Wczasy w Ulcinj - co musisz wiedzieć?

  • O Ulcinj
  • Opinie
  • Pogoda
  • image/svg+xml Zdjęcia
Flaga Ulcinj

Ulcinj

Stolica:
Czarnogóra
Waluta:
EUR
Powierzchnia:
255 km2
Liczba ludności:
20 290

Wakacje w Ulcinj

Odkryj wyjątkowe wakacje w Ulcinj!


Ulcinj to najdalej wysunięty na południe Czarnogóry region, który cieszy się olbrzymią popularnością wśród turystów. Wszystko za sprawą szerokich, piaszczystych plaż ciągnących się wzdłuż wybrzeża Adriatyku. To właśnie tutaj znajduje się m.in. Velika plaža o długości 13 km, która jest jednocześnie najdłuższą plażą w tym regionie Morza Adriatyckiego. Miasto oferuje również szereg klimatycznych, drobnych plaż, a część z nich jest bardzo rzadko uczęszczana przez turystów. Wakacje w Ulcinj urzekają wyjątkowym klimatem, przepięknymi widokami, których nie można zapomnieć i bezkresem morza, które najpiękniej widoczne jest ze wzgórz Czarnogóry.

Wczasy w Ulcinj – odrobina Orientu

Ulcinj to doskonałe miejsce na wakacje w Czarnogórze dla tych, którzy marzą o błogim lenistwie w promieniach gorącego słońca i planują urlop all inclusive. W mieście świetnie funkcjonuje rozbudowana baza noclegowa, a turyści mogą korzystać z hoteli i kurortów o najróżniejszym standardzie. Podczas wczasów w Ulcinj da się także odczuć orientalny charakter miasta, a Starówka urzeka swoim wyjątkowym klimatem. Uliczki miasta tętnią życiem od rana do nocy, a kultury wschodu i zachodu łączą się ze sobą. Tutaj właśnie posmakować można wyjątkowego klimatu Orientu, zobaczyć meczet i posłuchać śpiewu muezina. Wczasy w Ulcinj to niezapomniana przygoda, która łączy beztroski odpoczynek z odrobiną magii i wschodniej tajemniczości.

Zobacz również oferty w innych regionach w Czarnogórze: Bar Budva Podgorica oraz informacje o Czarnogórze.

Opinie o Ulcinj

Ulcinj
5.5 /6

Zaginione miasto piratów

Ulcinj - najbardziej muzułmańskie miasto Czarnogóry. Meczety i minatery spotyka się tu co krok, za to znalezienie świątyni chrześcijańskiej (polecam wspaniałą cerkiew tuż przy wejściu do twierdzy i cmentarz prawosławny tuż obok, na niesamowitym klifie) wymaga sporego wysiłku. Nic dziwnego, w końcu znaczną część mieszkańców stanowią Albańczycy, przybyli zza nieodległej granicy. Jednak tym, co najbardziej porusza, jest sama Twierdza. Po przegranej bitwie pod Lepanto w 1571 roku rządzący tymi obszarami Turcy oddali Ulcinj we władanie wspierającym ich piratom algierskim. I właśnie tu powstała największa (i chyba jedyna) piracka baza na europejskim wybrzeżu Morza Śródziemnego (której kres położyli w XVIII wieku sami Turcy - piraci bowiem w poczuciu bezkarności zaczęli łupić również swoich chlebodawców). Warto zobaczyć targ niewolników - najczęściej chrześcijan, chwytanych przez piratów w celu sprzedaży właścicielom ziemskim, Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne prezentujące dzieje miasta od czasów Bizancjum i Republiki Weneckiej, poprzez panowanie Turków i piratów, aż po czas współczesne, a wreszcie zagubić się w plątaninie wąslich uliczek i zaułków pełnych małych knajpek, jako żywo przywodzących na myśl słynną karaibską Tortugę.

Ogólną, bardzo wysoką, ocenę Ulcinja obniżają jedynie plaże. Reklamowane w folderach jako piaszczyste (zarówno Velika, jak i Mala), okazują się mieszanką błota, obumarłych glonów i (często) pozostałości po poprzednich plażowiczach, których nawet najbardziej dokładny prysznic nie jest w stanie usunąć. Zdecydowanie czystsze są pod tym względem kamieniste plaże na północ od Ulcinja. Jest to jednak subiektywna opinia autora opinii, którą nie każdy turysta, szukający piaszczystych plaż (przecież takie są nad Bałtykiem), musi uwzględniać.

Dodał(a):
Michał, ŁÓDŹ, 01.09.2018
6.0 /6

Ulcinj- miasto południa Czarnogóry

Miasto może i niewielkie, ale to dość dobry węzeł komunikacyjny.  Jego starą część warto odwiedzić. Kilka plaż (najsłynniejsze to oczywiście ta znajdująca się w centrum miasta - Mała Plaża - oraz 13 km Wielka Plaża. Z końcem września spokojne i ciche. Miasto bezpieczne. Widać wpływy orientu. ok. 30 minnut do Baru i Starego Baru, do którego na pewno warto zajrzeć. Do  Verpizaru, gdzie można kupić bilet na rejs po Jeziorze Szkoderskim (warto!!!) dojedziemy w 50 minut

Dodał(a):
RADOSŁAW, KRAKÓW, 13.10.2018
4.5 /6

Albania na wyciągnięcie ręki

Wybraliśmy miescowość Ulcinj ze względu na bliskość Albanii. Jeśli już się tam jest, to warto przemyśleć wyjazd na wycieczkę objazdową po tym kraju, szczególnie, że ogląda się tam nie wybrzeże, ale kraj "od środka", włącznie z górskim, niemal nietkniętym turystyką rejonem. 

Dodał(a):
Agnieszka, Kraków, 15.09.2018
4.5 /6

Ulcinj

Piękna, szeroka , ciągnąca się ok. 13 km plaża, zadbane otoczenie hotelu, Stare Ulcinje z wieloma ciekawymi sklepami z wyczuwalną atmosferą orientu oraz interesująca twierdza.

Dodał(a):
Irena, Szamotuły, 13.10.2018
6.0 /6

Kotor

Koniecznie należy obejrzeć to miasto i jego fort,będąc w pobliżu ,ponieważ bez tej wizyty  nie poczuje się orientalnego charakteru tej części Czarnogóry.

Dodał(a):
Irena, Szamotuły, 20.10.2018
4.0 /6

Ulcyń

Dużo ludzi i trochę ciasno na plażach. Ale restauracje na poziomie, jedzenie też w miarę ok. Są apteki, pełno sklepów z chińszczyzną.

Dodał(a):
Douthy, 24.09.2018
5.0 /6

ciekawy region

dla wszystkich: i dorośli, i dzieci znajdą atrakcje, które pozwolą ciekawie spędzić czas

Dodał(a):
Beata, Kraków, 25.09.2018
6.0 /6

Ulcinj

Czarnogóra piękna, warto wypożyczyć samochód (można u kierownika hotelu) i pozwiedzać.

Dodał(a):
Piotrek, 28.10.2018
5.0 /6

ogolna

Atmosfera szczegolna - nie ma jej w innych turystycznych miejscowosciach.

Dodał(a):
ZENON, TORUN, 24.09.2018
5.0 /6

Miasto centrum

Miasto bardzo urokliwe lecz bardzo zaśmijecone. 

Dodał(a):
Beata, Siechnice, 15.10.2018
5.0 /6

Orientalny klimat

Na południu Czarnogóry da się wyczuć wpływy albańskie. Meczety, kościoły i cerkwie stoją tutaj obok siebie. 

Dodał(a):
Marta, 18.08.2018
6.0 /6

Pirackie

Miasta było kiedyś piracką osadą, ładna starówka, restauracje i kawiarnie z widokiem na Małą Plażę i miasteczko.

Dodał(a):
Tomasz, 26.07.2018
6.0 /6

Niepozorne, ale bardzo klimatyczne i z charakterem!

 

cicho i spokojnie za dnia, wieczorem rozkręca się życie, słuchać muzykę. Jest mnóstwo miejsc gdzie można coś smacznego zjeść, czy napić się kawy czy czegoś mocniejszego.Polecam !

Dodał(a):
Karolina, Kobiór, 09.07.2018
4.0 /6

Zwykłe miasteczko

Jest plaża i stare miasto na wzgórzu.

Dodał(a):
Andrzej, KOSZALIN, 02.07.2018
5.0 /6

Wakacje w Czarnogórze.

Duża piaszczysta plaża. Warto odwiedzić stare miasto.

Dodał(a):
Daria i Dawid , 27.06.2018
4.0 /6

Mała miejscowość

Niewielkie miasto jednak z atrakcjami. Jeżeli szukasz większej liczby rozrywek to polecam Budvę.

Dodał(a):
Gosiabb, 23.06.2018
5.2/6 Ocena ogólna Ulcinj

Pogoda w Ulcinj

W nadmorskim Ulcinj pogoda jest charakterystyczna dla klimatu śródziemnomorskiego. Lata są tutaj długie i bardzo upalne, a zimy krótkie i stosunkowo łagodne, choć mogą wtedy występować częstsze opady deszczu.
Najbardziej gorącymi miesiącami są czerwiec, lipiec i sierpień, gdy temperatura w Ulcinj wynosi średnio 25°C-30°C. Dobra pogoda utrzymuje się jednak także wiosną i wczesną jesienią.
Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zadzwoń
Kontakt
Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon