Wczasy w Kosovie - co musisz wiedzieć?

  • O Kosovie
  • Opinie
  • Pogoda
  • image/svg+xml Zdjęcia
Flaga Kosovie

Kosovo

Stolica:
Prisztina
Waluta:
EUR
Powierzchnia:
10 887 km2
Liczba ludności:
1 870 981

Kosovo to jedno z najmłodszych państw świata. Niepodległość ogłosiło w 2008 roku, powoli odbudowując swoją magię, po toczącej się tu na przełomie XX i XXI wieku wojnie. Dziś staje się coraz chętniej wybieranym kierunkiem turystycznych podróży. Nie ma się czemu dziwić – zabytki, jak i świadectwa niedawnych walk to atrakcje, które zobaczyć pozwala każda wycieczka objazdowa. A to wszystko w atmosferze niezwykłej bałkańskiej gościnności. Odwiedzając Kosovo, choćby na last minute, koniecznie zobacz nie tylko stolicę, Prisztinę – z monumentalnymi meczetami i cerkwiami, ale i Prizren z niezwykłymi zabytkami sakralnymi, czy rozliczne monastyry. Ciesz się również magią przyrody oraz fenomenalną kuchnią – Kosovo nieraz Cię podczas podróży zaskoczy!

Opinie o Kosovie

Kosovie
4.5 /6

Kraj na drodze do samodzielności

Trudna historia Kosowa widoczna jest prawie na każdym kroku. Wciąż jeszcze spotkać można pojady wojskowe ONZ, w tym Polaków pełniących misję w siłach pokojowych. Dobrze przyglądając się widać też jeszcze niezasklepione rany po niedawnej wojnie. Rany zarówno w budynkach (choć Kosowianie robią wszystko, aby były jak najmniej widoczne), jak i w mentalności. Mimo to jednak, podchodząc z uśmiechem i otwartym sercem do mieszkańców, spotyka się zawsze z tym samym, a ponadto z ciekawością i niesłychaną życzliwością. Kraj, który na pewno warto odwiedzić. Dziś jeszcze uwarunkowania polityczne (nie zakończony konflikt z Serbią) i społeczne (problemy mniejszościowe) nie pozwalają poznać kraju tak, jak można byłoby to zrobić. Ale myślę, że to tylko kwestia czasu...

Dodał(a):
Michał, ŁÓDŹ, 07.11.2018
6.0 /6

Kosowo, Macedonia, Czarnogóra i Albania

Z czterech krajów tylko Albania wydaje mi się nieco mniej atrakcyjna. Pozostałę zasługują na najwyższą notę.

Dodał(a):
Maciej, WARSZAWA, 22.10.2018
5.0 /6

Jescze w tyle

Ludzie życzliwi,ale ....

Dodał(a):
Jadwiga, Tarnów, 15.10.2018
5.0 /6

Prizren

Urokliwe miasteczko o innym obliczu po zmierzchu i innym za dnia.

Dodał(a):
Pomorzanki, 18.08.2018
3.5 /6

Kosovo- rzeczywistość.

Warte krótkiego odwiedzenia, aby swoje wyobrażenia zderzyć z rzeczywistością, która jest bardzo zaskakująca.

Dodał(a):
Tomek, Ewa, 03.07.2018
4.8/6 Ocena ogólna Kosovie

Pogoda w Kosovie

W Kosowie panuje klimat podzwrotnikowy, ale z uwagi na ukształtowanie terenu występuje także piętrowość klimatyczna, która wpływa na zróżnicowanie pogody. W większości kraju lata są dość ciepłe, a temperatura sięga do ok. 26°C. Zimą termometry wskazują natomiast od -10°C do 6°C. W wyższych partiach lato jest jednak chłodniejsze i słupek rtęci spada do ok. 10°C. Zimą natomiast występują ujemne temperatury i opady śniegu.
Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zadzwoń
Kontakt
Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon