wypoczynek

Wczasy w Holandii Połnocnej - co musisz wiedzieć?

  • O Holandii Połnocnej
  • Opinie
  • Pogoda

Holandia Północna

Holandia Północna to region ulokowany w północno-zachodniej części tego kraju. Choć jego stolica znajduje się w Haarlem, największym, a jednocześnie najczęściej odwiedzanym miastem jest tutaj Amsterdam, który urzeka i zachwyca na każdym kroku. W Amsterdamie prawdziwym must-see są przede wszystkim muzea, które kryją dzieła największych artystów w historii. Miasto słynie także z XVII-wiecznych domów kupieckich, kanałów, po których można wybrać się na romantyczny rejs oraz Dzielnicy Czerwonych Latarni.
Holandia Północna to również świetny punkt wypadowy do wycieczek objazdowych po krajach Beneluksu. Zarezerwuj wycieczkę last-minute i poznaj Kraj Tulipanów i Wiatraków!

Opinie o Holandii Połnocnej

Holandii Połnocnej
5.5 /6

Piękno kanałów i zabudowy

Holandia zaskoczyła nas pięknymi domami z ceglaną elewacją zarówno w miastach jak i wioskach. A w Amsterdamie wyczuwa się dziwny luz, spokój, sympatię spotykanych ludzi.
Dodał(a):
Tadeusz, Warszawa, 06.10.2019
6.0 /6

Amsterdam

Zachęcam do zakupów cebulek tulipanów, serów, chodaków. I tylko na diamenty kasy mi zabrakło. Szkoda. Może to znak, że trzeba tam wrócić :)
Dodał(a):
Bogusia, 20.08.2019
6.0 /6

Największe porty, lotniska

Wyprawy zamorskie, handel przeładunkowy towarami i usługi stanowią najważniejszę gałęzie gospodarki. W parze z wysoką kulturą.
Dodał(a):
Krystyna, ORZYSZ, 11.08.2019
5.5 /6

Europejskie Stolice

Amsterdam - piękne miasto, położone 3 m poniżej poziomu morza. Nazywane Wenecją Północy stolica światowa tulipanów.
Dodał(a):
ANTONI, GARWOLIN, 19.08.2019
5.0 /6

Holandia Północna

Ciekawa historia i urokliwe zakątki. Możliwość zwiedzenia rzeczy charakterystycznych tylko dla tego regionu.
Dodał(a):
MAGDALENA, KATOWICE, 05.10.2019
6.0 /6

holandia

piękne widoki, ładne miasta, interesujący ludzie, ciekawe zabytki, dobre jedzenie i miła atmosfera, zachęcająca do poznania tego regionu
Dodał(a):
Marzena, Ż., 31.07.2019
6.0 /6

Rozmaita Holandia

Widać było, iż Holandia jest bardzo otwarta i tolerancyjna. Miałem taki zdystansowany stosunek do tego kraju. Wydawało mi sie, że jest nadto z niższych obyczajów, lecz to duży błąd. Kraj ten okazał się bardzo ciekawy, z bogatą kulturą i historią, co bardzo mi zaimponowało. Architektura Amsterdamu i okolic była bardzo urokliwa. Szkoda, że nie było okazji poznania kuchni holenderskiej, ale to chyba te ziarno, które zasiano, aby była chęć powrotu tam...

Dodał(a):
Michał, 17.06.2019
5.7/6 Ocena ogólna Holandii Połnocnej

Pogoda w Holandii Połnocnej

Pogoda w Holandii Północnej jest typowa dla umiarkowanego klimatu morskiego, w którym występują dość ciepłe, choć nie upalne lata oraz stosunkowo łagodne zimy. Najcieplejszymi miesiącami w tym regionie są lipiec i sierpień, gdy temperatura w Holandii Północnej sięga ok. 23-26°C. Zimą średnie temperatury wahają się na poziomie 0-5°C, ale ten obszar jest także obszarem z dużą ilością opadów. Deszczowa pogoda w Holandii Północnej utrzymuje się właściwie przez cały rok.