Plan wycieczki

Dzień 1

Dzień 1 Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach. Wylot do Hurghady w Egipcie. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady. Po odprawie paszportowo-celnej transfer do hotelu (5* np. Gravity lub podobny). Czas na odpoczynek po podróży. Kolacja.

Dzień 2

Dzień 2 Wcześnie rano wykwaterowanie z hotelu (śniadanie w formie suchego prowiantu) i przejazd do Kairu. Po dotarciu do Kairu ok. godz. 09:30 zwiedzanie miasta (zakwaterowanie w hotelu Swiss Inn lub podobnym 5* nastąpi dopiero po zakończeniu zwiedzania). Poznawanie miasta rozpoczniemy od Muzeum Egipskiego - posiadającego zbiór ponad 120 tys. eksponatów ukazujących wspaniałą cywilizację starożytnego Egiptu, skarby Tutenchamona (złota maska, biżuteria i sprzęty użytkowe). Podczas zwiedzania Muzeum korzystamy z zestawów słuchawkowych (wg rozporządzenia władz Muzeum), płatne dodatkowo 2 USD/os. Następnie pojedziemy do Gizy, gdzie zobaczymy piramidy Cheopsa, Chefrena i Mykerinosa oraz majestatycznego Sfinksa (za dodatkową opłatą możliwość wejścia do piramidy Cheopsa - ok. 600 EGP/os., wymagane zgłoszenie przewodnikowi przed wjazdem pod piramidy-płatność wyłącznie kartą bankowa). Wizyta w wytwórni papirusu i arabskich perfum z możliwością zakupu lokalnych pamiątek. Po zwiedzaniu opcjonalnie przerwa na obiad w pobliżu piramid w Gizie (dodatkowo płatny). Następnie transfer do hotelu, czas na odpoczynek, kolacja i nocleg. Dla chętnych wieczorem po kolacji wycieczka fakultatywna (za dodatkową opłatą ok. 60 USD/os.) "Kair nocą": widowisko Światło i dźwięk pod piramidami oraz rejs motorówką po Nilu. Powrót do hotelu w Kairze, nocleg. (Trasa ok. 480 km).

Dzień 3

Dzień 3 Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie Aleksandrii - w programie: przejazd autokarem przez centrum miasta, cytadela Caytbay (oglądana wewnątrz) - zbudowana z bloków kamiennych pozostałych po słynnej latarni morskiej - Faros, rzymski amfiteatr, nowoczesna biblioteka Alexandrina (zbudowana ze stali i szkła niejako „w zamian” za wspaniałą bibliotekę spaloną w starożytności - zwiedzana z zewnątrz; katakumby- zwiedzane wewnątrz); obiad w restauracji z widokiem na morze wliczony w cenę. Powrót do hotelu w Kairze na nocleg i kolację. Trasa ok. 440 km

Dzień 4

Dzień 4 Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd na lotnisko w Kairze, przelot do Asuanu. Po przylocie wyruszymy na zwiedzanie Wielkiej Tamy Asuańskiej oraz wyspy File, gdzie znajduje się zespół świątynny poświęcony bogini Izydzie, przeniesiony z zalanych terenów na malowniczą wyspę. Przejazd i zakwaterowanie na statku Nile Treasure 5* (lub podobnym), obiad i czas na odpoczynek. Kolacja i nocleg. (ok.700 km samolotem)

Dzień 5

Dzień 5 Po śniadaniu czas wolny na statku lub dla chętnych (za dodatkową opłatą ok. 100 USD/os.) wycieczka autokarowa do Abu Simbel (wyjazd ok. 04:00), gdzie zobaczymy świątynię poświęconą bóstwom Re-Horachte i Hathor (fotografowanie bezpłatne). Wzniesiona przez Ramzesa II dla siebie i dla Nefretari świątynia do dziś zachwyca swym ogromem i bogactwem architektonicznym. Powrót na statek. Obiad, a następnie rejs po Nilu w kierunku Edfu. Kolacja i nocleg na statku. (Trasa ok. 100 km - statkiem)

Dzień 6

Dzień 6 Rano po śniadaniu, zejście ze statku i zwiedzanie Edfu (ok. 2 godz.), kompleksu świątynnego poświęconego bogowi Horusowi - jednej z najlepiej zachowanych i najpiękniejszych świątyń Egiptu, wybudowanej w III w. p.n.e. Po południu obiad na statku, czas na odpoczynek i rejs po Nilu do Luksoru. Kolacja i nocleg na statku. (Trasa ok. 80 km - statkiem)

Dzień 7

Dzień 7 Po śniadaniu, czas na relaks. Dla chętnych wycieczka (płatna dodatkowo ok. 55 USD/os): Madinat Habu - najlepiej zachowana Świątynia Grobowa na Zachodnim Brzegu Luksoru, zbudowana przez Ramzesa III, Wioska Robotników z pozostałościami po zabudowie miasta oraz grobowcami nadzorców budowlanych, które oszałamiają niezwykłą kolorystyką malowideł (dla osób, które nie korzystają z wycieczek fakultatywnych - czas wolny). Powrót na statek, obiad. Następnie transfer autokarowy na zwiedzanie Luksoru, czyli starożytnych Teb - „miasta o stu bramach”. Teby, podzielone Nilem na „miasto żywych” i „miasto umarłych”, były sanktuarium trójcy bóstw: Amona, Mut i Chonsu (Świątynia w Karnaku). Powrót na statek, kolacja. Po kolacji dla chętnych (za dodatkową opłatą ok. 45 USD/os.) zwiedzanie świątyni Luxorskiej oraz przejazd dorożkami po mieście, a następnie wizyta w lokalnej kawiarni. Możliwość zapalenia shishy - lokalnej fajki wodnej, wypicia kawy parzonej po arabsku, odpoczynek przy dźwiękach arabskiej muzyki. Powrót na statek. Nocleg.

Dzień 8

Dzień 8 Wcześnie rano, dla chętnych za dodatkową opłatą (ok. 120 USD/os.) - ok. 40 min. lot balonem nad zachodnim brzegiem Luksoru. Po śniadaniu udamy się do grobowców w „Dolinie Królów” - ukryte w skalnych rozstępach, drążone na niewiarygodnych wysokościach i niesamowicie długie, chroniły ciała faraonów wraz z ich skarbami (wejście do grobowca Tutenchamona dodatkowo płatne ok. 450 EGP/os., płatne wyłącznie kartą bankową; fotografowanie bezpłatne). Później odwiedzimy sanktuarium i grobowiec królowej Hatszepsut oraz kolosy Memnona. Następnie udamy się do fabryki alabastru, gdzie będzie sposobność obserwowania pracy tutejszych rzemieślników, wykonujących najróżniejsze przedmioty z tego kamienia. Możliwość zakupu pamiątek z alabastru. Powrót na statek, dalszy rejs w kierunku Edfu , przeprawa przez śluzę na Nilu. W trakcie rejsu po Nilu uczestnicy pozostają na statku. Kolacja i nocleg na statku. (Trasa ok.80 km - statkiem)

Dzień 9

Dzień 9 Śniadanie, czas na relaks na statku, rejs do Komo Ombo. Po obiedzie zwiedzanie Kom Ombo, gdzie zobaczymy zespół świątynny poświęcony bogom Sobkowi i Harusowi wznoszący się tuż nad brzegami Nilu. Powrót na statek na kolację i rejs w kierunku Asuanu. Nocleg na statku. (Trasa ok. 50 km - statkiem)

Dzień 10

Dzień 10 Śniadanie, po śniadaniu dla chętnych wycieczka fakultatywna (za dodatkową opłatą ok. 30 USD/os.) do wioski nubijskiej, gdzie zobaczymy małe krokodyle i szkołę nubijską, wypijemy także tradycyjną herbatę w domu nubijskim. Powrót na obiad, po obiedzie rejs łodzią motorową po Nilu, zwiedzanie Ogrodów Kitchener’a - botanicznej wyspy, gromadzącej najbujniejsze i najbarwniejsze przykłady flory północnej Afryki. Kolacja i nocleg na statku. (Trasa ok. 50 km - statkiem).

Dzień 11

Dzień 11 Śniadanie i wykwaterowanie ze statku, następnie przejazd autokarem do Hurghady. Późnym popołudniem zakwaterowanie w hotelu (5* hotel Gravity lub podobny), kolacja i nocleg. (Trasa ok. 550 km).

Dzień 12

Dzień 12 Rano wykwaterowanie z hotelu (najpóźniej do godziny 12:00) i transfer na lotnisko w Hurghadzie. Dokładne godziny transferów poda rezydent Rainbow na miejscu na dzień przed wylotem. - Klienci wybierający dodatkowe 3 dni pobytu w Hurghadzie - śniadanie i transfer do wybranego hotelu (opisy hoteli w sekcji o Hurghadzie). - Klienci powracający do Polski - transfer na lotnisko. (śniadanie w formie suchego prowiantu lub w hotelu w zależności od godzin wylotu).

Uwagi do programu

Uwagi do programu - Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych. - Program jest ramowy. Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. - „Stare dolary” nie są w Egipcie akceptowane. Należy zabrać ze sobą dolary wydane po 2000 r.

Dodatkowe informacje

Zakwaterowanie

Hotele *****- 4 rozpoczęte doby hotelowe: 2 w Hurghadzie (1 na początku i 1 na końcu wycieczki) w hotelu Gravity ***** lub podobnym; 2 - w Kairze - w hotelu Swiss***** lub podobnym).

Do dyspozycji gości: restauracja oraz bar.

Pokoje: 2-osobowe (możliwość dostawki), wszystkie klimatyzowane z łazienkami oraz najczęściej TV-sat.

Wyżywienie: all inclusive w hotelu w Hurghadzie (śniadania, obiady i kolacje, lokalne napoje alkoholowe i bezalkoholowe, kawa, herbata, woda, napoje gazowane zgodnie z formułą all inclusive w hotelu), śniadania i kolacje (w hotelu w Kairze, napoje do kolacji dodatkowo płatne).

Rejs po Nilu statkiem ****+- (7 rozpoczętych dób hotelowych).

Do dyspozycji gości: restauracja, bar, mały basen oraz leżaki.

Kabiny: wygodne i klimatyzowane, 2 - osobowe (możliwość dostawki) z łazienką i wc.

Wyżywienie: all inclusive - śniadania, obiady i kolacje oraz lokalne napoje alkoholowe (np. whisky; za wyjątkiem wina - serwowana tylko 1 lampka do obiadu i kolacji) i bezalkoholowe (woda, herbata i napoje gazowane, 1 butelka wody dostarczana codziennie do kabiny; kawa - niektóre rodzaje dodatkowo płatne) serwowane w głównym barze (najczęściej 10:00-22:00).

Uwaga!!! Napoje ze względów bezpieczeństwa podawane są w plastikowych kubkach.

Uwaga! Wyżywienie: śniadanie i kolacja w dniu 2. (przejazd z Hurghady do Kairu) oraz w dniu 11. (przejazd z Asuanu do Hurghady).


 

 

Wizy

Paszport

 - Paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu do Polski.

- Obywatele polscy potrzebują wizę do Egiptu, płatna na lotnisku ok. 25 USD/ osoby.

- Obywateli innych państw niż Polska mogą obowiązywać odmienne przepisy paszportowo-wizowe.

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym do Hurghady, przelot z Kairu do Asuanu, opłaty lotniskowe, transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, zakwaterowanie podczas objazdu: w hotelach - razem 4 rozpoczęte doby hotelowe (2 w Hurghadzie w hotelu 5*; 2 w Kairze w hotelu 5*), na statku (7 rozpoczętych dób hotelowych; wyżywienie: all inclusive w hotelu w Hurghadzie oraz na statku podczas rejsu (śniadania, obiady i kolacje, lokalne napoje alkoholowe i bezalkoholowe, kawa, herbata, woda, napoje gazowane zgodnie z formułą all inclusive), śniadania i kolacje w hotelu w Kairze, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskiego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta podczas objazdu i pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: wizy egipskiej (płatna na lotnisku ok. 25 USD/os.), kosztów biletów wstępu, opłat rezerwacyjnych, obsługi lokalnych przewodników, bagażowych, kierowców, opłat parkingowych oraz napiwków dla obsługi (kwota ok. 480 USD/os płatna na miejscu); zakupu wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie, opłaty za zestaw słuchawkowy podczas zwiedzania Muzeum w Kairze (ok. 2 USD/os.), napojów do obiadów i kolacji w hotelu w Kairze; innych wydatków osobistych. 

Sezonowość

Zwykle wysoki sezon turystyczny w Egipcie trwa od połowy grudnia do końca marca.

Egipt - Moce faraonów - Premium, zakwaterowanie EGX

Udostępnij
Dodaj do schowka
Egipt - Moce faraonów - Premium, zakwaterowanie EGX
Galeria (10)
Egipt - Moce faraonów - Premium, zakwaterowanie EGX
Egipt - Moce faraonów - Premium, zakwaterowanie EGX
Egipt - Moce faraonów - Premium, zakwaterowanie EGX
Egipt - Moce faraonów - Premium, zakwaterowanie EGX

Atuty oferty

Rejs komfortowym statkiem po Nilu • all inclusive na statku i w hotelu w Hurghadzie • Muzeum Egipskie w Kairze • Giza - wspaniałe piramidy i Sfinks • Aleksandria – kulturalna stolica Egiptu • Biblioteka Aleksandryjska – nowoczesna konstrukcja ze stali i szkła • przelot z Kairu do Asuanu • Wielka Tama Asuańska • Luksor (starożytne Teby ) i Dolina Królów • świątynia Horusa w Edfu • Zespół Świątynny Kom Ombo • hotel 5* w słonecznej Hurghadzie

Lot

Bezpośredni

Rodzaj wyjazdu

Objazd + wypoczynek

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym do Hurghady, przelot z Kairu do Asuanu, opłaty lotniskowe, transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, zakwaterowanie podczas objazdu: w hotelach - razem 4 rozpoczęte doby hotelowe (2 w Hurghadzie w hotelu 5*; 2 w Kairze w hotelu 5*), na statku (7 rozpoczętych dób hotelowych; wyżywienie: all inclusive w hotelu w Hurghadzie oraz na statku podczas rejsu (śniadania, obiady i kolacje, lokalne napoje alkoholowe i bezalkoholowe, kawa, herbata, woda, napoje gazowane zgodnie z formułą all inclusive), śniadania i kolacje w hotelu w Kairze, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskiego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta podczas objazdu i pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: wizy egipskiej (płatna na lotnisku ok. 25 USD/os.), kosztów biletów wstępu, opłat rezerwacyjnych, obsługi lokalnych przewodników, bagażowych, kierowców, opłat parkingowych oraz napiwków dla obsługi (kwota ok. 480 USD/os płatna na miejscu); zakupu wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie, opłaty za zestaw słuchawkowy podczas zwiedzania Muzeum w Kairze (ok. 2 USD/os.), napojów do obiadów i kolacji w hotelu w Kairze; innych wydatków osobistych. 

Plan wycieczki

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Przedłuż wakacje o wypoczynek w hotelu.

Możesz rozszerzyć swoją wycieczkę objazdową o dodatkowe kilka dni wypoczynku. W tym celu wybierz hotel na przedłużenie pobytu.
Zdjęcie Hotelu
4.8/6 (42 opinie)
AMC Royal Resort (ex. AMC Azur Resort)
Egipt: Hurghada
Zdjęcie Hotelu
5.4/6 (7 opinii)
Lemon & Soul Makadi
Egipt: Hurghada
Zdjęcie Hotelu
4.8/6 (179 opinii)
Sea Gull
Egipt: Hurghada
Zdjęcie Hotelu
3.5/6 (12 opinii)
Sphinx Aqua Park Beach Resort
Egipt: Hurghada

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
Za osobę5 420
Razem
10 840 zł
Zaliczka 15% 1 620 zł
rezerwujzablokuj miejsce na 4 dni
trwa wczytywanie
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem