Opinie o Esencja Cejlonu

5.2/6
(108 opublikowanych opinii)
Powyższa ocena stanowi średnią arytmetyczną ocen z opublikowanych opinii.
Zobacz szczegóły

Oceny szczegółowe

Intensywność programu
4.8
Pilot
5.4
Program wycieczki
5.2
Transport
5.1
Wyżywienie
5.1
Zakwaterowanie
4.9
Zweryfikowane treści - Opinie pochodzą od Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.
pani z lornetka
Dowiedz się, co sądzą inni
Nowość AI

Zastanawiasz się, czy ta wycieczka to dobry wybór? Wpisz pytanie, a dostaniesz podsumowanie wszystkich opinii naszych gości.

    5.5/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    0

    Esencja Cejlonu

    Marta Janina, Katowice 21.05.2026 | Termin pobytu: luty 2026 | Tagi: 56-65 lat, w parze

    Pilot wycieczki Paula stworzyła niepowtarzalną atmosferę! Profesjonalna w każdym calu ,więc czuliśmy się zaopiekowani, choć nasza wyprawa kończyła się w trudnym czasie gdy samoloty przestały latać w związku z konfliktem na bliskim wschodzie. Sri Lanka jest piękna, a program wycieczki bardzo interesujący i niezbyt męczący . Przyroda zachwyca. Warany, małpy, ogromne nietoperze...Polecamy

    5.5/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    71

    Było miło, ale się skończyło

    ANN ESTER, WARSZAWA 23.12.2017 | Termin pobytu: listopad 2017 | Tagi: 46-55 lat, samemu

    Co do zasady nie spędzam urlopów z biurami podróży. Ponieważ musiałam coś ze sobą zrobić a chętnych na wyjazd brak wybrałam biuro podróży. Tym razem byłam miło zaskoczona organizacją, poziomem obsługi oraz dbałością o klienta. Program objazdu przemyślany w ciągu kilku dni można było doświadczyć esencji Cejlonu - zabytki, życie codzienne, dzikie zwierzęta, różnorodne krajobrazy, wspaniałe, egzotyczne jedzenie. Pilot p. Ewa duża wiedza, która pozwoliła jej na swobodne poruszanie się w obszarach związanych z historią, kulturą, polityką kraju, zwyczajami, etc. Dbałość o klienta rozumiem jako porządny, klimatyzowany autokar oraz zapewnienie schludnych aczkolwiek czystych noclegów ze smacznymi, różnorodnymi posiłkami na czas objazdu. Trochę byłam zdziwiona małym samolotem Boening 737 na długiej trasie a w związku z tym koniecznością międzylądowania. Reasumująć dobrze wydałm pieniążki i jestem zadowolona :)

    5.5/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    31

    Rusz się z kanapy, jedź na wycieczkę!

    Krzysztof 27.03.2022 | Tagi: 56-65 lat, w parze

    Esencja Cejlonu to bardzo dobrze pomyślana i zorganizowana wycieczka. Formuła 5+7 (objazd + wypoczynek) pozwala zaspokoić wszystkie zachcianki turysty. Po 5 dniach objazdu jesteś już znawcą Sri Lanki a kolejny tydzień możesz spędzić na rajskiej plaży popijając drinki. Tyle w teorii. W praktyce dłuższy pobyt w hotelu na południu, w miejscowości Koggala pozwolił nam na samodzielne zorganizowanie kilku wypraw na safari. Bogactwo fauny i flory na wyspie warte polecenia wszystkim miłośnikom przyrody. A może Rainbow zaproponuje takie wyjazdy? Można oczywiście samemu - tylko trzeba to wszystko wcześniej zaplanować. Szczególna atrakcja to lamparty w parku Yala!. Wielkie podziękowania kierujemy na ręce pani Julii, naszej przewodniczki. Pani Julia świetnie zna realia wyspy, jest bardzo kompetentna i chętnie opowiada o różnych aspektach życia na Sri Lance. Pełny profesjonalizm. Dziękujemy.

    5.5/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    4

    opinia objazdówki

    Danuta, Garbatka-Letnisko 25.11.2019 | Tagi: 46-55 lat, ze znajomymi

    Ogólnie wycieczka podobała się nam , niektóre hotele dawały nieco do życzenia . Rozumiem że część objazdowa rządzi się swoimi prawami , jednak wolelibyśmy zapłacić troszkę drożej ale hotele żeby były o gwiazdkę lepsze.Rekompensatą byli rezydent i pilotka ,którzy stanęli na wysokości zadania .Ogólnie warto było skorzystać z oferty waszego biura podróży.

    5.5/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    10

    Cejlon w pigułce

    Aneta, Warszawa 09.03.2020 | Tagi: 46-55 lat, z rodziną

    bylismy uczestnikami wycieczki Esencja Cejlonu i polecam ten program wszystkim, ktorzy w krotkim czasie chca zobaczyc najważniejsze miejsca na Sri Lance i poczuć jej klimat. Naszym pilotem wycieczki byla Pani Agnieszka, swietnie przygotowana pod kątem wiedzy o rejonie i kazdym miejscu, ktore odwiedzaliśmy. odpowiadał na wszystkie pytania i raczyla nas ciekawymi historiami o zyciu na wyspie.wszystko bylo zorganizowane perfekcyjnie. moim zaskoczeniem byly hotele w jakich nocowaliśmy w trakcie objazdu. wysoki standard i pyszne jedzenie. jedynym minusem był ostatni hotel w Colombo - tutaj proponuje zastanowić sie nad zmianą. wszyscy byliśmy mocno zniesmaczeni a szkoda. pobyt w Tangerine - swietny hotel, wysoki standard, pyszne jedzenie. utrudnieniem był niestety remont elewacji czy dachu i koparki ostatniego dnia, ktore wjechaly na plaże i usypywały zejscie do oceanu. ...

    5.5/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    1

    Wczasy z biurem Rainbow

    BOŻENA MARTA, LUBLIN 16.02.2026 | Termin pobytu: luty 2026 | Tagi: 56-65 lat, w parze

    Wycieczka Esencja Cejlonu z biurem Rainbow Tours była naprawdę super i mogę ją śmiało polecić. Program bardzo ciekawy, intensywny, ale dobrze zorganizowany – zobaczyliśmy najważniejsze miejsca, a jednocześnie był też czas na odpoczynek. Cały wyjazd uważam za bardzo udany. Ogromne brawa należą się naszej pilotce, pani Ani – to zdecydowanie najlepsza pilotka, jaką miałem okazję poznać na wycieczkach. Profesjonalna, zaangażowana, z ogromną wiedzą i świetnym podejściem do grupy. Dzięki niej atmosfera była fantastyczna, a każdy dzień dopracowany w najmniejszych szczegółach. Niestety najsłabszym punktem wyjazdu był sam przelot. Samolot wynajmowany przez biuro pozostawiał wiele do życzenia – komfort podróży był na bardzo niskim poziomie i to jedyny element, który można określić jako rozczarowanie. Podsumowując – wycieczka wspaniała, organizacja na miejscu bardzo dobra, pilotka rewelacyjna. Gdyby nie standard samolotu, byłoby idealnie.

    5.5/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    8

    REWELACJA

    Jerzy Henryk, Toruń 21.03.2019 | Tagi: powyżej 65 lat, w parze

    CZCAPANI AGNIESZKA DOSKONALE WYWIĄZAŁA SIĘ ZE SWOICH OBOWIĄZKÓW, POSIADA OGROMNĄ WIEDZĘ I UMIE JĄ PRZEKAZAĆ BYŁA BARDZO OPIEKUŃCZA. NATOMIAST POBYT W HOTELU CITRUS ZADOWOLIŁ BY NAJWYBREDNIEJSZEGO TURYSTĘ.

    5.5/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    9

    Cejlon fantastyczny

    Rafał Ryszard, Wełnica 23.02.2020 | Tagi: 46-55 lat, ze znajomymi

    Ciekawa wyprawa, mało męcząca, no może z wyjątkiem Sigiriya, jednak tam też warto się zmęczyć. Hotele przyzwoite, kierowca szacun mistrz kierownicy - nie patrzeć jak prowadzi.

    5.5/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    0

    Objazd Esencja Cejlonu

    JADWIGA MARIA, WARSZAWA 24.11.2025 | Termin pobytu: listopad 2025 | Tagi: powyżej 65 lat, w parze

    1/pilotka p. Paulina super babka, bardzo kompetentna, kopalnia wiedzy nt Sri Lanki, świetnie potrafiła tę wiedzę przekazać, dowcipna, zawsze uśmiechnięta, bardzo odpowiedzialna za grupę. Brawo, brawo, brawo _ oby częściej takich ludzi zatrudniał Rainbow. 2/miejscowi _ osoby wspomagające plotkę - wspaniali ludzie, uprzejmi, czyści, dający o nas, zawsze uśmiechnięci, pogodni, 3/autokar - wygodny, czyściutki, zadbany, zawsze była możliwość nabycia za opłatą - wody, coca-coli i innych niezbędnych napojów chłodzący Ch, to zasługa ww. osób, 4/ wyżywienie - wspaniałe, smaczne, w dużej ilości, ogromny wybór, zawsze można było znaleźć coś dla siebie, 5/ hotele - wygodne, eleganckie wizualnie, zawsze było miłe przywitanie z poczęstunkiem schłodzonymi sokami na wejściu, urozmaicone w swoim wystroju /orientalne/ nowoczesne/, we wszystkich były baseny. I tu jedna uwaga - w jednym hotelu za biliśmy dwa karaluchy. Może to normalne w tych krajach /karaczan azjatycki/, ale nie było to ani miłe, ani przyjemne, 6/ trasa i program - bardzo ciekawe, nie były męczące, krótkie i fajne objazdy z drobnymi postojami. Pobyt - Hotel Tangerine Beach 1/wyżywienie - znakomite, bardzo dużo różnorodnych dań, bardzo smaczne, przekąski zimne i gorące, różne zupy i drugie dania obiadowe, zarówno dla wegetarian, jak i tych pozostałych, każdy mógł znaleźć coś dla siebie, napoje bezalkoholowe i alkoholowe, zgodnie z opisem, desery fantastyczne, 2/ obsługa kelnerka - niezwykle uprzejma, wesoła, grzeczna i pomocna, 3/ basen z ciepłą wodą, ale tu uwaga - basen nie dla wszystkich, bo dość głęboki /od 1,20 do 1,80/ 4/ obsługa hotelowa sprzątająca - uprzejmi, uśmiechnięci, codzienne sprzątanie pokoju i łazienki, ręczniki codziennie wymieniane, ale i tu kolejna uwaga - znów mieliśmy 5 karaluchów / chyba wypadały z klimatyzacji/. Reasumując : ogólnie bardzo pozytywnie oceniamy ten wyjazd, z wyjątkiem tych drobnych uwag, o których mowa powyżej, bardzo fajnie spędziliśmy ten czas, świetny relaks, pogoda też dopisała, chociaż czasem padał deszcz, ale najczęściej wtedy, kiedy pokonywaliśmy trasę, a więc byliśmy w autokarze. Dodatkowe uwagi: 1/ hotel jest usytuowany tuż przy oceanie, piękne widoki, szczególnie zachody słońca oraz ogromne fale bijące o brzeg, ale plaży przy hotelu Nie Ma. Aby dostać się na plażę trzeba było przejść przez teren, na którym usytuowany był drugi hotel i dalej - przecisnąć się przez wąskie przejście i dalej - po nierównym terenie zejść w dół. O tym powinniśmy wiedzieć wcześniej!!! 2/ przedstawiciele biuroapowinni nas poinformować, iż na pokładzie samolotu /Enter/ nie będzie fundowany catering. To 12 godzin lotu, a my nie otrzymaliśmy nawet chusteczki do przetarcia rąk. Taka sytuacja spotkała nas po raz pierwszy, choć od wielu lat latamy różnymi liniami lotniczym i na różnych, także długich trasach. Obsługa samolotu proponowała zakup perfum, alkoholi, a także posiłków i napojów, ale wszystko było odpłatne. Uważamy, że to duże nieporozumienie!!! I to w sposób zasadniczy obniża ocenę ogólną tej wycieczki. Pozdrawiamy. Jadwiga i Czesław Leicht

    5.5/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    0

    Esencja Cejlonu

    Mieczysław, Szczecin 06.01.2026 | Termin pobytu: grudzień 2025 | Tagi: powyżej 65 lat, w parze

    Wycieczka obiazdowa - polecam. Przewodnik pani Agnieszka ,super - wiedza ogromna o Sri Lance ,pomocna podczas wycieczki. Hotele w dobrym standardzie. Miłe i sympatyczne zakończenie wycieczki obiazdowej,zorganizowane przez pilota , kierowcy + pomocnika .Polecam.