Plan wycieczki

Dzień 1

Wyjazd z Polski wg rozkładu jazdy. Przejazd przez Słowację, Węgry. Po drodze planowane są krótkie postoje.

Dzień 2

Przejazd przez Serbię. Przyjazd do Grecji w godzinach wieczornych. Zakwaterowanie w hotelu i czas na odpoczynek.

Dzień 3

Po śniadaniu przejazd do Meteorów - słynnych bizantyjskich klasztorów, zbudowanych przez mnichów na niedostępnych, przypominających maczugi skałach. Według legendy św. Atanazy, założyciel największego i najstarszego klasztoru tzw. Wielkiego Meteoronu wzniósł się na grzbiecie orła na szczyt skały, po to aby zapoczątkować wznoszenie klasztorów. Uwaga! Konieczny skromny strój, panie spódnice minimum do kolan i okryte ramiona, panowie długie spodnie. Po zwiedzaniu wizyta w wytwórni ikon bizantyjskich, możliwość zakupu pamiątek. Przejazd do Aghii Apostoli, nadmorskiej miejscowości. Zakwaterowanie w hotelu.

Dzień 4 - 7

Czas na wypoczynek, kąpiele słoneczne i morskie. Podczas wypoczynku możliwość skorzystania z wycieczki fakultatywnej, np:
- Rejs na wyspę Skiathos – legendarny rejs na najbardziej znaną wyspę archipelagu Sporadów Północnych. W tym dniu będzie czas zarówno na kąpiele morskie na przepięknej piaszczystej plaży jak i eksplorowanie uroczego miasteczka Skiathos (ok. 55 euro/os).
- Rejs na Lichadonisia – relaksacyjny dzień, podczas którego odwiedzimy powulkaniczny fragment Grecji. Będzie czas na kąpiele morskie, obiad na wyspie Evia czy podziwianie zatopionego wraku statku. Przy odrobinie szczęścia można będzie zobaczyć foki, które są bardzo rzadkimi zwierzętami Morza Śródziemnego, a upodobały sobie właśnie tą jego część.
- Kąpiel w źródłach termalnych i wizyta w klasztorze – wjazd na ok 300m n.p.m., skąd rozpościera się przepiękna panorama urozmaiconego w tym miejscu wybrzeża. Krótka wizyta w klasztorze, przejazd do naturalnych źródeł termalnych, których siarkowe wody od lat uznawane są lecznicze i czas na kąpiele.

Dzień 8

Po śniadaniu przejazd do Aten i zwiedzanie miasta. Zobaczymy wszystkie najważniejsze atrakcje miasta: wzgórze Akropolu zwieńczone ruinami Partenonu, świątyni Ateny Partenos (dziewicy) zbudowanej przez słynnego ateńskiego architekta Kallikratesa, monumentalna brama Propyleje, świątynia Ateny Nike oraz Erechtejon ze słynnym krużgankiem kor. Znakomity widok z Akropolu pozwoli nam również przyjrzeć się pobliskim wzgórzom, które były w starożytności najważniejszymi punktami otaczającymi serce Aten: Pnyks, Filopapu oraz Aeropag jak i zobaczyć Odeon Herodosa Attyka i Teatr Dionizosa. Następnie przejdziemy na starożytną agorę, która począwszy od VI w p.n.e. stanowiła ośrodek życia politycznego Aten i od wieków zachwyca Świątynią Hefajstosa czy portykiem kolumnowym Attalosa. Kolejnymi atrakcjami Aten, które zobaczymy będzie marmurowa Wieża Wiatrów na rzymskiej Agorze i świątynia Zeusa w Olimpiejonie. Następnie spacer po Place - rozrywkowej dzielnicy Aten. Podczas objazdu miasta zobaczymy zrekonstruowany stadion Kali Marmaro, na którym odbyły się pierwsze nowożytne igrzyska olimpijskie oraz słynnych gwardzistów greckich w tradycyjnych strojach, trzymających wartę przed Grobem Nieznanego Żołnierza. Zwiedzanie zakończymy w Narodowym Muzeum Archeologicznym. To jedno z najważniejszych muzeów świata. Zobaczymy między innymi skarb mykeński ze złotą maską Agamemnona odkryty przez Schliemanna, freski z Thiry, brązowy posąg Posejdona, rzeźbę i ceramikę grecką. Powrót do hotelu na nocleg. Wieczorem wieczór grecki na Place lub nocne zwiedzanie Aten lub Pireusu /fakultatywnie/.

Dzień 9

Po śniadaniu przejazd na Peloponez, w programie: postój przy Kanale Korynckim, 6-kilometrowym przesmyku oddanym do użytku w 1893 r., który łączy dzisiaj dwa morza Jońskie i Egejskie skracając tym samym czas opływania Peloponezu. Następnie zwiedzanie Nafplio, pierwszej stolicy niepodległej Grecji. Spacer po starówce m.in. Plac Konstytucji, mury obronne cytadeli Palamedesa, Akronafplionu oraz twierdzy obronnej na wyspie Burtsi Następnie udamy się do Myken, miasta założonego przez legendarnego Perseusza, zwiedzimy twierdzę Mykeńską i mury cyklopie ze słynną bramą lwic, pałac Agamemnona, oraz Grób Agamemnona zwany Skarbcem Atreusza. Po południu przejazd do Epidauros m.in.: teatr zbudowany w IV w p.n.e. o fenomenalnej akustyce, w którym do dzisiaj odbywają się spektakle dramatów antycznych oraz świątynie Asklepiosa - boga sztuki medycznej. Tego dnia zaprosimy taż na wizytę do lokalnej tłoczni oliwy, gdzie poznamy tajniki wytwarzania „płynnego złota”. Przejazd do Olimpii na nocleg.

Dzień 10

Zwiedzanie starożytnej Olimpii, miejsca najważniejszych igrzysk antycznej Grecji. Zwiedzimy gimnazjon i palestrę, gdzie przygotowywali się sportowcy do zawodów, pracownia Fidiasza, w której powstał jeden z 7 cudów świata - Zeus Olimpijski oraz Altis, czyli święty gaj oliwny ze Świątynia Zeusa i Hery oraz Stadion Olimpijski, a także muzeum archeologiczne.. Po drodze będziemy podziwiać panoramę nowoczesnego mostu Rio-Antirio. Nocleg w Delfach.

Dzień 11

Rano zwiedzanie Delf. Wyrocznia delficka była miejscem pielgrzymek antycznych Greków poszukujący boskich porad w sprawach polityki, wojny czy też miłości. Zwiedzimy 3 najciekawsze części wyroczni: Święty Okręg ze Świątynią Apollina, w której na trójnogu zasiadały pytie- antyczne wróżki, Skarbiec Ateńczyków, wspaniały teatr, który mógł pomieścić 5 tys widzów, stadion, gdzie odbywały się ważne Igrzyska Pytyjskie, święte źródło Kastalijskie. Zwiedzanie zakończy wizyta w Muz. Archeologicznym. Przejazd na północ w kierunku granicy z Macedonią, po drodze krótki postój w Termopilach, miejscu słynnej bitwy w 480 r. p.n.e. między Persami i Grekami. Zobaczymy pomnik Leonidasa - króla Sparty. Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Salonik.

Dzień 12

Po śniadaniu zwiedzanie Salonik m.in. Odos Egnatia - główna ulica miasta, przy której przeplątają się zabytki greckie, rzymskie, bizantyjskie i tureckie: łuk Cesarza Galeriusza, rzymska Rotunda, Hamam Bey (Rajska Łaźnia) kościół Panagia Chalkedon (Matka Boska od Kowali Miedzi). Następnie odwiedzimy bazylikę św. Demetriusza, patrona Salonik. Podczas objazdu miasta zobaczymy tez Białą Wieże - symbol Salonik, posąg Aleksandra Wielkiego. Następnie przejazd do Macedoni i popołudniowe zwiedzanie Skopje - zwiedzanie Starego i Nowego Miasta połączonych Kamiennym Mostem. Stara Carsija - dawny turecki bazar położony u stóp wzgórza z twierdzą Kale, to orientalna w charakterze plątanina uliczek z warsztatami, meczetami i łaźniami oraz zabytkowymi zajazdami. Tu znajduje się też Dom Pamięci Matki Teresy z Kalkuty. Wieczorem przyjazd na nocleg.

Dzień 13

Po śniadaniu możliwość udania się na wycieczkę fakultatywną do kaniony Matka (ok 40Euro) utworzonego malowniczo na rzece Treska. Popłyniemy łódkami w rejs po rzece, co pozwoli nam nacieszyć się nieskalaną jeszcze przyrodą tego miejsca. Wejdziemy też do jaskini, a chętni będą mogli wstąpić do cerkwi św. Andrzeja z XIV w. Po południu wyjazd w kierunku Polski. Przejazd przez Węgry i Słowację. Po drodze planowane są krótkie postoje.

Dzień 14

Przyjazd do Polski w godzinach popołudniowych. (Katowice ok. 11.00). (Realizacja programu obejmuje przejazd ok. 4500 km).

Uwagi do programu

- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
- Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
- Realizacja tej wycieczki może odbywać się na podstawie paszportu lub dowodu osobistego (dokumenty powinny być ważne min. 3 m-ce od daty powrotu)!

Wycieczki fakultatywne podczas objazdu

Wycieczki lokalne

Rejs na wyspę Skiathos
Popłyniemy wzdłuż urokliwego półwyspu Pilion i wyspy Ewii - drugiej pod względem wielkości wyspy greckiej. Celem wyprawy jest Skiathos, urocza wyspa, miejsce wakacyjnych podróży wielu turystów, gdzie klimat wyspiarski unosi się niemal wszędzie i przez moment można poczuć bajkową atmosferę. Dotrzemy do stolicy wyspy - miasta Skiathos, położonego nad malowniczą zatoką i portem. Czas wolny na spacer wąskimi uliczkami i zwiedzanie miasta. Następnie postój w Zatoce Kukunaries - Zatoce Szyszek - gdzie będzie można odpocząć na jednej z najładniejszych plaż na wyspie (ze złocistym piaskiem i delikatnym zejściem do morza). Podczas rejsu wspaniała zabawa na statku w rytmie greckiej muzyki.

Rejs na Lichadonisia
Relaksacyjny dzień, podczas którego odwiedzimy powulkaniczny fragment Grecji. Będzie czas na kąpiele morskie, obiad na wyspie Evia czy podziwianie zatopionego wraku statku. Przy odrobinie szczęścia można będzie zobaczyć foki, które są bardzo rzadkimi zwierzętami Morza Śródziemnego, a upodobały sobie właśnie tą jego część.

Naturalne SPA
Wjazd na pobliskie wzgórze na ok 300m n.p.m, skąd rozpościera się przepiękna panorama urozmaiconego w tym miejscu wybrzeża. Krótka wizyta w klasztorze, następnie przejazd do naturalnych źródeł termalnych, których siarkowe wody od lat uznawane są lecznicze. Czas na kąpiele.

Dodatkowe informacje

Zakwaterowanie

Część objazdowa:

Hotele: (6 noclegów: na terenie Grecji ****,*** oraz w Maceodnii **(1 nocleg)).

Pokoje: wszystkie z łazienkami, wc oraz klimatyzacją (poza 1 noclegiem w Macedonii), często z telefonami i balkonami.

Część pobytowa:

Hotele: (4 noce) w okolicach Kamena Vourla.

Pokoje: wszystkie z łazienkami, wc, często z telefonami i balkonami. Istnieje możliwość dopłaty do klimatyzacji (7 EUR/dzień za pokój).

Świadczenia

Cena obejmuje: przejazd komfortowym autokarem (wc, klimatyzacja, bar, video), zakwaterowanie w hotelach (11 rozpoczętych dób hotelowych), 11 śniadań, (w Grecji za dopłatą 9 obiadokolacji, bez kolacji w dniu wieczoru greckiego), program turystyczny j.w., opiekę pilota oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, systemu Tour Guide System, napiwków, (kwota ok. 220 EUR/os. płatna pilotowi imprezy), zakupu wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie, oraz dodatkowych posiłków nie wliczonych w cenę imprezy turystycznej i innych wydatków osobistych.   Wycieczki fakultatywne dodatkowo płatne: wieczór grecki - ok. 40 EUR/os lub Ateny nocą - ok. 25 EUR/os.. Rejs na Wyspę Skiathos ok 55 Euro/os, rejs na Lichadonisia ok 20 Euro/os, Źródła termalnie i klasztor Sotiros ok 12 Euro/os. Studenci proszeni są o zabranie polskich legitymacji. Orientacyjna cena jednego obiadu ok.15 EUR/os (podczas objazdu będą organizowane przerwy na lunch).

UWAGA! Cena nie obejmuje greckiego podatku turystycznego, wynoszącego ok. 12 - 18 EUR/pokój za tydzień. Podatek płatny będzie u pilota lub w recepcji przed zakwaterowaniem. Wysokość podatku uzależniona jest od standardu hotelu: hotel 2* - 0.5 EUR/pokój/noc, hotel 3* - 1.5 EUR/pokój/noc, hotel 4* - 3 EUR/pokój/noc.

Inne

Obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE.
Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.

Klasyczna Hellada

5.2/6 (293 opinie)

Udostępnij
Dodaj do schowka
Klasyczna Hellada
Galeria (6)
Klasyczna Hellada
Klasyczna Hellada
Klasyczna Hellada
Zdjęcie mapy
Plan Wycieczki

Atuty oferty

Pobyt nad Morzem Jońskim • Ateny i antyczne Delfy • Meteory - klasztory na skałach • Mykeny i Epidauros • Olimpia i Saloniki • Skopje • Kanion Matka

Rodzaj wyjazdu

Objazd

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Cena obejmuje: przejazd komfortowym autokarem (wc, klimatyzacja, bar, video), zakwaterowanie w hotelach (11 rozpoczętych dób hotelowych), 11 śniadań, (w Grecji za dopłatą 9 obiadokolacji, bez kolacji w dniu wieczoru greckiego), program turystyczny j.w., opiekę pilota oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, systemu Tour Guide System, napiwków, (kwota ok. 220 EUR/os. płatna pilotowi imprezy), zakupu wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie, oraz dodatkowych posiłków nie wliczonych w cenę imprezy turystycznej i innych wydatków osobistych.   Wycieczki fakultatywne dodatkowo płatne: wieczór grecki - ok. 40 EUR/os lub Ateny nocą - ok. 25 EUR/os.. Rejs na Wyspę Skiathos ok 55 Euro/os, rejs na Lichadonisia ok 20 Euro/os, Źródła termalnie i klasztor Sotiros ok 12 Euro/os. Studenci proszeni są o zabranie polskich legitymacji. Orientacyjna cena jednego obiadu ok.15 EUR/os (podczas objazdu będą organizowane przerwy na lunch).

UWAGA! Cena nie obejmuje greckiego podatku turystycznego, wynoszącego ok. 12 - 18 EUR/pokój za tydzień. Podatek płatny będzie u pilota lub w recepcji przed zakwaterowaniem. Wysokość podatku uzależniona jest od standardu hotelu: hotel 2* - 0.5 EUR/pokój/noc, hotel 3* - 1.5 EUR/pokój/noc, hotel 4* - 3 EUR/pokój/noc.

Plan wycieczki

Wycieczki fakultatywne podczas objazdu

Dodatkowe informacje

Szczegóły przejazdu

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
Za osobę2 609
Razem
5 219 zł
Zaliczka 15% 780 zł
rezerwujzablokuj miejsce na 3 dni
trwa wczytywanie

Opinie klientów

Opinie o Klasyczna Hellada

5.1 / 6(293 opinie)
Intensywność programu
4.9
Pilot
5.2
Program wycieczki
5.5
Transport
5.1
Wyżywienie
4.4
Zakwaterowanie
4.5
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

B. Pawłowski 30.06.2018
Termin pobytu: lipiec 2018

Wspaniała Hellada

Brałem udział w wycieczce Klasyczna Hellada od 26 maja do 8 czerwca 2018 r. Była to dla mnie juz piąta wycieczka z biurem Rainbow. Wszystkie wycieczki były pod względem logistycznym bardzo dobrze zorganizowane. Na szczególne wyróżnienie zasługują wspaniale przygotowani merytorycznie i organizacyjnie piloci wycieczek. I tym razem Pani Agnieszka wykazała się dużą wiedzą na temat zwiedzanych miejsc, którą przekazywała w sposób komunikatywny. Dbała o nas i często sprawdzała obecność w trosce, aby ktoś się nie zgubił. Również miejscowi przewodnicy szczegółowo opowiadali o historii zwiedzanych miesc i często mówili piękną polszczyzną (byli to Grecy urodzeni po wojnie w Polsce). Kierowcy to wirtuozi kierownicy sprawnie prowadzili autokar po licznych zakrętach i serpentynach Gór Dynarskich. Klasyczna Hellada była pierwszą dla mnie wycieczką połączoną z 4-ro dniowym odpoczynkiem w miaseczku Tolo na Poleponezie nad ciepłymi wodami Morza Egejskiego i paszcystą plażą. W tym czasie odbyłem całodzienną wycieczkę statkiem na piękne wyspy Hydra i Spetses. Piękno miasteczek o tej samej nazwie na zawsze pozostanie w mej pamięci. Dzięki tej wycieczce przypomniałem sobie z lat szkolnych wiele ciekawych wiadomości z historii starożytnej Grecji. Przed wycieczką przygotowałem się do niej czytając wiadomości z internetu o zwiedzanych miejscach, aby łatwiej zrozumieć i zapamiętać treści przekazywane prze Panią Agnieszkę i przewodników. Szczególnie warto znać wsześniej nazwy zwiedzanych obiektów, jak Propyleje, Partenon czy Erechtejon na Akropolu, nazwiska wybitnych Greków, jak Perykles, Fidiasz, Arystoteles, Platon, Agamemnon, Leonidas czy Aleksander Wielki i wielu innych. Bardzo duże wrażenie wyniosłem z Akropolu i Muzeum Archeologicznego w Atenach, pięknej Olimpii, gdzie przebiegłem całą długość bieżni na stadionie olimpijskim. Szczególnego wzruszenia doznałem pod Termopilami, gdzie pod pomnilkiem Leonidasa przypomniałem sobie bohaterską walkę Spartan z Persami i przeczytałem napis - epigram Symonidesa "Przechodniu, powiedz Sparcie, tu leżym, jej syny, prawom jej do ostatniej posłuszni godziny". I tak w nieskończoność mógłbym opisać wojaże po Grecji. Piękna wycieczka, szkoda tylko, że w tak późnym dla mnie wieku.

6.0/6

ADAM 03.07.2019

Klasyczna Hellada - udany wyjazd :)

Po raz drugi postanowiłem wybrać się z Rainbow na tę samą wycieczkę do Grecji - Klasyczna Hellada. Poprzednim razem część pobytowa odbywała się w sympatycznej miejscowości Tolo, tym razem - na wyspie Zakynthos, a konkretnie w Alykanas (hotel LETSOS). Na tę powtórkę zdecydowałem się z uwagi na bardzo miłe wspomnienia z poprzedniego wyjazdu (2015 rok). I nie zawiodłem się - warto było po raz kolejny zaufać Rainbow i spędzić udany urlop pod greckim błękitnym niebem. Wycieczkę uważam za bardzo udaną, na co składa sama Grecja jako taka, jak i dobrze przemyślana i zrealizowana wycieczka. Na szczególne wyróżnienie zasługuje nasza Pani Pilot - Weronika - osoba niezwykle kompetentna, zorganizowana, życzliwa i taktowna. Także nasi Panowie kierowcy dołożyli swoją cegiełkę - mistrzowie kierownicy, zawsze uśmiechnięci, zachowujący stoicki spokój na czasem wąskich, greckich szlakach, nowiutki autokar (ok. 3 miesiące eksploatacji) - z pełnym wyposażeniem, wygodnymi fotelami i wydajną klimą (jakie to ważne w Grecji - chyba każdy rozumie). Hotele - co do lokalizacji części z nich można mieć drobne uwagi (patrz niżej), natomiast zarówno ich standard jak i serwowane wyżywienie były zgodne ze standardem wycieczki opisanym w katalogu Rainbow, a klasą samą w sobie (miłym zaskoczeniem) był hotel LETSOS w Alykanas, w którym spędziliśmy całą część pobytową na Zakynthos. Nasza ekipa (40 osób) była bardzo zgrana, punktualna, dowcipy i śmiechy potwierdzały nasz dobry humor :) To była moja druga Klasyczna Hellada i nie wykluczam, że kiedyś będzie kolejna :D
Pokaż więcej opinii (291)

Riwiera olimpijska - pogoda

Maj

18

°C

Średnia temperatura w ciągu dnia

tło

Zainspiruj sie! Więcej o Grecji na naszym blogu.

Więcej
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem