Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.
Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.
5.5/6
Czy ta opinia była pomocna?
Wielokrotnie gościliśmy latem na greckich wyspach rozkoszując się ciepłem , słońcem , pięknymi krajobrazami i lokalną kuchnią . Niejako przy okazji zwiedzaliśmy okoliczne wspaniałe zabytki. Tym razem postanowiliśmy obejrzeć najbardziej znane, wręcz kultowe miejsca położone w części kontynentalnej i na Peloponezie. Ze względu na interesujący program i dogodny termin wybór padł na wycieczkę ,,Dookoła Grecji '' organizowaną przez biuro Rainbow , z którym już wcześniej byliśmy na kilku udanych objazdach. I tym razem nie zawiedliśmy się. Wycieczkę ogólnie oceniamy bardzo wysoko i polecamy wszystkim, którzy chcą u źródeł poznać korzenie naszej europejskiej cywilizacji i kultury , zobaczyć miejsca znane z mitów , literatury,lekcji historii i nie tylko to ! Ciekawy , urozmaicony program jest wystarczająco intensywny , pozostawiając rozsądny margines czasu wolnego. Dodatkowo mieliśmy szczęście trafić na wspaniałego pilota i przewodnika /dwa w jednym ! / w osobie pana Marcina , który sam siebie określa mianem ,, grekomaniaka'' i potrafi tym swoim grekomaniactwem skutecznie zarażać . Długoletni pobyt w Grecji , małżeństwo z Greczynką ,znajomość języka i realiów codziennego życia, a do tego rozległa wiedza historyczna oraz chęć i umiejętność dzielenia się nią to wyjątkowa kombinacja ! Dzieki podwójnej roli P. Marcin był z nami przez cały czas: już w autokarze krótko przygotowywał grupę do tego, co będziemy oglądać , potem było oprowadzanie na miejscu, a w kolejnych opowieściach, nawiązywał do tego , co już poznaliśmy ... Dużo dawka informacji, początkowo trudnych do przyswojenia , ale niezwykle interesujących! Czuliśmy się jak przy układaniu puzzli bez dokładnego wzoru na opakowaniu ,kiedy to odsłaniamy kolejne fragmenty, coś do czegoś zaczyna pasować , a wreszcie wszystkie elementy znajdują swoje miejsce i tworzą spójną całość... Mam wrażenie , że na tej wycieczce udało nam się ułożyć naprawdę piękny obraz Grecji !
5.5/6
Czy ta opinia była pomocna?
Tytuł przewodni wycieczki "Dookoła Grecji" w pełni oddaje jej charakter: poznajemy najważniejsze miejsca i zabytki Grecji oraz jej historię, począwszy od tzw. kultury Mykeńskiej, którą stworzyli Achajowie od 1600 r. p.n.e. Całości dopełniają piękne krajobrazy, możliwość poznania greckich smaków, gościnności i mentalności Greków. To wszystko było "okraszone" przez pilotkę Panią Ewę, która przekazywaną wiedzą w trakcie przejazdów, pozwalała nam lepiej poznać i zrozumieć zwiedzane miejsca i ich historię. Bardzo ciekawy program wycieczki przybliżył nam prawdziwe greckie "perełki" t.j. wzgórze Akropolu z Partenonem, Erechtejonem i monumentalnymi Propylejami, teatr antyczny w Epidauros z niezwykłą akustyką, o czym mogliśmy się przekonać na własne uszy :) oraz sanktuarium boga sztuki lekarskiej Asklepiosa, grób Agamemnona, Bramę Lwic w Mykenach i tzw. "mury cyklopie". Zwiedzając Olimpię, w której ponad 1500 lat temu odbywały się najważniejsze igrzyska panhelleńskie, mogliśmy zobaczyć gdzie znajdowały się m.in Gimnazjon, Świątynia Hery, Świątynia Zeusa, Pracownia Fidiasza oraz spróbować swoich sił w biegach na Stadionie :). Zwycięzca otrzymał pamiątkowy wieniec z liści oliwnych. I oczywiście Delfy, wg starożytnych Greków "pępek świata", gdzie poznaliśmy ciekawą historię wyroczni delfickich. Mieliśmy okazję stanąć w historycznym miejscu bitwy Spartan z Persami w wąwozie termopilskim w 480 roku p.n.e. Zatrzymać się w tym miejscu i wspomnieć słowa "Przechodniu, powiedz Sparcie, że leżymy tutaj posłuszni jej prawom" jest bezcennym doświadczeniem. Na deser był nocleg w Kalambace, zlokalizowanej u stóp wiszących klasztorów Meteora, a następnego dnia, podziwianie pięknych widoków i zwiedzanie dwóch klasztorów. Wisienką na tym greckim torcie było zwiedzanie kurhanu-muzeum z grobowcami m.in Filipa II, pochodzącymi z IV w p.n.e. Zaskoczyła nas oryginalna forma tego muzeum, zlokalizowanego w miejscu odkrycia grobowców. Wycieczka "Dookoła Grecji" była prawdziwą Grecką ucztą dla naszych oczu, uszu i podniebienia :).
5.5/6
Czy ta opinia była pomocna?
Profesjonalnie zorganizowana wycieczka objazdowa, ukazująca wyjątkowe zabytki. Ciekawie ułożony program pozostawiający niezapomniane wrażenia.
5.5/6
Czy ta opinia była pomocna?
Bardzo udana wycieczka, wspaniała pilotka Sylwia i duza wiedza naszych przewodników. Program dostosowany di wszystkich uczestników, sredniointensywny. Polecamy wycieczkę