Last minute Czarnogóra

Czarnogóra – Last Minute w blasku słońca

Czarnogóra to niezwykle malowniczy kraj o bogatej tradycji i doskonałych perspektywach turystycznych. Nie ma w tym grama przesady zważywszy na fakt, że Czarnogóra uznana została za najczystszy ekologicznie kraj na świecie. Jeśli lubicie więc dziewiczą naturę, krystalicznie czyste powietrze i przyjemnie ciepłą wodę – Czarnogóra to wymarzone miejsce na wakacyjne Last Minute. Czarnogóra to jednak nie tylko złoty piasek i nadmorskie kurorty, ale również majestatyczne czarne góry, skrywające różne bogactwa naturalne. Wszystko to wpływa na unikalny mikroklimat Czarnogóry, idealny do letniego wypoczynku. Zrelaksuj się przy szumie morza podziwiając rosnące palmy, cyprysy i figowce, delektując się pyszną kuchnią i obserwując z daleka pasma górskie, unoszące się nad morzem.

Last Minute w Czarnogórze – urokliwe plaże

Wybrzeże w Czarnogórze, choć niewielkie, może z pewnością poszczycić się kilkoma pięknymi plażami. Przypominająca bardzo krajobrazem sąsiednią Chorwację, Czarnogórska riwiera ma bardzo urokliwą linię brzegową, urozmaiconą licznymi skałami, pagórkami czy klifami. A wszystko porośnięte śródziemnomorską i subtropikalną roślinnością, skrywające liczne spokojne zatoczki i małe skaliste wysepki. W Czarnogórze występują jednak jedyne w swoim rodzaju fiordy, unikalne w tej szerokości geograficznej, co podkreśla wyjątkowy charakter tego małego kraju. Jeśli dodamy do tego różnorodne plaże, piaszczyste lub żwirkowe i piękne turkusowe morze, otrzymamy idealną propozycję na wakacyjne Last Minute.

Last Mnute w Czarnogórze – moc atrakcji

Co warto zwiedzić w trakcie pobytu w Czarnogórze? Z pewnością Bokę Kotorską. Leżąca na południowym wybrzeżu zatoka uchodzi za jedno z najpiękniejszych miejsc nie tylko na Bałkanach, ale w całej Europie. Składa się ona z czterech mniejszych zatok, wokół których rozciągają się starożytne i średniowieczne miasta i miasteczka, otoczone murami obronnymi. Do tego dochodzą liczne małe wysepki, na których zobaczyć można kościoły i klasztory. Warto również odwiedzić Perast – małe miasteczko, liczące tylko 300 mieszkańców, w którym czas zatrzymał się jakby setki lat temu. Pobudowane na wzgórzach, zachwyca niewielkimi, ciasnymi uliczkami, wijącymi się po schodkach i przepięknymi widokami na Czarnogórskie wybrzeże. Last Minute w Czarnogórze to także niepowtarzalne okazja, aby odwiedzić adriatyckie Monako, czyli Sveti Stefan oraz adriatyckie Miami – słynną Budvę. Coś dla siebie znajdą też amatorzy raftingu, którzy co roku ściągają do Parku Narodowego Durmitor oraz występującego w nim kanionu wokół rzeki Tary.

Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt
Nasi konsultanci są do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon