wypoczynek

All inclusive Hiszpania

Wypocznij na Balearach – all inclusive na Majorce

Będąca największą wyspą Balearów, słoneczna Majorka to turystyczna destynacja znana dobrze większości osób. Głównie za sprawą bajecznych plaż, słonecznej pogody i dobrej zabawy. Wszystko to sprawia, że wyspa często pojawia się w piosenkach czy filmach. Majorką zachwycał się także Fryderyk Chopin, pisząc o wyspie w ten sposób: „Niebo jak turkus, morze jak lazur, góry jak szmaragd, powietrze jak w niebie”. Nic dziwnego, jeżeli weźmiemy pod uwagę pogodę i przyjemny mikroklimat panujący na Majorce. Najcieplejszymi miesiącami są oczywiście lipiec i sierpień, kiedy to temperatura w ciągu dnia osiąga 30°C. Jednak Majorka jest atrakcyjna również wiosną czy jesienią. Podczas tej pierwszej możemy zaobserwować jak pięknie tutejsza flora i fauna budzą się do życia. Jesienią zaś możemy wciąż liczyć na gorącą wodę.


Malownicze tereny – all inclusive na Majorca

Majorka rozkochuje w sobie nie tylko amatorów beztroskiego plażowania i morskich kąpieli. To również raj dla miłośników zwiedzania, pieszych wędrówek i wszystkich małych lub większych odkrywców. Swą malowniczość zawdzięcza zróżnicowanemu ukształtowaniu terenu. Niziny przeplatają się tu z wyżynami krasowymi. Znajdziemy też łańcuchy górskie. Dwa największe szczyty Majorki to Puig Major (1445 m n.p.m), a drugim w kolejności – Puig de Massanella (1367 m n.p.m), obydwa położone w górach Serra de Tramuntana. All inclusive na Majorce to także okazja do zwiedzenia stolicy wyspy – Palma de Mallorca, gdzie na turystów czeka chociażby tutejsza katedra (wybudowana w między 1230 – 1600 rokiem), Pałac de l’Almudaina oraz niezliczona ilość różnego rodzaju klubów i pubów, restauracji, dyskotek.


Plaże jak z bajki – All inclusive na Majorce

Od drobniutkiego, biało-złotego piasku, po maleńkie kamyczki, żwir i skały. Majorka obfituje w różnorodne, zjawiskowo piękne plaże! Podczas wczasów all inclusive na wyspie polecamy zajrzeć na co najmniej kilka z nich. Położona na północy Cala Formentor ma ok. 1km długości i zaledwie 8m szerokości. Jej największym walorem są jednak turkusowe wody oraz znajdujący się w pobliżu lasek sosnowy, zapewniający kameralny klimat i niosący przyjemne ukojenie. Jeżeli wybieracie sią na Majorkę na rodzinne all inclusive, rozważcie choćby Canyamel. To przytulna, cicha oaza w północno-wschodniej części wyspy. Tutejsza zaciszna zatoka skrywa plażę oznaczoną Błękitną Flagą. Jedną z najbardziej znanych plaż jest Cala Agulla, charakteryzująca się się złoto-brązowym piaskiem, idealnym wręcz do grania w siatkówkę plażową. Krystaliczne czyste, płytkie morze tworzy dogodne warunki do nauki pływania.