Plan wycieczki

Dzień 1

Rozpoczynamy przygodę: podróż do Mombasy

Zbiórka na poszczególnych lotniskach przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem samolotu. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady. Międzylądowanie techniczne (na Cyprze lub w Egipcie, ok. 45 min., bez wysiadania z samolotu). Wieczorem przylot na lotnisko Moi w Mombasie. Po odprawie paszportowo-wizowej powitanie przez rezydentów na lotnisku i transfer do hotelu *** (Hotel Reef lub podobny skromny hotel). Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2
Dzień 2

Safari w Parku Narodowym Tsavo West

Po wczesnym śniadaniu (możliwe w formie pakietów) transfer minibusem do Parku Narodowego Tsavo West (ok. 250 km – ok. 4 godz.). Pierwsze safari rozpoczniemy już po przekroczeniu bramy parku. Jego teren pokrywa busz i gaje akacjowe, które zamieszkuje tysiące dzikich zwierząt: słonie, lwy, bawoły, antylopy gnu i żyrafy, a nawet lamparty i nosorożce. Lunch, a następnie popołudniowe safari i obserwacja zwierząt w jednym z największych parków narodowych Afryki, gdzie spotkać można przeogromne stada migrujących ptaków, a także tzw. czerwone słonie z Tsavo. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg w lodgy w ok. Tsavo. (Trasa ok. 280 km).

Dzień 3
Dzień 3

Afrykańska przygoda: safari w Parku Narodowym Amboseli

Po śniadaniu przejazd do Parku Narodowego Amboseli, z którego rozciąga się przepiękny widok na majestatyczny “dach Afryki” – Kilimandżaro. Sam szczyt można zobaczyć najczęściej tylko wcześnie rano i przed zachodem słońca, przez pozostałą cześć dnia jest on zwykle przysłonięty chmurami. Po drodze na safari zobaczymy malownicze Źródła Mzima (dwa oczka wodne połączone ze sobą kaskadami, z rezydującymi tu na stałe hipopotamami i krokodylami), a także ogromny zastygły wylew czarnej lawy – Shetani. Dla chętnych wizyta w wiosce Masajów (ok. 25 USD/os.), w programie zwiedzanie domów pasterzy, masajskie tańce i zwyczaje, możliwość zakupu rękodzieła Masajów. Lunch, a następnie safari w parku, znanym przede wszystkim jako „kraina słoni”, ale często można tu spotkać także inne zwierzęta m.in.: lwy, hieny, gepardy, antylopy, bawoły i żyrafy. Obiadokolacja i nocleg w lodgy w ok. Amboseli. (Trasa ok. 200 km).

Dzień 4
Dzień 4

Safari w Parku Narodowym Lake Manyara

Po śniadaniu transfer do Namanga na granicy z Tanzanią, gdzie przesiądziemy się do samochodów terenowych, a następnie przejazd do Parku Narodowego Lake Manyara, wpisanego na listę UNESCO jako rezerwat biosfery. Po drodze przerwa na lunch. Po południu safari w Parku Lake Manyara, który słynie z malowniczo położonego jeziora oraz bogatej fauny, której będziemy wypatrywać w czasie safari: guźce, pawiany, gazele, hipopotamy. W strefie wysokiej wegetacji, bliżej wjazdu do parku podziwiać można liczne populacje pawianów. Dodatkowo można tu spotkać ponad 350 gatunków ptaków. Obiadokolacja i nocleg w lodgy w ok. Parku Lake Manyara. (Trasa ok. 400 km).

Dzień 5
Dzień 5

Safari w sercu Parku Narodowego Serengeti

Po wczesnym śniadaniu przejazd do Parku Narodowego Serengeti. Lunch (w formie pikniku), a następnie popołudniowe safari na terenie parku, który jest znaną na całym świecie ostoją zwierząt i ma powierzchnie porównywalną do Irlandii Północnej. Obiadokolacja i nocleg w lodgy w Serengeti. (Trasa ok. 250 km).

Dzień 6
Dzień 6

Na safari w Parku Narodowym Serengeti

Po śniadaniu oraz po południu safari w Parku Narodowym Serengeti, który słynie z bogatej populacji gazeli oraz zebry, ale można tutaj przy odrobinie szczęścia zobaczyć także słynną „wielką afrykańską piątkę” dzikich zwierząt: słonia, nosorożca, lwa, lamparta i bawoła , a także ponad 500 gatunków ptaków. Podczas safari obserwacja zwierząt jest łatwa ze względu na niską roślinność – park porasta sawanna z rosnącymi gdzieniegdzie akacjami. Śniadanie i lunch w lodgy, a w ciągu dnia czas wolny. Możliwe jedno długie safari (zależnie od położenia lodgy) – wyjazd po śniadaniu, lunch w formie pakietów, po południu czas na relaks. Obiadokolacja i nocleg w lodgy w ok. Serengeti. (Trasa ok. 120 km).

Dzień 7
Dzień 7

Ngorongoro: Eden Afryki

Po wczesnym śniadaniu wyjazd na niezapomniane safari w Ngorongoro. Park słynie głównie z ogromnego krateru Ngorongoro, zwanego Edenem Afryki, który uznany jest za jeden z ośmiu przyrodniczych cudów świata. Krater położony jest na zachód od słynnego Wielkiego Rowu Afrykańskiego. Powstał po zapadnięciu wulkanu ok. 2 mln lat temu, pozostawiając największą na świecie kalderę o pow. ok. 260 km2 i średnicy dochodzącej do 22 km. Na dnie krateru żyją setki dzikich zwierząt i ptaków: lwy, słonie, nosorożce, gnu, bawoły, antylopy i flamingi. W trakcie safari krótka przerwa na piknik lunch. Wieczorem przejazd na obiadokolację i nocleg do lodgy w ok. Ngorongoro. (Trasa ok. 200 km).

Dzień 8
Dzień 8

Rejs z Arushy na bajeczny Zanzibar

Po śniadaniu przejazd w kierunku Arushy (lunch w formie pakietów). (Trasa ok. 200 km). Transfer na lotnisko w Arushy i przelot na wyspę Zanzibar. Transfer do wybranego hotelu. Zakwaterowanie i nocleg.

Dzień 9 - 14
Dzień 9 - 14

Zanzibar: relaks na rajskiej wyspie

Pobyt w wybranym hotelu na wyspie Zanzibar.

Dzień 15

Przelot do Mombasy

Wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko. Przelot do Mombasy, transfer do hotelu na odświeżenie się po podróży, następnie transfer na lotnisko i wylot do Polski.

Dzień 16

Koniec podróży: powrót do Polski

Międzylądowanie techniczne w Egipcie lub na Cyprze (ok. 45 min., bez wysiadania z samolotu). Przylot do Polski.

Uwagi do programu

Trasa ogółem ok. 2400 km.
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
Ważne Informacje:
Szczepienia: zalecane przeciw żółtaczce zakaźnej, na terenie Tanzanii wymagane jest szczepienie przeciw żółtej febrze (ze względu na przejazd z Kenii, gdzie żółta febra jest endemiczna) - wymagane jest posiadanie żółtej książeczki.

Dodatkowe informacje

Zakwaterowanie

Mombasa- 1 rozpoczęta doba hotelowa w hotelu *** (Hotel Reef lub podobny skromny hotel). Wygodny hotel położony przy plaży. Pokoje: 2 i 3-osobowe z łazienką, klimatyzacją, balkonem/tarasem. Do dyspozycji gości: restauracja, bar i basen. Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje.

Safari- 6 rozpoczętych dób hotelowych w tzw. lodge - wygodne, często budowane w lokalnym stylu hotele kategorii *** (w ocenie organizatora). Położone bezpośrednio na terenach parków narodowych lub w ich pobliżu, bardzo często z możliwością obserwacji zwierząt z hotelowego tarasu czy pokoju. Lodge często budowane są przy wodopojach, gdzie zwłaszcza wieczorami gromadzą się zwierzęta. Możliwe lodge namiotowe. Pokoje: skromnie wyposażone pokoje z łazienkami (bez klimatyzacji, TV i telefonu). Wyżywienie: śniadania, lunche i obiadokolacje najczęściej w formie bufetu, choć w niektórych lodgach czasami posiłki podawane są do stolika (możliwe śniadania i/lub lunche w postaci pakietów podróżnych). Do dyspozycji gości: recepcja, restauracja, bar oraz często ogród, basen i sklepik z pamiątkami. W niektórych lodgach prąd i ciepła woda dostępna jest tylko w określonych godzinach. Przy płatności kartą w lodgach doliczane jest 5% do wartości rachunku. W Serengeti możliwe 2 osobne safari, lub 1 długie (w zależności od lokalizacji lodgy).

Zanzibar- 7 rozpoczętych dób hotelowych w wybranym hotelu pobytowym. Więcej ofert w systemie rezerwacyjnym i na R.pl.

Wizy

Wymagane dokumenty przy wyjeździe do Kenii:

1. Paszport

Do przekroczenia granicy kenijskiej przez obywateli Polski konieczny jest paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z Kenii.

2. Elektroniczne zezwolenie na podróż - eTA

Przed wylotem do Kenii należy wykupić zezwolenie drogą elektroniczną na stronie https://www.etakenya.go.ke/en
Wszyscy odwiedzający, w tym niemowlęta i dzieci do 18 roku życia, którzy zamierzają podróżować do  Kenii, muszą posiadać zatwierdzone elektroniczne zezwolenie na podróż (eTA) przed rozpoczęciem podróży. Wniosek za dzieci poniżej 18 roku życia wypełnia opiekun/rodzic. Standardowy czas przetwarzania wynosi około 3 dni robocze, dlatego wniosek należy uzupełnić odpowiednio wcześniej. Koszt eTA to około 30 USD/osoba.
Dokument należy mieć przy sobie na lotnisku. Nie ma możliwości zakupu eTA po przylocie na lotnisku w Mombasie. Osoby, które wykupią zezwolenia drogą elektroniczną i nie otrzymają dokumentu, nie zostaną wpuszczone na pokład samolotu w Polsce. eTA jest ważna tylko na jedną podróż (pojedynczy wjazd) i musi zostać ponownie wystawiona na każdą kolejną podróż. Traci ona ważność po opuszczeniu kraju. O szczegółową instrukcję wizowania prosimy pytać opiekunów rezerwacji.

Powyższe warunki obowiązują obywateli Polski (osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wjazdowym).

UWAGA! Granicę w Kenii przekracza się 2-krotnie (drogą powietrzną - po przylocie do Mombasy oraz drogą powietrzną - powrót z Tanzanii). eTA jest ważna na pojedynczy wjazd do Kenii. Istnieją jednak pewne wyjątki.

eTA pozostaje ważna na więcej niż jeden wjazd, jeśli odwiedzasz jedno z następujących państw partnerskich EAC: Burundi, Demokratyczna Republika Konga, Rwanda, Sudan Południowy, Tanzania i Uganda ORAZ nie odwiedzasz żadnego innego kraju ORAZ twoja eTA nie wygasła (90 dni od wydania).

W związku z tym nie ma wymogu wyrabiania eTA po raz drugi podczas ponownego przekraczania granicy z Kenią przy powrocie z Tanzanii.

Wymagane dokumenty przy wyjeździe do Tanzanii:

1. Wymgany jest paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z Tanzanii.

2. Wiza do Tanzanii: Płatna ok. 50 USD/os. na lotnisku/na granicy na miejscu. Wiza jest stemplowana do paszportu po uiszczeniu opłaty. Wymagane min. 2 puste strony w paszporcie.

Ważne Informacje:

Szczepienia zalecane przeciw żółtaczce zakaźnej, na terenie Tanzanii wymagane jest szczepienie przeciw żółtej febrze (ze względu na przejazd z Kenii, gdzie żółta febra jest endemiczna) - wymagane jest posiadanie żółtej książeczki. 

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym z międzylądowaniem, przeloty lokalne Arusha-Zanzibar, Zanzibar-Mombasa (limit bagażu 20 kg+5 kg), opłaty lotniskowe, zakwaterowanie: 7 rozpoczętych dób hotelowych w hotelach i lodgach *** w ocenie organizatora i 7 rozpoczętych dób hotelowych w wybranym hotelu pobytowym na Zanzibarze, przejazdy samochodami terenowymi i minibusami, transfery lotnisko - hotel - lotnisko (transfery możliwe bez polskojęzycznej opieki), wyżywienie jak w programie i opisach hoteli, opiekę polskiego rezydenta w Mombasie, opiekę polskiego pilota podczas safari (1 osoba na grupę, przesiada się pomiędzy busami) oraz miejscowego kierowcy - specjalisty podczas safari (1 osoba na busa, j. angielski), program turystyczny j.w., ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do parków narodowych, opłaty za napiwki dla kierowców i przewodników lokalnych - kwota ok. 890 USD/os. płatna gotówką w walucie pilotowi imprezy. Ponadto cena nie obejmuje: napiwków dla bagażowych i kelnerów, dodatkowych posiłków i napoi, wydatków osobistych, wycieczek lokalnych,  elektronicznego pozwolenia na podróż do Kenii (ok. 30 USD/os.) wykupionego drogą elektroniczną na stronie: https://www.etakenya.go.ke/en oraz wizy do Tanzanii (ok. 50 USD/os., płatnej na granicy z Tanzanią), podatków turystycznych płatnych bezpośrednio w hotelach (Tanzania i Zanzibar):

do 1 gwiazdki - 2 USD/os./dzień

2-3 gwiazdki - 4 USD/os./dzień

4-5 gwiazdek - 5 USD/os./dzień

Wycieczki lokalne: wioska masajska (ok. 25 USD/os.).

Uwaga! Powyższe kwoty w programie podane zostały na dzień 20.02.2024 r. i mogą ulec zmianie.

Inne

Ważne Informacje:

Szczepienia: zalecane przeciw żółtaczce zakaźnej, na terenie Tanzanii wymagane jest szczepienie przeciw żółtej febrze (ze względu na przejazd z Kenii, gdzie żółta febra jest endemiczna) - wymagane jest posiadanie żółtej książeczki.

Porady ogólne:

Na safari należy zabrać elastyczną torbę (pojemność ok. 60 litrów), a nie sztywną walizkę. Niestety, ze względu na przelot na Zanzibar z Arushy, nie ma możliwości przepakowania bagaży na safari i pozostawienia walizki lotniczej w hotelu w Mombasie (limit bagażu 20 kg + 5 kg). Sugerujemy zabranie ze sobą chust, które będą chroniły twarz przed kurzem i wiatrem. Przyda się także kapelusz przeciwsłoneczny i krem z wysokim filtrem. Jeśli chodzi o ubiór, to temperatura w ciągu dnia jest zmienna (rano i wieczorem chłodno, w ciągu dnia gorąco). Dlatego sugerujemy zabranie ze sobą odpowiednich ubrań, które mogą także stanowić dodatkową ochronę przed insektami. W dniu safari sugerujemy nie używać perfum oraz nie zakładać ubrań w kolorze granatowym, co może przyciągnąć insekty. Radzimy zabranie lornetek do wypatrywania zwierząt, latarek (niektóre alejki w lodgach są słabo oświetlone) oraz repelentów na komary. Na terenach parków telefony komórkowe często nie mają zasięgu., warto zabrać adaptery do gniazdek brytyjskich. W recepcji do dyspozycji telefon, płatny (zwykle drogi) jednak często zdarzają się także awarie telefonów stacjonarnych. Dobrze mieć ze sobą wymienioną niewielką ilość pieniędzy na szylingi kenijskie potrzebnych do drobnych zakupów/kawy, herbaty na postojach - stacjach benzynowych/lokalnych sklepikach. Należy zabrać tylko dolary wydane po 2009 r.

Kenia, Tanzania i Zanzibar - safari z wypoczynkiem

5.4/6 (27 opinii)

Udostępnij
Dodaj do schowka
Kenia, Tanzania i Zanzibar - safari z wypoczynkiem
Galeria (13)
Kenia, Tanzania i Zanzibar - safari z wypoczynkiem
Kenia, Tanzania i Zanzibar - safari z wypoczynkiem
Kenia, Tanzania i Zanzibar - safari z wypoczynkiem
Zdjęcie mapy
Plan Wycieczki

Atuty oferty

Kenia i Tanzania w jednym programie! • najpiękniejsze zwierzęta Afryki – słonie, żyrafy, zebry, antylopy i lwy • Tsavo West i źródła Mzima • Lake Manyara – kraina hipopotamów • Serengeti – królestwo dzikich zwierząt • Ngorongoro – wygasły wulkan • Amboseli i Dach Afryki – Kilimandżaro • przeloty lokalne w cenie • wypoczynek na rajskich plażach Zanzibaru
Lot

Bezpośredni

Rodzaj wyjazdu

Objazd + wypoczynek

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym z międzylądowaniem, przeloty lokalne Arusha-Zanzibar, Zanzibar-Mombasa (limit bagażu 20 kg+5 kg), opłaty lotniskowe, zakwaterowanie: 7 rozpoczętych dób hotelowych w hotelach i lodgach *** w ocenie organizatora i 7 rozpoczętych dób hotelowych w wybranym hotelu pobytowym na Zanzibarze, przejazdy samochodami terenowymi i minibusami, transfery lotnisko - hotel - lotnisko (transfery możliwe bez polskojęzycznej opieki), wyżywienie jak w programie i opisach hoteli, opiekę polskiego rezydenta w Mombasie, opiekę polskiego pilota podczas safari (1 osoba na grupę, przesiada się pomiędzy busami) oraz miejscowego kierowcy - specjalisty podczas safari (1 osoba na busa, j. angielski), program turystyczny j.w., ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do parków narodowych, opłaty za napiwki dla kierowców i przewodników lokalnych - kwota ok. 890 USD/os. płatna gotówką w walucie pilotowi imprezy. Ponadto cena nie obejmuje: napiwków dla bagażowych i kelnerów, dodatkowych posiłków i napoi, wydatków osobistych, wycieczek lokalnych,  elektronicznego pozwolenia na podróż do Kenii (ok. 30 USD/os.) wykupionego drogą elektroniczną na stronie: https://www.etakenya.go.ke/en oraz wizy do Tanzanii (ok. 50 USD/os., płatnej na granicy z Tanzanią), podatków turystycznych płatnych bezpośrednio w hotelach (Tanzania i Zanzibar):

do 1 gwiazdki - 2 USD/os./dzień

2-3 gwiazdki - 4 USD/os./dzień

4-5 gwiazdek - 5 USD/os./dzień

Wycieczki lokalne: wioska masajska (ok. 25 USD/os.).

Uwaga! Powyższe kwoty w programie podane zostały na dzień 20.02.2024 r. i mogą ulec zmianie.

Plan wycieczki

Wycieczki fakultatywne podczas wypoczynku na przedłużeniu pobytu

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Przedłuż wakacje o wypoczynek w hotelu.

Twój hotel wybrany na przedłużenie pobytu o 8 dni.
Zdjęcie Hotelu
5.8/6 (18 opinii)
VOI Kiwengwa Resort
Tanzania: Zanzibar
Zdjęcie Hotelu
5.9/6 (29 opinii)
Neptune Pwani Beach Resort & Spa
Tanzania: Zanzibar
Zdjęcie Hotelu
5.4/6 (7 opinii)
Royal Zanzibar Beach Resort
Tanzania: Zanzibar
Zdjęcie Hotelu
Gold Zanzibar Beach House & Spa
Tanzania: Zanzibar

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
VOI Kiwengwa Resort
trwa wczytywanie

Opinie klientów

Intensywność programu
4.9
Pilot
5.5
Program wycieczki
5.6
Transport
4.9
Wyżywienie
5.1
Zakwaterowanie
5.4
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Izabella 27.04.2014

Afrykańska Przygoda

Fantastyczna wyprawa pod każdym względem - oszałamiająca dzika przyroda, żywiołowi i pogodni mieszkańcy Czarnego Lądu, pełna magii kultura, raj dla pasjonatów podróży i fotografii. W Kenii, Tanzanii i na Zanzibarze przeżyjesz przygodę życia!

6.0/6

Przemysław, Jaworzno 20.03.2015

Luty/Marzec 2015

Wyprawa ta była dla nas podróżą sentymentalną.Poprzednio byliśmy tam 6 lat temu.Od tego czasu zwiedziliśmy wiele zakątków Afryki,ale najbardziej bylismy zauroczeni Tanzanią i planowaliśmy od dawna powrót. Wraz z nami wybrali się nasi przyjaciele w liczbie 6 osób, zachęceni naszymi opowieściami oraz pokazem fotografii. Prawdę powiedziawszy trochę obawialiśmy się wyjazdu z tzw. masowym biurem podróży, bo był to nasz pierwszy raz. Z pełną odpowiedzialnością musimy stwierdzić, iż była to wyprawa pod każdym względem wspaniała. Począwszy od bardzo dobrej organizacji przez rewalacyjną Panią pilot Małgosię, której ogromna wiedza, zorganizowanie oraz konsekwencja dopełniały niezapomnianych wrażeń. Parki Narodowe zarówno w Kenii jak i Tanzanii obfitowły w różnorodną zwierzynę, a widoki zapierały dech w piersiach. Miejsca noclegowe wybrane były w doskonałych punktach i w najwyższym standarcie. Po trudach safari tydzień odpoczynku na Zanzibarze, gdzie "dostarczyła" nas osobiście Małgosia był bajeczny. Trochę obawialiśmy się powrotu, ale i tu zostaliśmy mile zaskoczeni, gdyż kilka godzin oczekiwania na samolot w Mombasie spędziliśmy w hotelu, w którym mieliśmy zarezerwowane pokoje. Wszystkich, których już urzekła Afryka i tych co nie mieli okazji jej poczuć zachęcamy do skorzystania z tej oferty.
Pokaż więcej opinii (25)

Kenia - Filmowy świat Rainbow

Kenia - Tsavo East - Filmowy Świat Rainbow - sezon 4, odcinek 1

Kenia - Tsavo East - Filmowy Świat Rainbow - sezon 4, odcinek 1

Zwiedzamy wyspę Wasini w Kenii. Relacja z wycieczki

Zwiedzamy wyspę Wasini w Kenii. Relacja z wycieczki

Kenia -  Przydatne informacje podczas wyjazdu na wczasy do Kenii

Kenia - Przydatne informacje podczas wyjazdu na wczasy do Kenii

telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem