wypoczynek

Wczasy w Ulcinj - co musisz wiedzieć?

  • O Ulcinj
  • Opinie
  • Pogoda

Ulcinj

Wakacje w Ulcinj

Odkryj wyjątkowe wakacje w Ulcinj!


Ulcinj to najdalej wysunięty na południe Czarnogóry region, który cieszy się olbrzymią popularnością wśród turystów. Wszystko za sprawą szerokich, piaszczystych plaż ciągnących się wzdłuż wybrzeża Adriatyku. To właśnie tutaj znajduje się m.in. Velika plaža o długości 13 km, która jest jednocześnie najdłuższą plażą w tym regionie Morza Adriatyckiego. Miasto oferuje również szereg klimatycznych, drobnych plaż, a część z nich jest bardzo rzadko uczęszczana przez turystów. Wakacje w Ulcinj urzekają wyjątkowym klimatem, przepięknymi widokami, których nie można zapomnieć i bezkresem morza, które najpiękniej widoczne jest ze wzgórz Czarnogóry.

Wczasy w Ulcinj – odrobina Orientu

Ulcinj to doskonałe miejsce na wakacje w Czarnogórze dla tych, którzy marzą o błogim lenistwie w promieniach gorącego słońca i planują urlop all inclusive. W mieście świetnie funkcjonuje rozbudowana baza noclegowa, a turyści mogą korzystać z hoteli i kurortów o najróżniejszym standardzie. Podczas wczasów w Ulcinj da się także odczuć orientalny charakter miasta, a Starówka urzeka swoim wyjątkowym klimatem. Uliczki miasta tętnią życiem od rana do nocy, a kultury wschodu i zachodu łączą się ze sobą. Tutaj właśnie posmakować można wyjątkowego klimatu Orientu, zobaczyć meczet i posłuchać śpiewu muezina. Wczasy w Ulcinj to niezapomniana przygoda, która łączy beztroski odpoczynek z odrobiną magii i wschodniej tajemniczości.

Opinie o Ulcinj

Ulcinj
4.5 /6

Orientalny Ulcnij

miasteczko ciekawe i pełne kontrastów .eleganckie samochody myte na wszechobecnych myjniach, ludzie siedzący caly dzien w jednym miejscu z tabliczka np.z napisem 'Apartaments", meczty i koscioły obok siebie. Wielka Plaża i Stare Miasto warto odwiedzic również wieczorem
Dodał(a):
M&M, ---, 05.09.2021
5.0 /6

ULCINJ

Dobra baza wypadowa na zwiedzanie lokalnych atrakcji w Czarnogórze i Albanii. Duży wybór lokali gastronomicznych. W sezonie duża ilość wczasowiczów może być męcząca.
Dodał(a):
Ryszard, 06.10.2021
6.0 /6

Klimatyczne miasteczko

Stara część miasta jest cudowna. Klimatyczne brukowane uliczki dodaja miastu uroku. Plaża na przedmieściach jest przepiękna, szeroka, długa i piaszczysta.
Dodał(a):
Natalia , 07.09.2021
5.0 /6

ocena Ulcinj

Miasto ciekawe, warte zobaczenia, choć w drugiej połowie września było już jakby po sezonie: pozamykane bary, restauracje, sklepy, niewiele się działo.
Dodał(a):
Alina, Łuków, 06.10.2021
4.0 /6

Ulcinj ma swój klimat

Piękna miejscowość, ale plaża niestety brudna ( niedopałki na plaży). Wzdłuż ulicy do wyboru wiele restauracji. Na wyciągnięcie ręki stary grad.
Dodał(a):
Henryk, Kiełpino, 19.09.2021
4.5 /6

Ulcinj

Jest to chyba najbiedniejszy region Czarnogóry , Miasteczko jest trochę zaniedbane. Dużo mniej atrakcji niż w Budwa ale za to o wile spokojniej.
Dodał(a):
DARIUSZ, Rzeszów, 16.08.2021
5.0 /6

Ładny kurort

Trochę tłoczno, ale ogólnie klimat fajny. Ładna zatoczka z knajpkami przy małej plaży. Na minus smutne obrazki jak żebrzące matki z dziećmi.
Dodał(a):
Agnieszka, 15.08.2021
5.0 /6

Ulcinj

Ulcinj jest najbardziej wysuniętym na południu miastem kraju. Leży w pobliżu granicy z Albanią. Małe , ale bardzo urokliwe miasteczko.
Dodał(a):
Jolanta, Jawiszowice, 07.09.2021
5.5 /6

Ulcijn

Zabytkowe, stare miasteczko. Spacer droga trochę niebezpieczna z uwagi na ruch samochodowy, a brzegiem morza - z uwagi na odległość.
Dodał(a):
Czesława Namysłów, 12.10.2021
6.0 /6

miasto

Miasto turystyczne, sporo hoteli i pensjonatów. Duża przestronna plaża. Można wybrać się na długi spacer docierając do Albani
Dodał(a):
Barbara, Łódź, 26.09.2021
5.0 /6

Zróżnicowane atrakcje krajobrazowe.

Warto pozwiedzać nie tylko Ulcinj i Czarnogórę, lecz również Albanię. Bliskość tego kraju sprawia, że szkoda nie skorzystać.
Dodał(a):
Agnieszka, Szczecin, 26.08.2021
6.0 /6

Urokliwe miasteczko

Bardzo urokliwe miasteczko, fajna starówka, niesamowity klimat baru Sunset Beach;) lokalna rakija - cos wspanialego;)
Dodał(a):
Sylwia, Kraków, 26.09.2021
4.0 /6

Nic specjalnego

Tłoczne, brudne, głośne miasto. Ładne stare miasto ale zaniedbane. Mała plaża kamienista, wielka plaża super.
Dodał(a):
Katarzyna, Jaworzno, 22.09.2021
6.0 /6

Ulcnij

Piękne miasteczko, trochę za dużo ludzi. Bardzo gorąco, morze czysciutki, jest co zwiedzać i gdzie wypocząć
Dodał(a):
Jolanta AGATA, STRAŻÓW, 24.08.2021
5.0 /6

ok

Małe miasteczko, raz można tam pojechać. ...........................................................
Dodał(a):
Asia, 10.10.2021
5.5 /6

jest potencjał

bardzo klimatyczne i ciekawe stare miasto, trochę chaosu w pozostałej części ale Ja to akurat lubię.
Dodał(a):
Artur, Cegłów, 05.10.2021
5.3/6 Ocena ogólna Ulcinj

Pogoda w Ulcinj

W nadmorskim Ulcinj pogoda jest charakterystyczna dla klimatu śródziemnomorskiego. Lata są tutaj długie i bardzo upalne, a zimy krótkie i stosunkowo łagodne, choć mogą wtedy występować częstsze opady deszczu.
Najbardziej gorącymi miesiącami są czerwiec, lipiec i sierpień, gdy temperatura w Ulcinj wynosi średnio 25°C-30°C. Dobra pogoda utrzymuje się jednak także wiosną i wczesną jesienią.