Plan wycieczki

Dzień 1
Dzień 1

Sharm el Sheikh: powitanie Egiptu

Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady. Odprawa paszportowo-celna a następnie transfer do hotelu 4* w Sharm el Sheikh (Old Vic Resort Sharm lub podobny). Kolacja i nocleg.

Dzień 2
Dzień 2

Synaj i Jordania: podróż przez pustynię Wadi Rum

Po wczesnym śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd przez Synaj w kierunku granicy w Tabie. Po dokonaniu formalności związanych z przekroczeniem granicy, przeprawa promowa Taba Heights – Aqaba Tala Bay (z pominięciem Izraela). (W niektórych terminach zamiennie możliwy przejazd przez terytorium Izraela w kierunku Aqaby). Przekroczenie granicy z Jordanią, a następnie wycieczka w głąb pustyni Wadi Rum (dla chętnych za dodatkową opłatą ok. 60 USD/os.) - obszar wpisany na listę UNESCO, jedno z najpiękniejszych miejsc na Bliskim Wschodzie, niezwykła dolina leżąca wśród skał, zamieszkana przez tajemniczych i zawsze gościnnych Beduinów. Kolacja i nocleg w Wadi Musa koło Petry. (Trasa ok. 400 km).

Dzień 3
Dzień 3

Odkrywanie tajemnic Petry i relaks nad Morzem Martwym

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i zwiedzanie Petry, zabytku wpisanego na światową listę UNESCO. Będziemy mogli zobaczyć m.in. Skarbiec Faraona, ścianę fasad, nabatejski teatr, pozostałe grobowce królewskie oraz świątynię boga Duszary. Całe miasto wykute w skale i położone w trudno dostępnej dolinie górskiej zostało prawdopodobnie opuszczone w VI w. n.e. na skutek licznych silnych trzęsień ziemi, ponownie odkrył je w 1812 r. Szwajcar Johann Ludwig Burkhardt, w 1929 r. zaczęły się wykopaliska archeologiczne, a dopiero w 1958 r. otworzono Petrę dla turystów. Niektóre budowle umieszczone są także na pobliskich szczytach - polecamy spacer do malowniczo położonego Klasztoru. Przejazd do hotelu nad Morzem Martwym, kolacja i nocleg. (Trasa 300 km).

Dzień 4
Dzień 4

Od Dżerasz do morza Martwego: śladami starożytności

Po śniadaniu przejazd na północ do Dżerasz, gdzie podziwiać można łuk triumfalny cesarza Hadriana, doskonale zachowane owalne forum, świątynię Zeusa i świątynię Artemidy, monumentalne schody i propyleje oraz kościoły wczesnochrześcijańskie z mozaikami podłogowymi, hipodrom, a przede wszystkim prawie 600 metrową ulicę kolumn. Następnie pojedziemy na górę Nebo, uznawaną za miejsce śmierci Mojżesza. Przejazd do Betanii nad rzeką Jordan, gdzie ochrzczony został Jezus Chrystus. Kąpiel w morzu Martwym, najniższym punkcie Ziemi, ok. 440 m poniżej poziomu morza. Powrót do hotelu nad Morzem Martwym, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 140 km).

Dzień 5
Dzień 5

Amman i Kerak: w sercu historii Jordanii

Po śniadaniu wykwaterowanie i zwiedzanie stolicy kraju - Ammanu, w programie między innymi okazały rzymski amfiteatr, odeon - czyli starożytna filharmonia, pozostałości potężnej niegdyś cytadeli, panorama miasta oraz Muzeum Archeologiczne. Po południu wizyta w ruinach zamku krzyżowców, słynnym Kerak. Twierdza została zdobyta po rocznym oblężeniu przez samego Saladyna. Następnie kolacja i nocleg w obozie w dolinie Wadi Rum (Trasa ok. 320 km).

Dzień 6
Dzień 6

Od Akaby do Sharm el Sheikh: między kulturami i krajami

Po śniadaniu wykwaterowanie i zwiedzanie Akaby. Zobaczymy m.in. pozostałości fortu mameluckiego z XVI w. i ogromną flagę upamiętniającą powstanie antytureckie z przełomu XIX - XX w. Przekroczenie granicy jordańsko-izraelskiej. Po dokonaniu formalności granicznych przejazd na przejście graniczne izraelsko-egipskie. Następnie transfer autokarem do Sharm el Sheikh. Zakwaterowanie w hotelu 4* (Old Vic Resort Sharm lub podobny). Kolacja i nocleg w hotelu. (Trasa ok. 380 km).

Dzień 7
Dzień 7

Dzień relaksu na słońcu

Śniadanie, czas na wypoczynek, kąpiele słoneczne i morskie. Wieczorem kolacja w hotelu.

Dzień 8

Pożegnanie z Sharm el Sheikh i powrót do domu

Rano, po śniadaniu, wykwaterowanie z hotelu (najpóźniej do godziny 10) i transfer na lotnisko w Sharm el Sheikh (dokładne godziny transferów poda rezydent Rainbow na miejscu):
- Klienci wybierający dodatkowy tydzień pobytu w Sharm el Sheikh - transfer do wybranego hotelu,
- Klienci powra cający do Polski - transfer na lotnisko.

Uwagi do programu

 • Ze względu na specyfikę kraju wielowyznaniowego, szczególnie w okresach świątecznych (lokalne święta narodowe i religijne np. ramadan 28.02 - 03.03.2025r.) organizacja objazdów i pobytów może ulec zmianie (np. kolejność zwiedzania, godziny otwarcia obiektów muzealnych i świątyń, godziny serwowanych posiłków i menu).


 • Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.


 • Do urządzeń elektrycznych z „grubymi bolcami” potrzebne są adaptery.


 • Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.


 • Osobom korzystającym z kąpieli w Morzu Martwym sugerujemy posiadanie obuwia do wody. 


 • Do wizy jordańskiej potrzebne są dane paszportowe: numer paszportu, data wydania, obywatelstwo i data ważności (paszport ważny min. 6 miesięcy)!


 • „Stare dolary” nie są w Egipcie akceptowane. Należy zabrać ze sobą dolary wydane po 2000 r.


 • Ze względu na przepisy egipskie informujemy, że aby posiadać sprzęt foto/wide z zoom powyżej 55 krotny należy mieć specjalne zezwolenie. Rekomendujemy nie brać takiego sprzętu ze względu na przypadki odbierania do konwoju celnego za którego musi zapłacić podróżny
 • Wycieczki fakultatywne podczas objazdu

  Wycieczki lokalne

  Podczas pobytu w Sharm El Sheikh proponujemy wycieczki fakultatywne:

  GÓRA SYNAJ I KLASZTOR ŚW. KATZARZYNY - wschód słońca na Górze Synaj i zwiedzanie klasztoru. Cena ok. 40 USD.

  DELFINARIUM - show z delfinami, w cenie transfer autokarem w obie strony. Cena ok. 25 USD.

  RAS MOHAMED - wycieczka statkiem do Parku Narodowego (przepiękne rafy koralowe), lunch na statku w cenie, kąpiele morskie, snorkeling (kolorowe rafy tuż przy brzegu!). Cena ok.45 USD + 5 USD na wejściówki do parku.

  Uwaga! Zamieszczone powyżej opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz dostępnych atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych rezydentów.

  Dodatkowe informacje

  Do dyspozycji gości

  w hotelu restauracja oraz bar

  Wyżywienie

  śniadania oraz lunche lub kolacje (wg. opisu w programie)

  Zakwaterowanie

  Hotele o standardzie odpowiadającym *** (w Jordanii) i **** (w Egipcie) w ocenie organizatora (wg programu) - (7 rozpoczętych dób hotelowych)

  Uwaga! Dla chętnych możliwość dopłaty za tygodniowy pobyt w hotelach w Sharm El Sheikh.

  .

  Wizy

  Paszport i wiza

  • Paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu do Polski.
  • Przypominamy, że po wylądowaniu na lotnisku w Sharm el Sheikh nie należy kupować standardowej wizy, a jedynie poprosić o bezpłatną Sinai Only. Standardowa wiza jest wymagana tylko w przypadku wyjazdów poza Synaj (np. wycieczka fakultatywna do Kairu, Aleksandrii czy Luksoru) i po wyjeździe z Egiptu do Izraela lub Jordanii traci ważność. Standardową wizę można zakupić po powrocie do Sharm el Sheikh.

  Informacje dor. wizy jordańskiej:

  • Aby sprawnie załatwić formalności związane z przekroczeniem granicy izraelsko-jordańskiej, najpóźniej na 5 dni przed wylotem, prosimy o dostarczenie następujących danych paszportowych: imię, nazwisko, data urodzenia, narodowość, numer paszportu, data wydania i ważności paszportu (paszport ważny min. 6 miesięcy).
  • Brak powyższych danych lub podanie niekompletnych danych może spowodować trudności z przekroczeniem granicy przez klientów.

  Świadczenia

  Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym do/z Sharm el Sheikh, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach (7 lub za dopłatą 14 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie śniadania i obiadokolacje (lub lunche), transfery klimatyzowanym autokarem, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskiego pilota podczas objazdu i ubezpieczenie TU EUROPA SA wariant standard (NNW, KL, Assistance i bagaż).

  Cena nie obejmuje: wizy egipskiej 25 USD/os. (dla klientów pozostających na tydzień wypoczynku w Sharm el Sheikh; potrzebna w przypadku wycieczek fakultatywnych: do Kairu, Kolorowego Kanionu oraz Parku Narodowego Ras Mohammad - autokarem); opłat administracyjnych związanych z przekraczaniem granic ok. 140 USD/os. oraz kosztów biletów wstępu, przewodników, obsługi bagażowych, kierowców ok. 280 USD/os. (łącznie kwota ok. 420 USD/os. płatna pilotowi imprezy), napojów do obiadokolacji, zakupu wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie oraz innych wydatków osobistych.

  Egipt i Jordania - dwa oblicza Bliskiego Wschodu
  Egipt i Jordania - dwa oblicza Bliskiego Wschodu
  Egipt i Jordania - dwa oblicza Bliskiego Wschodu
  Egipt i Jordania - dwa oblicza Bliskiego Wschodu
  Egipt i Jordania - dwa oblicza Bliskiego Wschodu
  Egipt i Jordania - dwa oblicza Bliskiego Wschodu
  Egipt i Jordania - dwa oblicza Bliskiego Wschodu
  Egipt i Jordania - dwa oblicza Bliskiego Wschodu
  Egipt i Jordania - dwa oblicza Bliskiego Wschodu
  Egipt i Jordania - dwa oblicza Bliskiego Wschodu
  Egipt i Jordania - dwa oblicza Bliskiego Wschodu
  Egipt i Jordania - dwa oblicza Bliskiego Wschodu
  Egipt i Jordania - dwa oblicza Bliskiego Wschodu
  Egipt i Jordania - dwa oblicza Bliskiego Wschodu
  Egipt i Jordania - dwa oblicza Bliskiego Wschodu
  Egipt i Jordania - dwa oblicza Bliskiego Wschodu
  Egipt i Jordania - dwa oblicza Bliskiego Wschodu
  Egipt i Jordania - dwa oblicza Bliskiego Wschodu
  Egipt i Jordania - dwa oblicza Bliskiego Wschodu
  1 / 19

  5.3/6 (35 opinii)

  Egipt i Jordania - dwa oblicza Bliskiego Wschodu

  Za osobę3 718
  Razem
  7 436 zł
  Zaliczka 10% 740 zł
  rezerwujzablokuj miejsce na 4 dni
  trwa wczytywanie
  Zdjęcie mapy

  Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym do/z Sharm el Sheikh, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach (7 lub za dopłatą 14 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie śniadania i obiadokolacje (lub lunche), transfery klimatyzowanym autokarem, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskiego pilota podczas objazdu i ubezpieczenie TU EUROPA SA wariant standard (NNW, KL, Assistance i bagaż).

  Cena nie obejmuje: wizy egipskiej 25 USD/os. (dla klientów pozostających na tydzień wypoczynku w Sharm el Sheikh; potrzebna w przypadku wycieczek fakultatywnych: do Kairu, Kolorowego Kanionu oraz Parku Narodowego Ras Mohammad - autokarem); opłat administracyjnych związanych z przekraczaniem granic ok. 140 USD/os. oraz kosztów biletów wstępu, przewodników, obsługi bagażowych, kierowców ok. 280 USD/os. (łącznie kwota ok. 420 USD/os. płatna pilotowi imprezy), napojów do obiadokolacji, zakupu wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie oraz innych wydatków osobistych.

  Atuty oferty

  Skarby z listy UNESCO • Petra - skalne miasto • Dżerasz - miasto 600 kolumn • Betania - miejsce chrztu Chrystusa • kąpiel w Morzu Martwym • Dolina Jordanu • Amman i szlak królewski • Wadi Rum - w ramionach pustyni
  Lot

  Bezpośredni

  Rodzaj wyjazdu

  Objazd + wypoczynek

  Transfer

  W cenie

  Bagaż

  W cenie

  Plan wycieczki

  Wycieczki fakultatywne podczas objazdu

  Dodatkowe informacje

  Szczegóły lotu

  Przedłuż wakacje o wypoczynek w hotelu.

