Obiekt

Pokoje

Hotel posiada 297 pokoi, w tym 87 apartamentów. Wyposażenie każdego z jasnych i przytulnych pokoi obejmuje: łazienkę (WC, wanna/prysznic, suszarka do włosów, zestaw kosmetyków), szlafroki, TV sat, telefon, sprzęt do prasowania, sejf, minibar oraz zestaw do parzenia kawy i herbaty. Bezpłatne łóżeczko dla dziecka na życzenie. Niektóre pokoje dysponują balkonem i aneksem kuchennym. W niektórych pokojach możliwe dostawki.

Internet

Bezpłatna sieć Wi-Fi na terenie całego obiektu

Kategoria lokalna

*****

Strona www

www.movenpick.com/en/middle-east/jordan/aqaba/resort-aqaba/overview/

Wyżywienie

Śniadania w formie bufetu (06:00-10:30). Dostępne są dania dla dzieci i specjalne potrawy dietetyczne (na życzenie). Możliwość wykupienia obiadów i/lub kolacji. Napoje do posiłków oraz między posiłkami dodatkowo płatne.

Program sportowy i animacyjny

Hotel oferuje swoim gościom kilka zewnętrznych basenów, w tym brodzik dla dzieci oraz nowoczesną siłownię i jacuzzi. Jeden z basenów jest podgrzewany w sezonie zimowym. Przejście na baseny pomostem nad ulicą. Dla dzieci przygotowywane są całodzienne animacje odpowiednie do ich wieku oraz gry i zabawy w klubie Little Birds Kids Club. Personel pomaga w organizacji wycieczek lokalnych. Znajduje się tu także plac zabaw. Opiekunka do dzieci dodatkowo płatna. Dla dorosłych także organizowane są animacje, gry i sporty wodne oraz wieczorne pokazy profesjonalne lub muzyka na żywo. Zaplecze do sportów wodnych i do nurkowania znajduje się na miejscu. W promieniu 3km zlokalizowane jest pole golfowe (dodatkowo płatne). Ponadto goście mogą grać w hotelu w rzutki, jest tu także boisko do piłki nożnej i siatkówki. W centrum wellness za dodatkowa opłatą korzystać można z sauny, masaży oraz relaksujących zabiegów na twarz lub całe ciało.

Dodatkowe informacje

Wizy

  • Klienci uczestniczący w wycieczkach objazdowych lub pobytach w Jordanii zakupionych za pośrednictwem Rainbow otrzymają wizę grupową (bezpłatnie) oraz są zwolnieni z opłaty wyjazdowej z Jordanii. 
  • Wiza jordańska – otrzymywana na lotnisku. Aby sprawnie załatwić formalności związane z przekroczeniem granicy jordańskiej, najpóźniej na 5 dni przed wylotem, prosimy o dostarczenie następujących danych paszportowych: imię, nazwisko, data urodzenia, narodowość, numer paszportu, data wydania i ważności paszportu (paszport ważny min. 6 miesięcy).
  • Obywatele polscy (obowiązuje przy zakupie samego przelotu) mają obowiązek posiadania wiz uprawniających do wjazdu i pobytu. W Polsce nie ma przedstawicielstwa dyplomatyczno-konsularnego Jordanii. Najbliższa placówka jordańska akredytowana na Polskę znajduje się w Berlinie. Wizy pobytowe uprawniające do jednokrotnego wjazdu na terytorium Jordanii obywatele polscy mogą otrzymać na międzynarodowych przejściach granicznych (koszt ok. 40 JOD), z wyjątkiem przejścia na moście Króla Husajna (Allenby Bridge). Wizy te wydawane są na okres jednego miesiąca, z możliwością przedłużenia do 3 miesięcy. Ponadto obowiązuje tzw. podatek wyjazdowy, którego wysokość jest zmienna (aktualnie ok. 5 JOD/os. na granicach lądowych dla obywateli Polski). Zaleca się, aby osoba dorosła samotnie podróżująca z dzieckiem miała dokumenty poświadczające jej prawo do opieki nad nim. Paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty wjazdu do Jordanii.

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym z/do Aqaby, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, opłaty lotniskowe, 7 lub 14 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie wg opisu zakwaterowania, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskojęzycznego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta podczas pobytu i ubezpieczenie TU EUROPA SA - wariant podstawowy (KL, NNW i bagaż).

Cena nie obejmuje: wycieczek fakultatywnych, posiłków innych niż wymienione w opisie wyżywienia przy każdym z hoteli, napojów do posiłków jeśli w opisie hoteli nie podano inaczej, oraz innych wydatków osobistych.

Inne

Czas
+ 1 godzina w stosunku do czasu polskiego w okresie zimowym.

Język urzędowy
arabski

Waluta
dinar jordański (JOD), 1 JOD = 1000 filsów; Aktualny przelicznik: 1 JOD = ok. 5,5 PLN; 1 EUR = ok. 0,8 JOD, 1 USD = ok. 0,7 JOD (kurs stały). Akceptowana jest większość popularnych kart kredytowych. W kraju jest wiele bankomatów. Dolar amerykański (USD) - akceptowane są banknoty wydane po 2006 r.

Elektryczność
230V / 50 Hz - w Jordanii występuje duże zróżnicowanie gniazdek elektrycznych. Powszechne są gniazdka typu: B, C, D, F, G, J. W wielu miejscach urządzenia elektryczne z polskimi wtyczkami będą działały bez problemów, ale są również miejsca, gdzie będą one działały tylko przy użyciu adapterów, dlatego warto je zabrać ze sobą. Adaptery są też możliwe do nabycia na miejscu w większości sklepów.

Telefony
Telefony komórkowe działają bardzo dobrze w miastach, natomiast w rejonach pustynnych Jordanii zasięg może być bardzo słaby. Rozmowy zagraniczne są bardzo drogie. Koszty połączeń w roamingu prosimy sprawdzać przed wyjazdem u operatora.

Napiwki
W Jordanii ogólnie przyjętą i stosowaną zasadą jest zwyczaj dawania napiwków za wykonaną usługę i tak np. w związku z tym w restauracji może zostać doliczone dodatkowe 5-10% wartości rachunku. Mile widziane jest zostawianie drobnych sum (za obsługę) kierowcom na wycieczkach lokalnych, kelnerom w restauracjach oraz osobom sprzątającym pokoje w hotelach.

Orientacyjne ceny
Obiad w restauracji ok. 12- 15 JOD, piwo ok. 6-7 JOD, kawa ok. JOD, duża butelka wody 0,5 JOD. W sklepach spożywczych nie ma możliwości zakupu alkoholu (można zaopatrzyć się jedynie na lotnisku w strefie wolnocłowej). W hotelach w rejonie Akaby alkohol jest dostępny bez problemu.

Ubiór
Przy zwiedzaniu miejsc świętych zwiedzających obowiązują ograniczenia dotyczące dopuszczalnego ubioru. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni powinni mieć w pełni zakryte nogi, krótkie spodenki/spódnice oraz obcisłe spodnie/leginsy u pań nie są akceptowane. U mężczyzn akceptuje się krótki rękaw, jednak kobiety musza mieć długie rękawy oraz głowę okrytą chustą. Poza meczetami i innymi miejscami kultu religijnego dozwolone są tradycyjne stroje europejskie, choć niezbyt wyzywające u kobiet. Na plażach hotelowych, płatnych plażach nad Morzem Martwym czy w Akabie dozwolony jest strój kąpielowy, ale kobietom zaleca się stroje jednoczęściowe.

Alkohol

W hotelach obowiązuje zakaz wnoszenia alkoholu z zewnątrz (bagaże każdorazowo przy wejściu są prześwietlane). Alkohol znaleziony w bagażu zostaje zabierany do depozytu i oddawany przy wykwaterowaniu z hotelu.

 

W regionie

Petra – to różowo-czerwone miasto wykute w skałach, przez wieki ukryte w górach Dżebel Harun w południowej Jordanii, dziś stanowi najsilniejszy magnes przyciągający turystów do odwiedzenia Jordanii. Petra stanowi cud świata z listy UNESCO i scenografię w wielu filmach.

Wadi Rum –  obowiązkowa atrakcja do zobaczenia w Jordanii. To pustynna dolina, która zachwyca ciepłymi kolorami brązu i czerwieni oraz inspiruje swym niecodziennym księżycowym krajobrazem. To tutaj dziś można przeżyć noc pod gwiazdami w beduińskich namiocie na pustyni. To tu warto się wybrać na dziką przejażdżkę samochodami z napędem na 4 koła.

Morze Martwe, które znajduje się ponad 400 metrów p. p. m., a tym samym jest największą depresją na Ziemi. To również najbardziej zasolony zbiornik wodny na świecie, dzięki czemu kąpanie się w nim jest łatwe nawet dla tych, którzy nie potrafią pływać. Ogromne zasolenie wody sprawia, że człowiek unosi się na jej powierzchni i może bez trudu, np. czytać gazetę podczas kąpieli. Warto czym prędzej zobaczyć, bo z roku na rok jego powierzchnia znacząco się zmniejsza!

Amman to największe miasto i stolica Jordanii. Miejsce, w którym tradycja spotyka się z nowoczesnością. Zbudowane niegdyś na siedmiu wzgórzach miasto, dziś zajmuje blisko trzy razy większy obszar. Ze względu na dominację budynków z jasnego wapienia Amman zyskał sobie przydomek "białego miasta". Znajdziecie tu starożytne ruiny, zobaczycie meczet od środka lub udacie się na zakupy do jednego z centrów handlowych.

Madaba – największe skupisko chrześcijan w Jordanii. To tutaj znajduje się słynna mapa Ziemi Świętej złożona z dwóch milionów elementów (w kościele św. Jerzego). To zdecydowanie gratka dla wszelkich amatorów mozajek i map.

Góra Nebo – to tutaj Mojżesz przyprowadził swój lud i pokazał im Ziemię Obiecaną. Przy dobrej pogodzie podobno można zobaczyć stąd Jerozolimę w Izraelu. Znajduje się tu kościół, pomnik z laską Mojżesza i małe muzeum.

Al – Karak drugi największy po Krak de Chevaliers w Syrii zamek krzyżowców w tej części świata. Skrywa wiele tajemnic i opowieści o wyprawach krzyżowych i rycerzach, takich jak Renald z Chatillon.

Dżerasz to największe i jedne z najlepiej zachowanych ruin rzymskiego miasta na Bliskim Wschodzie, pochodzącego z czasów Aleksandra Wielkiego. Można tu zobaczyć m. in. dwa teatry rzymskie, łaźnie, świątynie Artemidy i Zeusa, łuk triumfalny czy zachwycające Cardo Maximus – tzw. „ulicę 600 kolumn”.

Rezerwat Dana to ogromny rezerwat biosfery UNESCO obejmujący cztery strefy biogeograficzne. Rozciąga się od Morza Martwego aż do wysokości 1500 m n.p.m. Piękne miejsce z widokiem na dolinę pełną jordańskiej przyrody.

Sezonowość

Zwykle wysoki sezon turystyczny w Jordanii trwa w listopadzie oraz od połowy grudnia do końca kwienia.
Movenpick Resort City of Aqaba
Movenpick Resort City of Aqaba
Movenpick Resort City of Aqaba
Movenpick Resort City of Aqaba
Movenpick Resort City of Aqaba
Movenpick Resort City of Aqaba
Movenpick Resort City of Aqaba
Movenpick Resort City of Aqaba
Movenpick Resort City of Aqaba
Movenpick Resort City of Aqaba
Movenpick Resort City of Aqaba
Movenpick Resort City of Aqaba
Movenpick Resort City of Aqaba
Movenpick Resort City of Aqaba
Movenpick Resort City of Aqaba
Movenpick Resort City of Aqaba
Movenpick Resort City of Aqaba
Movenpick Resort City of Aqaba
Movenpick Resort City of Aqaba
Movenpick Resort City of Aqaba
Movenpick Resort City of Aqaba
Movenpick Resort City of Aqaba
Movenpick Resort City of Aqaba
Movenpick Resort City of Aqaba
Movenpick Resort City of Aqaba
Movenpick Resort City of Aqaba
Movenpick Resort City of Aqaba
Movenpick Resort City of Aqaba
1 / 28

5.3/6 (4 opinie)

Movenpick Resort City of Aqaba

Kategoria lokalna 5

Za osobę3 340
Razem
6 680 zł
Zaliczka 10% 660 zł

1 x Pokój

(Pokój standardowy)

Zmień
rezerwujzablokuj miejsce na 4 dni
trwa wczytywanie

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym z/do Aqaby, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, opłaty lotniskowe, 7 lub 14 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie wg opisu zakwaterowania, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskojęzycznego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta podczas pobytu i ubezpieczenie TU EUROPA SA - wariant podstawowy (KL, NNW i bagaż).

Cena nie obejmuje: wycieczek fakultatywnych, posiłków innych niż wymienione w opisie wyżywienia przy każdym z hoteli, napojów do posiłków jeśli w opisie hoteli nie podano inaczej, oraz innych wydatków osobistych.

Atuty oferty

Ten komfortowych hotel, należący do znanej międzynarodowej sieci hotelowej Movenpick, oferuje dogodną lokalizację blisko centrum Aqaby z jednoczesnym łatwym i bezpośrednim dostępem do hotelowej plaży. Polecamy wszystkim, którzy poszukują sprawdzonej jakości wypoczynku, oferowanej przez międzynarodowe sieci hotelowe oraz łatwego dostępu do atrakcji, jakie oferuje nadmorski kurort!

Lot

Bezpośredni

Rodzaj wyjazdu

Wypoczynek

Na miejscu

Polski rezydent

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Położenie

Hotel znajduje się w samym centrum Akaby, w dzielnicy, w której znajdują się starożytne ruiny. Oferuje widoki na Morze Czerwone oraz kolorowe góry. Promenada w mieście Eliat położona jest w odległości ok. 4 km od hotelu, a lotnisko Akaba oddalone jest od obiektu o ok. 10km.

Mapa

Plaża

500m od hotelu znajduje się prywatna piaszczysta plaża z łagodnym zejściem do morza. Bezpłatne leżaki i parasole, ręczniki za kaucją. Z głównego budynku hotelu na plaże można dostać się mostem prowadzącym nad ulicą.

Do dyspozycji gości

Hotel składa się z budynku głównego położonego po jednej stronie ulicy i rezydencji oraz basenów rozmieszczonych po jej drugiej stronie, wkomponowancyh w piękny, zielony ogród. Całodobowa recepcja, sejf w recepcji, przechowalnia bagażu, windy, centrum konferencyjne, 8 lokali gastronomicznych, w tym kilka barów i restauracja „Palm Court Restaurant & Terrace” serwująca dania kuchni lokalnej, kawiarnia. Ponadto za dodatkową opłatą dostępne: bankomat, kantor wymiany walut, pralnia (płatna), biuro informacji turystycznej, wypożyczalnia samochodów.

Uwaga! W hotelach w Jordanii obowiązuje zakaz wnoszenia alkoholu z zewnątrz (bagaże każdorazowo przy wejściu są prześwietlane). Alkohol znaleziony w bagażu zostaje zabierany do depozytu i oddawany przy wykwaterowaniu z hotelu.

Obiekt

Wyżywienie

Szczegóły lotu

Program sportowy i animacyjny

Wycieczki fakultatywne

Inne hotele w regionie

Dodatkowe informacje

Pokoje

Pokój standardowy

Max: 2 dorosłych

bez dopłaty

Pokój standardowy z bocznym widokiem na morze

Max: 2 dorosłych

+1 100

zł/Pokój

Pokój deluxe z widokiem na morze

Max: 2 dorosłych

+1 540

zł/Pokój

Zdjęcie mapy

Opinie

Atrakcje dla dzieci
2.0
Obsługa hotelowa
5.5
Plaża
5.8
Pokój
5.0
Położenie i okolica
5.3
Rezydent
4.6
Sport i rozrywka
3.8
Wyżywienie
5.3
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Edyta, Olsztyn 26.09.2023
Termin pobytu: wrzesień 2023

Movenpick Akaba City

Z całego serca polecamy hotel Movenpick.... Wspaniała obsługa.Jordanczycy niezwykle przyjaźni i pomocni ludzie😀Restauracja hotelowa serwuje wyśmienite dana, wypiekają swój chleb i ciasta, obsługa śmiga bezszelestnie ,zawsze są wtedy kiedy są potrzebni. W hotelu panuje iście orientalna atmosfera, z głośników płynie orientalna muzyka, na wejściu do hotelu przepiękna fontanna...klimaty iście arabskie...no i zapachy olejków...dla mnie cudo.... Jeśli ktoś chce zażyć wschodu to właśnie tutaj. Pokoje czyste, codziennie sprzątane, codzienna wymiana ręczników i pościeli. Czajnik ,woda, herbata,kawa w pokoju codziennie uzupełniane.Minibar w lodówce typu puszki Pepsi fanty i sprite. Mieliśmy pokój z balkonem-stolik,dwa krzesełka z bocznym widokiem na Morze Czerwone. Hotel w centrum, niewielki spacer do suku i licznych sklepików. Polecamy Jordanię. Odwiedziliśmy kilka arabskich państw, ale Jordania bije wszystkie na głowę. Uprzejmość ,szacunek i życzliwość ludzi wzbudziła nasz podziw. Nie znajdziecie tu nachalności a la Egipt, Tunezja czy Maroko... Serdecznie polecamy.
Pokaż więcej opinii (3)

Pogoda

Średnie temperatury w grudniu

23

/13

°C

Temperatura dzień/noc

23

°C

Temperatura wody

8

Godzin słonecznych

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Transfer

lotnisko-hotel-lotnisko

Ubezpieczenie

podstawowe

Opieka

rezydenta

Uśmiechnięty pan na banerze
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem