wypoczynek

Wczasy w Almerii - co musisz wiedzieć?

  • O Almerii
  • Opinie
  • Pogoda

Almeria

Świetna pogoda, ciepła woda, szerokie, piaszczyste plaże… i to bez dalekich podróży? Almeria położona na południowo-zachodnim wybrzeżu Hiszpanii kusi właśnie takimi atrakcjami. To doskonałe miejsce dla wszystkich, którzy marzą o wypoczynku w gorących promieniach słońca, ale chcą zdecydować się na jedną z ofert wakacji last minute w Europie.
Almeria to jeden z najpopularniejszych turystycznie regionów w Hiszpanii, ale nie tylko miłośnicy plażowego relaksu i uprawiania sportów wodnych będą nim zachwyceni. Tutaj znajduje się bowiem także Rezerwat przyrody Cabo de Gata-Nijar, w którym na powulkanicznych terenach można podziwiać ponad 1100 gatunków zwierząt. Co jeszcze? Wysokie szczyty gór Sierra Nevada, świetne restauracje i parki rozrywki – choćby Mini Hollywood.

Zobacz również oferty w innych regionach w Hiszpanii: Costa Almeria Costa Blanca Costa Brava Costa de la Luz Costa del Maresme Costa del Sol Costa Dorada Fuerteventura Gran Canaria La Gomera La Palma Majorka Teneryfa Teneryfa oraz informacje o Hiszpanii.

Opinie o Almerii

Almerii
6.0 /6

Plaża

Bardzo dobry hotel jak na pierwszą i ostatnia noc. Właściwie to rewelacyjny. Ciekawy wyjazd w pierwszym dniu na nieplanowany wcześniej fakultet do parku Cabo de Gata.
Dodał(a):
Wioletta, Harklowa, 26.09.2021
5.5 /6

Almerii

bardzo fajnie . Krajobrsz ujął mnie.Ciekawe miasta, winnice, plaże, domy, ludzie, knajpy. polecam wszystkim
Dodał(a):
Paulina, Olsztyn, 16.09.2021
5.5 /6

Almeria warta zobaczenia

Niespotykane wrażenia, krajobrazy, przepiękny region jeden z najpiękniejszych w Hiszpanii, zachowane zabytki ,możliwość zwiedzania z przewodnikiem- warto to dziedzictwo kulturalne Hiszpanii zwiedzić.
Dodał(a):
Ryszard, Zbąszeń, 08.07.2021
5.7/6 Ocena ogólna Almerii

Pogoda w Almerii

Świetna pogoda w Almerii położonej na południowym wybrzeżu Hiszpanii utrzymuje się nie tylko latem, ale także wiosną i jesienią. W maju i wrześniu termometry nierzadko wskazują ponad 25°C, ale pomiędzy czerwcem a sierpniem w tym regionie panuje prawdziwie upalne lato. To także okres z najmniejszą ilością opadów, a gorące dni zamieniają się często w równie ciepłe, tropikalne noce.
Zimy są natomiast łagodne, choć na przełomie lutego i marca, Almerię mogą nawiedzać silne wiatry – Levante i Poniente.