Plan wycieczki

Dzień 1

Podróż do serca Dominikany

Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na 3 godz. przed wylotem samolotu. Przelot na Dominikanę do Puerto Plata samolotem czarterowym LOT-u typu Dreamliner lub innym szerokokadłubowym (rejs bezpośredni). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady. Po przylocie odprawa celno - paszportowa, następnie transfer do hotelu (all inclusive) w okolicy Puerto Plata, nocleg.

Dzień 2
Dzień 2

Park Narodowy Los Haitises i Góra Czarownic: Dominikana pod żaglami przygody

Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd do portu Santa Barbara na Samanie, skąd popłyniemy do Parku Narodowego Los Haititses. Płynąc po zatoce Samana, będziemy mogli zobaczyć porośnięte tropikalną roślinnością wapienne ostańce – mogoty, robiące niesamowite wrażenie kanały wśród lasów mangrowych, malownicze jaskinie z malowidłami po Indianach Taino oraz dziesiątki egzotycznych ptaków. W terminie od ok. połowy stycznia do połowy marca zaproponujemy alternatywny program (w zamian za Los Haitises) - rejs na oglądanie Wielorybów! Te ogromne ssaki przypływają w tym okresie do wybrzeży Dominikany. Obserwacja wynurzających się z wód zatoki humbaków, które ważą kilkadziesiąt ton (30-45 ton) i mierzą kilkanaście metrów (14-17 m) to niezapomniane przeżycie! Przepłynięcie do portu Sabana de La Mar. Następnie dojedziemy na Górę Czarownic- Montaña Redonda. Czeka nas ekscytujący wjazd truckami na górę, skąd rozpościera się widok na Zatokę Samana, kordylierę Miches i jeziora. Znajdziemy tu huśtawki, hamaki i … miotły. Okazja do zrobienia szalonych zdjęć! Przyjazd do hotelu (all inclusive) w okolicy Bavaro/ Punta Cana. Nocleg. (Trasa ok 400km)

Dzień 3
Dzień 3

Egzotyczna Dominikana: Altos de Chavon i wyspa Saona

Dzień wolny na plażowanie lub skorzystanie z jednej z po śniadaniu dla chętnych wycieczka całodniowa dodatkowo płatna ok. 105 USD. Przejazd do miasteczka Altos de Chavon zbudowanego z wapienia koralowego. Jest to część luksusowego kompleksu Casa de Campo, stylizowanego na XVI-wieczną włoską wioskę ulokowaną nad głębokim wąwozem, utworzonym przez rzekę Rio Chavon. Wśród brukowanych uliczek, toskańskich willi obsadzonych hibiskusem i bugenwillą, można znaleźć kościół, amfiteatr na ok 5000 osób, restauracje, galerie, sklepiki rzemieślnicze. Nastepnie przejazd do mariny w klimatycznej miejscowości portowej Bayahibe, skąd wypłyniemy w relaksujący rejs katamaranem po Parku Narodowym Cotubanama na wyspę Saona - najbardziej znaną atrakcję turystyczną Dominikany. Saonę codziennie odwiedzają liczni turyści kuszeni najpiękniejszymi plażami na Karaibach. W trakcie rejsu zatrzymamy się w naturalnej zatoczce La Piscina na kąpiel, by podziwiać pomarańczowo - czerwone rozgwiazdy w ich naturalnym środowisku (pod wodą). Na wyspie wypoczynek pod palmami, spacery po białym, koralowym, drobnym piasku, kąpiele w lazurowej wodzie oraz lunch w formie bufetu przy plaży. Powrót do mariny w Bayahibe przy rytmach merengue i bachaty, kosztując lokalnych drinków serwowanych na pokładzie katamaranu. Transfer do hotelu w okolicy Punta Cana (all inclusive), nocleg.

Dzień 4
Dzień 4

Dominikana: od plaż Punta Cana do historycznego Santo Domingo

Po śniadaniu przejazd na plażę w okolicy Punta Cana – luksusowego i najbardziej znanego kurortu na Dominikanie. Miejsce to przyciąga rocznie miliony turystów ze względu na jedne z najpiękniejszych na świecie plaż, fantastyczne rafy koralowe oraz wodę o barwie turkusu. Dla chętnych wycieczka fakultatywna terenowymi buggy (dodatkowo płatna ok. 55 USD). Przejazd otwartymi pojazdami przez lokalne wioski i dojazd do jaskini z małym jeziorkiem, gdzie będzie możliwość kąpieli. Następnie przejazd w kierunku Higuey, gdzie zwiedzamy bazylikę Nuestra Señora de la Altagracia, zwaną dominikańską Częstochową. Miejsce to jest odwiedzane corocznie przez tysiące pielgrzymów. Złożył tu wizytę także Jan Paweł II. Po drodze zatrzymamy się na rancho, gdzie będzie degustacja uprawianych tu tropikalnych owoców, kakao i kawy. Po drodze proponujemy wizytę w Cueva de las Maravillas (dla chętnych; dodatkowo płatna ok.45 USD). Wizyta w Jaskini Cudów (Cueva de Las Maravillas), dawniej nazywanej Jaskinią Jaguara dostarczy niezapomnianych wrażeń. Ten surrealistyczny i baśniowy świat podziemny obfituje w imponujące formacje geologiczne: przestronne komnaty, krystaliczne wodne lustro, skalne formy przypominające postaci – to niezaprzeczalne dowody, że najlepsze dzieła tworzy natura. Jaskinia, której aranżacja jest wybitnym przykładem architektury krajobrazowej, jest również niebywałą galerią rysunków i petroglifów autorstwa samych Tainów. Transfer do Santo Domingo. Nocleg w hotelu w Santo Domingo lub okolicy, obiadokolacja (opcjonalnie). (Trasa ok 220km)

Dzień 5
Dzień 5

Santo Domingo: kosmopolityczne serce Dominikany

Po śniadaniu zwiedzanie Santo Domingo - kosmopolitycznej stolicy kraju - pierwszego europejskiego miasta w „Nowym Świecie” od chwili odkrycia Ameryki przez Krzysztofa Kolumba. Wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Zona Colonial to najstarsza kolonialna starówka w Ameryce Łacińskiej i prawdziwa skarbnica zabytków architektury. Wszystko jest tu „naj” - naszym oczom ukażą się m. in. katedra Primada de America - najstarsza katolicka świątynia w Nowym Świecie, pierwszy ośrodek władzy nad Nowym Światem i najstarsza warownia w obu Amerykach - Fortaleza Ozama, pozostałości najstarszego szpitala, malownicze ruiny klasztoru franciszkanów, pierwszy uniwersytet w klasztorze Dominikanów, dom gubernatora Ovando, Panteon Narodowy, Casas Reales z wiekowym zegarem słonecznym, Plaza España z Alcazar de Colón. (większość obiektów oglądana z zewnątrz). Zwiedzimy kolonialne wnętrza pałacu, zamieszkanego niegdyś przez najstarszego syna odkrywcy Nowego Świata - Diego Kolumba. Spacerować też będziemy Calle las Damas – najstarszą brukowaną ulicą Ameryki. Następnie przejazd do wschodniej części stolicy, gdzie zobaczymy monumentalny Faro de Colon z grobowcem Kolumba (z zewnątrz). Na zakończenie zwiedzania fenomenalna atrakcja przyrodnicza stolicy: bajeczne jeziorka Tres Ojos ukryte w wapiennych skałkach, wśród tropikalnej roślinności, gdzie kręcono sceny do filmu Tarzan. Aby dostać się do jednego z nich, należy przepłynąć łódką przez tunel w jaskini. Powrót w stronę centrum i panoramiczny przejazd wzdłuż Maleconu, obok Bramy Miłosierdzia, Baszty Hołdu. Finalnie dojazd pod Puerta del Conde i wejście do Ołtarza Ojczyzny, gdzie zostali pochowani najwięksi bohaterowie Republiki Dominikany. Czas wolny na pieszym deptaku Calle del Conde, kolorowym, pełnym lokali gastronomicznych i sklepów z pamiątkami. Transfer powrotny do hotelu w okolicy Santo Domingo, nocleg; obiadokolacja (opcjonalnie). (Trasa ok. 20 km)

Dzień 6
Dzień 6

Zachodnia Dominikana: nieodkryte zakątki karaibskiej natury

Po wczesnym śniadaniu wyruszymy na dziewiczy zachód wyspy. Rzadko kto tutaj dociera, zwykle indywidualni turyści lub małe grupy. Zachód wyspy to zupełnie inny krajobraz od znanego nam ze zdjęć. Tutaj bujna roślinność tropikalna, z której słynie Dominikana, zmienia się w roślinność półpustynną, pojawiają się jeziora, wydmy, solniska. Po drodze zaobserwujemy pojedyncze kaktusy i sukulenty. Wypatrywać będziemy też różnych gatunków ptaków. Przejazd do położonego poniżej poziomu morza tajemniczego jeziora Enriquillo, które ulokowane jest w największej depresji na całych Karaibach. Jezioro Enriquillo od kilku lat stopniowo zwiększa swoją powierzchnię, zalewając przybrzeżne obszary. Jest największym i dodatkowo słonowodnym jeziorem na Karaibach. Odbędziemy rejs łódkami, w trakcie którego zapoznamy się bliżej z tym przyrodniczym fenomenem, przepływając przez Cmentarzysko Drzew - zatopione gaje palmowe i owocowe. Enriquillo to również jedyne miejsce w Republice Dominikany, gdzie można spotkać żyjące na wolności krokodyle amerykańskie – będziemy ich wypatrywać w trakcie rejsu. Naszym celem będzie wyspa na jeziorze - Isla Cabritos, na której żyją dwa rodzaje iguan: legwan nosorogi oraz legwan ziemny Ricorda (gatunek endemiczny). Następnie przejazd do miejscowości Jimani, gdzie zobaczymy przejście graniczne pomiędzy Republiką Dominikany a Haiti, a także będzie okazja by zakupić haitańskie piwo! Dojazd do hotelu w okolicy Barahona na nocleg; obiadokolacja (opcjonalnie). (Trasa ok 220km)

Dzień 7
Dzień 7

Dominikana: Via Panoramica i sekrety Parku Narodowego Jaragua

Po śniadaniu przejedziemy słynną Via Panoramica - najpiękniejszą trasą widokową Dominikany, prowadzącą przez dziki i odludny Półwysep Pedernales. Dotrzemy do największego parku narodowego Republiki Dominikany – Parque Nacional Jaragua nad Lagunę Oviedo, po której przepłyniemy łódkami. W trakcie rejsu odwiedzimy m. in. Wyspę Iguan oraz zobaczymy żyjące na wolności kolonie flamingów. Skorzystamy również z „naturalnego SPA”, nacierając się zdrowotną, zbawienną dla skóry glinką z dna laguny. Następnie przejazd i transfer łódkami do najbardziej ukrytej i strzeżonej plaży Dominikany – 10-kilometrowej Bahia de las Aguilas, która swoją nazwę wzięła od zamieszkujących jej okolice orłów. Według Dominikańczyków, to najpiękniejsza plaża na wyspie. Czas wolny na obiad (we własnym zakresie). Powrót do hotelu w okolicy Barahona; obiadokolacja (opcjonalnie) (Trasa ok. 270 km)

Dzień 8

Wśród wydm i plantacji tytoniu: Santiago de los Caballeros

Po śniadaniu wyruszymy do Parku Dunas de Bañi, który słynie z wydm rozciągających się na długość 15 km. Największa z wydm ma wysokość 35 metrów. Podczas spaceru będzie okazja do zrobienia pięknych zdjęć. Przejazd przejazd przez rolniczą dolinę Cibao. Żyzne ziemie w tym regionie pozwalają na uprawę tytoniu, który poddany suszeniu, fermentacji i krojeniu zamienia się w aromatyczne, ręcznie zwijane cygaro. Tradycja palenia tytoniu na Dominikanie sięga czasów Indian Taino. Dojazd do Santiago de los Caballeros, gdzie podjedziemy pod pomnik Bohaterów odzyskania niepodległości. Jest to najwyższy budynek w Santiago i główna atrakcja turystyczna tego obszaru. Pomnik znajduje się na wzgórzu pośrodku Santiago, z widokiem na miasto i okoliczne góry. Przejazd do hotelu w Santiago de los Caballeros na nocleg; obiadokolacja (opcjonalnie). (Trasa ok 350km)

Dzień 9
Dzień 9

Dominikana: cygara, bursztyn i kultura Puerto Plata

Po śniadaniu i wykwaterowaniu wybierzemy się na targ, gdzie pośród stoisk z warzywami i owocami odkryjemy alejki pełne szamańskich straganów ze specyfikami o magicznych właściwościach. Następnie zajrzymy do wytwórni cygar, w której produkowane są najsłynniejsze dominikańskie cygara. Wizyta w galerii i sklepie (wyłącznie dla osób pełnoletnich). Następnie przejazd do Puerto Plata, głównego miasta „bursztynowego wybrzeża”. Wjazd na Górę Isabel de Torres truckami - malownicza trasa wiedzie przez małe wioski a ze wzgórza rozciąga się rozległa panorama miasta i wybrzeża. Przespacerujemy się tu również po ogrodzie z typową dla Dominikany roślinnością. Następnie przejazd do centrum i spacer po głównym placu starego miasta, gdzie centralne miejsce zajmuje katedra otoczona zabytkowymi domami w charakterystycznym dla Puerto Plata wiktoriańskim stylu. Przejście na bulwar nadmorski El Malecón oraz na cypel, na którymi stoi XVI wieczny fort św. Filipa oraz współczesny amfiteatr, znany z dorocznego festiwalu muzyki merengue. Następnie Tego dnia również czeka nas również degustacja dominikańskiego rumu. Transfer do wybranego hotelu; wyżywienie zgodne z formułą wybranego hotelu. Trasa (ok. 80 km)

Dzień 10
Dzień 10

Relaks i plażowanie: dzień wolny od zwiedzania

Dzień wolny na odpoczynek i plażowanie. Możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych (pełną listę wycieczek przedstawi pilot na miejscu).

Dzień 11
Dzień 11

Relaks i plażowanie na własną rękę

Dzień wolny na odpoczynek i plażowanie. Możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych (pełną listę wycieczek przedstawi pilot na miejscu).

Dzień 12
Dzień 12

Dzień relaksu i swobodnych aktywności na plaży

Dzień wolny na odpoczynek i plażowanie. Możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych (pełną listę wycieczek przedstawi pilot na miejscu).

Dzień 13
Dzień 13

Czas na relaks i plażowanie

Dzień wolny na odpoczynek i plażowanie. Możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych (pełną listę wycieczek przedstawi pilot na miejscu).

Dzień 14
Dzień 14

Relaks na plaży i fakultatywne wycieczki

Dzień wolny na odpoczynek i plażowanie. Możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych (pełną listę wycieczek przedstawi pilot na miejscu).

Dzień 15

Koniec podróży: wylot z Dominikany

Po śniadaniu, wykwaterowanie (doba hotelowa trwa do godz. 10.00) i transfer na lotnisko Puerto Plata. Przelot do Polski.

Dzień 16

Powrót do Polski

Przylot do Polski

Uwagi do programu

Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

Dodatkowe informacje

Wyżywienie

Wyżywienie podczas objazdu: All inclusive (3), śniadania (5) oraz za dopłatą obiadokolacje (5) we wskazanych dniach, zazwyczaj w restauracjach hotelowych; napoje do obiadokolacji dodatkowo płatne. Wyżywienie podczas pobytu :jak w opisie wybranego hotelu.

Zakwaterowanie

Hotele o standardzie odpowiadającym *** w ocenie organizatora - podczas objazdu (razem 8 rozpoczętych dób hotelowych) oraz w wybranym hotelu podczas wypoczynku (6 rozpoczętych dób hotelowych).

Wizy

Obywatele Polski mogą przebywać na Dominikanie na podstawie ważnego paszportu (zalecany okres ważności to co najmniej 6 miesięcy). 30 dni na podstawie karty turystycznej, po tym czasie można przedłużyć pobyt o kolejne 60 dni uiszczając stosowną opłatę. Przed lotem (najwcześniej na 72 godziny przed lotem) należy wypełnić formularz ze strony https://eticket.migracion.gob.do/. Wygenerowany kod QR należy wydrukować bądź zapisać na urządzeniu mobilnym.

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym LOT-u typu Dreamliner lub innym szerokokadłubowym do/z Dominikany (lot bezpośredni), opłaty lotniskowe, program turystyczny jw. w tym przejazdy klimatyzowanym autokarem lub minibusem, zakwaterowanie w hotelach wg programu: 8 rozpoczętych dób hotelowych oraz w wybranym hotelu 6 rozpoczętych dób hotelowych; wyżywienie w trakcie objazdu; wyżywienie: all inclusive (3), śniadania (5) oraz w trakcie pobytu zgodnie z formułą wybranego hotelu (6), transfery lotnisko - hotel – lotnisko, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Warszawie, opiekę polskojęzycznego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta podczas objazdu, ubezpieczenie TU EUROPA SA (NNW, KL i bagaż).

Cena nie obejmuje: biletów wstępów do zwiedzanych obiektów oraz opłat rezerwacyjnych, opłat za lokalnych przewodników, napiwków dla obsługi (ok. 300 USD/os - płatne pilotowi imprezy) dodatkowych posiłków oraz wydatków osobistych.

Możliwość opcjonalnej dopłaty do obiadokolacji podczas objazdu (5) w systemie rezerwacyjnym (napoje płatne dodatkowo).

Ze względu na COVID-19 niektóre udogodnienia/atrakcje/serwis hoteli mogą działać w ograniczonym czasie i/lub mogą być wyłączone z oferowania

Sezonowość

Zwykle wysoki sezon turystyczny w Dominikanie trwa od połowy listopada do marca.
Dominicana completa
Dominicana completa
Dominicana completa
Dominicana completa
Dominicana completa
Dominicana completa
Dominicana completa
Dominicana completa
Dominicana completa
Dominicana completa
Dominicana completa
Dominicana completa
Dominicana completa
Dominicana completa
Dominicana completa
1 / 15

5.5/6 (2 opinie)

Dominicana completa

trwa wczytywanie
Zdjęcie mapy

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym LOT-u typu Dreamliner lub innym szerokokadłubowym do/z Dominikany (lot bezpośredni), opłaty lotniskowe, program turystyczny jw. w tym przejazdy klimatyzowanym autokarem lub minibusem, zakwaterowanie w hotelach wg programu: 8 rozpoczętych dób hotelowych oraz w wybranym hotelu 6 rozpoczętych dób hotelowych; wyżywienie w trakcie objazdu; wyżywienie: all inclusive (3), śniadania (5) oraz w trakcie pobytu zgodnie z formułą wybranego hotelu (6), transfery lotnisko - hotel – lotnisko, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Warszawie, opiekę polskojęzycznego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta podczas objazdu, ubezpieczenie TU EUROPA SA (NNW, KL i bagaż).

Cena nie obejmuje: biletów wstępów do zwiedzanych obiektów oraz opłat rezerwacyjnych, opłat za lokalnych przewodników, napiwków dla obsługi (ok. 300 USD/os - płatne pilotowi imprezy) dodatkowych posiłków oraz wydatków osobistych.

Możliwość opcjonalnej dopłaty do obiadokolacji podczas objazdu (5) w systemie rezerwacyjnym (napoje płatne dodatkowo).

Ze względu na COVID-19 niektóre udogodnienia/atrakcje/serwis hoteli mogą działać w ograniczonym czasie i/lub mogą być wyłączone z oferowania

Atuty oferty

Dominikana – rajska wyspa ● Puerto Plata – bursztynowa stolica wyspy ● fabryka rumu i cygar ● ogromne wydmy w Parku Dunas de Bañi ● słone jezioro Enriquillo – zobacz krokodyle i iguany ● Parque Nacional Jaragua i Laguna Oviedo – flamingi i naturalne „SPA” ● najpiękniejsza i najdłuższa plaża na Dominikanie - Bahia de las Aguilas ● muzeum turkusowego bursztynu – larimaru ● Santo Domingo – stolica „Nowego Świata” ● Los Tres Ojos - magiczny świat jaskiń ● wyspa Saona – najpiękniejsze plaże Karaibów ● Altos de Chavon – „toskańskie” miasto na Karaibach ● Higuey – dominikańska Częstochowa ● Punta Cana – luksus na wyciągnięcie ręki ● Park Narodowy Los Haititses – lasy mangrowe; alternatywnie obserwacja wielorybów ! (od połowy stycznia do połowy marca) ● wypoczynek w wybranym hotelu
Lot

Bezpośredni

Rodzaj wyjazdu

Objazd

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Plan wycieczki

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Przedłuż wakacje o wypoczynek w hotelu.

Twój hotel wybrany na przedłużenie pobytu o 6 dni.
Zdjęcie Hotelu
5.1/6 (1339 opinii)
Playa Bachata Resort
Dominikana: Puerto Plata
Zdjęcie Hotelu
5.0/6 (559 opinii)
Senator Puerto Plata Spa Resort
Dominikana: Puerto Plata
Zdjęcie Hotelu
5.3/6 (127 opinii)
Iberostar Costa Dorada
Dominikana: Puerto Plata

Opinie

Intensywność programu
6.0
Pilot
6.0
Program wycieczki
5.5
Transport
4.5
Wyżywienie
4.5
Zakwaterowanie
4.5
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Andrzej Krupski 07.03.2024

Objazd Dominikany w programie "Dominikana completta"

Wspaniała wycieczka profesjonalnie zorganizowana.Przewodniczka,która z nami objeżdżała Dominikanę od 18.02 do 25.02.2024 Pani Katarzyna to osoba o ogromnej wiedzy,która przekazywała nam ogrom wiadomości na temat dominikany i nie tylko,bardzo pomocna dla każdego uczestnika w załatwianiu praktycznie wszystkiego co od niej oczekiwali Byliśmy pewni,że z Panią Kasią bezpiecznie przejedziemy Dominikanę od Atlantyku po Morze Karaibskie od Puerto Plata do granicy Haiti.Warto było.!!!!!!!! Andrzej Krupski
Pokaż więcej opinii (1)

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem