wypoczynek

All inclusive Hiszpania

Niezapomniane wakacje na Wyspach Kanaryjskich – all inclusive na Teneryfie

Będącą największą wyspą w archipelagu Wysp Kanaryjskich, Teneryfa to wspaniałe miejsce na niezapomniane wakacje all inclusive, o czym co roku przekonują się setki tysięcy turystów z całego świata. Malownicza Teneryfa to kraina wiecznego słońca, bezchmurnego nieba i pięknych, szerokich plaż. Szczególnie na południu wyspy, które obfituje w ogromne, piaszczyste plaże, położone licznie w zatoczkach. Bardziej zielona północ posiada malownicze, strome, skaliste wybrzeża. Opływający je oceaniczny prąd Kanaryjski, niesie od wybrzeży Portugalii chłodne wody Atlantyku.


Raj dla wielbicieli pięknych krajobrazów – all inclusive na Teneryfie

Zróżnicowana pod względem ukształtowania terenu i występujących tu atrakcji Teneryfa to wyspa niezwykle malownicza, która zapewni rozrywkę nawet najbardziej wymagającym turystom. Na miejscu czekają na Was niezapomniane widoki z Parkiem Narodowym Teide czy Górami Anaga na czele. Ten pierwszy to największy park Wysp Kanaryjskich, oferujący niesamowite formacje geologiczne, liczne kratery i stożki wulkaniczne, a także najwyższy szczyt Hiszpanii - Pico del Teide (3718 m n.p.m.). Z kolei łańcuch górski Anaga to jedna z najstarszych geologicznie części wyspy, gwarantująca zapierające dech w piersiach widoki. Nie trzeba jechać do Ameryki Południowej, aby zobaczyć Macchu Picchu! Wystarczy udać się do górskiej osady Masca, ukrytej pośród szczytów, zachwycającej dziewiczymi krajobrazami, spokojem i niesamowitym klimatem.


Skąpane w słońcu plaże – all inclusive na Teneryfie

Przede wszystkim jednak Teneryfa wybierana jest przez wszystkich ze względu na przepiękne plaże. All inclusive tutaj to okazja, aby spróbować różnego rodzaju wybrzeża. To na południu charakteryzuje się szerokimi plażami o złocistym piasku. W północnej części wyspy znajdziemy ciemne, wulkaniczne Playa de Martianez czy Playa Jardin. W pobliżu południowych kurortów rywalizują ze sobą choćby Cristianos czy Las Vistas. Obydwie przykuwają uwagę osób spragnionych spokojnego, rodzinnego wypoczynku, jak i miłośników sportów wodnych. Inne godne polecenia plaże znajdziemy przy Costa Adeje. Sztucznie wytyczone Playa Fanabe czy Playa del Duque sąsiadują bowiem ze świetną infrastrukturą hotelarsko-gastronomiczną.