wypoczynek

Wczasy w Budvie - co musisz wiedzieć?

  • O Budvie
  • Opinie
  • Pogoda

Budva

Jeśli marzysz o wakacjach w Czarnogórze to właśnie Budva jest doskonałym miejscem wypadowym do wycieczek objazdowych. Leżące na zachodnim wybrzeżu tego kraju miasto zachęca jednak, by spędzić w nim nawet cały urlop! To jeden z najpopularniejszych ośrodków wypoczynkowych w Czarnogórze z licznymi, świetnie zagospodarowanymi plażami, na których można odpocząć lub uprawiać sporty wodne.
Budva zachwyca także swoją starówką i plątaniną ulic, a klimat śródziemnomorskiego miasta dopełniają położone niedaleko gaje oliwne i figowe. Tu także znajduje się urokliwy port, a na morzu widać dwie wyspy – Svieti Nikola i Sveti Stefan.

Opinie o Budvie

Budvie
5.5 /6

Duże tętniące życiem miasto

Duże, zatłoczone miasto. Sporo restauracji, barów które można odwiedzić nawet późnym wieczorem. Główna plaża mocno zatłoczona, ale przynajmniej w 2021r. można spokojnie znaleźć kawałek wolnej przestrzeni jeśli dobrze poszukać.
Dodał(a):
Dawid, Rybnik, 16.08.2021
5.0 /6

Klimatycznie w części Starego Miasta.

Klimatycznie w części Starego Miasteczka, nowe dzielnice rozbudowują się - nowoczesna architektura - możliwość kupienie apartamentu w centrum Budvy.
Dodał(a):
JOANNA, Poznań, 22.08.2021
6.0 /6

Miasto godne zwiedzenia.

Miasto, które koniecznie trzeba zobaczyć będąc w Czarnogórze. Bardzo ładna starówka, dawne wpływy Wenecji obecne na każdym kroku.
Dodał(a):
Adam, Poznań, 27.09.2021
6.0 /6

miejscowość

Urokliwa architektura . Zachwycającą bajecznymi widokami, średniowieczna i nowoczesna oraz niezwykle urozmaicona roślinnością
Dodał(a):
Andrzej, Białaczów, 12.09.2021
6.0 /6

Budva

Miasto portowe w którym jest Stare Miasto z malowniczymi uliczkami.Puby,restauracje hotele.Liczne tunele przecinające góry
Dodał(a):
BOGDAN, Dąbrowa Górnicza, 30.08.2021
5.0 /6

Super

Bardzo ładne miasto. Poza sezonem mało turystów. Plaże i klify warte zobaczenia. W sezonie podobno dużo imprez.
Dodał(a):
Adam, Bielsko-Biała, 27.09.2021
6.0 /6

Miasteczko wąskich uliczek

Cudowny klimat portowego miasteczka, urokliwe wąskie uliczki, wspaniałe widoki, niezwykły symbol - dzwon
Dodał(a):
Iwona, Ostrów Mazowiecka, 01.08.2021
4.5 /6

Budva

Bardzo ładne miasto nad Adriatykiem, port, morze, góry, super widoki i dużo atrakcji, Chętnie bym tam pojechała ponownie. Polecam.
Dodał(a):
Basia , 21.07.2021
6.0 /6

BAJKA

Typowo turystyczne miasto z piękną , niewielką starówką którą warto zwiedzić . Piękne widoki i niesamowita atmosfera.
Dodał(a):
Michał i Agnieszka ,Łódź, 14.07.2021
5.5 /6

Budva nowa i zabytkowa

Piękne miasto, ze starówką i nowoczesną architekturą. Dużo kawiarni, barów i restauracji.Dużo zieleni, port morski. Ludzie przyjaźnie nastawieni do Polski
Dodał(a):
Jolanta, Goleniów, 20.06.2021
6.0 /6

Budva koniecznie trzeba ja zobaczyć

Budva z piękną starówka ,która trzeba koniecznie zobaczyć.Wzdłuż wybrzeża ciągnie się promenada ,miły spacer.
Dodał(a):
Iwona, Katowice, 14.06.2021
5.5 /6

Przepiękne stare miasto

Czuć tutaj te wieki historii. Warto przed wyjazdem trochę poczytać o losach tych okolic na przestrzeni wieków. Stara Budva łączy się z nowoczesną. Centrum nowej Budvy niczym nie odbiega od innych europejskich miast. A przy tym jest tutaj nieco wolniej, nieco spokojniej tak na luzie. Bardzo dużo powstaje nowych, olbrzymich hoteli. Obawiam się tylko, aby tego wszystkiego w tym pędzie nie zabetonowali, bo plaż od tego nie przybędzie, a ludzi tak. Warto się przejść na plażę Mogren, przemknąć przesmykami między skałami i zobaczyć "baletnicę" symbol Budvy, który niedawno znów wrócił na swoje miejsce, bo ponoć jakiś czas temu sztorm ją zmył i porwał do morza, ale wyłowili posąg i jest na nowo.
Dodał(a):
Krzysztof i Beata, 13.06.2021
6.0 /6

Piękne stare miasto

Ładne budynki i mnóstwo przytulnych kawiarni. Port zachwyca oraz urocze alejki w starym mieście. Wszystko czyste i zadbane
Dodał(a):
Paweł, Czeladź, 20.05.2021
6.0 /6

Kocham Bałkany

Klimatyczne miasto z mnóstwem kafejek i deptakiem wzdłuż plaży, piękne stare miasto.Wieczorami można spacerować bez końca. W 2021 roku jade na 2 tygodnie do Budwy
Dodał(a):
Edyta, 27.11.2020
6.0 /6

Super hotel i miasteczko

Hotel świetn, miasteczko magiczne w którym wieczorami jest muzyka na żywo. Przewodnik w Czarnogórze świetny jak najbardziej polecam.
Dodał(a):
Joanna , 07.09.2020
6.0 /6

Budva w sierpniu

Miasto,które cały czas się rozwija. Typowo turystyczne. My trafiliśmy akurat w czasach pandemii. Pusto na ulicach. Spokojnie.
Dodał(a):
Emilia, Włocławek, 06.09.2020
5.6/6 Ocena ogólna Budvie

Pogoda w Budvie

Śródziemnomorski klimat w Budvie sprawia, że świetna pogoda utrzymuj się tutaj nie tylko latem. W najcieplejszych miesiącach: czerwcu, lipcu i sierpniu, termometry wskazują zwykle od 25°C do 30°C, ale wiosną i wczesną jesienią nadal jest bardzo ciepło. Zimą temperatura w Budvie wynosi średnio od 5°C do 10°C i w tym okresie częściej występują opady. Deszczowa pogoda w tym okresie może trwać nawet przez 2 tygodnie w ciągu miesiąca.