Plan wycieczki

Dzień 1
Dzień 1

Rozpoczęcie podróży: przylot do Hurghady

Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach. Wylot do Hurghady w Egipcie. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady. Po odprawie paszportowo-celnej transfer do hotelu (4* np. hotel Palm Beach lub podobny). Czas na odpoczynek po podróży. Kolacja.

Dzień 2

Dzień odpoczynku i aklimatyzacji

Po śniadaniu dzień wolny na wypoczynek po podróży i aklimatyzację, obiad, wieczorem kolacja.

Dzień 3
Dzień 3

Luksor: miasto o stu bramach

We wczesnych godzinach porannych wykwaterowanie i transfer autokarowy do Luksoru (śniadanie w formie suchego prowiantu). Następnie zwiedzanie Luksoru, czyli starożytnych Teb - „miasta o stu bramach”. Teby, podzielone Nilem na „miasto żywych” i „miasto umarłych”, były sanktuarium trójcy bóstw: Amona, Mut i Chonsu (Świątynia w Karnaku). Następnie udamy się do grobowców w „Dolinie Królów” - ukryte w skalnych rozstępach, drążone na niewiarygodnych wysokościach i niesamowicie długie, chroniły ciała faraonów wraz z ich skarbami (wejście do grobowca Tutenchamona dodatkowo płatne ok. 500 EGP/os.- płatność tylko kartą, fotografowanie bezpłatne). Później odwiedzimy sanktuarium i grobowiec królowej Hatszepsut oraz kolosy Memnona. Wieczorem zakwaterowanie na statku 4*, kolacja. (Trasa ok. 280 km). Po kolacji dla chętnych (za dodatkową opłatą ok. 50 USD/os.) zwiedzanie świątyni Luxorskiej oraz przejazd dorożkami po mieście, a następnie wizyta w lokalnej kawiarni. Możliwość zapalenia shishy - lokalnej fajki wodnej, wypicia kawy parzonej po arabsku, odpoczynek przy dźwiękach arabskiej muzyki. Powrót na statek. Nocleg.

Dzień 4
Dzień 4

Nadzwyczajne przygody: Lot balonem nad Luksorem i rejs po Nilu

Wcześnie rano, dla chętnych za dodatkową opłatą (ok. 120 USD/os.) - ok. 40 min. lot balonem nad zachodnim brzegiem Luksoru. Po śniadaniu - wycieczka dla chętnych (płatna dodatkowo ok. 60 USD/os): Madinat Habu - najlepiej zachowana Świątynia Grobowa na Zachodnim Brzegu Luksoru, zbudowana przez Ramzesa III, Wioska Robotników z pozostałościami po zabudowie miasta oraz grobowcami nadzorców budowlanych, które oszałamiają niezwykłą kolorystyką malowideł (dla osób, które nie korzystają z wycieczek fakultatywnych - czas wolny). Powrót na statek, obiad i dalszy rejs w kierunku Edfu; przeprawa przez śluzę na Nilu. W trakcie rejsu po Nilu uczestnicy pozostają na statku. Kolacja i nocleg na statku. (Trasa ok. 50 km - statkiem).

Dzień 5
Dzień 5

Magiczny Egipt: świątynie Edfu i Kom Ombo

Po śniadaniu, zejście ze statku i zwiedzanie Edfu (ok. 2 godz.), kompleksu świątynnego poświęconego bogowi Horusowi - jednej z najlepiej zachowanych i najpiękniejszych świątyń Egiptu, wybudowanej w III w p.n.e. Wczesnym popołudniem obiad na statku. Następnie rejs po Nilu do Kom Ombo. Zwiedzanie Kom Ombo, gdzie zobaczymy zespół świątynny poświęcony bogom Sobkowi i Harusowi wznoszący się tuż nad brzegami Nilu. Kolacja i nocleg na statku. (Trasa ok. 50 km - statkiem).

Dzień 6
Dzień 6

Egipt: podróż do Abu Simbel i ogrody Kitchenera

Po śniadaniu czas wolny na statku lub dla chętnych (za dodatkową opłatą ok. 105 USD/os.) wycieczka autokarowa do Abu Simbel (wyjazd ok. 04:00), gdzie zobaczymy świątynię poświeconą bóstwom Re-Horachte i Hathor (fotografowanie bezpłatne). Wzniesiona przez Ramzesa II dla siebie i dla Nefretari świątynia do dziś zachwyca swym ogromem i bogactwem architektonicznym. Obiad na statku. Po południu rejs łodzią motorową po Nilu, zwiedzanie Ogrodów Kitchener’a - botanicznej wyspy, gromadzącej najbujniejsze i najbarwniejsze przykłady flory północnej Afryki. Kolacja i nocleg na statku. (Trasa ok. 100 km. - statkiem).

Dzień 7
Dzień 7

Asuan: tama, na tropie bogini Izydy i podróż do Kairu

Po śniadaniu czas wolny lub, dla chętnych możliwość wycieczki fakultatywnej (za dodatkową opłatą ok. 30 USD/os.) do wioski nubijskiej, gdzie zobaczymy małe krokodyle i szkołę nubijską, wypijemy także tradycyjną herbatę w domu nubijskim. Po obiedzie zwiedzanie Asuanu autokarem: Wielka Tama Asuańska, wyspa File - przeniesiony z zalanych terenów na malowniczą wyspę zespół świątynny poświęcony bogini Izydzie. Powrót na statek, kolacja i nocleg.

Dzień 8
Dzień 8

W sercu Kairu: starożytność spotyka nowoczesność

Rano wykwaterowanie i transfer na lotnisko w Asuanie i przelot z Asuanu do Kairu. Po przylocie do Kairu zwiedzanie miasta. (zakwaterowanie w hotelu King Tut lub podobnym 4*, nastąpi dopiero po zwiedzaniu Kairu): Muzeum Egipskie - posiada zbiór ponad 120 tys. eksponatów ukazujących wspaniałą cywilizację starożytnego Egiptu, skarby Tutenchamona (złota maska, biżuteria i sprzęty użytkowe). Podczas zwiedzania Muzeum korzystamy z zestawów słuchawkowych (wg rozporządzenia władz Muzeum), płatne dodatkowo 2 USD/os. Dalej udamy się w podróż w świat muzułmański: Cytadela Saladyna, alabastrowy meczet Mohameda Aliego, Stary Kair ; Zwiedzimy kościół św. Sergiusza zbudowany w miejscu przebywania Świętej Rodziny podczas pobytu w Egipcie, oraz kościół Najświętszej Marii Panny - zwany Zawieszonym oraz wyjątkowy klasztor wykuty w skałach Mukattanu w dzielnicy śmieci. Kolacja i nocleg w hotelu w Kairze. (Trasa ok. 40 km).

Dzień 9
Dzień 9

Kair i Wielkie Piramidy: tajemnice starożytnego Egiptu

Po śniadaniu zwiedzanie okolic Kairu: Sakkara z pierwszą i jednocześnie najstarszą piramidą schodkową faraona Dżosera, Memfis - stolica imperium przez cały okres Starego Państwa ze słynnym kolosem Ramzesa II i alabastrowym Sfinksem oraz Giza, czyli piramidy Cheopsa, Chefrena i Mykerinosa i majestatyczny Sfinks (za dodatkową opłatą -  płatność tylko kartą-  możliwość wejścia do piramidy Cheopsa - około 900 EGP/os., należy zgłosić przewodnikowi przed wjazdem pod piramidy). Kolacja i nocleg w hotelu w Kairze. Wieczorem po kolacji wycieczka fakultatywna (za dodatkową opłatą ok. 60 USD/os.) "Kair nocą": widowisko Światło i dźwięk pod piramidami oraz rejs motorówką po Nilu. Powrót do hotelu w Kairze i nocleg. (Trasa ok. 60 km).

Dzień 10
Dzień 10

Aleksandria - perła starożytnej historii odkryta na nowo

Po śniadaniu dzień wolny na samodzielne zwiedzanie Kairu lub dla chętnych (za dodatkową opłatą ok. 95 USD/os.) fakultatywna wycieczka autokarowa do Aleksandrii - w programie: przejazd autokarem przez centrum miasta, cytadela Caytbay (oglądana wewnątrz) - zbudowana z bloków kamiennych pozostałych po słynnej latarni morskiej - Faros, rzymski amfiteatr, nowoczesna biblioteka Alexandrina (zbudowana ze stali i szkła niejako „w zamian” za wspaniałą bibliotekę spaloną w starożytności - zwiedzana z zewnątrz; katakumby- zwiedzane wewnątrz); obiad w restauracji z widokiem na morze wliczony w cenę. Powrót i nocleg w hotelu w Kairze.

Dzień 11
Dzień 11

Podróż do Hurghady: egzotyczny wypoczynek

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i transfer do Hurghady. Zakwaterowanie w wybranym hotelu. Kolacja. (Trasa ok. 500 km).

Dzień 12 - 14
Dzień 12 - 14

Relaks i wypoczynek w Hurghadzie

Pobyt w Hurghadzie - czas na odpoczynek, kąpiele morskie i słoneczne lub wycieczki fakultatywne.

Dzień 15

Powrót do domu z Hurghady

Rano wykwaterowanie z hotelu (najpóźniej do godz. 12:00) i transfer na lotnisko w Hurghadzie. Dokładne godziny transferów poda rezydent Rainbow na miejscu na dzień przed wylotem.

Uwagi do programu

- Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
- Program jest ramowy. Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
- „Stare dolary” nie są w Egipcie akceptowane. Należy zabrać ze sobą dolary wydane po 2000 r.

Wycieczki fakultatywne podczas objazdu

Wycieczki lokalne

Podczas pobytu w Hurghadzie proponujemy wycieczki fakultatywne:

Sahara Park

Wycieczka rozpoczyna się około godziny 13:00 wyjazdem z hotelu. Przejazd na pustynię do bazy z quadami (jazda quadami po pustyni około 45 min., konieczność posiadania ubezpieczenia pakiet SPORT). Następnie przejazd przez pustynię terenowymi jeepami do wioski beduińskiej, zwiedzanie wioski, w programie: przejażdżka na wielbłądach, pieczenie chleba z beduinami, apteka beduińska, przejażdżka samochodami terenowymi typu spidery. Następnie kolacja w formie bufetu (napój do kolacji) oraz Orientalne Show - taniec brzucha, wirujący derwisz, folklor arabski. Powrót do hotelu około 21:00.

Cena od 199 zł/os.

Nurkowanie głębinowe

 Wycieczka rozpoczyna się wypłynięciem w morze w godzinach porannych. Krótkie szkolenie na łodzi w języku polskim. Dwa zanurzenia pod wodę w pełnym akwalungu z instruktorem, każde zanurzenie pod wodę trwa około 20 minut. Dodatkowo możliwość snorkowania, obiad na statku i napoje bezalkoholowe w cenie. Rafy koralowe i ryby na wyciągnięcie ręki, dla zainteresowanych możliwość kursu nurkowego PADI - szczegóły u rezydentów. Konieczność posiadania ubezpieczenia pakiet SPORT.

Cena od 199 zł/os.

Jungle Aqua Park

Wycieczka do największego w Hurghadzie parku wodnego – idealna dla rodzin z dziećmi i nie tylko. Całodzienne all inclusive w aqua parku wliczone w cenę wycieczki (lunch, przekąski, lody, napoje bezalkoholowe). Powrót do hotelu wieczorem.

Cena ok. 50 USD/os.


Uwagi! Zamieszczone powyżej opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz dostępnych atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych rezydentów. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.

Dodatkowe informacje

Zakwaterowanie

Część objazdowa

Hotele ****- (6 rozpoczętych dób hotelowych: 2 - w Hurghadzie - w hotelu Royal Star**** lub podobnym; 4 - w Kairze - w hotelu Oasis**** lub podobnym). Istnieje możliwośc dopłaty do hotelu ***** w Hurghadzie.

Do dyspozycji gości:restauracja oraz bar.

Pokoje:2 - osobowe (możliwość dostawki), wszystkie klimatyzowane z łazienkami oraz najczęściej TV-sat.

Wyżywienie: all inclusive w hotelu w Hurghadzie (śniadania, obiady i kolacje, lokalne napoje alkoholowe i bezalkoholowe, kawa, herbata, woda, napoje gazowane zgodnie z formułą all inclusive w hotelu), śniadania i kolacje (w hotelu w Kairze, napoje do kolacji dodatkowo płatne).

Rejs po Nilu statkiem **** (4 rozpoczęte doby hotelowe).

Do dyspozycji gości:restauracja, bar, mały basen oraz leżaki.

Kabiny:wygodne i klimatyzowane, 2 - osobowe (możliwość dostawki) z łazienką i wc.

Wyżywienie na statku: śniadania, obiady i kolacje (napoje do obiadów i kolacji dodatkowo płatne). Za dopłatą wersja All Inclusive na statku: w tym lokalne napoje alkoholowe (np. whisky, za wyjątkiem wina - serwowana tylko 1 lampka do obiadu i kolacji) i bezalkoholowe (woda, herbata i napoje gazowane, 1 butelka wody dostarczana codziennie do kabiny; kawa - niektóre rodzaje dodatkowo płatne) serwowane w głównym barze (najczęściej 10:00-22:00).Uwaga!!! Napoje podawane są w plastikowych kubkach.

Część pobytowa

Hotele (4 rozpoczęte doby hotelowe)- w Hurghadzie, w wybranym hotelu (świadczenia jak w opisie hotelu).

Wyżywienie: wg opisu wybranego hotelu.

Wizy

Paszport

 - Paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu do Polski.

- Obywatele polscy potrzebują wizę do Egiptu, płatna na lotnisku ok. 25 USD/ osoby.

- Obywateli innych państw niż Polska mogą obowiązywać odmienne przepisy paszportowo-wizowe.

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym do Hurghady, opłaty lotniskowe, transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, zakwaterowanie podczas objazdu: w hotelach - razem 5 rozpoczętych dób hotelowych (2 w Hurghadzie w hotelu 4*; 4 w Kairze w hotelu 4*), na statku 4* (4 rozpoczęte doby hotelowe); wyżywienie: all inclusive w hotelu w Hurghadzie (śniadania, obiady i kolacje, lokalne napoje alkoholowe i bezalkoholowe, kawa, herbata, woda, napoje gazowane zgodnie z formułą all inclusive), śniadania i kolacje w hotelu w Kairze oraz śniadania, obiady i kolacje na statku; podczas pobytu: 4 rozpoczęte doby hotelowe w wybranym hotelu (wyżywienie jak w opisie hotelu); obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskiego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta podczas objazdu i pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: wizy egipskiej (płatna na lotnisku ok. 25 USD/os.), kosztów biletów wstępu, opłat rezerwacyjnych, obsługi lokalnych przewodników, bagażowych, kierowców, opłat parkingowych oraz napiwków dla obsługi (kwota ok. 460 USD/os. płatna pilotowi imprezy); zakupu wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie, opłaty za zestaw słuchawkowy podczas zwiedzania Muzeumw Kairze (ok. 2 USD/os.), napojów do obiadów i kolacji na statku i w hotelu w Kairze; innych wydatków osobistych. 

Sezonowość

Zwykle wysoki sezon turystyczny w Egipcie trwa od połowy grudnia do końca marca.
Egipt - wzdłuż Nilu
Egipt - wzdłuż Nilu
Egipt - wzdłuż Nilu
Egipt - wzdłuż Nilu
Egipt - wzdłuż Nilu
Egipt - wzdłuż Nilu
Egipt - wzdłuż Nilu
Egipt - wzdłuż Nilu
Egipt - wzdłuż Nilu
Egipt - wzdłuż Nilu
Egipt - wzdłuż Nilu
Egipt - wzdłuż Nilu
Egipt - wzdłuż Nilu
Egipt - wzdłuż Nilu
Egipt - wzdłuż Nilu
Egipt - wzdłuż Nilu
Egipt - wzdłuż Nilu
Egipt - wzdłuż Nilu
Egipt - wzdłuż Nilu
Egipt - wzdłuż Nilu
Egipt - wzdłuż Nilu
Egipt - wzdłuż Nilu
Egipt - wzdłuż Nilu
Egipt - wzdłuż Nilu
Egipt - wzdłuż Nilu
Egipt - wzdłuż Nilu
Egipt - wzdłuż Nilu
Egipt - wzdłuż Nilu
Egipt - wzdłuż Nilu
Egipt - wzdłuż Nilu
Egipt - wzdłuż Nilu
Egipt - wzdłuż Nilu
Egipt - wzdłuż Nilu
1 / 33

5.5/6 (338 opinii)

Egipt - wzdłuż Nilu

Sea Gull
trwa wczytywanie
Zdjęcie mapy

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym do Hurghady, opłaty lotniskowe, transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, zakwaterowanie podczas objazdu: w hotelach - razem 5 rozpoczętych dób hotelowych (2 w Hurghadzie w hotelu 4*; 4 w Kairze w hotelu 4*), na statku 4* (4 rozpoczęte doby hotelowe); wyżywienie: all inclusive w hotelu w Hurghadzie (śniadania, obiady i kolacje, lokalne napoje alkoholowe i bezalkoholowe, kawa, herbata, woda, napoje gazowane zgodnie z formułą all inclusive), śniadania i kolacje w hotelu w Kairze oraz śniadania, obiady i kolacje na statku; podczas pobytu: 4 rozpoczęte doby hotelowe w wybranym hotelu (wyżywienie jak w opisie hotelu); obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskiego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta podczas objazdu i pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: wizy egipskiej (płatna na lotnisku ok. 25 USD/os.), kosztów biletów wstępu, opłat rezerwacyjnych, obsługi lokalnych przewodników, bagażowych, kierowców, opłat parkingowych oraz napiwków dla obsługi (kwota ok. 460 USD/os. płatna pilotowi imprezy); zakupu wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie, opłaty za zestaw słuchawkowy podczas zwiedzania Muzeumw Kairze (ok. 2 USD/os.), napojów do obiadów i kolacji na statku i w hotelu w Kairze; innych wydatków osobistych. 

Atuty oferty

Luksor (starożytne Teby ) i Dolina Królów • świątynia Horusa w Edfu • Zespół Świątynny Kom Ombo • Wielka Tama Asuańska • pociąg sypialny Asuan-Kair • Muzeum Egipskie w Kairze • Giza - wspaniałe piramidy i Sfinks • rejs komfortowym statkiem po Nilu • wypoczynek w słonecznej Hurghadzie
Lot

Bezpośredni

Rodzaj wyjazdu

Objazd + wypoczynek

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Plan wycieczki

Wycieczki fakultatywne podczas objazdu

Wycieczki fakultatywne podczas wypoczynku na przedłużeniu pobytu

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Przedłuż wakacje o wypoczynek w hotelu.

Twój hotel wybrany na przedłużenie pobytu o 4 dni.
Zdjęcie Hotelu
4.8/6 (239 opinii)
Sea Gull
Egipt: Hurghada
Zdjęcie Hotelu
5.3/6 (59 opinii)
Palm Beach Resort Hurghada
Egipt: Hurghada
Zdjęcie Hotelu
5.0/6 (179 opinii)
Sea Star Beaurivage
Egipt: Hurghada
Zdjęcie Hotelu
5.2/6 (6 opinii)
Swiss Inn Resort (ex. Hilton Resort)
Egipt: Hurghada

Opinie

Intensywność programu
5.2
Pilot
5.5
Program wycieczki
5.6
Transport
5.3
Wyżywienie
5.2
Zakwaterowanie
5.1
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Małgorzata, Warszawa 17.05.2015

Doskonały wyjazd!

Doskonała organizacja, dobry program i warunki na miarę egipskich możliwości. Wielkie uznanie dla pani Marty (pilot) i lokalnych przewodników.
Pokaż więcej opinii (337)

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem