Pustynia Wadi Rum

Sharm el-Sheikh

Dżerasz

Petra

Morze Martwe

Al-Karak

Ejlat

Egipt i Jordania - dwa oblicza Bliskiego Wschodu

Rodzaj wycieczki Objazd i wypoczynek
Zakwaterowanie Na objeździe
Wyżywienie Śniadania i obiadokolacje
5.3 /6 ( 35 opinii )
Skarby z listy UNESCO • Petra - skalne miasto • Dżerasz - miasto 600 kolumn • Betania - miejsce chrztu Chrystusa • kąpiel w Morzu Martwym • Dolina Jordanu • Amman i szlak królewski • Wadi Rum - w ramionach pustyni

Terminy i ceny wycieczki 0

Oferta nie jest obecnie
w sprzedaży

Nic straconego, zapisz się do naszego
Newslettera i otrzymuj najlepsze oferty
i promocje prosto do swojej skrzynki mailowej.

Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na r.pl/rozklady. Odprawa paszportowo-celna a następnie transfer do hotelu **** w Szarm el Szejk (4* Coral Hills lub podobny). Kolacja i nocleg.

Dzień 2

Po wczesnym śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd przez Synaj w kierunku granicy w Tabie; po dokonaniu formalności związanych z przekroczeniem granicy z Izraelem, przejazd przez terytorium Izraela w kierunku Aqaby. Przekroczenie granicy z Jordanią, a następnie wycieczka w głąb pustyni Wadi Rum (dla chętnych za dodatkową opłatą ok. 40 USD) - obszar wpisany na listę UNESCO, jedno z najpiękniejszych miejsc na Bliskim Wschodzie, niezwykła dolina leżąca wśród skał, zamieszkana przez tajemniczych i zawsze gościnnych Beduinów. Kolacja i nocleg w Wadi Musa k/Petry. (Trasa ok. 400 km).

mapka

Pokaż na mapach Google

Powiększ mapę

Informacje dodatkowe

Zakwaterowanie
Hotele o standardzie odpowiadającym *** (w Jordanii) i **** (w Egipcie) w ocenie organizatora (wg programu) - (7 rozpoczętych dób hotelowych)
Uwaga! Dla chętnych możliwość dopłaty za tygodniowy pobyt w hotelach w Sharm El Sheikh. .
Do dyspozycji gości
w hotelu restauracja oraz bar
Pokoje
2 - osobowe (możliwość dostawki), wszystkie klimatyzowane z łazienkami oraz najczęściej TV-sat.
Wyżywienie
śniadania oraz lunche lub kolacje (wg. opisu w programie)
Wizy
Wiza
- Przypominamy, że po wylądowaniu na lotnisku w Sharm el Sheikh nie należy wykupywać standardowej wizy, a jedynie poprosić o bezpłatną Sinai Only.
- Standardowa wiza jest wymagana tylko w przypadku wyjazdów poza Synaj (np. wycieczka fakultatywna do Kairu czy Luksoru) i po wyjeździe z Egiptu do Izraela lub Jordanii traci ona ważność. Standardową wizę można zakupić po powrocie do Sharm el Sheikh.

Ważne informacje:
-
Aby sprawnie załatwić formalności związane z przekroczeniem granicy egipsko-jordańskiej, najpóźniej na 5 dni przed wylotem, prosimy o dostarczenie następujących danych paszportowych: imię, nazwisko, data urodzenia, narodowość, numer paszportu, data wydania i ważności paszportu (paszport ważny min. 6 miesięcy). - Brak powyższych danych lub podanie niekompletnych danych może spowodować trudności z przekroczeniem granicy przez klienta.
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym do Sharm El Sheikh, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach (7 lub za dopłatą 14 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie śniadania i obiadokolacje (lub lunche), transfery klimatyzowanym autokarem, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskiego pilota podczas objazdu i ubezpieczenie TU EUROPA SA wariant standard (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: wizy egipskiej 25 USD/os (dla klientów pozostających na tydzień wypoczynku w Sharm El Sheikh; potrzebna w przypadku wycieczek fakultatywnych: do Kairu, Kolorowego Kanionu oraz Parku Narodowego Ras Mohammad - autokarem); opłat administracyjnych związanych z przekraczaniem granic ok. 120 USD/os oraz kosztów realizacji programu zwiedzania w Jordanii (bilety wstępu, przewodnicy, obsługa bagażowych, kierowców itp: ok. 215 USD/os (335 USD/os łączna kwota pakietu płatnego obligatoryjnie na miejscu), napojów do obiadokolacji, wycieczek fakultatywnych (ceny w programie) oraz innych wydatków osobistych.
Rozkład lotów można sprawdzić na stronie https://r.pl/rozklady

Dodaj opinię

5.3

Ocena ogólna wycieczki

Zainspiruj się
Dowiedz się więcej o Egipcie! Przeczytaj wpisy na naszym blogu
więcej

Galeria zdjeć z opinii


Podobne oferty

Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zadzwoń
Kontakt
Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon