Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem samolotu. Wylot do Podgoricy samolotem czarterowym. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na r.pl/rozklady. Po przylocie transfer do hotelu w Czarnogórze. Zakwaterowanie w hotelu, czas na odpoczynek, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2

Dzień 2

Po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu wyjazd w kierunku Parku Narodowego Durmitor, wpisanego na listę UNESCO. Następnie przejazd nad Jezioro Czarne, które jest jednym z najbardziej malowniczych jezior w tym regionie, położonym bajecznie pomiędzy szczytami najwyższego masywu Czarnogóry. Niezapomnianych wrażeń dostarczy nam widok z mostu rozpiętego między ścianami najgłębszego w Europie kanionu rzeki Tary, która nazywana jest Łzą Europy, ze względu na czystość wody. Następnie obfitujący w malownicze pejzaże przejazd w kierunku Kosowa. Wieczorem zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3

Dzień 3

Śniadanie. Zwiedzanie Patriarchatu w Peci, położonego u wrót wąwozu Rugowy, gdzie podziwiać będziemy ikonę serbskiego prawosławia, zabytkową cerkiew z XIV w., wyróżniającą się nietypową konstrukcją oraz pięknie zachowanymi freskami. Następnie przejazd do Prištiny, stolicy Kosowa, zobaczymy m.in. futurystyczną bryłę biblioteki, miejską promenadę, pomnik Skanderbega, oraz barwny pomnik Newborn - pochodzący z 2008 r. symbol ogłoszenia niepodległości Kosowa. Przejazd do Prizrenu. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4

Dzień 4

Po śniadaniu zwiedzanie Prizrenu, najbardziej malowniczego i wielokulturowego miasta w Kosowie, nad którym góruje bizantyjska twierdza Kalaja. Podczas spaceru wąskimi uliczkami centrum nadającymi mu orientalny charakter zobaczymy m.in. meczet Sinan Paszy, czy cerkiew św. Jerzego. Przejdziemy też przez XVII-wieczny kamienny most turecki oraz Szadrawan - ulubione miejsce spacerów i wypoczynku tutejszych mieszkańców. Po spacerze przejazd w kierunku granicy z Macedonią przez zachwycające przyrodą pasmo górskie Šar Planina. Po dotarciu do stolicy Macedonii - Skopje, zwiedzanie Starego i Nowego Miasta połączonych Kamiennym Mostem. Stara Čaršija - dawny turecki bazar położony u stóp wzgórza z twierdzą Kale. To orientalna w charakterze plątanina uliczek z warsztatami, meczetami i łaźniami oraz zabytkowymi zajazdami. Tu znajduje się też Dom Pamięci Matki Teresy z Kalkuty. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu w okolicy Skopje, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5

Dzień 5

Śniadanie. Przejazd do Kanionu Matka - najpiękniejszego w Macedonii, utworzonego na rzece Treska w pobliżu stolicy, Skopje. Rejs łódkami, oraz zwiedzanie jaskini. Przejazd do Tetova, miejscowość słynie z unikatowego meczetu Šarena Džamija, czyli Malowanego Meczetu. Jego elewacja, a przede wszystkim wnętrze, jest niezwykle bogato pokryte malowidłami o bardzo intensywnych barwach i różnorodnych wzorach. Przejazd widokową trasą wzdłuż Kanionu rzeki Radika przez Park Narodowy Mavrovo. Odwiedzimy także słynącą z proklamowania samozwańczej „republiki” i hucznego karnawału, wioskę Vevčani. Chwila oddechu nad Vevčanskim Potokiem. Przejazd do Ochrydy. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg. Dla chętnych Wieczór Macedoński z folklorem (ok.30 EUR).

