Wczasy w Podgoricy - co musisz wiedzieć?

  • O Podgoricy
  • Pogoda
  • image/svg+xml Zdjęcia
Flaga Podgoricy

Podgorica

Stolica:
Czarnogóra
Waluta:
EUR
Powierzchnia:
1 399 km2
Liczba ludności:
187 085

Podgorica to największe miasto, a zarazem stolica Czarnogóry. Położone w południowej części tego kraju jest doskonałym punktem wypadowym do wycieczek objazdowych. Z Podgoricy bowiem w łatwy i wygodny sposób można dostać zarówno na najpopularniejsze plaże czarnogórskiego wybrzeża oraz do uwielbianych przez turystów ośrodków narciarskich. W samej Podgoricy warto jednak spędzić choć część swojego urlopu. Senny klimat miasta szybko udziela się odwiedzającym je turystom, którzy mogą mieć wrażenie, że czas naprawdę tu zwalnia. W Podgoricy warto zobaczyć mosty przewieszone nad rzeką Moraca, plac Trg Vojvode Osmanagića z zabytkową wieżą zegarową czy choćby prawosławne świątynie, a wszystko najlepiej podczas wieczornych spacerów, które w Podgoricy są lokalną tradycją.

Zobacz również oferty w innych regionach w Czarnogórze: Bar Budva Ulcinj oraz informacje o Czarnogórze.

Pogoda w Podgoricy

Bardzo ciepły klimat w położonej niedaleko wybrzeża Podgoricy powoduje, że lata są tutaj upalne i długie. Świetna pogoda zaczyna się już w maju, a w czerwcu, lipcu i sierpniu temperatura w Podgoricy wynosi zwykle od 25°C do 30°C.
Nieco chłodniejsza zima jest krótka, a termometry wskazują najczęściej od 5°C do 10°C. Pomiędzy listopadem, a lutym mogą jednak zdarzać się częstsze opady deszczu.
Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zadzwoń
Kontakt
Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon