Wczasy w Almerii - co musisz wiedzieć?

  • O Almerii
  • Pogoda

Almeria

Świetna pogoda, ciepła woda, szerokie, piaszczyste plaże… i to bez dalekich podróży? Almeria położona na południowo-zachodnim wybrzeżu Hiszpanii kusi właśnie takimi atrakcjami. To doskonałe miejsce dla wszystkich, którzy marzą o wypoczynku w gorących promieniach słońca, ale chcą zdecydować się na jedną z ofert wakacji last minute w Europie.
Almeria to jeden z najpopularniejszych turystycznie regionów w Hiszpanii, ale nie tylko miłośnicy plażowego relaksu i uprawiania sportów wodnych będą nim zachwyceni. Tutaj znajduje się bowiem także Rezerwat przyrody Cabo de Gata-Nijar, w którym na powulkanicznych terenach można podziwiać ponad 1100 gatunków zwierząt. Co jeszcze? Wysokie szczyty gór Sierra Nevada, świetne restauracje i parki rozrywki – choćby Mini Hollywood.

Zobacz również oferty w innych regionach w Hiszpanii: Costa Almeria Costa Blanca Costa Brava Costa de la Luz Costa del Maresme Costa del Sol Costa Dorada Fuerteventura Gran Canaria La Gomera La Palma Majorka Teneryfa Teneryfa oraz informacje o Hiszpanii.

Pogoda w Almerii

Świetna pogoda w Almerii położonej na południowym wybrzeżu Hiszpanii utrzymuje się nie tylko latem, ale także wiosną i jesienią. W maju i wrześniu termometry nierzadko wskazują ponad 25°C, ale pomiędzy czerwcem a sierpniem w tym regionie panuje prawdziwie upalne lato. To także okres z najmniejszą ilością opadów, a gorące dni zamieniają się często w równie ciepłe, tropikalne noce.
Zimy są natomiast łagodne, choć na przełomie lutego i marca, Almerię mogą nawiedzać silne wiatry – Levante i Poniente.
Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zadzwoń Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt
Nasi konsultanci są do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon