Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka na poszczególnych lotniskach przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem samolotu. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady. Międzylądowanie techniczne (na Cyprze lub w Egipcie, ok. 45 min., bez wysiadania z samolotu). Wieczorem przylot na lotnisko Moi w Mombasie. Po odprawie paszportowo-wizowej powitanie przez rezydentów na lotnisku i transfer do hotelu *** (Hotel Reef lub podobny skromny hotel). Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2

Dzień 2

Po wczesnym śniadaniu (możliwe w formie pakietów) transfer minibusem do Parku Narodowego Tsavo West (ok. 250 km – ok. 4 godz.). Pierwsze safari rozpoczniemy już po przekroczeniu bramy parku. Jego teren pokrywa busz i gaje akacjowe, które zamieszkuje tysiące dzikich zwierząt: słonie, lwy, bawoły, antylopy gnu i żyrafy, a nawet lamparty i nosorożce. Lunch, a następnie popołudniowe safari i obserwacja zwierząt w jednym z największych parków narodowych Afryki, gdzie spotkać można przeogromne stada migrujących ptaków, a także tzw. czerwone słonie z Tsavo. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg w lodgy w ok. Tsavo. (Trasa ok. 280 km).

Dzień 3

Dzień 3

Po śniadaniu przejazd do Parku Narodowego Amboseli, z którego rozciąga się przepiękny widok na majestatyczny “dach Afryki” – Kilimandżaro. Sam szczyt można zobaczyć najczęściej tylko wcześnie rano i przed zachodem słońca, przez pozostałą cześć dnia jest on zwykle przysłonięty chmurami. Po drodze na safari zobaczymy malownicze Źródła Mzima (dwa oczka wodne połączone ze sobą kaskadami, z rezydującymi tu na stałe hipopotamami i krokodylami), a także ogromny zastygły wylew czarnej lawy – Shetani. Dla chętnych wizyta w wiosce Masajów (ok. 25 USD/os.), w programie zwiedzanie domów pasterzy, masajskie tańce i zwyczaje, możliwość zakupu rękodzieła Masajów. Lunch, a następnie safari w parku, znanym przede wszystkim jako „kraina słoni”, ale często można tu spotkać także inne zwierzęta m.in.: lwy, hieny, gepardy, antylopy, bawoły i żyrafy. Obiadokolacja i nocleg w lodgy w ok. Amboseli. (Trasa ok. 200 km).

Dzień 4

Dzień 4

Po śniadaniu transfer do Namanga na granicy z Tanzanią, gdzie przesiądziemy się do samochodów terenowych, a następnie przejazd do Parku Narodowego Lake Manyara, wpisanego na listę UNESCO jako rezerwat biosfery. Po drodze przerwa na lunch. Po południu safari w Parku Lake Manyara, który słynie z malowniczo położonego jeziora oraz bogatej fauny, której będziemy wypatrywać w czasie safari: guźce, pawiany, gazele, hipopotamy. W strefie wysokiej wegetacji, bliżej wjazdu do parku podziwiać można liczne populacje pawianów. Dodatkowo można tu spotkać ponad 350 gatunków ptaków. Obiadokolacja i nocleg w lodgy w ok. Parku Lake Manyara. (Trasa ok. 400 km).

Dzień 5

Dzień 5

Po wczesnym śniadaniu przejazd do Parku Narodowego Serengeti. Lunch (w formie pikniku), a następnie popołudniowe safari na terenie parku, który jest znaną na całym świecie ostoją zwierząt i ma powierzchnie porównywalną do Irlandii Północnej. Obiadokolacja i nocleg w lodgy w Serengeti. (Trasa ok. 250 km).

Dzień 6

Dzień 6

Po śniadaniu oraz po południu safari w Parku Narodowym Serengeti, który słynie z bogatej populacji gazeli oraz zebry, ale można tutaj przy odrobinie szczęścia zobaczyć także słynną „wielką afrykańską piątkę” dzikich zwierząt: słonia, nosorożca, lwa, lamparta i bawoła , a także ponad 500 gatunków ptaków. Podczas safari obserwacja zwierząt jest łatwa ze względu na niską roślinność – park porasta sawanna z rosnącymi gdzieniegdzie akacjami. Śniadanie i lunch w lodgy, a w ciągu dnia czas wolny. Możliwe jedno długie safari (zależnie od położenia lodgy) – wyjazd po śniadaniu, lunch w formie pakietów, po południu czas na relaks. Obiadokolacja i nocleg w lodgy w ok. Serengeti. (Trasa ok. 120 km).

Dzień 7

Dzień 7

Po wczesnym śniadaniu wyjazd na niezapomniane safari w Ngorongoro. Park słynie głównie z ogromnego krateru Ngorongoro, zwanego Edenem Afryki, który uznany jest za jeden z ośmiu przyrodniczych cudów świata. Krater położony jest na zachód od słynnego Wielkiego Rowu Afrykańskiego. Powstał po zapadnięciu wulkanu ok. 2 mln lat temu, pozostawiając największą na świecie kalderę o pow. ok. 260 km2 i średnicy dochodzącej do 22 km. Na dnie krateru żyją setki dzikich zwierząt i ptaków: lwy, słonie, nosorożce, gnu, bawoły, antylopy i flamingi. W trakcie safari krótka przerwa na piknik lunch. Wieczorem przejazd na obiadokolację i nocleg do lodgy w ok. Ngorongoro. (Trasa ok. 200 km).

Dzień 8

Dzień 8

Po śniadaniu przejazd w kierunku Arushy (lunch w formie pakietów). (Trasa ok. 200 km). Transfer na lotnisko w Arushy i przelot na wyspę Zanzibar. Transfer do wybranego hotelu. Zakwaterowanie i nocleg.

Dzień 9 - 14

Dzień 9 - 14

Pobyt w wybranym hotelu na wyspie Zanzibar.

Dzień 15

Dzień 15

Wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko. Przelot do Mombasy, transfer do hotelu na odświeżenie się po podróży, następnie transfer na lotnisko i wylot do Polski.

Dzień 16

Międzylądowanie techniczne w Egipcie lub na Cyprze (ok. 45 min., bez wysiadania z samolotu). Przylot do Polski.

Uwagi do programu

Trasa ogółem ok. 2400 km.
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
Ważne Informacje:
Szczepienia: zalecane przeciw żółtaczce zakaźnej, na terenie Tanzanii wymagane jest szczepienie przeciw żółtej febrze (ze względu na przejazd z Kenii, gdzie żółta febra jest endemiczna) - wymagane jest posiadanie żółtej książeczki.

Dodatkowe informacje

Wizy

Wymagane dokumenty przy wyjeździe do Kenii:

1. Paszport

Do przekroczenia granicy kenijskiej przez obywateli Polski konieczny jest paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z Kenii.

2. Wiza

Przed wylotem do Kenii należy wykupić wizę drogą elektroniczną na stronie: www.evisa.go.ke. Zgodnie z informacją na stronie https://evisa.go.ke/evisa.html, wiza kenijska powinna zostać wydana do 48 godzin od aplikacji. Nie ma możliwości zakupu wizy po przylocie, na lotnisku w Mombasie. Osoby, które nie zawizują się drogą elektroniczną i nie otrzymają dokumentu, nie zostaną wpuszczone na pokład samolotu w Polsce. O szczegółową instrukcję wizowania prosimy pytać opiekunów rezerwacji.

Uwaga! Dzieci do 16 roku życia są zwolnione z obowiązku wizowego pod warunkiem, że podróżują z opiekunami prawnymi.

Powyższe warunki wizowe obowiązują obywateli Polski (osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym).

W związku z tym, że granicę w Kenii przekracza się 2-krotnie (drogą powietrzną - po przylocie do Mombasy oraz drogą lądową - powrót z Tanzanii) należy poinformować celnika na lotnisku w Mombasie o fakcie przekroczenia granicy z Tanzanią w celu uczestnictwa w safari. Celnik na tej podstawie powinien dać zezwolenie na ponowny wjazd do Kenii w ramach posiadanej wizy (tutaj potrzebna jest pieczątka w paszporcie od celnika).

W innym wypadku można również przed wylotem do Kenii, wyrobić drogą elektroniczną na stronie: www.evisa.go.ke wizę wielokrontego wjazdu.

Wymagane dokumenty przy wyjeździe do Tanzanii:

1. Wymgany jest paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z Tanzanii.

2. Wiza do Tanzanii: Płatna ok. 50 USD/os. na lotnisku na miejscu. Wiza jest stemplowana do paszportu po uiszczeniu opłaty. Wymagane min. 2 puste strony w paszporcie.

UWAGA!

Informacje nt. Covid:

Kenia:

Osoby przedstawiające symptomy grypowe będą poddawane testom antygenowym po przyjeździe na własny koszt (ok. 30 USD). W wypadku pozytywnego wyniku testu antygenowego konieczne będzie wykonanie testu PCR także na własny koszt (ok. 50 USD) oraz poddanie się samoizolacji zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia Kenii.

 

Ważne Informacje:

Szczepienia zalecane przeciw żółtaczce zakaźnej, na terenie Tanzanii wymagane jest szczepienie przeciw żółtej febrze (ze względu na przejazd z Kenii, gdzie żółta febra jest endemiczna) - wymagane jest posiadanie żółtej książeczki. 

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym z międzylądowaniem, przeloty lokalne Arusha-Zanzibar, Zanzibar-Mombasa (limit bagażu 20 kg+5 kg), opłaty lotniskowe, zakwaterowanie: 7 rozpoczętych dób hotelowych w hotelach i lodgach *** w ocenie organizatora i 7 rozpoczętych dób hotelowych w wybranym hotelu pobytowym na Zanzibarze, przejazdy samochodami terenowymi i minibusami, transfery lotnisko - hotel - lotnisko (transfery możliwe bez polskojęzycznej opieki), wyżywienie jak w programie i opisach hoteli, opiekę polskiego rezydenta w Mombasie, opiekę polskiego pilota podczas safari (1 osoba na grupę, przesiada się pomiędzy busami) oraz miejscowego kierowcy - specjalisty podczas safari (1 osoba na busa, j. angielski), program turystyczny j.w., ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do parków narodowych, opłaty za napiwki dla kierowców i przewodników lokalnych - kwota w okresie: listopad-grudzień ok. 815 USD/os., styczeń-kwiecień ok. 870 USD/os. płatna gotówką w walucie pilotowi imprezy. Ponadto cena nie obejmuje: napiwków dla bagażowych i kelnerów, dodatkowych posiłków i napoi, wydatków osobistych, wycieczek lokalnych, wizy kenijskiej (procedura wizowa wg. aktualnych przepisów, kosztok. 100 USD/os.), wizy do Tanzanii (ok. 50 USD/os., płatnej na granicy z Tanzanią), podatków turystycznych płatnych bezpośrednio w hotelach (Tanzania i Zanzibar):

do 1 gwiazdki - 2 USD/os./dzień

2-3 gwiazdki - 4 USD/os./dzień

4-5 gwiazdek - 5 USD/os./dzień

Wycieczki lokalne: wioska masajska (ok. 25 USD/os.).

Uwaga! Powyższe kwoty w programie podane zostały na dzień 08.12.2023 r. i mogą ulec zmianie.

Inne

Ważne Informacje:

Szczepienia: zalecane przeciw żółtaczce zakaźnej, na terenie Tanzanii wymagane jest szczepienie przeciw żółtej febrze (ze względu na przejazd z Kenii, gdzie żółta febra jest endemiczna) - wymagane jest posiadanie żółtej książeczki.

Porady ogólne:

Na safari należy zabrać elastyczną torbę (pojemność ok. 60 litrów), a nie sztywną walizkę. Niestety, ze względu na przelot na Zanzibar z Arushy, nie ma możliwości przepakowania bagaży na safari i pozostawienia walizki lotniczej w hotelu w Mombasie (limit bagażu 20 kg + 5 kg). Sugerujemy zabranie ze sobą chust, które będą chroniły twarz przed kurzem i wiatrem. Przyda się także kapelusz przeciwsłoneczny i krem z wysokim filtrem. Jeśli chodzi o ubiór, to temperatura w ciągu dnia jest zmienna (rano i wieczorem chłodno, w ciągu dnia gorąco). Dlatego sugerujemy zabranie ze sobą odpowiednich ubrań, które mogą także stanowić dodatkową ochronę przed insektami. W dniu safari sugerujemy nie używać perfum oraz nie zakładać ubrań w kolorze granatowym, co może przyciągnąć insekty. Radzimy zabranie lornetek do wypatrywania zwierząt, latarek (niektóre alejki w lodgach są słabo oświetlone) oraz repelentów na komary. Na terenach parków telefony komórkowe często nie mają zasięgu., warto zabrać adaptery do gniazdek brytyjskich. W recepcji do dyspozycji telefon, płatny (zwykle drogi) jednak często zdarzają się także awarie telefonów stacjonarnych. Dobrze mieć ze sobą wymienioną niewielką ilość pieniędzy na szylingi kenijskie potrzebnych do drobnych zakupów/kawy, herbaty na postojach - stacjach benzynowych/lokalnych sklepikach. Należy zabrać tylko dolary wydane po 2009 r.

Kenia, Tanzania i Zanzibar - safari z wypoczynkiem

5.4/6 (27 opinii)

Udostępnij
Dodaj do schowka
Kenia, Tanzania i Zanzibar - safari z wypoczynkiem
Galeria (13)
Kenia, Tanzania i Zanzibar - safari z wypoczynkiem
Kenia, Tanzania i Zanzibar - safari z wypoczynkiem
Kenia, Tanzania i Zanzibar - safari z wypoczynkiem
Zdjęcie mapy
Plan Wycieczki

Atuty oferty

Kenia i Tanzania w jednym programie! • najpiękniejsze zwierzęta Afryki – słonie, żyrafy, zebry, antylopy i lwy • Tsavo West i źródła Mzima • Lake Manyara – kraina hipopotamów • Serengeti – królestwo dzikich zwierząt • Ngorongoro – wygasły wulkan • Amboseli i Dach Afryki – Kilimandżaro • przeloty lokalne w cenie • wypoczynek na rajskich plażach Zanzibaru
Rodzaj wyjazdu

Objazd + wypoczynek

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym z międzylądowaniem, przeloty lokalne Arusha-Zanzibar, Zanzibar-Mombasa (limit bagażu 20 kg+5 kg), opłaty lotniskowe, zakwaterowanie: 7 rozpoczętych dób hotelowych w hotelach i lodgach *** w ocenie organizatora i 7 rozpoczętych dób hotelowych w wybranym hotelu pobytowym na Zanzibarze, przejazdy samochodami terenowymi i minibusami, transfery lotnisko - hotel - lotnisko (transfery możliwe bez polskojęzycznej opieki), wyżywienie jak w programie i opisach hoteli, opiekę polskiego rezydenta w Mombasie, opiekę polskiego pilota podczas safari (1 osoba na grupę, przesiada się pomiędzy busami) oraz miejscowego kierowcy - specjalisty podczas safari (1 osoba na busa, j. angielski), program turystyczny j.w., ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do parków narodowych, opłaty za napiwki dla kierowców i przewodników lokalnych - kwota w okresie: listopad-grudzień ok. 815 USD/os., styczeń-kwiecień ok. 870 USD/os. płatna gotówką w walucie pilotowi imprezy. Ponadto cena nie obejmuje: napiwków dla bagażowych i kelnerów, dodatkowych posiłków i napoi, wydatków osobistych, wycieczek lokalnych, wizy kenijskiej (procedura wizowa wg. aktualnych przepisów, kosztok. 100 USD/os.), wizy do Tanzanii (ok. 50 USD/os., płatnej na granicy z Tanzanią), podatków turystycznych płatnych bezpośrednio w hotelach (Tanzania i Zanzibar):

do 1 gwiazdki - 2 USD/os./dzień

2-3 gwiazdki - 4 USD/os./dzień

4-5 gwiazdek - 5 USD/os./dzień

Wycieczki lokalne: wioska masajska (ok. 25 USD/os.).

Uwaga! Powyższe kwoty w programie podane zostały na dzień 08.12.2023 r. i mogą ulec zmianie.

Plan wycieczki

Wycieczki fakultatywne podczas wypoczynku na przedłużeniu pobytu

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Przedłuż wakacje o wypoczynek w hotelu.

Twój hotel wybrany na przedłużenie pobytu o 8 dni.
Zdjęcie Hotelu
5.8/6 (11 opinii)
VOI Kiwengwa Resort
Tanzania: Zanzibar
Zdjęcie Hotelu
Gold Zanzibar Beach House & Spa
Tanzania: Zanzibar

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
VOI Kiwengwa Resort
trwa wczytywanie

Opinie klientów

Intensywność programu
4.9
Pilot
5.5
Program wycieczki
5.6
Transport
4.9
Wyżywienie
5.1
Zakwaterowanie
5.4
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Izabella 27.04.2014

Afrykańska Przygoda

Fantastyczna wyprawa pod każdym względem - oszałamiająca dzika przyroda, żywiołowi i pogodni mieszkańcy Czarnego Lądu, pełna magii kultura, raj dla pasjonatów podróży i fotografii. W Kenii, Tanzanii i na Zanzibarze przeżyjesz przygodę życia!

6.0/6

Przemysław, Jaworzno 20.03.2015

Luty/Marzec 2015

Wyprawa ta była dla nas podróżą sentymentalną.Poprzednio byliśmy tam 6 lat temu.Od tego czasu zwiedziliśmy wiele zakątków Afryki,ale najbardziej bylismy zauroczeni Tanzanią i planowaliśmy od dawna powrót. Wraz z nami wybrali się nasi przyjaciele w liczbie 6 osób, zachęceni naszymi opowieściami oraz pokazem fotografii. Prawdę powiedziawszy trochę obawialiśmy się wyjazdu z tzw. masowym biurem podróży, bo był to nasz pierwszy raz. Z pełną odpowiedzialnością musimy stwierdzić, iż była to wyprawa pod każdym względem wspaniała. Począwszy od bardzo dobrej organizacji przez rewalacyjną Panią pilot Małgosię, której ogromna wiedza, zorganizowanie oraz konsekwencja dopełniały niezapomnianych wrażeń. Parki Narodowe zarówno w Kenii jak i Tanzanii obfitowły w różnorodną zwierzynę, a widoki zapierały dech w piersiach. Miejsca noclegowe wybrane były w doskonałych punktach i w najwyższym standarcie. Po trudach safari tydzień odpoczynku na Zanzibarze, gdzie "dostarczyła" nas osobiście Małgosia był bajeczny. Trochę obawialiśmy się powrotu, ale i tu zostaliśmy mile zaskoczeni, gdyż kilka godzin oczekiwania na samolot w Mombasie spędziliśmy w hotelu, w którym mieliśmy zarezerwowane pokoje. Wszystkich, których już urzekła Afryka i tych co nie mieli okazji jej poczuć zachęcamy do skorzystania z tej oferty.
Pokaż więcej opinii (25)

Kenia - Filmowy świat Rainbow

Kenia - Tsavo East - Filmowy Świat Rainbow - sezon 4, odcinek 1

Kenia - Tsavo East - Filmowy Świat Rainbow - sezon 4, odcinek 1

Zwiedzamy wyspę Wasini w Kenii. Relacja z wycieczki

Zwiedzamy wyspę Wasini w Kenii. Relacja z wycieczki

Kenia -  Przydatne informacje podczas wyjazdu na wczasy do Kenii

Kenia - Przydatne informacje podczas wyjazdu na wczasy do Kenii

Park narodowy serengeti - pogoda

Marzec

28

°C

Średnia temperatura w ciągu dnia

tło

Zainspiruj sie! Więcej o Kenii na naszym blogu.

Więcej
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem