Plan wycieczki

Dzień 1

Dzień 1

Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na: r.pl/rozklady. Wylot do Skopje samolotem rejsowym. Po przylocie transfer do hotelu. Zakwaterowanie w hotelu, czas na odpoczynek; kolacja (fakultatywnie) i nocleg.

Dzień 2

Dzień 2

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Naszym dzisiejszym celem będzie Skopje. Na stolicę Macedonii spojrzymy z góry! Wjedziemy kolejką linową na wzgórze Vodno, na szczycie którego stoi największy na świecie chrześcijański krzyż. Piękna panorama pozwoli nam zapoznać się z topografią miasta, którego zwiedzanie rozpoczniemy później od twierdzy Kale. W przeszłości była to prawdopodobnie siedziba Justyniana I. Następnie przejazd na największą czarsziję w Europie, gdzie w labiryncie uliczek zobaczymy orientalne budowle z okresu panowania tureckiego, takie jak: największy w kraju meczet Mustafy Paszy oraz karawanseraj Suli An. Podziwiać będziemy również rezultat projektu „Skopje 2014” - współczesnej aranżacji nowej części centrum miasta. Zobaczymy połączenie historycznych elementów, takich jak Kamienny Most, z nowymi budynkami stylizowanymi na klasyczne oraz pomniki symbolizujące postaci i zdarzenia znaczące dla historii Macedonii. Skopje to również miasto rodzinne Matki Teresy, zobaczymy poświęcony jej Dom Pamięci. Po spacerze przejazd w kierunku granicy z Kosowem przez przyrodniczo zachwycające pasmo górskie Šar Planina. Kolacja (fakultatywnie) i nocleg w Prizrenie lub okolicy. (trasa ok. 350 km)

Dzień 3

Dzień 3

Po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu, zwiedzanie Prizrenu, najbardziej malowniczego i wielokulturowego miasta w Kosowie, nad którym góruje bizantyjska twierdza Kalaja. Podczas spaceru wąskimi uliczkami centrum nadającymi mu orientalny charakter zobaczymy m.in. meczet Sinan Paszy, czy cerkiew św. Mikołaja. Przejdziemy też przez XVII-wieczny kamienny most turecki oraz Szadrawan - ulubione miejsce spacerów i wypoczynku tutejszych mieszkańców. Następnie udamy się do Albanii, do Kruji zwanej albańskim Krakowem, miasta-symbolu i niegdysiejszego bastionu walki z Turkami. Wybrukowana uliczka prowadzi nas kocimi łbami przez lokalny bazar, pełen rękodzieła i kunsztownego filigranowego srebra, a nad kramami unosić się będzie duch albańskiej smykałki do handlu przemieszany z tradycją gościnności i uprzejmości. Nad miastem górują ruiny twierdzy Skanderbega, a przy nich jej współczesna wersja – muzeum tego największego wojownika, Jerzego Kastrioty. Panorama okolicy urzeka swoją malowniczością. Późnym popołudniem, przespacerujemy się po Tiranie, stolicy ciągle bardzo tajemniczego i fascynującego kraju jakim jest Albania - tętniąca życiem, skutecznie próbuje nadrobić stracony czas. Rytm ulicy miesza się z rytmem codzienności, do życia leniwie budzą się uliczne biznesy, a mieszkańcy Tirany w swoich mercedesach, ulubionej tutaj marce samochodów, niespiesznie wyruszają do codziennych obowiązków. Mijając wypełnione po brzegi kawiarnie odkrywamy symbole miasta – zabytkowy meczet, odnowione centrum, stalowo-szklaną piramidę, czy najstarszą wieżę zegarową. Kolacja (fakultatywnie) i nocleg w Tiranie lub okolicy. (trasa ok. 200 km)

Dzień 4

Dzień 4

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Z samego rana przeniesiemy się w czasie do okresu dyktatury Envera Hodży, której dzieje zgłębimy w najbardziej tajemniczym z kilkuset tysięcy albańskich bunkrów, niedawno odkrytym i udostępnionym publicznie schronie atomowym okrutnego satrapy. Spod ziemi rytm miasta uniesie nas w niebo, gdzie kolejką gondolową udamy się na górę Dajti – panoramiczny punkt stolicy, skąd rozpościera się widok na orient i okcydent. Z tego miejsca widać najlepiej jakim zlepkiem kultur, tradycji i stylów jest współczesna Tirana. Przejazd do Ochrydy w godzinach popołudniowych. W tym dniu nie ma fakultatywnej kolacji w hotelu. Możliwość skorzystania z opcjonalnej kolacji bałkańskiej. Cały region Bałkanów słynie ze swojego niesamowitego folkloru, muzyki i doskonałego jedzenia. W niewielu jeszcze miejscach na świecie sztuka ludowa jest tak żywa jak tutaj, w Macedonii. To nie relikt przeszłości, to się dzieje tu i teraz. Taniec, śpiew to nieodłączny element lokalnej kultury. Zakosztujmy takiej atmosfery i my! Przy wspólnym stole, przy rytmach bałkańskiej muzyki, Każdy będzie mógł się nauczyć podstawowego kroku „oro” i bawić się w rytm muzyki na żywo (dodatkowo płatne, ok. 40 EUR/os.). Nocleg w Ochrydzie lub okolicy. (trasa ok. 150 km)

Dzień 5

Dzień 5

Śniadanie w hotelu, następnie spacer po Ochrydzie - najsłynniejszym macedońskim mieście na Bałkanach, którego niezliczone cenne zabytki i niesamowite widoki na jezioro będą nam towarzyszyły do wczesnego popołudnia. Odwiedzimy cerkiew św. Bogurodzicy Perivlepta z przepięknymi i doskonale zachowanymi freskami, antyczny teatr oraz Plaosznik, niezwykle miejsce, ważne dla Słowian, gdzie powstał pierwszy uniwersytet w Europie. Wizyta w pracowni papieru czerpanego. Zwiedzanie zakończymy podziwianiem cerkiewki św. Jovana Kaneo, usytuowanej na wysokim klifie, ponad wodami jeziora. Po południu czas wolny na plażowanie i kąpiel w Jeziorze Ochrydzkim. Dla chętnych możliwość skorzystania z wycieczki fakultatywnej (dodatkowo płatnej, ok. 50 EUR/os.) – rejsu statkiem po Jeziorze Ochrydzkim do Świętego Nauma. W bogatym programie wycieczki zaproponujemy między innymi: zwiedzanie cerkwi, której budowę rozpoczął sam św. Naum w 900 r., prezentację znanych na całym świecie ochrydzkich pereł i oryginalnego sposobu ich powstawania (możliwość zakupu) oraz degustację miejscowych specjałów. Na zakończenie wycieczki relaks w rezerwacie przyrody rzeki Czarny Drim, po źródłach której przepłyniemy łódkami. Powrót do hotelu, kolacja (fakultatywnie) i nocleg. (trasa ok.30 km)

Dzień 6

Dzień 6

Po śniadaniu wykwaterowanie, następnie przejedziemy do Albanii przepiękną, widokową trasą, wzdłuż Jeziora Ochrydzkiego. Po drodze miniemy Pogradec, albański kurort wypoczynkowy i malowniczymi serpentynami udamy się w kierunku Korçy, położonej w kotlinie na wysokości 886 m.n.p.m, u podnóża gór Morava. To tutaj powstała pierwsza szkoła albańska 7 marca 1887, za zgodą ówczesnych władz osmańskich. Obecnie w budynku tym znajduje się muzeum edukacji. W Korçy został otwarty i do dziś funkcjonuje pierwszy, najstarszy browar w Albanii. Birra Korça powstała dzięki inicjatywie włoskiego inwestora i albańskiego kupca. Obecnie możemy cieszyć się również wybornym smakiem produkowanego w tym browarze piwa. Korça ma niepowtarzalny klimat, jest bardzo zadbana i łączy tradycję z nowoczesnością. Znajdziemy czas na kawę na zabytkowym ryneczku, pełnym kafejek. Dla chętnych możliwość wjazdu na wieżę widokową, aby podziwiać niezwykłe położenie miasta, zwanego niegdyś Paryżem południa, a także Miastem Jabłek, ze względu na liczne okalające go sady owocowe. Następnie udamy się do Voskopoje, wsi znajdującej się na wysokości 1160 m.n.p.m. Do XVIII wieku było to duże arumuńskie miasto, słynące ze swych 20 prawosławnych cerkwi. Obecnie jest to piękna wieś, gdzie zobaczymy jedną z 7 ocalałych cerkwi. Będziemy spacerować po brukowanych uliczkach, cieszyć się nieskażonym powietrzem i zachwycającym krajobrazem. Region ten słynie też ze specjalnej techniki wypieku lokalnego specjału – byrka. Kolacja (fakultatywnie) i nocleg w Korçy lub okolicy. (trasa ok.150 km)

Dzień 7

Dzień 7

Po śniadaniu wykwaterowanie i wyjazd w kierunku Salonik. Po drodze zatrzymamy się w malowniczej miejscowości Kastoria, położonej nad jeziorem o tej samej nazwie. Zabudowania miasta oplatają je szczelnie, tworząc przepiękna panoramę. Następnie dotrzemy do Salonik, drugiego co do wielkości miasta Grecji, nazywanego często grecką stolicą mody. Zwiedzanie rozpoczniemy od symbolu miasta - Białej Wieży , która stanowi jedną z nielicznych pozostałości murów obronnych, dalej udamy się na słynny plac Arystotelesa, zobaczymy też Łuk Galeriusza. Wjedziemy na bizantyńskie obwarowania z majestatyczną cytadelą Heptapyrgion, skąd roztacza się piękna panorama miasta. Odwiedzimy kościół patrona Salonik św. Demetriusza, gdzie zgłębimy historię jego męczeńskiej śmierci. Czas wolny na spacer po salonickiej promenadzie, zakupy i wyśmienitą kawę po grecku. Kolacja (fakultatywnie) i nocleg w Salonikach lub okolicy. (trasa ok. 300 km)

Dzień 8

Po śniadaniu, wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko w Skopje.

Uwagi do programu

- Przy wjeździe do Kosowa wymagany jest dowód osobisty biometryczny lub paszport z odpowiednim terminem ważności!
- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
- Pilot nie oprowadza po miastach i obiektach muzealnych.
- Panie są proszone o wzięcie chusty do nakrycia głowy (wejście do cerkwi/meczetu).
- NOWOŚĆ - obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE. Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide. - Atrakcje pokazane na mapie oraz Street View służą jedynie celom poglądowym i nie zawsze będą zwiedzane w formie w jakiej prezentuje je Google. Wstępy przewidziane są wyłącznie do tych atrakcji, przy których jednoznacznie odnotowano to w programie katalogowym imprezy.
Ważne Atrakcje pokazane na mapie oraz Street View służą jedynie celom poglądowym i nie zawsze będą zwiedzane w formie w jakiej prezentuje je Google. Wstępy przewidziane są wyłącznie do tych atrakcji, przy których jednoznacznie odnotowano to w katalogowym programie imprezy.

Dodatkowe informacje

Zakwaterowanie

Hotele *** klasy turystycznej - położone zwykle poza centrami miast (7 rozpoczętych dób hotelowych).

Pokoje: 2 - osobowe (możliwość dostawki), wszystkie z łazienkami.

Do dyspozycji gości: w hotelu restauracja i bar.

Wyżywienie: śniadania kontynentalne typu bufet; za dopłatą 6 obiadokolacji - bufet lub zestawy serwowane do stolików; napoje dodatkowo płatne.

Wizy

Do wjazdu na teren Macedonii wymagany jest dowód osobisty lub paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu. Przy wjeździe do Kosowa wymagany jest dowód osobisty biometryczny lub paszport z odpowiednim terminem ważności! UWAGA!!! powyższe informacje odnoszą się do obywateli polskich. Obywateli pozostałych państw mogą obowiązywać odmienne przepisy paszportowe lub wizowe.

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym do Skopje, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (7 rozpoczętych dób hotelowych), wszystkie transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, wyżywienie: 7 śniadań, opiekę pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat rezerwacyjnych, lokalnych przewodników, napiwków i systemu Tour Guide. (kwota ok. 145 EUR/os. płatne pilotowi na miejscu), dodatkowych posiłków, opłaty klimatycznej ok. 1-1,5 EUR/dzień/os. płatne w hotelach, wycieczek fakultatywnych (wymienionych w programie) oraz innych wydatków osobistych.

Możliwa dopłata do obiadokolacji (6) w systemie rezerwacyjnym.

 

Bałkański Gwiazdozbiór
Last Minute!
Bałkański Gwiazdozbiór
Bałkański Gwiazdozbiór
Bałkański Gwiazdozbiór
Bałkański Gwiazdozbiór
Bałkański Gwiazdozbiór
Bałkański Gwiazdozbiór
Bałkański Gwiazdozbiór
Bałkański Gwiazdozbiór
Bałkański Gwiazdozbiór
Bałkański Gwiazdozbiór
1 / 11

5.3/6 (26 opinii)

Bałkański Gwiazdozbiór

Za osobę3 430
Razem
6 860 zł
Zaliczka 30% 2 050 zł
rezerwujzablokuj miejsce na 3 dni
trwa wczytywanie
Zdjęcie mapy

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym do Skopje, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (7 rozpoczętych dób hotelowych), wszystkie transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, wyżywienie: 7 śniadań, opiekę pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat rezerwacyjnych, lokalnych przewodników, napiwków i systemu Tour Guide. (kwota ok. 145 EUR/os. płatne pilotowi na miejscu), dodatkowych posiłków, opłaty klimatycznej ok. 1-1,5 EUR/dzień/os. płatne w hotelach, wycieczek fakultatywnych (wymienionych w programie) oraz innych wydatków osobistych.

Możliwa dopłata do obiadokolacji (6) w systemie rezerwacyjnym.

 

Atuty oferty

Korca – Paryż Południa • Saloniki – grecka stolica mody - Skopje – stolica Macedonii i dom Matki Teresy • Kosowo i wielokulturowy Prizren • Wizyta w Albanii – Tirana i bunkry • Kruja – albański Kraków • Ochryd i jego perły (UNESCO) • odpoczynek nad krystalicznym Jeziorem Ochrydzkim
Lot

Bezpośredni

Rodzaj wyjazdu

Objazd + wypoczynek

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Plan wycieczki

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Opinie

Intensywność programu
4.4
Pilot
5.9
Program wycieczki
5.4
Transport
5.7
Wyżywienie
4.8
Zakwaterowanie
4.7
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Monika 11.08.2019

Bałkany - jestem na tak!

Moja pierwsza wizyta na Bałkanach, którą mogę podsumować jako dużo wrażeń, piękne widoki, smaczna kuchnia i dobre wino! Wycieczka przez Albanię, Macedonię, Grecję i Kosowo z pewnością zadowoli osoby, które lubi aktywnie spędzić urlop, dowiedzieć się dużo i zobaczyć co najmniej kilka wart zobaczenia miejsc. Przed wyjazdem nie spodziewałam się, że krajobrazy Albanii czy Macedonii tak mnie zachwycą. Nigdy wcześniej też nie widziałam tak czystej wody jak w Macedonii. W programie uwzględniono wizyty w naprawdę ciekawych, nie tak oczywistych turystycznie miejscach jak małe miasteczko Kastoria w Grecji, czy tunele przeciwatomowe Hodży w Albanii. Piękne wrażenie robią małe, stare cerkwie oraz kościoły, których jest wiele na liście zwiedzanych miejsc - uwaga nie we wszystkich można robic zdjęcia. Kosowo to zdecydowanie najciekawsze wrażenia, gdyż ciężko przewidzieć co się tam zobaczy, a wyobrażenia mogą być odmienne od faktycznych wrażeń. Bardzo piękne, z wpływami zachodnimi, rozwijający się dzięki pracowitości mieszkańców kraj. Mocne punty programu zwiedzania to także lokalni przewodnicy. Historia byłych krajów Jugosławii jest niezmiernie ciekawa, a wycieczka ta daje możliwość jej poznania, wraz z poznaniem optyki mieszkajacych tam ludzi. Pogoda w lipcu była może nie najbardziej sprzyjająca do zwiedzania - było dosyć upalnie, ale program ułożony był tak, aby uczestnicy nie odczuli tego bardzo mocno. Klimatyzowany autokar, odpowiednio częste postoje czy sprawne przejazdy to też duży atut tej wycieczki. Nie mogę nie wspomnieć o przewodniczce - Pani Joannie. Poziom jej wiedzy, umiejętność jej przekazywania była znakomita. Warto skorzystać z wycieczki do Monastyru św. Nauma - naprawde niezapomniane wrażenia i przepiękne krajobrazy!
Pokaż więcej opinii (25)

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem