wypoczynek

All inclusive na Chalkidiki

Trójząb Posejdona – wakacje all inclusive na Chalkidiki

Położone na północnym wschodzie Grecji Chalkidiki to piękny zielony półwysep o charakterystycznym kształcie. Z lotu ptaka wygląda on jak zatopiony w wodach Morza Egejskiego trójząb Posejdona. Trójpalczasty kształt zawdzięcza trzem odnogom - Kassandrze, Sitonii i Athos. Położony niedaleko Salonik, jest ulubionym regionem wypoczynkowym okolicznych mieszkańców, jak również coraz większej liczby turystów z zagranicy. Wszystko za sprawą bardzo dobrej bazy hotelarsko-gastronomicznej, której szeroka oferta zaspokoi nawet najbardziej wybredne gusta. All inclusive na Chalkidiki to dobra propozycja na wczasy z rodziną, jak i samotny odpoczynek z dala od zgiełku.Wczasy all inclusive na półwyspie Chalkidiki – co warto zwiedzić?

Wspomniane już Athos. Tutejsza góra zwana również Świętą Górą – Agios Oros, leży na najbardziej wysuniętym na północ cyplu półwyspu Chalcydyckiego. Wysoka na 2000 metrów, majestatycznie rozciąga się nad okolicą, będąc wizytówką półwyspu. Masyw góry Athos jest jednak niedostępny dla zwiedzających, należąc do mieszkających tam mnichów prawosławnych, którzy tworzą własną autonomiczną Republikę Teokratyczną. Miejsce to jednak zachwyca wspaniałymi widokami, z kamiennymi zabudowaniami klasztornymi, kapliczkami czy mostkami na czele, które wspaniale wkomponowują się w górskie otoczenie. Odwiedźcie także malowniczą wioskę Arneę. Choć nie leży ona nad morzem, dla wielu to właśnie to miasteczko jest najpiękniejszym na całym półwyspie. Położone wśród pagórków, skrywa tradycyjną kamienną zabudowę z dawnych czasów, typowo greckie, bielone elewacje i dawne dzwonnice. Okolica Arnei porośnięta jest bujnie przez gaje oliwne. All inclusive w rejonie Chalkidiki to także najlepsza okazja, aby zobaczyć Saloniki – największe miasto północnej Grecji, miejsce narodzin św. Cyryla i Metodego. Podczas pobytu w Salonikach zobaczcie koniecznie Łuk Galeriusza, słynną rotundę (z przełomu III i IV wieku!), pozostałości rzymskiego forum czy bazar turecki.All inclusive na półwyspie Chalkidiki – poczuj smak Grecji

Świeże owoce morza i ryby to prawdziwa specjalność Chalkidiki. Wakacje all inclusive w tym rejonie Grecji to najlepsza okazja, aby przekonać się, jak wyśmienicie można je przyrządzić! Skosztujcie przede wszystkim małż podwaanych w sosie pomidorowo-paprykowym, które wprost rozpływają się w ustach. Do tego słynna Retsina – czyli wino z żywicą lub inne równie smaczne lokalne wina, które umilą Wam czas. Region Chalkidiki znany jest równie z produkcji miodów – głównie piniowych. Pakowane w słoiczki o różnej pojemności, mogą one stanowić świetny prezent lub pamiątkę z Grecji.