Plan wycieczki

Dzień 1

Przelot i zakwaterowanie w Abu Zabi

Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 lub 3 godziny przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady. Przelot do Abu Zabi. Po przylocie odprawa celno-paszportowa i transfer do hotelu w Abu Zabi (lub okolicy). Zakwaterowanie i nocleg (w tym dniu nie ma opcjonalnej obiadokolacji w hotelu).

Dzień 2

Abu Zabi: Wielki Meczet Szejka Zajeda i pałac prezydencki Qasr Al Watan

Po śniadaniu przejazd do Abu Zabi, położonej na wyspach stolicy ZEA. Zwiedzimy obowiązkowy punkt każdej wizyty w tym mieście - arcydzieło islamskiej architektury, lśniący bielą marmurów i mieniący się kolorami kamieni szlachetnych Wielki Meczet Szejka Zajeda. Następnie dojedziemy do przyprawiającego o zawrót głowy, pełnego przepychu pałacu prezydenckiego Qasr Al Watan, będącego odzwierciedleniem emirackiego blichtru i jednocześnie hołdem dla arabskiego dziedzictwa. Po zwiedzaniu przejedziemy promenadą Corniche, mijając wzorowo prowadzone ogrody i spektakularne wieżowce stojące w miejscu, gdzie jeszcze pół wieku temu ludność zamieszkiwała w namiotach. Odwiedzimy słynny targ z daktylami i zatrzymamy się przy słynnym Louvre Abu Dhabi, największym muzeum na Półwyspie Arabskim, którego bryła zachwyca śmiałymi rozwiązaniami i lekkością konstrukcji. (Trasa ok. 300 km). Uwaga: Qasr al Watan jest oficjalnym pałacem Prezydenta Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Oznacza to, że czasami z powodów niezależnych od Biura może być niedostępny dla zwiedzających. W tej sytuacji oferujemy zwiedzanie innego obiektu. Po południu czas wolny; dla chętnych proponujemy półdniową wycieczkę na pustynne safari (6-os. samochody terenowe, z napędem na 4 koła). W ramach safari m.in.: przejazd samochodami po wydmach, przejażdżka wielbłądem, tatuaże z henny, pokaz tańca brzucha, kolacja z daniami z grilla. Koszt ok. 90 USD/os. Wieczorem powrót do hotelu w Abu Zabi lub okolicy na nocleg (w tym dniu nie ma opcjonalnej obiadokolacji w hotelu). (Trasa ok. 100 km).

Dzień 3

Abu Zabi: między tradycją a nowoczesnością

Po śniadaniu zwiedzanie kolejnych części Abu Zabi – rozpoczniemy od szczególnego rodzaju szpitala dla sokołów. Ptak ten jest symbolem wielu krajów Zatoki Perskiej a także używany w przeszłości do polowania. Podczas wizyty zapoznamy się z procedurami medycznymi i pomocy której udziela się tym dostojnym ptakom. Następnie przejazd do Etihad Tower aby z tarasu widokowego obejrzeć panoramę stolicy ZEA. W dalszej kolejności staniemy na wyspie Yas na której zbudowano tor wyścigów F1, na koniec przystanek w Mazdar City – który jest unikalnym projektem dzielnicy przyszłości zbudowanej według wzorów zielonej energii. W dzielnicy zminimalizowano ruch kołowy, uzyskuje się ze źródeł odnawialnych energię a także dokonuje się recyklingu wody. Po południu możliwość fakultatywnej wycieczki do Emirates Palace – Pałac otworzy przed nami podwoje. Podczas spaceru będziemy mogli zwiedzić publiczne części hotelu a na koniec w kawiarni hotelowej wypijemy „złote cappuccino” przyprawione prawdziwymi płatkami złota. Do kawy słodka przekąska. (Cena ok 70 USD). Wieczorem powrót do hotelu w Abu Zabi lub okolicy na nocleg (fakultatywnie kolacja w hotelu). (Trasa ok. 100 km).

Dzień 4

Dubaj: spotkanie przyszłości i luksusu

Po śniadaniu zwiedzanie nowych części Dubaju. Odwiedzimy dzielnicę najwyższych apartamentowców świata, Marinę. Dla chętnych możliwość rejsu jachtem kanałami pomiędzy drapaczami chmur - najlepsza sposobność do podziwiania tej dzielnicy (płatne dodatkowo ok. 30 USD/os.). Kolejno przejedziemy na słynny archipelag sztucznie usypanych wysp Palm Jumeirah, na którego końcu usytuowany jest hotel Atlantis. Odwiedzimy w nim akwarium Lost Chambers zamieszkiwane przez około 65000 morskich zwierząt. Przejedziemy kolejką magnetyczną Monorail, z której wyraźnie widać założenie Palmy i jej zabudowę. Podczas przerwy w Nakheel Mall wyjedziemy na punkt widokowy „The View” skąd doskonale widać wyspę plamę oraz pobliską dzielnicę wysokościowców – Marinę (koszt ok. 45 USD). Odwiedzimy również kompleks Madinat Jumeirah, nazywany Dubajską Wenecją, skąd można sfotografować jedną z najbardziej rozpoznawalnych ikon miasta - nawiązujący kształtem do żagla hotel Burj Al-Arab. Następnie przejedziemy do finansowej dzielnicy Dubaju. Odwiedzimy w niej największe centrum handlowe świata, Dubai Mall, gdzie przejdziemy obok jego głównych atrakcji: m.in. akwarium, lodowiska oraz wodospadów ze skoczkami, następnie wjedziemy na taras widokowy najwyższego budynku świata, Burdż Chalify (fakultatywnie – opłata 70 USD). Wieczorem powrót do hotelu w Abu Zabi lub okolicy na nocleg (fakultatywnie kolacja w hotelu). (Trasa ok. 300 km).

Dzień 5

Al Ain: Wśród palm i wielbłądów

Po śniadaniu przejazd do Al Ain – pięknej, zielonej oazy pośrodku pustyni, z której pochodził pierwszy prezydent Zjednoczonych Emiratów Arabskich, szejk Zayed. Zwiedzanie miasta gdzie zobaczymy naturalną oazę palm daktylowych oraz odwiedzimy targ wielbłądów. Odwiedzimy także miejsca związane z założycielem ZEA – AL. Ain Palace, Qasr al. Muwaji i Fort Al. Jahilili. Następnie przejazd na wypoczynek do wybranego hotelu. Zakwaterowanie, nocleg i wyżywienie podczas pobytu jak w opisie wybranego hotelu. (Trasa ok. 200 km).

Dzień 6 -7

Relaks i odpoczynek na plaży

Czas wolny na kąpiele morskie i słoneczne. Noclegi w wybranym hotelu; wyżywienie wg opisu wybranego hotelu. Proponujemy skorzystanie z wycieczek fakultatywnych.

Dzień 8

Powrót z Abu Dhabi do Polski

Wykwaterowanie z hotelu (doba hotelowa trwa do godz. 10:00) i transfer na lotnisko w Abu Dhabi. Wylot do Polski.

Uwagi do programu

- Program jest ramowy. Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
- Rozkład lotów może ulec zmianie. Prosimy o potwierdzenie godzin przed wylotem na R.pl/rozklady.
- Najlepiej wymienialną walutą na miejscu jest dolar amerykański (USD). Akceptowane są banknoty wydane po 2013 r. 
- Gniazdka elektryczne w większości hoteli wymagają zastosowania adaptera.
- Przy wstępach do niektórych obiektów wymienionych w programie wymagany jest odpowiedni ubiór: długie spodnie, wierzchnia część stroju z neutralnym wzorem dla mężczyzn oraz długie spódnice/spodnie (za kostki), bluzki zakrywające ręce (za nadgarstki) oraz chusty, jako nakrycie głowy dla kobiet
- Ze względu na specyfikę kraju wyznaniowego, szczególnie w okresach świątecznych (lokalne święta narodowe i religijne, np. Ramadan 27.02-29.03.2025) organizacja objazdów i pobytów może ulec zmianie (np. kolejność zwiedzania, godziny otwarcia obiektów muzealnych i świątyń, godziny serwowanych posiłków i ich zawartość).
- Zamieszczone w ofercie opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz dostępnych atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych rezydentów i pilotów.
- Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
- Przy wejściu do Meczetu Szejka Zayeda w Abu Dhabi obowiązuje ubiór całkowicie zakrywający ciało, ubranie nie może być obcisłe, przezroczyste, również pod światło, najlepiej bez żadnych wzorów, nadruków. Kolor biały bez względu na odcień oraz fakturę materiału jest uznawany za przezroczysty i niedopuszczalny. Wchodząc do Meczetu nie wolno mieć widocznych tatuaży, a także oznak przynależności religijnej innej niż islam. Kobiety obowiązkowo muszą mieć zakryte włosy. Nie ma możliwości wypożyczenia odpowiedniego stroju a jedynie zakup za kwotę ok. 20-30 USD. Obuwie jest nieistotne, bo do Meczetu wchodzimy boso, można w skarpetach.

Dodatkowe informacje

Do dyspozycji gości

Na terenie hotelu restauracja, bar, recepcja, sejf.

Zakwaterowanie

Hotele o standardzie odpowiadającym *** w ocenie organizatora - w Abu Dhabi lub okolicy podczas objazdu (razem 4 rozpoczęte doby hotelowe) oraz w wybranym hotelu podczas wypoczynku (3 rozpoczęte doby hotelowe).

Pokoje: wyposażone w łazienki z WC, klimatyzację, często TV.

Wyżywienie podczas objazdu: śniadania, a za dopłatą obiadokolacje (we wskazanych dniach, zazwyczaj w restauracjach hotelowych); napoje do kolacji dodatkowo płatne.

Wyżywienie podczas pobytu: jak w opisie wybranego hotelu

Wizy

Paszport powinien być ważny min. 6 miesięcy od daty zakończenia wycieczki.

Od obywateli polskich nie jest wymagana wiza przy wjeździe do Emiratów Arabskich.

Obywateli innych państw niż polskie mogą obowiązywać odmienne przepisy paszportowo-wizowe.

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym, opłaty lotniskowe, transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, zakwaterowanie w hotelach wg programu: podczas objazdu (3 rozpoczęte doby hotelowe w Abu Dhabi i 1 rozpoczęta doba w Dubaju) oraz w wybranym hotelu podczas pobytu (3 rozpoczęte doby hotelowe), wyżywienie: śniadania (4) oraz posiłki jak w opisie wybranego hotelu podczas pobytu, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku, opiekę polskojęzycznego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta podczas objazdu i pobytu, program turystyczny j.w. oraz pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu, opłat rezerwacyjnych, obsługi lokalnych przewodników, napiwków dla obsługi oraz Tour Guide System (kwota ok. 290 USD/os. płatna pilotowi imprezy), zakupu wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie; taksy turystycznej w Abu Dhabi (ok. 20 USD/pokój/objazd), depozytu oraz taksy podczas wypoczynku (3 dni) – wysokość depozytu i taksy uzależniona od hotelu, innych wydatków osobistych.

W Emiratach (przy przedłużeniu imprezy w części pobytowej) obowiązuje taksa klimatyczna płatna na miejscu w hotelach 3*- ok. 10 AED za pokój za dobę, w hotelach 4* ok. 15 AED za pokój za dobę, w hotelach 5* ok. 20 AED za pokój za dobę.

Inne

Depozyty w hotelach (dot. części pobytowej):

Wiele hoteli w Zjednoczonych Emiratach Arabskich pobiera depozyt. Wysokość depozytu uzależniona jest od hotelu (wynosi ok. 20-50 USD za pokój za dobę). O szczegółach dotyczących wysokości depozytów Klienci zostaną poinformowani na miejscu.

Informujemy ponadto, że dopuszczalne są następujące formy uiszczenia depozytu:

1. Blokada środków na karcie kredytowej, odblokowanie następuje przy wykwaterowaniu.

2. Płatność kartą płatniczą, środki zwrócone będą przy wykwaterowaniu w gotówce w walucie lokalnej.

3. Płatność gotówką w USD, EUR lub walucie lokalnej, zwrot przy wykwaterowaniu w walucie lokalnej.

Sezonowość

Zwykle wysoki sezon turystyczny w Zjednoczonych Emiratach Arabskich trwa od początku listopada do połowy kwietnia.
Egzotyka Light – Emiraty Arabskie z Abu Dhabi
Egzotyka Light – Emiraty Arabskie z Abu Dhabi
Egzotyka Light – Emiraty Arabskie z Abu Dhabi
Egzotyka Light – Emiraty Arabskie z Abu Dhabi
Egzotyka Light – Emiraty Arabskie z Abu Dhabi
Egzotyka Light – Emiraty Arabskie z Abu Dhabi
Egzotyka Light – Emiraty Arabskie z Abu Dhabi
Egzotyka Light – Emiraty Arabskie z Abu Dhabi
Egzotyka Light – Emiraty Arabskie z Abu Dhabi
Egzotyka Light – Emiraty Arabskie z Abu Dhabi
Egzotyka Light – Emiraty Arabskie z Abu Dhabi
Egzotyka Light – Emiraty Arabskie z Abu Dhabi
Egzotyka Light – Emiraty Arabskie z Abu Dhabi
Egzotyka Light – Emiraty Arabskie z Abu Dhabi
Egzotyka Light – Emiraty Arabskie z Abu Dhabi
1 / 15

Egzotyka Light – Emiraty Arabskie z Abu Dhabi

Ibis Deira
trwa wczytywanie
Zdjęcie mapy

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym, opłaty lotniskowe, transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, zakwaterowanie w hotelach wg programu: podczas objazdu (3 rozpoczęte doby hotelowe w Abu Dhabi i 1 rozpoczęta doba w Dubaju) oraz w wybranym hotelu podczas pobytu (3 rozpoczęte doby hotelowe), wyżywienie: śniadania (4) oraz posiłki jak w opisie wybranego hotelu podczas pobytu, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku, opiekę polskojęzycznego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta podczas objazdu i pobytu, program turystyczny j.w. oraz pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu, opłat rezerwacyjnych, obsługi lokalnych przewodników, napiwków dla obsługi oraz Tour Guide System (kwota ok. 290 USD/os. płatna pilotowi imprezy), zakupu wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie; taksy turystycznej w Abu Dhabi (ok. 20 USD/pokój/objazd), depozytu oraz taksy podczas wypoczynku (3 dni) – wysokość depozytu i taksy uzależniona od hotelu, innych wydatków osobistych.

W Emiratach (przy przedłużeniu imprezy w części pobytowej) obowiązuje taksa klimatyczna płatna na miejscu w hotelach 3*- ok. 10 AED za pokój za dobę, w hotelach 4* ok. 15 AED za pokój za dobę, w hotelach 5* ok. 20 AED za pokój za dobę.

Atuty oferty

Dubaj – najdroższe budowle świata • Burj Khalifa - najwyższy drapacz chmur na świecie • Abu Zabi – imponujący Meczet Szejka Zayeda i pałac prezydencki Qasr Al. Wattan • wypoczynek w wybranym hotelu (4 noce)
Lot

Bezpośredni

Rodzaj wyjazdu

Objazd + wypoczynek

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Plan wycieczki

Wycieczki fakultatywne podczas wypoczynku na przedłużeniu pobytu

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Przedłuż wakacje o wypoczynek w hotelu.

Twój hotel wybrany na przedłużenie pobytu o 3 dni.
Zdjęcie Hotelu
5.3/6 (93 opinie)
Ibis Deira
Zjednoczone Emiraty Arabskie: Dubaj
Zdjęcie Hotelu
4.8/6 (10 opinii)
Hawthorn by Wyndham
Zjednoczone Emiraty Arabskie: Abu Dhabi
Zdjęcie Hotelu
6.0/6 (1 opinia)
Mena Plaza Al Barsha
Zjednoczone Emiraty Arabskie: Dubaj
Zdjęcie Hotelu
5.0/6 (2 opinie)
Mirage Bab Al Bahr Beach Resort (ex. Mirage Bab Al Bahr Hotel & Resort)
Zjednoczone Emiraty Arabskie: Fujairah

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem