Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka na 3 godziny przed wylotem na lotnisku im. F. Chopina, Warszawa - stanowisko Rainbow. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady. Przelot do Manili/Clark z przesiadką.

Dzień 2

Dzień 2

Przylot do Manili – Clark. Odprawa paszportowa i transfer do hotelu. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Clark/Tarlac City, odpoczynek po podróży lub samodzielny spacer po okolicy.

Dzień 3

Dzień 3

Po śniadaniu fantastyczna całodoniowa wycieczka do uzdrowiska Punig, gdzie czekają na nas wulkaniczne źródła dające wytchnienie od zgiełku miasta. Aby do nich dotrzeć musimy przesiąść się do jeepów, by dotrzeć do stóp wulkanu. Poza gorącymi i zimnymi źródłami niecodzienną atrakcją jest terapeutyczny zabieg polegający na zakopywaniu w gorącym pyle wulkanicznym oraz kąpiele błotne. W trakcie wycieczki lunch. Nocleg w okolicy Clark.

Dzień 4

Dzień 4

Śniadanie. Przejazd do Baguio, gdzie przejdziemy się po centrum miasta wokół Parku Burnhama oraz przejedziemy do Ogrodów Botanicznych Baguio. Miasteczko słynie upraw, dlatego udamy się na lokalny bazar poobserwować feerię barw wystawianych tam artykułów. Po lunchu w trakcie dalszej drogi będziemy podziwiać pejzaże Kordylier Centralnych. W pewnym momencie przysiądziemy się do mniejszych pojazdów, które lokalnymi drogami dowiozą nas do Sagady, gdzie na wysokości 1500 m. n.p.m. noce bywają chłodne (zabieramy na nocleg tylko bagaże podręczne). Nocleg i kolacja w Sagadzie. (ok 170 km)

Dzień 5

Dzień 5

Po śniadaniu wyjazd jeepneyami. Nasz dzisiejszy środek transportu jest charakterystyczny dla Filipin i jest częścią ich kolorytu. Udamy się na oglądanie słynnych wiszących grobowcow w Sagadzie. W okolicach znajdują się również piękne wodospady, do których się udamy. Gdy obejrzymy najciekawsze miejsca tego regionu udamy się na do Bangaan - wioski, usytuowanej w dolinie, która jest niedostępna dla pojazdów kołowych, dlatego, żeby zejść tam przydają się wygodne buty. Nocleg w Banaue i kolacja folklorystyczna.

Dzień 6

Dzień 6

Śniadanie i wyjazd jeepneyami do wioski Batad, wokół której znajdują się najsłynniejsze pola ryżowe wpisane na Listę UNESCO. Trekking zajmie ok 2,5h. Wzdłuż trasy trekkingu usytuowało się nieco straganów/sklepików, co jest niepowtarzalną okazją na nabycie wyrobów z drewna i oryginalnych tkanin od lokalnej ludności. Przejazd autobusem do Cauayan przez rzekę Magat, kolacja, i nocleg w Cauayan.

Dzień 7

Dzień 7

Po śniadaniu przejazd na lotnisko na wylot do Manili. W stolicy przespacerujemy się przez reprezentacyjny
Park Rizal i dojdziemy do Intramuros, starej dzielnicy otoczonej murami z zachowanymi zabytkami z czasów hiszpańskiej kolonizacji. Zobaczymy kościół św. Augustyna - najstarszy kościół kamienny na Filipinach oraz katedrę manilską. Nieopodal znajduje się z ciekawy kompleks zrekonstruowanych domów przedstawiających XIX-wieczną Manilę. Wejdziemy też do Fortu Santiago, hiszpańskiej warowni z XVI w., strzegącą ujścia rzeki Pasig do Zatoki Manilskiej. Nocleg w Manili.

Dzień 8

Dzień 8

Po wczesnym śniadaniu przejazd do miasteczka Pagsanjan trasą wiodącą wśród pól ryżowych. Wodospady Pagsanjan to jedna z najpopularniejszych atrakcji regionu i miejsce, w którym kręcono Czas Apokalipsy. Do wodospadów usytuowanych w zielonym kanionie dotrzemy niewielkimi kajakami dowodzonymi przez wykwalifikowanych wioślarzy, a następnie przesiądziemy się na tratwy. Nimi wpłyniemy pod sam wodospad, więc przydadzą się kostiumy kąpielowe oraz buty do brodzenia w wodzie. W czasie wycieczki tradycyjny lunch. Powrót do Manili i nocleg. (przelot wewnętrzny i trasa 150 km) 

Dzień 9

Dzień 9

Po śniadaniu przelot do Cebu i zwiedzanie miasta Cebu. Zobaczymy tu słynny krzyż Magellana w Bazylice Minore del Santo Nino, XVI-wieczny Fort San Pedro oraz najstarszą ulicę na Filipinach - Colon Street. kolacja. Nocleg w hotelu w Cebu.
 

Dzień 10

Dzień 10

 Po śniadaniu transfer na Panglao przez Bohol (obejmuje przeprawę promową). Zakwaterowanie w wybranym hotelu wypoczynkowym, czas wolny.

Dzień 11

Dzień 11

Po śniadaniu czas wolny. Dla chętnych za dodatkową opłatą (80 USD/os.) rejs na niedużą wysepkę Balicasag. Balicasag jest jedną z rajskich wysp, która słynie z wolno biegnącego czasu, wielokolorowej rafy koralowej oraz żółwi! Doskonałe miejsce dla amatorów snurkowania oraz osób marzących o spotkaniu oko w oko z żółwiem morskim w jego naturalnym środowisku. Kolejny punkt programu, którego nie może zabraknąć na trasie po Filipinach. Popołudniu powrót do hotelu, czas wolny.

Dzień 12

Dzień 12

Dla chętnych wycieczka półdniowa, w czasie której będzie niepowtarzalna możliwość stanąć twarzą w twarz z majestatycznym rekinem wielorybim. Ruszamy rano i przemieszczając się wzdłuż wybrzeża wyspy Bohol, dotrzemy do niewielkiej wsi, w której to po odbyciu kursu, wejdziemy na łódkę i wypłyniemy w morze by spotkać się z tymi majestatycznymi istotami. Będzie można je zobaczyć z pokładu łódki, bądź zanurzyć się wodzie i popływać w ich otoczeniu. Wrażenia i wspomnienia niezapomniane (ok. 100 usd/os)
Dla chętnych całodniowa wycieczka po wyspie Bohol, której najważniejszym punktem będą osobliwe Góry Czekoladowe, prawie 1300 wzgórz o średniej wysokości od 30 do 50 m, których pochodzenie nie jest do końca wyjaśnione. Następnie prawie godzinny rejs po rzece, podczas którego poznamy bogactwa przyrodnicze wyspy. Na łodzi serwowany będzie lunch. Na zakończenie odwiedzimy lokalny warsztat rękodzielniczy. Na tej wycieczce poznamy niezwykłego mieszkańca Filipin – wyraka. Małego zwierzaka o nieproporcjonalnie wielkich oczach w stosunku do masy ciała. Koszt wycieczki to ok. 90 USD (w zależności od liczby chętnych).

Dzień 13

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i transfer na wyspę Cebu wraz z przeprawą promową. Wylot do Polski (z przesiadką).

Uwagi do programu

Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

Dodatkowe informacje

Zakwaterowanie

Część objazdowa

Hotele ***/**** - dobrej klasy.

Pokoje: we wszystkich hotelach wyposażone w TV, łazienki z wc i często klimatyzację oraz minibar (dodatkowo płatny). Pokój 3- osobowy, to z reguły pokój 2 - osobowy z dostawką (dostawka na ogół w formie łóżka polowego lub rozkładanej kanapy).

Część pobytowa

Hotele: opisy poszczególnych hoteli w części dotyczących wczasów na Filipinach.

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot Warszawa-Manila/Clark-Cebu-Warszawa samolotem rejsowym z przesiadką, transfery lotnisko - hotel - lotnisko (w tym prom Cebu-Bohol-Cebu), przelot lokalnymi liniami na trasie Cauayan - Manila i Manila - Cebu (limit bagażu 20+5), 11 rozpoczętych dób hotelowych, transfery klimatyzowanym autokarem/mikrobusem (poza przejazdem nieklimatyzowanymi „jeepneyami”), wyżywienie wg programu, opieka polskiego pilota i miejscowych przewodników, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa  (NNW, KL i bagaż).

Cena nie obejmuje: opłat wylotowych z Cebu (15 USD, płatne na lotnisku), kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, wynagrodzenia lokalnych przewodników, napiwków dla kierowców, bagażowych i pozostałej obsługi (łącznie ok. 350 USD/os., płatne pilotowi imprezy), zakupu wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie, dodatkowych posiłków podczas wycieczki, napojów do posiłków oraz innych wydatków osobistych.

Inne

Brak szczepień obowiązkowych. Zaleca się szczepienie przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i typu B, durowi brzusznemu oraz błonicy i tężcowi. Należy zabrać repelenty.

Obywatele polscy (posiadacze zarówno paszportów biometrycznych, bez cech biometrii oraz paszportów tymczasowych) zwolnieni są z obowiązku wizowego przy pobycie do 30 dni. Przy wjeździe na Filipiny dokument paszportowy musi być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu do kraju. Na granicy wymagane jest jedynie okazanie biletu powrotnego, dokumentów potwierdzających cel przyjazdu. Okazywanie środków finansowych na pokrycie kosztów pobytu (wysokość kwoty na dzień pobytu nie jest określona) nie dotyczy grup zorganizowanych, a jedynie turystów indywidualnych. Turyści nie mogą przedłużyć pobytu bezwizowego.

Powyższe warunki wizowe obowiązują obywateli Polski. Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z Działem Wiz Rainbow w celu weryfikacji.

PRZELOT (W TERMINACH REALIZOWANYCH SAMOLOTEM CZARTEROWYM):
Samolot PLL LOT typu Dreamliner lub inny szerokokadłubowy (rejs bezpośredni) z możliwością wyboru klasy podróży. W klasie LOT CHARTERS Economy catering obejmuje 2 posiłki (ciepłe danie i kanapka z szynką lub serem). W ramach bezpłatnego serwisu pasażerowie otrzymają również nielimitowaną wodę mineralną. Pozostałe napoje typu soft, alkohole oraz wszystkie inne pozycje z menu sky baru dostępnego na pokładzie samolotu pozostają płatne dodatkowo. W klasie LOT CHARTERS Premium i LOT CHARTERS Business w cenę wliczone bogatsze menu w tym wybrane napoje alkoholowe (w ograniczonych ilościach) i bezalkoholowe oraz zwiększony limit bagażowy. We wszystkich klasach indywidualny system rozrywki pokładowej z osobnym monitorem przed każdym fotelem. W klasie LOT CHARTERS Economy dodatkowo dostępna dopłata do strefy Comfort Economy - w tej strefie w każdym rzędzie zajete będą wyłącznie dwa skrajne miejsca, a miejsce środkowe pozostaje puste, zwiększając komfort podróży pasażerów. Więcej informacji na stronach wstępnych katalogu w sekcji Komfort Dalekich Podróży. W przypadku niemożliwości wykonania rejsu samolotem Dreamliner, PLL LOT zapewni inny samolot o podobnym standardzie (rejs non stop).

WALUTY

Zalecamy zabranie dolarów amerykańskich, choć można również wymieniać euro lub inne powszechnie akceptowane waluty. Pieniądze można wymienić w bankach i kantorach oraz w niektórych hotelach. Konieczne jest, żeby banknoty były w dobrym stanie: w krajach Azji Pd.-Wsch. nie są akceptowane banknoty zniszczone, naddarte, poplamione itp. – kantory i banki odmawiają ich wymiany. W przypadku dolarów amerykańskich należy zwrócić uwagę, żeby były to banknoty najnowszych emisji, tzw. seria „kolorowa”. Starsze często nie są przyjmowane lub wymieniane po niższym kursie.

Filipiny - w krainie tysięcy wysp
Filipiny - w krainie tysięcy wysp
Filipiny - w krainie tysięcy wysp
Filipiny - w krainie tysięcy wysp
Filipiny - w krainie tysięcy wysp
Filipiny - w krainie tysięcy wysp
Filipiny - w krainie tysięcy wysp
Filipiny - w krainie tysięcy wysp
Filipiny - w krainie tysięcy wysp
Filipiny - w krainie tysięcy wysp
Filipiny - w krainie tysięcy wysp
Filipiny - w krainie tysięcy wysp
Filipiny - w krainie tysięcy wysp
Filipiny - w krainie tysięcy wysp
Filipiny - w krainie tysięcy wysp
Filipiny - w krainie tysięcy wysp
Filipiny - w krainie tysięcy wysp
Filipiny - w krainie tysięcy wysp
Filipiny - w krainie tysięcy wysp
Filipiny - w krainie tysięcy wysp
Filipiny - w krainie tysięcy wysp
Filipiny - w krainie tysięcy wysp
Filipiny - w krainie tysięcy wysp
1 / 23

3.8/6 (12 opinii)

Filipiny - w krainie tysięcy wysp

Henann Premiere Coast Resort
trwa wczytywanie
Zdjęcie mapy

Cena obejmuje: przelot Warszawa-Manila/Clark-Cebu-Warszawa samolotem rejsowym z przesiadką, transfery lotnisko - hotel - lotnisko (w tym prom Cebu-Bohol-Cebu), przelot lokalnymi liniami na trasie Cauayan - Manila i Manila - Cebu (limit bagażu 20+5), 11 rozpoczętych dób hotelowych, transfery klimatyzowanym autokarem/mikrobusem (poza przejazdem nieklimatyzowanymi „jeepneyami”), wyżywienie wg programu, opieka polskiego pilota i miejscowych przewodników, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa  (NNW, KL i bagaż).

Cena nie obejmuje: opłat wylotowych z Cebu (15 USD, płatne na lotnisku), kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, wynagrodzenia lokalnych przewodników, napiwków dla kierowców, bagażowych i pozostałej obsługi (łącznie ok. 350 USD/os., płatne pilotowi imprezy), zakupu wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie, dodatkowych posiłków podczas wycieczki, napojów do posiłków oraz innych wydatków osobistych.

Atuty oferty

Manila - zabytki kolonialne i nowoczesna azjatycka metropolia • bajeczne krajobrazy pól ryżowych • wulkan Taal • egzotyczny Bohol i Góry Czekoladowe • mieszanka kulturowa Cebu
Rodzaj wyjazdu

Objazd + wypoczynek

Termin

Potwierdzony

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Plan wycieczki

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Przedłuż wakacje o wypoczynek w hotelu.

Twój hotel wybrany na przedłużenie pobytu o 4 dni.
Zdjęcie Hotelu
Henann Premiere Coast Resort
Filipiny: Bohol
Zdjęcie Hotelu
4.9/6 (4 opinie)
Bellevue Bohol
Zdjęcie Hotelu
4.5/6 (1 opinia)
Bohol Bee Farm
Filipiny: Bohol
Zdjęcie Hotelu
5.4/6 (4 opinie)
Dumaluan Beach Resort
Filipiny: Bohol

Opinie

Intensywność programu
4.1
Pilot
5.2
Program wycieczki
3.9
Transport
5.0
Wyżywienie
4.6
Zakwaterowanie
4.4
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Jadwiga, Czechowice-Dziedzice 19.11.2023
Termin pobytu: październik 2023

Pierwsza wyprawa do dalekiej Azji

Wyjazdy z biurem podrózy Rainbow to zawsze spokój co do organizacji ; nie inaczej było i tym razem, choć wyrawa na Filipiny była dla organizatora pierwszą . Wybór Emirates jako przewoźnika idealny - komfortowa podróz, z międzylądowaniem w Dubaju, co też stanowiło atrakcję. Profesjonalny pilot ( p. Ania ) dysponujacy ogromna wiedzą ; przejazdy wygodne, hotele na objeździe czyste , wygodne , plan zwiedzania, nawet w tym klimacie ( wilgotność ! ) dobrze zorganizowany i nawet podróznicy 60 i 70+ dawali radę. Miejscowa społeczność życzliwa, uśmiechnięta , otwarta na turystów. Wyjazd godny polecenia!
Pokaż więcej opinii (11)

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem