki i arakiji oraz wina .
Dodał(a):
Teresa, Grójec, 07.07.2019
6.0 /6

Magiczny miejsce, które na pewno na długo zapamiętam

Pomimo deszczowej pogody jestem oczarowana Czarnogórą. Na pewno wrócę tam jeszcze. Takiej różnorodności w klimacie i zwyczajach, nie ma chyba nigdzie. Zaskakuje na każdym kroku. 

Dodał(a):
Marta, Toruń, 20.05.2019
4.0 /6

Czarnogóra.

Czarnogóra jest wyraźnie nastawiona na przybycie turystów. Widać dużą ilość autokarów ze świetnie przygotowanymi kierowcami. Na pewno lotnisko w Podgoricy wymaga doinwestowania.
Dodał(a):
Janusz, KROSNO ODRZAŃSKIE , 07.07.2019
5.0 /6

Czarnogóra to piękny kraj

Piękny kraj. ceny podobne do naszych, dobre jedzenie. Nie są jeszcze w UE co jest atrakcją, trochę odmiany. Piękne widoki, atrakcyjne trasy przejazdów autokarem.
Dodał(a):
Iwona, Złotniki, 14.07.2019
6.0 /6

Polako polako ...

Polako, polako....czyli Ich nie można oceniać negatywnie ;))) A Kotor to miasto wymagające ponownego odwiedzenia i spędzenia w nim kilku dni a nie kilku godzin.
Dodał(a):
JERZY TADEUSZ, WARSZAWA, 09.07.2019
5.0 /6

Czarnogóra

Przyjazne miejsce dla turystów. Ocena noclegu w hotelu w miejscowości Budva bardzo pozytywna. Rejs po jeziorze Szkoderskim bardzo interesujący.
Dodał(a):
Agnieszka, Rawicz, 14.07.2019
6.0 /6

Rewelacja

Godny polecenia, piękna okolica, hotel fantastyczny, doskonała baza wypadowa na wycieczki. W hotelu bardzo czysto, zielono i bardzo smacznie
Dodał(a):
IWONA, UJAZD, 08.07.2019
6.0 /6

rewelacja

Perast, Kotor, Budwa, fiordy Boki Kotorskiej - to były chyba najpiękniejsze miejsca podczas wycieczki. Na pewno tam jeszcze wróce.

Dodał(a):
DANUTA, RYBNIK, 23.06.2019
5.5/6 Ocena ogólna Czarnogórze

Pogoda w Czarnogórze

Pogoda w Czarnogórze jest bardzo zróżnicowana, a klimat tego kraju zmienia się w zależności od obszaru i jego wysokości. Na wybrzeżu panuje klimat śródziemnomorski, gdzie lata są ciepłe i suche, a temperatura sięga ok. 30°C. Zimą słupek rtęci w tym regionie spada do ok. 12°C, co powoduje, że opady śniegu właściwie nie występują. W górskich rejonach występują najwyższe roczne opady deszczu w całej Europie – nawet do 5000 mm. Zimą natomiast pojawią się częste opady śniegu.

Kuchnia regionalna w Czarnogórze

Kuchnia Czarnogórska jest wybitnie mięsna, można tam jednak spróbować wybornych owoców morza i ryb, a także wielu innych przysmaków, o których dowiesz się z bloga Rainbow.

Bałkany – co warto zwiedzić?

Jak zaplanować idealną wycieczkę na Bałkany? Gdzie się wybrać i jakie atrakcje odwiedzić? Dowiedz się więcej na blogu podróżniczym r.pl.

Top 5 miejsc w Czarnogórze

Lista top 5 miejsc, które warto odwiedzić podczas pobytu w Czarnogórze. Zainspiruj się blogiem o podróżach r.pl

Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zadzwoń
Kontakt
Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon