Opinie o Esencja Cejlonu
Oceny szczegółowe
Zweryfikowane treści - Opinie pochodzą od Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.
Dowiedz się, co sądzą inni
Nowość AIZastanawiasz się, czy ta wycieczka to dobry wybór? Wpisz pytanie, a dostaniesz podsumowanie wszystkich opinii naszych gości.
5.5/6
Czy ta opinia była pomocna?
Przyjemne wakacje
Wiktoria Dominika, 17.12.2025 | Termin pobytu: listopad 2025 | Tagi: do 25 lat, z rodzinąWycieczkę mogę zaliczyć do udanych chociaż z kilkoma mankamentami. Cały program wydaje się być dość mało intensywny pod względem ilości punktów do odhaczenia, ale te co są potrafią dać w kość osobom o słabej kondycji. Niemniej jednak pod względem zwiedzania czuję pewien niedosyt. Mało też jakoś dowiedziałam się o samej historii Sri Lanki- nie wątpię, że pomogłam przespać to przez pierwsze dwa dni. Pilotka opowiadała o buddyzmie i myślę, że ten temat został wyczerpany, cała reszta coś tam została wspomniana, ale raczej nie zbyt dokładnie. Sri Lanka na pewno zachwyci każdego miłośnika przyrody- mnóstwo słoni, jaszczurek/legwanow/gekonow, małp. My trzykrotnie spotkaliśmy dzikie słonie jadąc ulicami, pomijając tego „goniliśmy je” na Safari oraz mogliśmy nakarmić je/poglaskac pierwszego dnia w sierocińcu dla słoni. Trzeba uważać na małpy- potrafią kraść, jeden z uczestników wycieczki naszej niestety stracił nerkę z rzeczami. Jest do zwiedzania kilka świątyń, gdzie wchodzi się boso i trzeba mieć zakryte ramiona/kolana (panowie również). Raczej mocno się tego trzymają i tutaj za kolano oznacza naprawdę aż do piszczela ubranie dlatego polecam wziąć z domu chustę, która będzie można się obwiązać. Długich spodni raczej nie rekomenduje, ponieważ jest ogromny skwar. Wycieczki fakultatywne: w wiosce lankijskiej nie byłam, ale wszyscy polecali. Masaż- przyjemny, ale na pobycie można je znaleźć x razy tańsze niż to co proponują na objeździe Hotele- niektóre lepsze, niektóre gorsze jak to bywa na objazdach. Mi generalnie podobały się wszystkie, chociaż był jeden gdzie brakowało ciepłej wody i wiem że jedni Państwo z naszej wycieczki mieli problem z jakimś syfem w łazience i była lekka awantura. Również nie każdy hotel zachwycał jedzeniem, ale za to inny oddał. Co do pobytu my wybraliśmy hotel The long beach resort. Jest on położony na dole wyspy i to podobno jedyne miejsce, gdzie można spotkać tych charakterystycznych rybaków łowiących na palach (UWAGA TO W WIĘKSZOŚCI OSZUŚCI- tzn wołają chore pieniądze za wejście na te pale, robią to głównie pod turystów) Hotel chyba jako jedyny położony był tuż przy Oceanie, więc z drinka 10 sekund i można było wskakiwać do wody. Fajne umiejscowienie pod względem dodatkowych atrakcji jeżeli byśmy szukali- samemu można było dostać się do fortu Gale, w niedalekiej odległości jest stara świątynia, „szpitale dla zolwi”, gdzie można kupić bilet i opowiadają o tym co robią, pooglądać żółwie etc oraz co najważniejsze w niedalekiej odległości jest „plaża zolwi”, gdzie można karmić i pływać z żółwiami i karmić małe rekiny- absolutny must have wybierając ten hotel. Wszędzie w te miejsca dostaniemy sie tuk tukiem- serdecznie polecam dwóch panów: kontakt do nich (Panowie wozili nas za poniżej 100 rupi za km- gdzie pilotka straszyła że dobra cena to 250) lub są ciągle jeżdżące autobusy- poruszanie się nimi to żaden problem. Sam hotel może nie jest luksusowy, ale pod względem położenia jest naprawdę fenomenalny. i na koniec- linie lotnicze dla tej wycieczki (przynajmniej dla naszej) to było Enter Air- i uważam, że należy ich unikać jak ognia. To nie jest dobra linia na odległość. Mieliśmy opóźnienie 15 h wracając(na szczęście dostaliśmy hotel i posiłek) plus mieliśmy dodatkowe lądowanie w trakcie powrotu na do tankowanie, ponieważ nie starczyło paliwa. Mogło to być spowodowane tym, że samolot był przeładowany- plus taki że na nadbagaż nie zwracali uwagi, a jeżeli chodzi o bagaż podręczny to każdy miał po 5 toreb. Niestety efektem tego nie pomieścił się cały do luków bagażowych plus trzeba było je rozrzucać po całym samolocie.
5.5/6
Czy ta opinia była pomocna?
Naprawdę warto
Paweł, Warszawa 21.01.2025 | Termin pobytu: grudzień 2024 | Tagi: 56-65 lat, w parzeBardzo dobrze poprowadzona wycieczka. Program jest dostosowany do grupy wiekowej. Jest czas na spokojne zwiedzanie, największe atrakcje Cejlonu pokazane w bardzo przyjemny sposób. Pani Agnieszka wykazała się ogromną wiedzą. Pokazała nam Sri Lankę w sposób bardzo ciekawy. Jest czas i na zwiedzanie i na posiłek i na odpoczynek.
5.5/6
Czy ta opinia była pomocna?
Esencja Cejlonu strzał w 10
Alicja 31.03.2018 | Tagi: 46-55 lat, w parzeWycieczka objazdowa okazała się strzałem w 10, można polecić ją nawet osobą którzy po raz pierwszy chcieli by zobaczyć, poznać tak egzotyczny kraj jakim jest Sri Lanka, Wycieczka przygotowana perfekcyjnie od momentu przylotu aż do wyjazdu na pobyt w hotelu. Każdy dzień był profesjonalnie zorganizowany, nawet chwilami padający deszcz nie był w stanie nikomu popsuć atrakcji zwiedzania w danym dniu (każdy uczestnik wycieczki otrzymał parasol :))) ). Dodatkową atrakcją była obserwcja gości przybywających na ślub (jak w filmie bollywood) taka atrakcja zdarzyła się w dniu odwiedzenia Muzeum Kamieni Szlachetnych. Wycieczka jak najbardziej godna polecenia.
5.5/6
Czy ta opinia była pomocna?
Esensja Cejlonu
stawiarz 19.03.2017 | Termin pobytu: marzec 2017 | Tagi: 46-55 lat, w parzewycieczka bardzo udana ,polecam
5.5/6
Czy ta opinia była pomocna?
Cejlon w pigułce
Karolina 05.04.2024 | Tagi: 26-35 lat, w parzeBardzo bogaty program zwiedzania, każdy mógł znaleźć coś ciekawego dla siebie, jednak zbyt dużo czasu poświęconego na sklepy nastawione na turystów. Organizacja sprawna, jednak wplatanie dodatkowych wycieczek fakultatywnych w i tak już napięty program to moim zdaniem kiepski pomysł. Miejsca zakwaterowania oraz ogólne warunki w trakcie pobytu jak i na objeździe bez zastrzeżeń. Polecam Esencję Cejlonu :)
5.5/6
Czy ta opinia była pomocna?
objazdówka
Elżbieta 05.01.2020 | Tagi: 46-55 lat, z rodzinąSri Lanka w pigułce. Najważniejsze punkty zaliczone. Piękna zielona, egzotyczna wyspa.
5.5/6
Czy ta opinia była pomocna?
Magiczne wakacje.
Gosia 09.05.2018 | Termin pobytu: listopad 2018 | Tagi: 26-35 lat, w parzeWycieczka, ktora pokazuje wszystko to, co na wyspie najpiekniejsze, czyli dzika przyrode oraz kulture i tradycje lankijczykow. Ideala wyprawa dla tych, ktorzy chca pobyc blizej natury; nacieszyc sie widokiem wolno zyjacych sloni, poszalec w jeepach, zglebic tajniki ajurwedy, policzyc posazki Buddy, poczuc smak i zapach swiezo zebranej herbaty, powygrzewac sie na plazy i sfotografowac magiczne zachody slonca. Ta wyprawa pozwala odciac sie od naszej szarej rzeczywistosci i docenic to, co w zyciu nacenniejsze.
5.5/6
Czy ta opinia była pomocna?
Świetna wycieczka
Anna, --- 17.03.2020 | Tagi: 56-65 lat, z rodzinąCzęść objazdowa interesująca, ale nie męcząca. Świetna organizacja to zasługa pani Moniki i lokalnego pilota. Hotele podczas objazdu różnej jakości, ale nie ma na co narzekać. Było naprawdę fajnie. Na część wypoczynkową wybrałam hotel Club Palm Beach i jestem bardzo zadowolona. Pokoje w porządku, jedzenie takie, że każdy znalazł dla siebie coś dobrego. Polecam deser - zsiadłe bawole mleko z syropem palmowym. Jedynie położenie hotelu nie odpowiadało mi. Wiedziałam, że jest położony w wiosce rybackiej, ale inaczej ją sobie wyobrażałam. To nauczka na przyszłość , następnym razem przy wyborze hotelu posłużę się mapą satelitarną. Z wyjazdu jestem bardzo zadowolona. Polecam
5.5/6
Czy ta opinia była pomocna?
bardzo ciekawa wycieczka dla całej rodziny
Anna Maria , Wrocław 02.03.2020 | Tagi: 36-45 lat, z rodzinąWycieczka niezbyt forsowna, bardzo przyjemna, dość łatwa. Spokojnie można się wybrać na nią z dziećmi. Ciekawe miejsca godne odwiedzenia, które znalazły się w programie, faktycznie są esencją, na więcej trzeba się wybrać powtórnie. Dobrze dobrana ilość atrakcji: trochę świątyń i zabytków, trochę przyrody, nieco lokalnego kolorytu. Nam najbardziej podobały się spotkania z codziennym życiem lankijczyków, mniej wizyty w sklepach i fabrykach. Wszystko było zgodnie z planem, czasem; panował porządek i miła atmosfera. Sri Lanka jest wspaniała! Polecam tę wycieczkę.
5.5/6
Czy ta opinia była pomocna?
wspaniała wycieczka
Jacek, SIEMIANOWICE SLASKIE 26.02.2025 | Termin pobytu: luty 2025 | Tagi: powyżej 65 lat, w parzecudowna wycieczka na Sri Lankę o której marzyłem od wielu lat (najpierw zamachy potem COVID i kryzys na SRI LANCE) , wspaniałe było że 5+5 czyli 5 dni objazdu i 5 dni odpoczynku. po raz pierwszy nie miałem zastrzeżeń do hoteli na objeździe były tylko dobre i bardzo dobre , a wisieńką był 180 letni hotel Quinn w Kandy gdzie przenieśliśmy się w przełom XIX i XX wieku. może zamiast kamieni szlachetnych i ziół i przypraw wybrałbym coś innego ale nie wiem co na to nasze Panie? natomiast plantacja herbaty była bardzo ciekawa mimo że ceny wysokie ale za herbaty wysokiej jakości! Pani Małgorzata była bardzo profesjonalna i przekazała nam mnóstwo informacji !!