Dzień 6

Dzień 6

Po śniadaniu zwiedzanie Ochrydy (UNESCO). Podczas spaceru zobaczymy m.in. antyczny teatr, zwiedzimy cerkiew św. Bogurodzicy Perivlepta z cennymi freskami oraz wzgórze Plaošnik. Nad miastem góruje malowniczo Twierdza cara Samuela. Zwiedzanie zakończy pocztówkowy widok na cerkiewkę św. Jovana Kaneo, usytuowaną na wysokim klifie ponad wodami jeziora. Popołudnie wolne na kąpiel w szmaragdowym Jeziorze Ochrydzkim, a dla chętnych wycieczka - rejs statkiem do monastyru św. Nauma, mistycznego miejsca, gdzie według legendy przykładając ucho do grobowca można było usłyszeć bicie serca świętego. Znajdziemy się także w niesamowitym miejscu, gdzie słychać jedynie odgłosy przyrody. To rezerwat źródeł rzeki Czarny Drim. Po drodze zwiedzimy też prehistoryczną osadę na wodzie w Zatoce Kości (koszt ok. 50 EUR). Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7

Dzień 7

Po śniadaniu przejazd w kierunku Albanii, przez miasto o tureckiej nazwie Elbasan położone nad rzeką Szkumbin, rozdzielającą Albanię na część północną i południową. Udamy się do stolicy i największego miasta Albanii - Tirany. Spacer po nim rozpoczniemy od Placu Skanderbega - największego bohatera narodowego Albanii. W sercu współczesnej Tirany znajduje się najstarszy zabytek stolicy - XVIII-wieczny meczet Ethnem Beya. Ponadto zobaczymy Piramidę (kiedyś mauzoleum Envera Hodży), Pałac Prezydencki i Kongresowy oraz tzw. Blok - teren niedostępny dla zwykłych obywateli w czasie reżimu komunistycznego. Następnie odwiedzimy miasto Szkodra, gdzie odwiedzimy owianą legendą twierdzę Rozafy, majestatycznie usadowioną na wzgórzu, z którego rozciąga się przepiękny widok, nie tylko na leżące u jej stóp miasto, ale też na największe na Bałkanach malownicze jezioro Szkoderskie, podzielone między sąsiadujące ze sobą Albanię i Czarnogórę. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 8

Śniadanie , wykwaterowanie z hotelu, transfer: - dla Klientów pozostających dodatkowy tydzień pobytu - przejazd do wybranego hotelu i pobyt, a 15 dnia wylot do Polski, - dla Klientów powracających do Polski - transfer na lotnisko, wylot samolotem czarterowym. (Realizacja programu obejmuje przejazd ok. 1350 km).

Uwagi do programu

- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
- Pilot nie oprowadza po miastach i obiektach muzealnych.
- Panie są proszone o wzięcie chusty do nakrycia głowy (wejście do cerkwi/meczetu).
- Realizacja tej wycieczki może odbywać się na podstawie dowodu osobistego BIOMETRYCZNEGO lub paszportu (dokumenty powinny być ważne min. 3 m-ce od daty powrotu)!
- Uprzejmie prosimy o uzupełnienie danych z dokumentów na podstawie, których klienci będą podróżować podczas objazdu. Nie jest to niezbędne do realizacji programu, ale znacznie przyśpieszy to jego realizację, skracając czas spędzony na przejściach granicznych.


Dodatkowe informacje

Zakwaterowanie

Hotele **/ *** (część objazdowa, 7 noclegów)

Pokoje: funkcjonalnie wyposażone, 2 - osobowe (możliwość dostawki), wszystkie z łazienkami i w większości z TV.

Do dyspozycji gości: wszystkie hotele posiadają recepcję, bar, restaurację

Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje

Dla chętnych istnieje możliwość przedłużenia imprezy o tydzień pobytu w Czarnogórze w wybranym przez Państwa hotelu.

Wizy

Uwaga!!! W przypadku podróży nieletnich do Albanii:
- jeżeli osoba niepełnoletnia podróżuje w towarzystwie tylko jednego z rodziców, zobowiązana jest posiadać pismo notarialne drugiego z rodziców, przetłumaczone na język angielski przez tłumacza przysięgłego, wyrażające zgodę na podróż dziecka do Albanii.

- jeżeli nieletni wyjeżdża pod opieką osób pełnoletnich niebędących rodzicami widniejącymi w akcie urodzenia, opiekun zobowiązany jest do posiadania pisma notarialnego od obojga rodziców, przetłumaczonego na język angielski przez tłumacza przysięgłego, wyrażającego zgodę na podróż dziecka do Albanii
- jeśli osoba niepełnoletnia wybiera się na wycieczkę fakultatywną na Korfu w piśmie notarialnym musi być uwzględniona również Grecja.

Aktualne warunki wjazdowe dotyczące COVID :

Albania:

Brak obostrzeń wjazdowych

Kosovo:

Brak obostrzeń wjazdowych

Czarnogóra:

Brak obostrzeń wjazdowych

Macedonia:

Brak obostrzeń wjazdowych

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym do Podgoricy, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (7 rozpoczętych dób hotelowych), wszystkie transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, śniadania, obiadokolacje, opiekę pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, systemu Tour Guide. Pakiet - 110 EUR/os, płatne pilotowi na miejscu. Dodatkowych posiłków, opłaty klimatycznej ok. 1,5 EUR/dzień/os. w zależności od położenia hotelu, (dotyczy części objazdowej i pobytowej dla Klientów przedłużających wycieczkę o tydzień pobytu w Czarnogórze) oraz innych wydatków osobistych.

Inne

NOWOŚĆ - obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE.
Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.

Teraz Kosovo!

5.0/6 (179 opinii)

Udostępnij
Dodaj do schowka
Teraz Kosovo!
Last Minute!
Galeria (9)
Teraz Kosovo!
Teraz Kosovo!
Teraz Kosovo!
Zdjęcie mapy
Plan Wycieczki

Atuty oferty

Tara - najgłębszy kanion Europy • Kosowo - Patriarchat w Peci • Priština • Prizren • malownicza Šar Planina • Malowany Meczet w Tetovie • Skopje • Kanion Matka • Ohrid • Tirana • Jezioro Szkoderskie z twierdzą Rozafy
Długość lotu

1 godz. 50 min.

Lot

Bezpośredni

Rodzaj wyjazdu

Objazd + wypoczynek

Termin

Potwierdzony

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym do Podgoricy, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (7 rozpoczętych dób hotelowych), wszystkie transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, śniadania, obiadokolacje, opiekę pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, systemu Tour Guide. Pakiet - 110 EUR/os, płatne pilotowi na miejscu. Dodatkowych posiłków, opłaty klimatycznej ok. 1,5 EUR/dzień/os. w zależności od położenia hotelu, (dotyczy części objazdowej i pobytowej dla Klientów przedłużających wycieczkę o tydzień pobytu w Czarnogórze) oraz innych wydatków osobistych.

Plan wycieczki

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Przedłuż wakacje o wypoczynek w hotelu.

Możesz rozszerzyć swoją wycieczkę objazdową o dodatkowe kilka dni wypoczynku. W tym celu wybierz hotel na przedłużenie pobytu.
Zdjęcie Hotelu
5.5/6 (52 opinie)
Apartamenty Palace Budva
Czarnogóra: Budva
Zdjęcie Hotelu
4.1/6 (84 opinie)
Mala Plaza
Czarnogóra: Ulcinj
Zdjęcie Hotelu
3.9/6 (193 opinie)
Montenegro
Czarnogóra: Bar - Budva
Zdjęcie Hotelu
5.0/6 (164 opinie)
Villa Primafila
Czarnogóra: Ulcinj

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
Za osobę2 711
Razem
5 421 zł
rezerwujzablokuj miejsce na 2 dni
trwa wczytywanie

Opinie klientów

Opinie o Teraz Kosovo!

5.0 / 6(179 opinii)
Intensywność programu
4.6
Pilot
5.6
Program wycieczki
5.2
Transport
5.0
Wyżywienie
4.0
Zakwaterowanie
4.1
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Paulina, --- 03.09.2023
Termin pobytu: sierpień 2023

Teraz Kosovo!

Wycieczka ogółem bardzo udana, wróciliśmy do domu wypoczęci, zadowoleni i z głowami pełnymi wiedzy i wrażeń. Na pewno będziemy polecać tę wycieczkę znajomym. Pilot, pan Miłek, absolutnie fantastyczny - zarażał pasją i wiedzą, którą przekazywał w inteligentny i ciekawy sposób, a przy tym wykazywał się ogromną kulturą osobistą.

6.0/6

Joanna, Białystok 29.09.2019

Bardzo fajna

Bardzo fajna wycieczka. Polecam każdemu. Dodatkowy tydzień pobytu tez super. Minusem był tylko fakt, ze w niektórych hotelach nie ma windy.
Pokaż więcej opinii (177)
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem