Dokąd chcesz jechać?

Kiedy?

Ile osób?

Skąd wyjazd?

Typ Transportu

Fidżi wakacje

Fidżi
Fidżi

Fidżi

Stolica: Suva

Waluta: FJD

Powierzchnia: 18 272 km 2

Liczba ludności: ‍849 000

Pocztówka z krańca świata – wczasy na Fidżi

Położone hen daleko na Pacyfiku, wyspiarskie Fidżi to archipelag 300 wysp. Formalnie należy ono do Melanezji, części Oceanii. 90% powierzchni kraju zajmuje woda, a prawie 100 z 300 wysp jest wciąż niezamieszkała. To niezwykłe państwo od lat przyciąga uwagę turystów i podróżników z całego świata, którzy zjeżdżają tu dla wspaniałej, dzikiej przyrody, rajskich plaż, podwodnych atrakcji czy fascynującej kultury. Przeżyj wspaniałą przygodę, spędzając swoje niezapomniane wakacje na Fidżi!

Poznaj jedyną w swoim rodzaju kulturę – wakacje na Fidżi
Działalność człowieka na Fidżi datuje się na długo przed pojawieniem się kultury europejskiej. Legenda głosi, że ludność na wyspy przywiódł mityczny wódz Lutunasobasoba. Migrując z Azji Południowo-Wschodniej, pierwsi przybysze stworzyli prężnie działające społeczeństwo, które przez lata żyło w izolacji od reszty świata. Zmieniło się to wraz z przyjazdem kolonizatorów, a następnie katolickich misjonarzy, którzy w XIX w. pomogli raz na zawsze rozprawić się z niechlubną tradycją kanibalizmu. W podobnym czasie na wyspę przybyli Hindusi, poszukujący tu pracy i lepszego życia. Dziś stanowią oni ponad 40% ludności. Obecnie Fidżi zamieszkane jest Zamieszkane przez 800 tysięcy osób Fidżi, stanowiąc prawdziwą mieszankę etniczną. mieszanka etniczna, skupiająca rdzennych Fidżyjczyków, Hindusów, Chińczyków, Europejczyków i przyjezdnych z innych wysp Oceanii. W związku z tym na Fidżi obowiązują 3 oficjalne języki: fidżyjski, angielski oraz hindustani.

Ciesz się życiem na jednej z rajskich plaż – wczasy na Fidżi
Fidżi dysponuje setkami kilometrów przepięknych plaż, pokrytych białym piaskiem, z którego widok rozciąga się na przepiękną laguną. Do tego szum palm, ulubiony drink i książka i otrzymujemy przepis na idealne wakacje. Najpopularniejsze plaże na Fidżi znajdują się na wyspach Viti Levu, Mamanucas Vanua Levu czy Yasawas. Viti Levu jest największą wyspą kraju, oferującą również najwięcej możliwości spędzenia czasu. Vanua Levu znana jest z kolei ze swojej nieskazitelnie czystej, dzikiej natury. Znajduje się tu również najlepszy na świecie hotel eco-friendly. Obok Vanua Levu, leży Tavueni, która to oferuje świetnie ścieżki trekkingowe, malownicze wodospady oraz…czarną plażę!

 

Opinie o Fidżi:

6/6

Ocena ogólna Fidżi

6.0 / 6
Bula

Piękne tereny, wszechobecna natura i niezwykle gościnni mieszkańcy, którzy spokojem i brakiem pośpiechu potrafią zmienić nasze postrzeganie świata.Dodał(a):
Michał Kamil, Warszawa, 2020.02.15
6.0 / 6
Skromne, ale życzliwe

Fidżi w porównaniu z np Singapurem wygląda naprawdę ubogo, jednak ludzie są tak życzliwi i towarzyscy, że tworzą cudowną atmosferę. Do tego wyspa gwarantuje kąpiele morskie w ciepłej wodzie...i cudne widoki.Dodał(a):
Monika, SOSNOWIEC, 2020.04.02
6.0 / 6
Bula

Bardzo miły akcent na sam koniec wyczerpującej podróży- możliwość złapania oddechu po wielu dniach emocji i natłoku informacji. Urokliwy hotel, piękne widoki...i cisza.Dodał(a):
Michał Kamil, Warszawa, 2020.02.15
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem