Wczasy w Normandii - co musisz wiedzieć?

  • O Normandii
  • Pogoda
  • image/svg+xml Zdjęcia

Normandia

Położona na północy Francji Normandia jest miejscem, w którym nie sposób się nie zakochać. Niezwykle malownicze krajobrazy, moc historycznych zabytków (tak ze średniowiecza, jak i z okresu II wojny światowej), bardzo przyjazna, relaksująca atmosfera… wystarczy jedna wizyta, by zakochać się na całe życie! Wycieczka objazdowa, której celem będzie Normandia to szansa na zobaczenie m.in. na odwiedzenie malowniczego portu w Honfleur, spróbowanie prawdziwego sera Roquefort (najlepiej z mulami!), podziwianie monumentalnych klifów w Etretat, czy podziwianie urokliwej architektury Lyons-la-Foret oraz Rouen. Normandia zachwyci od pierwszych chwil, a wycieczkę w ten piękny zakątek Francji zarezerwujesz nawet na last minute.

Pogoda w Normandii

Morski klimat Normandii sprawia, że pogoda w tym regionie jest bardzo zróżnicowana. Choć to jeden z najbardziej wietrznych obszarów Francji, prądy nadciągające znad Atlantyku powodują, że temperatury w Normandii przebiegają dość łagodnie. Latem termometry wskazują zwykle nieco ponad 20°C, a zimą słupek rtęci oscyluje najczęściej na poziomie 0°C. Najbardziej deszczowa pogoda w Normandii przypada na jesień, a roczna suma opadów waha się w tym regionie od 650 mm do 1200 mm.
Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zadzwoń Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt
Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Zgodnie z wprowadzonymi przepisami dotyczącymi ograniczeń w pracy placówek handlowych, nasze wszystkie biura od dnia 14.03 do czasu wycofania ww. ograniczeń pozostają zamknięte.
Lista naszych salonów