Opinie klientów o Klasyczna Hellada

5.2 /6
Intensywność programu
4.9
Pilot
5.2
Program wycieczki
5.5
Transport
5.1
Wyżywienie
4.4
Zakwaterowanie
4.5
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.
Najlepiej oceniane
Wybierz

6.0/6

B. Pawłowski 30.06.2018
Termin pobytu: lipiec 2018

Wspaniała Hellada

Brałem udział w wycieczce Klasyczna Hellada od 26 maja do 8 czerwca 2018 r. Była to dla mnie juz piąta wycieczka z biurem Rainbow. Wszystkie wycieczki były pod względem logistycznym bardzo dobrze zorganizowane. Na szczególne wyróżnienie zasługują wspaniale przygotowani merytorycznie i organizacyjnie piloci wycieczek. I tym razem Pani Agnieszka wykazała się dużą wiedzą na temat zwiedzanych miejsc, którą przekazywała w sposób komunikatywny. Dbała o nas i często sprawdzała obecność w trosce, aby ktoś się nie zgubił. Również miejscowi przewodnicy szczegółowo opowiadali o historii zwiedzanych miesc i często mówili piękną polszczyzną (byli to Grecy urodzeni po wojnie w Polsce). Kierowcy to wirtuozi kierownicy sprawnie prowadzili autokar po licznych zakrętach i serpentynach Gór Dynarskich. Klasyczna Hellada była pierwszą dla mnie wycieczką połączoną z 4-ro dniowym odpoczynkiem w miaseczku Tolo na Poleponezie nad ciepłymi wodami Morza Egejskiego i paszcystą plażą. W tym czasie odbyłem całodzienną wycieczkę statkiem na piękne wyspy Hydra i Spetses. Piękno miasteczek o tej samej nazwie na zawsze pozostanie w mej pamięci. Dzięki tej wycieczce przypomniałem sobie z lat szkolnych wiele ciekawych wiadomości z historii starożytnej Grecji. Przed wycieczką przygotowałem się do niej czytając wiadomości z internetu o zwiedzanych miejscach, aby łatwiej zrozumieć i zapamiętać treści przekazywane prze Panią Agnieszkę i przewodników. Szczególnie warto znać wsześniej nazwy zwiedzanych obiektów, jak Propyleje, Partenon czy Erechtejon na Akropolu, nazwiska wybitnych Greków, jak Perykles, Fidiasz, Arystoteles, Platon, Agamemnon, Leonidas czy Aleksander Wielki i wielu innych. Bardzo duże wrażenie wyniosłem z Akropolu i Muzeum Archeologicznego w Atenach, pięknej Olimpii, gdzie przebiegłem całą długość bieżni na stadionie olimpijskim. Szczególnego wzruszenia doznałem pod Termopilami, gdzie pod pomnilkiem Leonidasa przypomniałem sobie bohaterską walkę Spartan z Persami i przeczytałem napis - epigram Symonidesa "Przechodniu, powiedz Sparcie, tu leżym, jej syny, prawom jej do ostatniej posłuszni godziny". I tak w nieskończoność mógłbym opisać wojaże po Grecji. Piękna wycieczka, szkoda tylko, że w tak późnym dla mnie wieku.

6.0/6

ADAM 03.07.2019

Klasyczna Hellada - udany wyjazd :)

Po raz drugi postanowiłem wybrać się z Rainbow na tę samą wycieczkę do Grecji - Klasyczna Hellada. Poprzednim razem część pobytowa odbywała się w sympatycznej miejscowości Tolo, tym razem - na wyspie Zakynthos, a konkretnie w Alykanas (hotel LETSOS). Na tę powtórkę zdecydowałem się z uwagi na bardzo miłe wspomnienia z poprzedniego wyjazdu (2015 rok). I nie zawiodłem się - warto było po raz kolejny zaufać Rainbow i spędzić udany urlop pod greckim błękitnym niebem. Wycieczkę uważam za bardzo udaną, na co składa sama Grecja jako taka, jak i dobrze przemyślana i zrealizowana wycieczka. Na szczególne wyróżnienie zasługuje nasza Pani Pilot - Weronika - osoba niezwykle kompetentna, zorganizowana, życzliwa i taktowna. Także nasi Panowie kierowcy dołożyli swoją cegiełkę - mistrzowie kierownicy, zawsze uśmiechnięci, zachowujący stoicki spokój na czasem wąskich, greckich szlakach, nowiutki autokar (ok. 3 miesiące eksploatacji) - z pełnym wyposażeniem, wygodnymi fotelami i wydajną klimą (jakie to ważne w Grecji - chyba każdy rozumie). Hotele - co do lokalizacji części z nich można mieć drobne uwagi (patrz niżej), natomiast zarówno ich standard jak i serwowane wyżywienie były zgodne ze standardem wycieczki opisanym w katalogu Rainbow, a klasą samą w sobie (miłym zaskoczeniem) był hotel LETSOS w Alykanas, w którym spędziliśmy całą część pobytową na Zakynthos. Nasza ekipa (40 osób) była bardzo zgrana, punktualna, dowcipy i śmiechy potwierdzały nasz dobry humor :) To była moja druga Klasyczna Hellada i nie wykluczam, że kiedyś będzie kolejna :D

6.0/6

Monika, Warszawa 09.10.2015

Klasyczna Hellada

Wycieczka bardzo udana ,przepiękne widoki,dużo zabytków,perełka Grecji antycznej zaliczona w 100%. Pobyt w Tolo to łyk wytchnienia w zwiedzaniu chociaż mało osób wybrało się samodzielnie do Napflio zwiedzać przepiękna twierdzę. Może 1000 schodów,które trzeba pokonać ich zniechęciło. Wszyscy przewodnicy miejscowi na 5.Delfy,Ateny,Mykeny bajka.Nie polecam korzystania z lunchy zorganizowanych w knajpkach przez biuro.Można samemu zjeść w ładnych miejscach a nie w "stołówkach" a cena ta sama. Opieka pilotki(a nie przewodnika a pojęcia są mylone przez wycieczkowiczów) Pani Anety na najwyższym poziomie mimo jej młodego wieku.Opanowana,zawsze służąca pomocą i wiedzą miała naprawdę trudne zadanie przy grupie 83 osób w tym połowa to roszczeniowi turyści,którzy robią awanturę ,ze deszcz w Belgradzie padał etc...Wycieczkę bardzo polecam jako początek greckiej przygody. Na pewno tu wrócimy jeszcze.Było super :-)

6.0/6

Mieczysław, Pruszków 28.03.2014

Ala i Ja

Wycieczka była super ! Piękne widoki i zabytki , pogoda jak marzenie . Ośrodek na kilkudniowe opalanie bardzo miły , blisko morza i z super basenem . Jedzenie bardzo dobre i urozmaicone . P.Marek jako opiekun w 100% kompetentny i miły . Polecamy !!!
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem