Egzotyka Light – Panama

Rodzaj wycieczki Objazd
Zakwaterowanie Na objeździe
Wyżywienie Śniadania
4.6 /6 ( 9 opinii )
Wycieczka samolotem Na wycieczce pozostało mało miejsc Wycieczka potwierdzona
Wycieczka do wioski Indian Embera • wschód słońca nad Atlantykiem, zachód nad Pacyfikiem • kanał łączący oceany • wioska w kraterze wulkanu • baseny termalne • wypoczynek w Royal Decameron Golf Beach Resort & Villas 4* All Inclusive

Terminy i ceny wycieczki 4

Kalkuluj cenę

Hotele podczas wypoczynku 1

5.4 /6 (16 opinii)
Royal Decameron Golf Beach Resort & Villas
Panama
Ultra All Inclusive
SZCZEGÓŁY HOTELU
ZMIANA ZA  0 zł / za osobę 7 dni

Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem. Przelot samolotem rejsowym do Panamy (z przesiądką w jednym z europejskich portów). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady. Przylot do Panamy, odprawa paszportowa, a następnie transfer do hotelu w Panama City, nocleg. (Trasa ok. 50 km).

Dzień 2

Po śniadaniu, ekscytująca wyprawa do lasu deszczowego, następnie przeprawa łodzią canoe po rzece Chagres do Parku Narodowego o tej samej nazwie, gdzie znajduje się wioska zamieszkana przez indiańskie plemię Embera. Skupisko liczące kilkanaście rodzin żyje w skromnych domkach na palach, zbudowanych z liści palmowych guagara i palmy chunga. W przeszłości Indianie Embera byli wojownikami i koczownikami. Z czasem poszczególne ich grupy osiedlały się w pobliżu rzek. Wojownicze plemiona stopniowo przekształcały się w rolników. Dzisiaj zajmują się rybołówstwem, polują, uprawiają kukurydzę, ryż i fasolę. Kultywują tradycje swoich przodków, malują ciała, wykonują specyficzne stroje. Tradycję widać także w tańcu i obrzędach. Indianie budują swoje czółna z drzewa espave, cedru lub żółtej sosny. Podczas wizyty w wiosce zjemy tradycyjny posiłek, zwykle jest to ryba pieczona w liściach bananowca, pieczone platany, owoce. Zapewne znajdziemy tez chwilę czasu na przejrzenie miejscowego rękodzielnictwa, plemię słynie z różnego rodzaju wyrobów z trzciny i koralikowych ozdób. Przebieg takiej wizyty jest zwykle ekscytujący nie tylko dla turystów, ale również dla samych Indian, zwłaszcza dzieci. Zwyczajnie widać, że są szczęśliwi i tego im czasem zazdrościmy. Powrót do hotelu, nocleg. (Trasa ok. 150 km)

mapka

Pokaż na mapach Google

Powiększ mapę

Informacje dodatkowe

Zakwaterowanie
Hotel w Panama City min. *** - 3 rozpoczęte doby hotelowe ze śniadaniami, np. The Executive Hotel
Hotel w części pobytowej - Royal Decameron Golf Beach Resort & Villas **** - 7 rozpoczętych dób hotelowych All Inclusive
Pokoje: we wszystkich hotelach wyposażone w łazienki, często mini bar (płatny dodatkowo) i TV. Większość hoteli posiada klimatyzowane pokoje.
   
Wizy
Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu.
Informacja dotyczy obywateli Polski.  
Świadczenia
Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym do Panamy z przesiadką w Paryżu lub Amsterdamie, opłaty lotniskowe, transfery: lotnisko - hotel - lotnisko, program jw., zakwaterowanie w hotelu: 3 rozpoczęte doby hotelowe w Panama City oraz 7 rozpoczęte doby hotelowe w hotelu Royal Decameron Golf Beach Resort & Villas, śniadania w Panama City oraz All Inclusive w Royal Decameron Golf Beach Resort & Villas, opiekę pilota w Panama City, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: wycieczek opcjonalnych dla chętnych (jak w opisie), dodatkowych posiłków i napojów oraz innych wydatków osobistych. Koszt uczestnictwa w programie (opłata na miejscu), w tym bilety wstępu, przewodnicy, napiwki wynosi ok. 157 USD/os.
Rozkład lotów można sprawdzić na stronie https://r.pl/rozklady
Opinie klientów
Klienci oceniają tę wycieczkę na 4.6/6. Sprawdź opinie: https://r.pl/egzotyka-light-panama/zakwaterowanie-pek

Dodaj opinię

4.6

Ocena ogólna wycieczki

Zainspiruj się
Dowiedz się więcej o Panamie! Przeczytaj wpisy na naszym blogu
więcej

Galeria zdjeć z opinii


Podobne oferty

Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zadzwoń Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt
Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon