Dokąd chcesz jechać?

Kiedy?

Ile osób?

Skąd wyjazd?

Typ Transportu

Peloponez All inclusive

All inclusive Grecja
Flaga Państwa

All inclusive Grecja

Kolebka kultury europejskiej – all inclusive na Peloponezie

Nie widział Grecji ten, kto nie był na Peloponezie. Tak głosi przysłowie i nie ma w tym ani grama przesady, biorąc pod uwagę dziedzictwo kulturowe i historyczne, jakie kryje w sobie ten region. To tu powstawały pierwsze wspaniałe miasta, wykluwały się ponadczasowe idee, pisana była historia i tworzona kultura. All inclusive na Peloponezie to wyjątkowa okazja, by podziwiać pozostałości wspaniałych dziejów, ruiny teatrów, stadionów, murów obronnych i świątyń. Wszystko to budzi zachwyt i stanowi powód do dumy. Do tego malownicze wzgórza, wąwozy, sady i gaje oliwne oraz idylliczne plaże. Razem czynią z Peloponezu prawdziwy raj na ziemi.

Gwarancja słonecznego wypoczynku – all inclusive na Peloponezie

All inclusive na Peloponezie to synonim beztroskiego wypoczynku, pełnego słońca, bezchmurnego nieba i ciepłego morza. Najlepsze warunki panują tu oczywiście w sezonie letnim, kiedy to praktycznie nie zdarzają się pochmurne dni. W tym okresie temperatura nie spada poniżej 30 stopni Celsjusza. Wiosną i jesienią jest nieco chłodniej, choć temperatury oscylują wciąż w granicach 19-25 stopni. Czyni to Peloponez świetnym wyborem na urlop z rodziną. Nie oznacza to jednak, że fani mocniejszych wrażeń nie znajdą tu dla siebie atrakcji. Półwysep jest chętnie wybierany przez surferów i miłośników sportów wodnych.

Korynt, Megalopolis, a może Olimpia? – co warto zobaczyć podczas all inclusive na Peloponezie

Poznając historię Półwyspu Peloponeskiego ciężko pominąć Korynt. W starożytności miasto było niezwykle istotne na politycznej i ekonomicznej mapie Grecji. Z tego okresu przetrwało do dziś trochę zabytków, które przypominają nam o dawnej świetności miasta. All inclusive na Półwyspie Peloponeskim to szansa, aby zwiedzić ruiny Koryntu. Warto szczególnie zobaczyć pozostałości po świątyni Apolla. Na szczycie góry Akrokorynt znajdują się zaś ruiny świątyni Afrodyty. Ze wzgórza rozciąga się też piękna panorama okolicy. Założone przez Epaminondasa Megalopolis miało chronić region przed ekspansją Spartan. Wzniesiono tu więc wiele twierdz i murów obronnych. Do naszych czasów przetrwały pozostałości teatru. Wykuty w zboczu wzgórza, uznawany jest za największy w starożytnej Grecji, mieszcząc jednocześnie nawet 20 tys. widzów. W końcu wizyta na Peloponezie to szansa, aby zwiedzić Olimpię. Miasto znane jest przede wszystkim z organizacji igrzysk olimpijskich. Współcześnie Olimpia odkrywana jest nieustannie przez kolejne prace wykopaliskowe. Tutejsze stanowisko archeologiczne wpisane zostało w 1989 roku na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Będąc w Olimpii nie sposób nie zwiedzić Muzeum Archeologicznego i Muzeum Starożytnych Igrzysk Olimpijskich.

telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem