wypoczynek

Wczasy na Półwyspie Samana - co musisz wiedzieć?

  • O Półwyspie Samana
  • Opinie
  • Pogoda

półwysep Samana

Kameralne, malownicze plaże ze śnieżnobiałym piaskiem, palmy, krystaliczne wody Morza Karaibskiego… jednym słowem: pełen relaks i rajski wypoczynek. Marzą Ci się takie wakacje all inclusive? Półwysep Samana na Dominikanie czeka! Jedna z najpiękniejszych zatok na świecie, którą zobaczysz odwiedzając właśnie Półwysep Samana, to doskonała propozycja dla miłośników egzotycznych wakacji – także na last minute. Tu gorąca atmosfera wynika nie tylko z wysokich temperatur. Mieszkańcy Dominikany zapewnią Ci doskonałą zabawę od rana do późnej nocy – w rytmie najlepszej salsy, rumby i innych latynoskich dźwięków. Półwysep Samana to również dobre miejsce, jeśli marzy Ci się wycieczka objazdowa. Wybierz się na morze, by poobserwować humbaki, czy do wytwórni rumu, by Twoje wakacje były jeszcze ciekawsze!

Opinie o Półwyspie Samana

Półwyspie Samana
6.0 /6

Dziki półwysep

Dzięki temu, że półwysep Samana nie jest jeszcze dotknięty duchem komercjalizmu, możemy w pełni na nim odpocząć. Widoki są boskie! Między górami roztacza się ocean, jest zielono i kolorowo. Ptaki, które przez cały dzień latają tuż nad głowami wzbudzają wielki zachwyt. Polecam każdemu, kto jeszcze zastanawia się czy warto jechać trochę dłużej z lotniska - zdecydowanie warto.
Dodał(a):
Agnieszka, Warszawa, 01.07.2021
6.0 /6

Najpiękniejsze miejsce Dominikany

Wodospady , dzikie i piękne plaże , pogodni i zawsze pozytywnie nastawieni mieszkańcy , i wiele atrakcji spowodowały to ze na pewno wrócimy w ten rejon Dominikany :) Dla ludzi ceniących sobie odpoczynek od tłumów , wiecznie pędzących turystów i zatłoczonych miejsc Półwysep Samana będzie doskonałym wyborem
Dodał(a):
Jacek, Wrocław, 25.05.2021
6.0 /6

Bardzo mi się podobało

Piękne widoki piękne plaże , klimat typowo wakacyjny.Myśle ze ten rejon wybrałabym na pobyt stacjonarny w celach typowo odpoczynkowych.
Dodał(a):
Barbara Elżbieta, Opole, 13.05.2021
6.0 /6

Wakacje 2021

Cudowna przyroda, dzika, nie zniszczona, naturalna, przepiękne palmy w ilościach nie do policzenia, bezludne plaże
Dodał(a):
Dorota, 25.05.2021
5.5 /6

Wczasy

Może daleko ale warto. Bez sensu więcej pisać ponieważ wszyscy i tak już swoje napisali. W każdym razie polecam.
Dodał(a):
Andrzej, Mikołów, 16.06.2021
4.5 /6

Bardzo ładna część Dominikany

Ładne, urokliwe miejsce dla osób którzy chcą odpocząć i napawać się ładnymi widokami zza okna. Przyjazne miejsce
Dodał(a):
Dariusz, ---, 19.05.2021
6.0 /6

Samana - spokojna, mniej rozwinięta część wyspy

Z dala od wielkich kurortów i dla ludzi, którzy cenią relaks w spokojnym otoczeniu, wśród bujnej zieleni
Dodał(a):
Kasia, Warszawa, 21.06.2021
6.0 /6

sympatyczne miejsce

z pięknymi plażami i wodospadem, na który można dostać się korzystając z koni i naszych nóg, choć trzeba przyznać, iż jest to męcząca podróż
Dodał(a):
Sławomir, Poświętne, 30.04.2021
6.0 /6

wyjazd rodzinny

Najpiękniejsze miejsce na Dominikanie, polecam na wyjazd rodzinny lub romantyczny wyjazd we dwoje. Piękne hotele.
Dodał(a):
Katarzyna, KISINY, 14.04.2021
4.0 /6

Ciekawostki przyrodnicze

Miejsce fajne krajoznawczo, ale jeśli jedzie się z objazdem. Jadąc z fakultetem, jest nieco daleko z Puerto Plata. Miejsca nie są tak powalające jak opisują to informacje z Rainbow. Mimo to, warto cokolwiek zobaczyć, gdyż siedzenie na pobycie i udawanie,że było się na egzotycznych wakacjach jest bez sensu.
Dodał(a):
Rafał Andrzej , Inowrocław, 06.04.2021
6.0 /6

Polecam !!!

Polecam ten rejon ze względu na mniejsze fale w morzu nią na Puerto Plata czy Punta Cana. Plaże są czyste, non stop sprzątane.
Dodał(a):
Maciej Bogusław, ---, 09.02.2021
6.0 /6

Cudowna Samana

Fantastyczne miejsce na Wakacje. Piękne plaże, krajobraz gór porośniętych tropikalnym lasem. W pobliżu kilka atrakcji, w tym w okresie styczeń-marzec możliwość oglądania wielorybów.
Dodał(a):
Agnieszka, 31.01.2021
4.0 /6

SAMANA

Opinię wyraziłem już dzisiaj przy okazji oceny "Karaibskiej ślicznotki", i nie uległa specjalnej zmianie od tego czasu.
Dodał(a):
Andrzej, Gorlice, 05.01.2020
4.0 /6

Półwysep Samana

Wspaniałe plaże ciągnące się kilometrami, ocean z szalonymi falami, albo łagodny, wytłumiony przez rafę, do wyboru, do koloru. Trochę brakuje alternatywy, jeżeli chcemy zobaczyć coś innego niż plaża, np. wybrać się do okolicznych miejscowości, to raczej nie na piechotę.
Dodał(a):
Andrzej, Gorlice, 05.01.2020
6.0 /6

Najlepsza Samana

Samana - Najlepsza plaża morze i mnóstwo zieleni wspaniały czas na spędzenie urlopu daleka podroż rekompensowana błogim lenistwem
Dodał(a):
Janusz, Łódż, 12.12.2019
5.0 /6

nieco odmienna

nieco odmienna niż zachodnia część Dominikany, bardziej dziewicza, może przez to piękniejsza? Po wkroczeniu na teren półwyspu zachwyca niezliczona ilość palm na wzgórzach.
Dodał(a):
Adam,, 08.12.2019
5.5/6 Ocena ogólna Półwyspie Samana

Pogoda w Półwyspie Samana

Gorący klimat na Półwyspie Samana sprawia, że doskonała pogoda utrzymuje się tutaj właściwie przez cały rok. W ciągu dnia mogą jednak zdarzać się duże wahania temperatur – od ok. 20°C do nawet 32°C.
Najbardziej upalny okres trwa od maja do października, ale wtedy na Półwyspie Samana częściej występują także opady. Trwają jednak zwykle krótko i nie są bardzo uciążliwe.