  Możesz rozszerzyć swoją wycieczkę objazdową o dodatkowe kilka dni wypoczynku. W tym celu wybierz hotel na przedłużenie pobytu.
  Zdjęcie Hotelu
  4.6/6 (26 opinii)
  Falcon Naama Star
  Egipt: Sharm el Sheikh
  Zdjęcie Hotelu
  4.3/6 (10 opinii)
  Old Vic Resort Sharm
  Egipt: Sharm el Sheikh
  Zdjęcie Hotelu
  4.8/6 (20 opinii)
  Il Mercato Hotel & Spa
  Egipt: Sharm el Sheikh
  Zdjęcie Hotelu
  4.9/6 (99 opinii)
  Oriental Resort Aurora
  Egipt: Sharm el Sheikh

  Opinie

  Intensywność programu
  4.6
  Pilot
  5.2
  Program wycieczki
  5.5
  Transport
  5.1
  Wyżywienie
  5.1
  Zakwaterowanie
  4.7
  Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

  Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

  6.0/6

  Maja, --- 27.04.2014

  Arabska przygoda.

  Na wycieczce tej byliśmy już prawie dwa lata temu, ale cały czas ją wspominamy i zaliczamy do jednej z najlepszych, dlatego postanowiłam podzielić się z Wami moją opinią. Kiedy powiedziałam znajomym, że zarezerwowaliśmy wyjazd do Jordanii byli bardzo zdziwieni, twierdzili, że nie jest to znany kierunek wakacyjny, nie ma tam imprez, życia nocnego. Ja jednak uparłam się, że muszę zobaczyć Petre i dzięki temu przeżyliśmy świetną, "egzotyczną" przygodę. Ale do rzeczy pierwszy nocleg po wylądowaniu mieliśmy w Egipcie. Hotel przyjemny, daleko od morza, ale z całkiem fajnym basenem. Jak na jeden dzień odpoczynku wystarczający. Niestety o jego niedogodnościach przekonaliśmy się już wieczorem, kiedy to obsługa hotelowa zaczęła podlewać roślinność. Czynność wydawałoby się całkiem normalna, niestety Oni podlewali je chyba jakimś szambem, bo smród był taki, że po godzinie 17 nie dało się wyjść z pokoju. Ale jedna noc, do przeżycia. Następnego dnia rano smaczne śniadanko i wyjazd do Jordanii. Przeprawy graniczne odbywały się pieszo, co było niestety męczące, ale pełne przygód. My najwięcej ich mieliśmy na granicy z Izraelem, gdzie najpierw zatrzymali paszport mojego męża z adnotacją, że będzie miał test na obecność narkotyków w walizce i przy sobie, potem męża brata nie chcieli wpuścić, gdyż na drugie imię ma Kamil, co strasznie im się nie podobało. Na szczęście udało nam się wytłumaczyć, że to imię nie ma żadnego głębszego przesłania i udało nam się. Kosztowało nas to wtedy trochę strachu, ale do dziś się z tego śmiejemy i opowiadamy na różnych spotkaniach jako anegdotę. Hotele w Jordanii były naprawdę komfortowe. Przygotowaliśmy się na jakieś obskurne pokoiki, a tu w każdym podwójne łoże, albo dwa osobne, ale równie duże łóżka, przyjemnie urządzone, czyste łazienki, prawie w każdym hotelu basen kryty - naprawdę miłe zaskoczenie. Poza tym hotele usytuowane w ciekawych miejscach miast, w każdym czekała inna atrakcja (bazarek, wielki supermarket, uliczka z knajpkami itp.) Kolejne dni upływały nam szybko, ale pełne wrażeń. Podobała nam się wycieczka nad rzekę Jordan, fajnym przeżyciem była kąpiel w morzy martwym, aczkolwiek trzeba uważać bo pomimo ogromnej wyporności wody łatwo zanurzyć pod nią głowę, a trudno się wydostać. Najfajniejsze miejsce, czyli Petra zostało na dzień ostatni i muszę przyznać robi ogromne wrażenia. Budynki wyryte w skałach na długo zapadają w pamięć, a pamiątki w postaci zdjęć są przepiękne. I tak tydzień zleciał szybko, ale wcale nie było męcząco, wszystko świetnie zorganizowane POLECAM WSZYSTKIM ODKRYWCĄ (i nie tylko) Udanych wakacji :)
  Pokaż więcej opinii (34)

  Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

  Bagaż

  rejestrowany i podręczny

  Opieka

  polskojęzycznego pilota

  Ubezpieczenie

  podstawowe

  Uśmiechnięty pan na banerze
  telefon

  Pobierz aplikację mobilną Rainbow

  i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

  pani-z-meteracem