Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem. Przelot samolotem rejsowym do Manili z przesiadką w jednej ze stolic europejskich lub państw Półwyspu Arabskiego. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na r.pl/rozklady.

Dzień 2

Dzień 2

Przylot do Manili. Odprawa paszportowa i transfer do hotelu. Zakwaterowanie w hotelu, odpoczynek po podróży lub samodzielny spacer po okolicy. Wieczorem kolacja w lokalnej restauracji i powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 3

Dzień 3

Po śniadaniu wyjazd  do miasteczka Pagsanjan trasą wiodącą wśród pól ryżowych. Wodospady Pagsanjan to jedna z najpopularniejszych atrakcji regionu i miejsce, w którym kręcono Czas Apokalipsy. Do wodospadów dotrzemy niewielkimi kajakami. Możliwość popływania w rzece (należy zabrać kostium kąpielowy), w czasie wycieczki tradycyjny lunch. Powrót i nocleg w hotelu.

Dzień 4

Dzień 4

Po śniadaniu całodzienna wyprawa jeepami do wulkanicznych gorących źródeł Puning, czyli naturalnego centrum spa. W cenie lunch. Powrót do Manili na nocleg.

Dzień 5

Dzień 5

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko. Przelot do El Nido na wyspie Palawan, a następnie transfer do portu, skąd wyruszymy na rejs po archipelagu Bacuit, słynącym ze skalistych wysepek, ukrytych plaż, malowniczych lagun i szmaragdowej wody. W czasie rejsu lunch. Późnym popołudniem transfer do hotelu, zakwaterowanie i czas wolny. (Trasa: przelot wewn. + rejs)

Dzień 6

Dzień 6

 Po śniadaniu dzień wolny na wypoczynek w tropikalnej scenerii lub możliwość skorzystania z wycieczki fakultatywnej za dodatkową opłatą. Proponujemy dalszą eksplorację archipelagu (rejs trasą B). Zobaczymy wyspę Pinagbuyatan, jaskinie Codugnon i Katedralną, wyspy Entalula i Wężową. Cena około 80 USD za osobę. Po południu powrót do hotelu i czas na wypoczynek. Nocleg w hotelu.

Dzień 7

Dzień 7

Wczesne śniadanie. Następnie przejazd do niedużej wioski Sabang, która jest miejscem początkowym niesamowitej przygody – spływu po podziemnej rzece Puerto Princesa, która wraz z otaczającym parkiem narodowym o tej samej nazwie, została za jeden z 7 Nowych Cudów Świata Natury. Na odcinku ponad 8 kilometrów podziwiać można imponujące formy krasowe, a rzeka przy ujściu do Morza Południowochińskiego przecina jaskinię, której wnętrze zachwyca formami naciekowymi w postaci niesamowitych stalagmitów i stalaktytów. Dodatkowo, ujście rzeki i pobliska laguna otoczone są bujną roślinnością, w której schronienie znajduje wiele gatunków zwierząt. Po południu lunch i transfer do Puerto Princessa. Odwiedzimy tu Park Księżniczki Eulalii oraz Katedrę Niepokalanego Poczęcia. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, nocleg. (Trasa ok. 290 km)

Dzień 8

Dzień 8

 Po śniadaniu przelot do Manili i zwiedzanie stolicy, które rozpocznie się od dzielnicy finansowej, Makati i amerykańskiego cmentarza wojennego. Następnie powrót do centrum Manili. Miniemy malowniczy park Rizal i dojedziemy do Intramuros, starej dzielnicy otoczonej murami z zachowanymi zabytkami z czasów hiszpańskiej kolonizacji. Zobaczymy kościół św. Augustyna - najstarszy kościół kamienny na Filipinach, katedrę i Fort Santiago, hiszpańską warownię z XVI w., strzegącą ujścia rzeki Pasig do Zatoki Manilskiej. Odiwedzimy także fabrykę jeepenyów. Zakwateorwanie i nocleg w stolicy.

Dzień 9

Dzień 9

Wczesne śniadanie, wykwaterowanie i przejazd na lotnisko. Przelot na wyspę Cebu. Transfer promem na wyspę Bohol i całodniowa wycieczka po wyspie, podczas której będziemy mieli możliwość podziwiania jej niezwykłej przyrody i krajobrazów. Wizytówką wyspy jest najmniejszy ssak naczelny, uroczy wyrak filipiński. Dzień rozpoczniemy od rejsu (tradycyjną barką) po rzece Loboc, która będzie okazją do relaksu pośród egzotycznej roślinności niemalże spływającej do wód rzeki, zielonych palm nipa oraz palm kokosowych. Lunch zaserwowany będzie podczas rejsu. Następnie przejazd w stronę Wzgórz Czekoladowych przez bujny las mahoniowy, który jest jedynym nienaturalnym lasem na Filipinach tzw. Mahogany Man Made Forest. Las imponuje nie tylko swoją wysokością i odsłoniętymi korzeniami drzew, ale również niesamowitą świeżością powietrza. Dalsza droga w głąb wyspy przebiegać będzie wzdłuż zielonych farm w regionie Bilar oraz Batuan. Zatrzymamy się na tarasie widokowym na jednym z wzgórz, z którego podziwiać będzie można przepiękne widoki na Chocolate Hills. Te wapienne stożki swoją nazwę zawdzięczają kolorowi traw, które w okresie od lutego do maja nabierają czekoladowego koloru wskutek oddziaływujących na nie silnych promieni słonecznych. Transfer do wybranego hotelu wypoczynkowego, zakwaterowanie i nocleg.

Dzień 10

Po śniadaniu czas wolny. Dla chętnych za dodatkową opłatą (80 USD/os.) rejs na niedużą wysepkę Balicasag. Balicasag jest jedną z rajskich wysp, która słynie z wolno biegnącego czasu, wielokolorowej rafy koralowej oraz żółwi! Doskonałe miejsce dla amatorów snurkowania oraz osób marzących o spotkaniu oko w oko z żółwiem morskim w jego naturalnym środowisku. Kolejny punkt programu, którego nie może zabraknąć na trasie po Filipinach. Popołudniu powrót do hotelu, czas wolny.

Dzień 11

Dzień 11

Po śniadaniu czas wolny na kąpiele morskie i słoneczne.

Dzień 12

 Po śniadaniu czas wolny. Po południu transfer na wyspę Cebu, kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 13

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i wycieczka po mieście Cebu. Zobaczymy tu słynny krzyż Magellana w Bazylice Minore del Santo Nino, XVI-wieczny Fort San Pedro oraz najstarszą ulicę na Filipinach - Colon Street. Wylot do Polski (z przesiadką).

Dzień 14

Przylot do Warszawy.

Uwagi do programu

Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

Dodatkowe informacje

Zakwaterowanie

Część objazdowa

Hotele ***/**** - dobrej klasy.

Pokoje: we wszystkich hotelach wyposażone w TV, łazienki z wc i często klimatyzację oraz minibar (dodatkowo płatny). Pokój 3- osobowy, to z reguły pokój 2 - osobowy z dostawką (dostawka na ogół w formie łóżka polowego lub rozkładanej kanapy).

Część pobytowa

Hotele: opisy poszczególnych hoteli w części dotyczących wczasów na Filipinach.

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym Warszawa - Manila i Cebu - Warszawa, z przesiadką, opłaty lotniskowe, przeloty wewnętrzne Manila - El Nido oraz Puerto Princesa -Cebu (limit bagażu 20 kg + 5 kg), transfery promem wg programu, 11 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie wg programu, przejazdy klimatyzowanym autokarem lub minibusem, przejazdy nieklimatyzowanymi jeepneyami, opiekę polskiego pilota, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa  (NNW, KL i bagaż).

Cena nie obejmuje: opłat wylotowych z Cebu (15 USD, płatne na lotnisku), kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, wynagrodzenia lokalnych przewodników, napiwków dla kierowców, bagażowych i pozostałej obsługi (łącznie ok. 270 USD/os., płatne pilotowi imprezy), zakupu wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie, dodatkowych posiłków podczas wycieczki, napojów do posiłków oraz innych wydatków osobistych.

Inne

Brak szczepień obowiązkowych. Zaleca się szczepienie przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i typu B, durowi brzusznemu oraz błonicy i tężcowi. Należy zabrać repelenty.

Obywatele polscy (posiadacze zarówno paszportów biometrycznych, bez cech biometrii oraz paszportów tymczasowych) zwolnieni są z obowiązku wizowego przy pobycie do 30 dni. Przy wjeździe na Filipiny dokument paszportowy musi być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu do kraju. Na granicy wymagane jest jedynie okazanie biletu powrotnego, dokumentów potwierdzających cel przyjazdu. Okazywanie środków finansowych na pokrycie kosztów pobytu (wysokość kwoty na dzień pobytu nie jest określona) nie dotyczy grup zorganizowanych, a jedynie turystów indywidualnych. Turyści nie mogą przedłużyć pobytu bezwizowego.

Powyższe warunki wizowe obowiązują obywateli Polski. Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z Działem Wiz Rainbow w celu weryfikacji.

WALUTY

Zalecamy zabranie dolarów amerykańskich, choć można również wymieniać euro lub inne powszechnie akceptowane waluty. Pieniądze można wymienić w bankach i kantorach oraz w niektórych hotelach. Konieczne jest, żeby banknoty były w dobrym stanie: w krajach Azji Pd.-Wsch. nie są akceptowane banknoty zniszczone, naddarte, poplamione itp. – kantory i banki odmawiają ich wymiany. W przypadku dolarów amerykańskich należy zwrócić uwagę, żeby były to banknoty najnowszych emisji, tzw. seria „kolorowa”. Starsze często nie są przyjmowane lub wymieniane po niższym kursie.

Kolorowe Filipiny - na lądzie i pod wodą

5.8/6 (4 opinie)

Udostępnij
Dodaj do schowka
Kolorowe Filipiny - na lądzie i pod wodą
Galeria (18)
Kolorowe Filipiny - na lądzie i pod wodą
Kolorowe Filipiny - na lądzie i pod wodą
Kolorowe Filipiny - na lądzie i pod wodą
Zdjęcie mapy
Plan Wycieczki

Atuty oferty

Manila - stolica pośród wysp • Taal - wulkan na jeziorze • wzdłuż jednego z Cudow Świata Natury - spływ podziemną rzeką • w cieniu mahoniowego lasu • rajska wyspa Balicasang • Czekoladowe Wzgórza Bohol
Rodzaj wyjazdu

Objazd

Termin

Potwierdzony

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym Warszawa - Manila i Cebu - Warszawa, z przesiadką, opłaty lotniskowe, przeloty wewnętrzne Manila - El Nido oraz Puerto Princesa -Cebu (limit bagażu 20 kg + 5 kg), transfery promem wg programu, 11 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie wg programu, przejazdy klimatyzowanym autokarem lub minibusem, przejazdy nieklimatyzowanymi jeepneyami, opiekę polskiego pilota, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa  (NNW, KL i bagaż).

Cena nie obejmuje: opłat wylotowych z Cebu (15 USD, płatne na lotnisku), kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, wynagrodzenia lokalnych przewodników, napiwków dla kierowców, bagażowych i pozostałej obsługi (łącznie ok. 270 USD/os., płatne pilotowi imprezy), zakupu wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie, dodatkowych posiłków podczas wycieczki, napojów do posiłków oraz innych wydatków osobistych.

Plan wycieczki

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Przedłuż wakacje o wypoczynek w hotelu.

Twój hotel wybrany na przedłużenie pobytu o 3 dni.
Zdjęcie Hotelu
6.0/6 (1 opinia)
Dumaluan Beach Resort
Filipiny: Bohol
Zdjęcie Hotelu
6.0/6 (2 opinie)
Bohol Beach Club
Filipiny: Bohol
Zdjęcie Hotelu
Bellevue Bohol
Filipiny: Bohol
Zdjęcie Hotelu
5.4/6 (5 opinii)
Amorita Resort
Filipiny: Bohol

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
trwa wczytywanie

Opinie klientów

Intensywność programu
4.8
Pilot
5.9
Program wycieczki
5.5
Transport
5.6
Wyżywienie
5.5
Zakwaterowanie
5.6
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Michal, PNIEWY 27.11.2023
Termin pobytu: listopad 2023

Atrakcyjne i kolorowe Filipiny

Wycieczka ma ciekawie ułożony program pozwalający rzeczywiście zobaczyć kolorowe Filipiny- na lądzie i pod wodą. Dobrej klasy hotele podczas całego objazdu, znakomity pilot Olek, tylko podnoszą wartość wycieczki. Dużo możliwości nurkowania na rafach koralowych, nurkowanie z największą rybą na świecie - rekinem wielorybim- to robi wrażenie. Niesamowite wrażenia z rejsu łódką po jednym z siedmiu naturalnych cudów świata- podziemnej rzece, relaks na termalnych źródłach. Wycieczka dla osób w każdym wieku!!! Wszystkie punkty programu wycieczki warte wspomnienia. Od wielu lat podróżujemy z biurem "R" po różnych kontynentach i krajach i na Filipinach mogliśmy zobaczyć coś nowego i atrakcyjnego. Gorąco polecamy.

6.0/6

Lilianna, Chocznia 26.11.2023
Termin pobytu: listopad 2023

Kolorowe Filipiny

Wycieczka była doskonała, bardzo dobrze zorganizowana. Wielka w tym zasługa Aleksandra, naszego fantastycznego pilota, który wykazywał się absolutnym profesjonalizmem, ogromną wiedzą i nieustannym uśmiechem. Program wycieczki był ciekawy i zrealizowany w 100%. Hotele bardzo dobre, jedzenie również. Filipiny są piękne! Polecam tą wycieczkę :)
Pokaż więcej opinii (2)
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem