Wczasy w Budvie - co musisz wiedzieć?

  • O Budvie
  • Opinie
  • Pogoda

Budva

Jeśli marzysz o wakacjach w Czarnogórze to właśnie Budva jest doskonałym miejscem wypadowym do wycieczek objazdowych. Leżące na zachodnim wybrzeżu tego kraju miasto zachęca jednak, by spędzić w nim nawet cały urlop! To jeden z najpopularniejszych ośrodków wypoczynkowych w Czarnogórze z licznymi, świetnie zagospodarowanymi plażami, na których można odpocząć lub uprawiać sporty wodne.
Budva zachwyca także swoją starówką i plątaniną ulic, a klimat śródziemnomorskiego miasta dopełniają położone niedaleko gaje oliwne i figowe. Tu także znajduje się urokliwy port, a na morzu widać dwie wyspy – Svieti Nikola i Sveti Stefan.

Opinie o Budvie

Budvie
5.5 /6

Przepiękne stare miasto

Czuć tutaj te wieki historii. Warto przed wyjazdem trochę poczytać o losach tych okolic na przestrzeni wieków. Stara Budva łączy się z nowoczesną. Centrum nowej Budvy niczym nie odbiega od innych europejskich miast. A przy tym jest tutaj nieco wolniej, nieco spokojniej tak na luzie. Bardzo dużo powstaje nowych, olbrzymich hoteli. Obawiam się tylko, aby tego wszystkiego w tym pędzie nie zabetonowali, bo plaż od tego nie przybędzie, a ludzi tak. Warto się przejść na plażę Mogren, przemknąć przesmykami między skałami i zobaczyć "baletnicę" symbol Budvy, który niedawno znów wrócił na swoje miejsce, bo ponoć jakiś czas temu sztorm ją zmył i porwał do morza, ale wyłowili posąg i jest na nowo.
Dodał(a):
Krzysztof i Beata, 13.06.2021
5.5 /6

Budva nowa i zabytkowa

Piękne miasto, ze starówką i nowoczesną architekturą. Dużo kawiarni, barów i restauracji.Dużo zieleni, port morski. Ludzie przyjaźnie nastawieni do Polski
Dodał(a):
Jolanta, Goleniów, 20.06.2021
6.0 /6

Piękne stare miasto

Ładne budynki i mnóstwo przytulnych kawiarni. Port zachwyca oraz urocze alejki w starym mieście. Wszystko czyste i zadbane
Dodał(a):
Paweł, Zduńska Wola, 20.05.2021
6.0 /6

Budva koniecznie trzeba ja zobaczyć

Budva z piękną starówka ,która trzeba koniecznie zobaczyć.Wzdłuż wybrzeża ciągnie się promenada ,miły spacer.
Dodał(a):
Iwona, Katowice, 14.06.2021
6.0 /6

Kocham Bałkany

Klimatyczne miasto z mnóstwem kafejek i deptakiem wzdłuż plaży, piękne stare miasto.Wieczorami można spacerować bez końca. W 2021 roku jade na 2 tygodnie do Budwy
Dodał(a):
Edyta, 27.11.2020
6.0 /6

Super hotel i miasteczko

Hotel świetn, miasteczko magiczne w którym wieczorami jest muzyka na żywo. Przewodnik w Czarnogórze świetny jak najbardziej polecam.
Dodał(a):
Joanna Barbara, Poręba Wielka, 07.09.2020
6.0 /6

Budva w sierpniu

Miasto,które cały czas się rozwija. Typowo turystyczne. My trafiliśmy akurat w czasach pandemii. Pusto na ulicach. Spokojnie.
Dodał(a):
Emilia, Włocławek, 06.09.2020
5.0 /6

Bodva

ładne miasteczko ale plaże tragedia. Hotel Slovenska Plaża czysty PRL z niedziałającą klimatyzacją w pokoju, okropną plażą, tłumem ludzi i brudnym, tłustym morzem z setkami niedopałków na kamieniach.
Dodał(a):
BR, 17.08.2020
6.0 /6

Udane wczasy w Ulcinj. Hotel Otrant Czarnogóra.

Wczasy udane. Przyjaźnie i bez zastrzeżeń. Duże kłopoty z odlotem do Poznania z lotniska w Podgoricy. Krótko pisząc - totalny bałagan!
Dodał(a):
Bogusław, Szprotawa, 12.08.2020
5.0 /6

Budva

Urokliwe nadmorskie miasto.Ciekawa starówka z mnóstwem małych sklepików w których można poszukać fajne miejscowe wyroby rzemieślnicze. Wspaniała promenada.
Dodał(a):
KRZYSZTOF, Piła, 11.08.2020
6.0 /6

Głównie wypoczynek

Nieduża miejscowość (jak na standardy europejskie) bo w Czarnogórze nawet największe miasta wydają się małe. Głównie turystyczna imprezowo-wypoczynkowa. Dużo miejsc do zabawy, bardzo urokliwe stare miasto z knajpkami z muzyką na żywo, dobrym winem i niesamowicie miłymi ludźmi.
Dodał(a):
Marek, Kraków, 29.10.2019
6.0 /6

MORZE, RAKIJA I ŚPIEW

POLECA, KONIECZNIE SPACER PO MALOWNICZEJ STARÓWCE. KAŻDY ZNAJDZIE TAM COŚ DLA SIEBIE. DLA CHĘTNYCH POLECAM SPACER WIECZOREM A MOŻE I NOCNĄ KĄPIEL W MORZU.
Dodał(a):
Krzysztof, Myślenice, 24.10.2019
6.0 /6

Śródziemnomorska perła

Przepiękna starówka nad Adraitykiem, reszta raczej głośna i tłoczna. Dla mnie walorem było to, że Budva to doskonały węzeł komunikacyjny transportu publicznego, który umożliwia poznawanie Czarnogóry na własną ręke
Dodał(a):
Marcin, Warszawa, 15.10.2019
6.0 /6

Cudowna Budva

Budva jest to architektonicznie ciekawe miejsce, wysokie budynki wyrastające jeden obok drugiego. Piękne morze, cud dla oczu :)
Dodał(a):
Justyna, 14.10.2019
5.5 /6

Gobra miejscówka na koniec

Dobrze,że na koniec przyzwoity hotel i miejsce do wypoczynku przed powrotem do domu.Obsługa miła . W pokojach przestronnie i czysto.
Dodał(a):
Longina, Toruń, 06.10.2019
6.0 /6

Przeurocze miasto -kurort

Wczasy wypoczynkowe w tak pięknym kurorcie, to nie zapomniane chwile w malowniczym starym centrum Budvy.
Dodał(a):
Czesław, STASZÓW, 06.10.2019
5.6/6 Ocena ogólna Budvie

Pogoda w Budvie

Śródziemnomorski klimat w Budvie sprawia, że świetna pogoda utrzymuj się tutaj nie tylko latem. W najcieplejszych miesiącach: czerwcu, lipcu i sierpniu, termometry wskazują zwykle od 25°C do 30°C, ale wiosną i wczesną jesienią nadal jest bardzo ciepło. Zimą temperatura w Budvie wynosi średnio od 5°C do 10°C i w tym okresie częściej występują opady. Deszczowa pogoda w tym okresie może trwać nawet przez 2 tygodnie w ciągu miesiąca.
Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zadzwoń Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt
Nasi konsultanci są do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon