Wyspa Bastimentos

Drzewołaz karłowaty, Wyspa Bastimentos

Wyspy San Blas

Ryby tropikalne, wyspy San Blas

Castillo San Felipe de Barajas, Cartagena de Indias

Kanał Panamski

Drzewołaz karłowaty, Wyspa Bastimentos

Panama City

Islas del Rosario, Cartagena de Indias

Cartagena de Indias

Wyspa Colon

Park Narodowy Chagres

Raj na ziemi

Rodzaj wycieczki Objazd
Zakwaterowanie Na objeździe
Wyżywienie Wg programu imprezy
Wycieczka samolotem
Kanał Panamski - od Atlantyku do Pacyfiku • PN Chagres - wycieczka do wioski Indian Embera • Bocas del Toro • plaża Czerwonej Żaby na wyspie Bastimentos • San Blas - archipelag rajskich plaż • Najpiękniejsze miasto kolonialne świata - Cartagena de Indias

Terminy i ceny wycieczki 4

Kalkuluj cenę

Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem. Przelot samolotem rejsowym do Panamy (z przesiądką w jednym z europejskich portów). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady. Przylot do Panamy, odprawa paszportowa, a następnie transfer do hotelu w Panama City, nocleg. (Trasa ok. 50 km).

Dzień 2

Po śniadaniu ekscytująca wyprawa do lasu deszczowego, gdzie przeprawimy się łodzią canoe po rzece Chagres do Parku Narodowego o tej samej nazwie, do wioski zamieszkanej przez indiańskie plemię Embera. Grupa licząca kilkanaście rodzin żyje w skromnych domkach na palach, zbudowanych z liści palmowych guagara i palmy chunga. W przeszłości Indianie Embera byli wojownikami i koczownikami. Z czasem poszczególne ich grupy osiedlały się w pobliżu rzek, a wojownicze plemiona stopniowo przekształcały się w rolników. Dzisiaj Embera kultywują tradycje swoich przodków- malują ciała, wykonują specyficzne stroje, budują czółna z drzewa espave, cedru lub żółtej sosny oraz przekazują z pokolenia na pokolenie tańce i obrzędy. Podczas wizyty w wiosce zjemy tradycyjny posiłek, zwykle jest to ryba pieczona w liściach bananowca, pieczone platany i owoce. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 150 km)

mapka

Pokaż na mapach Google

Powiększ mapę

Informacje dodatkowe

Zakwaterowanie
Hotele/Logde o standardzie *** - (10 rozpoczętych dób hotelowych)
Pokoje: we wszystkich hotelach wyposażone w łazienki, często mini bar (płatny dodatkowo) i TV. Większość hoteli posiada klimatyzowane pokoje.Pokoje 3-osobowe wyposażone są w łóżko małżeńskie oraz łóżko pojedyncze.
Do dyspozycji gości
w większości hoteli restauracja i bar, czasami także basen oraz ogród
Wyżywienie
śniadania i obiadokolacje - 10 rozpoczętych dób hotelowych
Wizy
Do żadnego z odwiedzanych krajów nie jest wymagane posiadanie wizy.
Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu. Informacja dotyczy obywateli Polski.
Świadczenia
Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym z przesiadką w Amsterdamie lub Paryżu), oraz przeloty wewnętrzne, opłaty lotniskowe, transfery: lotnisko - hotel - lotnisko, program jw., zakwaterowanie w hotelach lub pousadach jw. (10 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie według programu (śniadania i obiadokolacje), opiekę pilota w Panamie i Kolumbii, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: wycieczek opcjonalnych dla chętnych (jak w opisie), dodatkowych posiłków i napojów oraz innych wydatków osobistych. Koszt uczestnictwa w programie (opłata na miejscu), w tym bilety wstępu, przewodnicy, napiwki wynosi ok. 270 USD/os
Rozkład lotów można sprawdzić na stronie https://r.pl/rozklady

Dodaj opinie

Brak oceny. Bądź pierwszy!
Zainspiruj się
Dowiedz się więcej o Kolumbii! Przeczytaj wpisy na naszym blogu
więcej

Podobne oferty

Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zadzwoń Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt
Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon