wypoczynek

Wczasy w Santo Domingo - co musisz wiedzieć?

  • O Santo Domingo
  • Opinie
  • Pogoda

Santo Domingo

Santo Domingo, stolica Dominikany to prawdziwa perełka. Przesycona zabytkami z ery kolonialnej, urzeka niepowtarzalną atmosferą. Nie da się w niej nie zakochać! Jeśli jesteś w Dominikanie, wycieczka objazdowa musi dotrzeć do Santo Domingo – miasto zaprze dech w Twoich piersiach. Zarezerwuj wiec wyprawę życia, choćby na last minute. Co warto zobaczyć w Santo Domingo? Przede wszystkim otoczony egzotycznymi kawiarniami Skwer Kolumba oraz monumentalną Catedral Santa Maria de la Encarnacion – katedrę, będącą najstarszą świątynią chrześcijańską w Nowym Świecie. Tu również znajduje się grób Krzysztofa Kolumba. Zajrzeć warto również do twierdzy Ozama, ale i do licznych parków, ogrodu zoologicznego, czy też wybrać się w rejs… po podwodnym jeziorem. Gotowy do podróży?

Opinie o Santo Domingo

Santo Domingo
6.0 /6

Prawdziwa stolica

Położą nad samym Morzem Karaibskim, z pięknym widokiem, ale niestety bez plaży. Interesujące zabytki, piękna starówka
Dodał(a):
Aleksandra, Słupsk, 23.08.2021
4.0 /6

Ładnie ale nie powaliło na kolana

Brudne miasto,gdzieniegdzie kręcą sie podejrzane typy.stara część miasta ciekawa.nadbrzerze zaśmiecone.
Dodał(a):
Barbara Elżbieta, Opole, 13.05.2021
6.0 /6

urokliwa starówka

z wieloma zabytkami z czasów odkryć Kolumba, po których można spacerować przez pół dnia i muzeami wartymi zwiedzenia
Dodał(a):
Sławomir, Poświętne, 30.04.2021
5.0 /6

Santo Domingo

"Stolyca", to stolyca - zawsze ma swoje prawa i uroki jakich nie znajdziemy w takich ilościach na prowincji. Jeżeli ktoś lubi wielkomiejski klimat ze wszelkimi jego atrakcjami to polecam. Każdy znajdzie coś dla siebie, no i nie sposób nie poczuć tej słynnej "maniany". Co znaczy to słowo zrozumiałem dopiero w Santo Domingo. Oczywiście coś za coś - trudniej tu o błogą ciszę i spokój.
Dodał(a):
Andrzej, Gorlice, 05.01.2020
5.3/6 Ocena ogólna Santo Domingo

Pogoda w Santo Domingo

Świetna pogoda w Santo Domingo utrzymuje się właściwie przez cały rok, co sprawia, że ten region jest jednym z najchętniej wybieranych przez turystów miejsc na wybrzeżu Dominikany. Wysokie temperatury w Santo Domingo mogą sięgać nawet 30°C, a pomiędzy listopadem a marcem spadają jedynie o kilka stopni. Najbardziej deszczowy okres trwa od maja do października, a późną jesienią mogą sporadycznie występować huragany.