Skopje

Saloniki

Prisztina

Cerkiew św. Jovana Kaneo, Ochryda

Kamienny Most, Skopje

Tirana

Skopje

Biblioteka, Prisztina

Biała wieża, Saloniki

Jezioro Ochrydzkie

Cerkiew, Voskopoje

Bałkański Gwiazdozbiór

Rodzaj wycieczki Objazd i wypoczynek
Zakwaterowanie Na objeździe
Wyżywienie Śniadania
5.3 /6 ( 21 opinii )
Wycieczka samolotem
Korca – Paryż Południa • Saloniki – grecka stolica mody - Skopje – stolica Macedonii i dom Matki Teresy • Kosowo i wielokulturowy Prizren • Wizyta w Albanii – Tirana i bunkry • Kruja – albański Kraków • Ochryd i jego perły (UNESCO) • odpoczynek nad krystalicznym Jeziorem Ochrydzkim

Terminy i ceny wycieczki 12

Dla 8 dni brak powrotu do: Katowice.
Cena z powrotem do: Warszawa

Kalkuluj cenę

Hotele podczas wypoczynku 6

5 /6 (46 opinii)
Mizo
Macedonia
Full Board Plus
SZCZEGÓŁY HOTELU POKAŻ NA MAPIE
ZMIANA ZA  0 zł / za osobę 7 dni

4.8 /6 (24 opinii)
Aqualina
Macedonia
Full Board Plus
SZCZEGÓŁY HOTELU POKAŻ NA MAPIE
DOPŁAĆ TYLKO  +118 zł / za osobę 7 dni

5 /6 (6 opinii)
Izgrev Spa & Aquapark
Macedonia
Śniadania i obiadokolacje
SZCZEGÓŁY HOTELU POKAŻ NA MAPIE
DOPŁAĆ TYLKO  +273 zł / za osobę 7 dni

Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na: r.pl/rozklady. Wylot do Ochrydy samolotem czarterowym. Po przylocie transfer do hotelu w okolicy Ochrydy. Zakwaterowanie w hotelu, czas na odpoczynek; kolacja (fakultatywnie) i nocleg.

Dzień 2

Po śniadaniu wykwaterowanie, następnie przejedziemy do Albanii przepiękną, widokową trasą, wzdłuż Jeziora Ochrydzkiego. Po drodze miniemy Pogradec, albański kurort wypoczynkowy i malowniczymi serpentynami udamy się w kierunku Korçy, położonej w kotlinie na wysokości 886 m.n.p.m, u podnóża gór Morava. To tutaj powstała pierwsza szkoła albańska 7 marca 1887, za zgodą ówczesnych władz osmańskich. Obecnie w budynku tym znajduje się muzeum edukacji. W Korçy został otwarty i do dziś funkcjonuje pierwszy, najstarszy browar w Albanii. Birra Korça powstała dzięki inicjatywie włoskiego inwestora i albańskiego kupca. Obecnie możemy cieszyć się  również wybornym smakiem produkowanego w tym browarze piwa. Korça ma niepowtarzalny klimat, jest bardzo zadbana i łączy tradycję z nowoczesnością. Znajdziemy czas na kawę na zabytkowym ryneczku, pełnym kafejek. Dla chętnych możliwość wjazdu na wieżę widokową, aby podziwiać niezwykłe położenie miasta, zwanego niegdyś Paryżem południa, a także Miastem Jabłek, ze względu na liczne okalające go sady owocowe. Następnie udamy się do Voskopoje, wsi znajdującej się na wysokości 1160 m.n.p.m. Do XVIII wieku było to duże arumuńskie miasto, słynące ze swych 20 prawosławnych cerkwi. Obecnie jest to piękna wieś, gdzie zobaczymy jedną z 7 ocalałych cerkwi. Będziemy spacerować po brukowanych uliczkach, cieszyć się nieskażonym powietrzem i zachwycającym krajobrazem. Region ten słynie też ze specjalnej techniki wypieku lokalnego specjału – byrka. Kolacja (fakultatywnie) i nocleg w Korçy lub okolicy. (trasa ok.150 km)

mapka

Pokaż na mapach Google

Powiększ mapę

Informacje dodatkowe

Zakwaterowanie
Hotele *** klasy turystycznej - położone zwykle poza centrami miast (7 rozpoczętych dób hotelowych).
Pokoje: 2 - osobowe (możliwość dostawki), wszystkie z łazienkami.
Do dyspozycji gości: w hotelu restauracja i bar. Wyżywienie: śniadania kontynentalne typu bufet; za dopłatą 6 obiadokolacji - bufet lub zestawy serwowane do stolików; napoje dodatkowo płatne.
Wizy
Do wjazdu na teren Macedonii wymagany jest dowód lub paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu. UWAGA!!! powyższe informacje odnoszą się do obywateli polskich. Obywateli pozostałych państw mogą obowiązywać odmienne przepisy paszportowe lub wizowe.
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym do Ochrydy, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (7 rozpoczętych dób hotelowych podczas objazdu lub za dopłatą 14 rozpoczętych dób hotelowych: objazd + pobyt nad Jeziorem Ochrydzkim), wszystkie transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, wyżywienie: podczas części objazdowej (7 śniadań), opiekę pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat rezerwacyjnych, lokalnych przewodników, napiwków i systemu Tour Guide. Orientacyjny koszt uczestnictwa w całym programie (łącznie z systemem Tour Guide) - 115 EUR/os. płatne pilotowi na miejscu; dodatkowych posiłków, opłaty klimatycznej ok. 1-1,5 EUR/dzień/os. płatne w hotelach (dotyczy części objazdowej i pobytowej dla Klientów przedłużających wycieczkę o tydzień pobytu) oraz innych wydatków osobistych. Możliwa dopłata do obiadokolacji (6) w systemie rezerwacyjnym. Imprezy fakultatywne: rejs statkiem do monastyru św. Nauma ok. 39 EUR/os; wieczór macedoński ok. 25 EUR/os
Rozkład lotów można sprawdzić na stronie https://r.pl/rozklady
Opinie klientów
Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.3/6. Sprawdź opinie: https://r.pl/balkanski-gwiazdozbior/zakwaterowanie-mak

Dodaj opinię

5.3

Ocena ogólna wycieczki

Zainspiruj się
Dowiedz się więcej o Albanii! Przeczytaj wpisy na naszym blogu
więcej

Galeria zdjeć z opinii


Podobne oferty

Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zadzwoń Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt
Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon