wypoczynek

Wczasy w Panamie - co musisz wiedzieć?

  • O Panamie
  • Opinie
  • Pogoda
  • Artykuły
Flaga Panamy

Panama

Stolica:
Panama
Waluta:
PAB
Powierzchnia:
78 200 km2
Liczba ludności:
3 661 868

Wczasy w Panamie

Wakacje Panamie – odkryj piękno Ameryki Środkowej

Choć Panama niejednokrotnie kojarzona jest z kapeluszem, warto jednak odczarować tę nazwę, gdyż latynoamerykański kraj ma naprawdę wiele do zaoferowania swoim przybyszom. To tu styka się wiele grup etnicznych, m.in. Metysi, Mulaci, Europejczycy i rodowici Indianie, tworząc jedyną w swoim rodzaju mieszankę kulturową. Panama to wyjątkowe miejsce dla wszystkich miłośników natury i nieskazitelnej przyrody. Stanowi ona bowiem świetne miejsce do obserwacji ptaków, nurkowania czy spinningu– to tu znajdziemy bowiem takie gatunki ryb jak Rooster Fish, Cubera Snapper, Ambera Jack czy różne odmiany tuńczyka.

Wczasy w Panamie – korzystaj z blasku słońca

Panama leży w strefie klimatu równikowego. Północ kraju obfituje w jego prawdziwie wilgotną odmianę. Na klimat Panamy duży wpływ mają północno-wschodnie pasaty, ciepłe prądy morskie oraz bliskość akwenów morskich. To wszystko sprawia, ze wakacje w Panamie to gwarancja wysokich temperatur, oscylujących średnio wokół 26-28°C (niezależnie od pory roku) oraz słońca, które przyjemnie łagodzone jest przez lekki wiatr oraz regularne, krótkie opady.

Wakacje w Panamie – poznaj moc atrakcji

Pomimo konkurencji ze strony Kostaryki czy Meksyku, Panama przyciąga z roku na rok coraz przybyszów, zafascynowanych eko-turystyką, wypoczynkiem, jak i nowoczesnością. Kraj ten bowiem obfituje w różnorodne atrakcje i formy odpoczynku. Wszyscy, którzy lubią wielkomiejski, kosmopolityczny klimat, będą świetnie czuli się w stolicy – Panamie, która przez ostatnie lata zyskała bardzo nowoczesny charakter. Poszukujący zabytków i miłośnicy historii zachwycą się San Bias, gdzie poznają życie i obyczaje zamieszkujących tu niegdyś Indian. Fani plażowania relaksu i typowo karaibskiej atmosfery odnajdą się natomiast w okolicach Bocas del Torro. Jest też coś dla spragnionych mocniejszych wrażeń. Prowincja Chiriqui oferuje np. spływy kajakowe w prawdziwej tropikalnej dżungli. Wczasy w Panamie są więc dobrym pomysłem zarówno dla rodzin z dziećmi, zapalonych wędrowców i poszukiwaczy, jak i lubiących sport i ekstremalne wyzwania.

Opinie o Panamie

Panamie
6.0 /6

Super

Panama dzięki dodatkowemu dniu w niej spędzonemu zwiedzona za dnia i wieczorem, a potem możliwa do obejrzenia panorama nocna z sąsiadującego z hotelem Hard Rock Cafe na 62 piętrze.
Dodał(a):
Agnieszka, 27.01.2020
6.0 /6

Rejs

Port Colon, Kanał Panamski łączący Atlantyk z Pacyfikiem !Wizyta w wiosce indianskiej Embera. Niesamowita przygoda i przyroda
Dodał(a):
Agnieszka, Oborniki, 22.02.2020
4.0 /6

Panama

Dominacja wieżowców , bardzo ładny hotel , niewielkie stare miasto , najważniejsza atrakcja Kanał Panamski
Dodał(a):
Leszek , 24.02.2020
6.0 /6

Zielona Kostaryka

Piękny, ekologiczny zielony kraj. Zachwycająca przyroda, dżungla i zwierzęta w niej ukryte trzeba wypatrywać, zjazdy na linach niesamowite.
Dodał(a):
Evita, 17.12.2019
4.5 /6

Nie dla palaczy

Szalone utrudnienia dla osób palących. Interesująca wizyta w wiosce indiańskiej, cudowny wypoczynek nad Pacyfikiem.
Dodał(a):
Urszula, Warszawa, 02.12.2019
6.0 /6

Panama

Jedyne co przychodzi mi w tym momencie do głowy to Kanał Panamski oraz kapelusz panamski. To niezmiernie ciekawe państwo w Ameryce Środkowej jest warte zobaczenia!
Dodał(a):
Joanna, Warszawa, 29.11.2019
5.0 /6

W okresie koniec grudnia - styczeń piękna pogoda

W okresie koniec grudnia - styczeń piękna pogoda i nic więcej nie można dodać. Przecież na wiele więcej liczyć nie można było.

Dodał(a):
Piotr, WARSZAWA, 04.01.2019
5.5 /6

Atmosfera relaksu dzieki ludziom

Panamczycy to przemili ludzie, a w Panamie jest co zwiedzać. Warto odwiedzić kanal Panamski, Panama City, Indian Embera. Plaze piaszczyste z muszelkami. 

Dodał(a):
Adrian z 3 znajomych, 09.12.2018
5.0 /6

Nowoczesna stolica, dziewicza natura

Panama jest krajem szybko się rozwijającym dzięki kanałowi, który od należy do niego od 19 lat. Utrzymuje się jednak znaczna różnica między stolicą pełną wieżowców a prowincją.

Dodał(a):
Tadeusz, Rychvald, Czechy, 26.02.2018
5.0 /6

wycieczka

Wycieczka do Panamy,wizyta na śluzie w kanale Panamskim

Dodał(a):
Marek, PORAJ, 21.02.2018
5.0 /6

Panama

Duże zaskoczenie in plus

Dodał(a):
Wojciech, Lublin, 21.02.2018
6.0 /6

Panama - miasto drapaczy chmur

Drapacze chmur i stare miasto to dwa zupełnie odmienne oblicza Panamy. Jedno je łączy, nieustający ruch uliczny

Dodał(a):
Arkadiusz, Stalowa Wola, 06.02.2018
6.0 /6

Cudowny kraj

Panama to niezwykły kraj 

Dodał(a):
Aga, 06.02.2018
5.0 /6

Udany pobyt ;-)

Polecam!

Dodał(a):
Łukasz, 16.01.2018
5.3/6 Ocena ogólna Panamie

Pogoda w Panamie

W Panamie panuje klimat tropikalny o morskim charakterze. Świetna pogoda utrzymuje się tu właściwie przez cały rok i latem termometry wskazują często ponad 30°C. Zimą temperatura spada o średnio 10°C, oscylując na poziomie 20°C. W Panamie wyróżnia się także dwie pory – deszczową i suchą. Deszczowa trwa od maja do listopada, a wysokość obfitych opadów sięga nawet do 1300 mm miesięcznie.

5 rezerwatów przyrody w Panamie, które warto odwiedzić

Położona nad Oceanem Spokojnym i Morzem Karaibskim Panama słynie z pięknych, dziewiczych krajobrazów, pełnej kontrastów stolicy o tej samej nazwie i z „ósmego cudu świata”, za jaki uważa się Kanał Panamski. Spragnieni słońca turyści znajdą tu najbardziej rajskie z rajskich plaż, rafy koralowe i krystalicznie czyste morze, mieniące się wieloma odcieniami błękitu.

Panama – co warto wiedzieć przed podróżą?

Panama znana jest głównie z Kanału Panamskiego jednak to egzotyczne państwo oferuje wiele więcej atrakcji! Dowiedz się więcej czytając Blog Rainbow!