Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka na 3 godziny przed wylotem na lotnisku im. F. Chopina, Warszawa - stanowisko Rainbow. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady. Wylot do Manili/Clark z przesiadką.

Dzień 2

Dzień 2

Przylot na Manila/Clark. Odprawa paszportowa. Kolacja i zakwaterowanie w hotelu w okolicach Manili. Odpoczynek po podróży lub samodzielny spacer po okolicy.

Dzień 3

Dzień 3

Po śniadaniu przejazd w kierunku Hidden Valley. To mały kurort, gdzie z dala od zgiełku miast będziemy wypoczywać przy gorących źródłach otoczonych zielenią. Po drodze odwiedzimy fabrykę jeepneyów – królów filipińskich dróg w Las Pinas. W ośrodku relaksacyjnym udamy się na spacer do widowiskowego wodospadu. Kolacja. Nocleg w ośrodku przy gorących źródłach. (70 km)

Dzień 4

Dzień 4

Po śniadaniu wyjazd do miasteczka Pagsanjan trasą wiodącą wśród pól ryżowych. Wodospady Pagsanjan to jedna z najpopularniejszych atrakcji regionu i miejsce, w którym kręcono Czas Apokalipsy. Do wodospadów usytuowanych w zielonym kanionie dotrzemy niewielkimi kajakami dowodzonymi przez wykwalifikowanych wioślarzy, a następnie przesiądziemy się na tratwy. Nimi wpłyniemy pod sam wodospad, więc przydadzą się kostiumy kąpielowe. W czasie wycieczki tradycyjny lunch. Zatrzymamy się w tradycyjnym manilskim barangayu - "osiedlu", żeby poznać życie zwyczajnych mieszkańców tej aglomeracji. Tak różne od bogatego, zabieganego centrum stolicy. Zakwaterowanie (120 km) w Manili

Dzień 5

Dzień 5

Śniadanie (lub pakiety śniadaniowe) i wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko. Przelot do El Nido na wyspie Palawan, a następnie transfer do portu, skąd wyruszymy na rejs po archipelagu Bacuit, słynącym ze skalistych wysepek, ukrytych plaż, malowniczych lagun i szmaragdowej wody. W czasie rejsu lunch. Przyda się krem z filterm, kostium kąpielowy i buty do brodzenia w wodzie. Późnym popołudniem transfer do hotelu, zakwaterowanie i czas wolny. (Trasa: przelot wewn. + rejs) UWAGA: ze względu na specyficzne warunki drogowe na Palawanie będziemy się tu poruszać minibusami.

Dzień 6

Dzień 6

Po śniadaniu dzień wolny na wypoczynek w tropikalnej scenerii lub możliwość skorzystania z wycieczki fakultatywnej za dodatkową opłatą. Proponujemy dalszą eksplorację archipelagu (rejs trasą mieszaną B i C). Zobaczymy wyspę Helikoptera, jaskinie i plażę Codugnon i wiele innych. Cena około 95 USD za osobę (w zależności od ilości osób). Po południu powrót do hotelu i czas na wypoczynek. Nocleg w hotelu.

Dzień 7

Dzień 7

Wczesne śniadanie (lub pakiety śniadaniowe). Następnie przejazd do niedużej wioski Sabang, która jest miejscem początkowym niesamowitej przygody – spływu po podziemnej rzece Puerto Princesa, która wraz z otaczającym parkiem narodowym o tej samej nazwie, została za jeden z 7 Nowych Cudów Świata Natury. Na odcinku ponad 8 kilometrów podziwiać można imponujące formy krasowe, a rzeka przy ujściu do Morza Południowochińskiego przecina jaskinię, której wnętrze zachwyca formami naciekowymi w postaci niesamowitych stalagmitów i stalaktytów. Dodatkowo, ujście rzeki i pobliska laguna otoczone są bujną roślinnością, w której schronienie znajduje wiele gatunków zwierząt. Po południu lunch i transfer do Puerto Princessa. Odwiedzimy tu Park Księżniczki Eulalii oraz Katedrę Niepokalanego Poczęcia. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, nocleg. (Trasa ok. 290 km)

Dzień 8

Dzień 8

Wczesne śniadanie (lub pakiety śniadaniowe), wykwaterowanie i przelot do Manili. Zwiedzanie stolicy, które rozpocznie się od dzielnicy finansowej, Makati i amerykańskiego cmentarza wojennego. Następnie powrót do centrum Manili. Miniemy malowniczy park Rizal i dojedziemy do Intramuros, starej dzielnicy otoczonej murami z zachowanymi zabytkami z czasów hiszpańskiej kolonizacji. Zobaczymy kościół św. Augustyna - najstarszy kościół kamienny na Filipinach, katedrę i Fort Santiago, hiszpańską warownię z XVI w., strzegącą ujścia rzeki Pasig do Zatoki Manilskiej. Zakwaterowanie i nocleg w stolicy.

Dzień 9

Dzień 9

Wczesne śniadanie lub pakiety śniadaniowe, wykwaterowanie i przejazd na lotnisko. Przelot na Bohol. Dla chętnych wycieczka po wyspie Bohol, której najważniejszym punktem będą osobliwe Góry Czekoladowe - prawie 1300 wzgórz o średniej wysokości od 30 do 50 m, których pochodzenie nie jest do końca wyjaśnione. Następnie prawie godzinny rejs po rzece, podczas którego poznamy bogactwa przyrodnicze wyspy. Na łodzi serwowany będzie lunch. Na zakończenie odwiedzimy lokalny warsztat rękodzielniczy. Na tej wycieczce poznamy niezwykłego mieszkańca Filipin – wyraka. Małego zwierzaka o nieproporcjonalnie wielkich oczach w stosunku do masy ciała (koszt ok 90 usd). Przejazd do hotelu objazdowego.

Dzień 10

Dzień 10

Po śniadaniu wykwaterowanie i transfer do wybranych hoteli wypoczynkowych (ok 12.00-13.00), czas wolny na kąpiele morskie i słoneczne.

Dzień 11

Dzień 11

Po śniadaniu czas wolny. Dla chętnych za dodatkową opłatą (80 USD/os.) rejs na niedużą wysepkę Balicasag. Balicasag jest jedną z rajskich wysp, która słynie z wolno biegnącego czasu, wielokolorowej rafy koralowej oraz żółwi! Doskonałe miejsce dla amatorów snurkowania oraz osób marzących o spotkaniu oko w oko z żółwiem morskim w jego naturalnym środowisku. Kolejny punkt programu, którego nie może zabraknąć na trasie po Filipinach. Popołudniu powrót do hotelu, czas wolny.

Dzień 12

Dzień 12

Dla chętnych wycieczka półdniowa, w czasie której będzie niepowtarzalna możliwość stanąć twarzą w twarz z majestatycznym rekinem wielorybim. Ruszamy rano i przemieszczając się wzdłuż wybrzeża wyspy Bohol, dotrzemy do niewielkiej wsi, w której to po odbyciu kursu, wejdziemy na łódkę i wypłyniemy w morze by spotkać się z tymi majestatycznymi istotami. Będzie można je zobaczyć z pokładu łódki, bądź zanurzyć się wodzie i popływać w ich otoczeniu. Wrażenia i wspomnienia niezapomniane (ok. 100 usd/os)

Dzień 13

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i transfer na wyspę Cebu. Wylot do Polski (z przesiadką).

Uwagi do programu

Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

Dodatkowe informacje

Zakwaterowanie

Część objazdowa

Hotele ***/**** - dobrej klasy.

Pokoje: we wszystkich hotelach wyposażone w TV, łazienki z wc i często klimatyzację oraz minibar (dodatkowo płatny). Pokój 3- osobowy, to z reguły pokój 2 - osobowy z dostawką (dostawka na ogół w formie łóżka polowego lub rozkładanej kanapy).

Część pobytowa

Hotele: opisy poszczególnych hoteli w części dotyczących wczasów na Filipinach.

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot Warszawa-Manila/Clark-Cebu-Warszawa samolotem rejsowym z przesiadką, transfery lotnisko - hotel - lotnisko (w tym prom Bohol-Cebu), przelot 11 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie wg programu, przejazdy klimatyzowanym autokarem lub minibusem, przejazdy nieklimatyzowanymi jeepneyami, opiekę polskiego pilota, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa  (NNW, KL i bagaż).

Cena nie obejmuje: opłat wylotowych z Cebu (15 USD, płatne na lotnisku), kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, wynagrodzenia lokalnych przewodników, napiwków dla kierowców, bagażowych i pozostałej obsługi (łącznie ok. 330 USD/os., płatne pilotowi imprezy), zakupu wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie, dodatkowych posiłków podczas wycieczki, napojów do posiłków oraz innych wydatków osobistych.

Inne

Brak szczepień obowiązkowych. Zaleca się szczepienie przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i typu B, durowi brzusznemu oraz błonicy i tężcowi. Należy zabrać repelenty.

Obywatele polscy (posiadacze zarówno paszportów biometrycznych, bez cech biometrii oraz paszportów tymczasowych) zwolnieni są z obowiązku wizowego przy pobycie do 30 dni. Przy wjeździe na Filipiny dokument paszportowy musi być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu do kraju. Na granicy wymagane jest jedynie okazanie biletu powrotnego, dokumentów potwierdzających cel przyjazdu. Okazywanie środków finansowych na pokrycie kosztów pobytu (wysokość kwoty na dzień pobytu nie jest określona) nie dotyczy grup zorganizowanych, a jedynie turystów indywidualnych. Turyści nie mogą przedłużyć pobytu bezwizowego.

Powyższe warunki wizowe obowiązują obywateli Polski. Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z Działem Wiz Rainbow w celu weryfikacji.

PRZELOT (W TERMINACH REALIZOWANYCH SAMOLOTEM CZARTEROWYM):
Samolot PLL LOT typu Dreamliner lub inny szerokokadłubowy (rejs bezpośredni) z możliwością wyboru klasy podróży. W klasie LOT CHARTERS Economy catering obejmuje 2 posiłki (ciepłe danie i kanapka z szynką lub serem). W ramach bezpłatnego serwisu pasażerowie otrzymają również nielimitowaną wodę mineralną. Pozostałe napoje typu soft, alkohole oraz wszystkie inne pozycje z menu sky baru dostępnego na pokładzie samolotu pozostają płatne dodatkowo. W klasie LOT CHARTERS Premium i LOT CHARTERS Business w cenę wliczone bogatsze menu w tym wybrane napoje alkoholowe (w ograniczonych ilościach) i bezalkoholowe oraz zwiększony limit bagażowy. We wszystkich klasach indywidualny system rozrywki pokładowej z osobnym monitorem przed każdym fotelem. W klasie LOT CHARTERS Economy dodatkowo dostępna dopłata do strefy Comfort Economy - w tej strefie w każdym rzędzie zajete będą wyłącznie dwa skrajne miejsca, a miejsce środkowe pozostaje puste, zwiększając komfort podróży pasażerów. Więcej informacji na stronach wstępnych katalogu w sekcji Komfort Dalekich Podróży. W przypadku niemożliwości wykonania rejsu samolotem Dreamliner, PLL LOT zapewni inny samolot o podobnym standardzie (rejs non stop).

WALUTY

Zalecamy zabranie dolarów amerykańskich, choć można również wymieniać euro lub inne powszechnie akceptowane waluty. Pieniądze można wymienić w bankach i kantorach oraz w niektórych hotelach. Konieczne jest, żeby banknoty były w dobrym stanie: w krajach Azji Pd.-Wsch. nie są akceptowane banknoty zniszczone, naddarte, poplamione itp. – kantory i banki odmawiają ich wymiany. W przypadku dolarów amerykańskich należy zwrócić uwagę, żeby były to banknoty najnowszych emisji, tzw. seria „kolorowa”. Starsze często nie są przyjmowane lub wymieniane po niższym kursie.

Kolorowe Filipiny - na lądzie i pod wodą
Kolorowe Filipiny - na lądzie i pod wodą
Kolorowe Filipiny - na lądzie i pod wodą
Kolorowe Filipiny - na lądzie i pod wodą
Kolorowe Filipiny - na lądzie i pod wodą
Kolorowe Filipiny - na lądzie i pod wodą
Kolorowe Filipiny - na lądzie i pod wodą
Kolorowe Filipiny - na lądzie i pod wodą
Kolorowe Filipiny - na lądzie i pod wodą
Kolorowe Filipiny - na lądzie i pod wodą
Kolorowe Filipiny - na lądzie i pod wodą
Kolorowe Filipiny - na lądzie i pod wodą
Kolorowe Filipiny - na lądzie i pod wodą
Kolorowe Filipiny - na lądzie i pod wodą
Kolorowe Filipiny - na lądzie i pod wodą
Kolorowe Filipiny - na lądzie i pod wodą
Kolorowe Filipiny - na lądzie i pod wodą
Kolorowe Filipiny - na lądzie i pod wodą
Kolorowe Filipiny - na lądzie i pod wodą
Kolorowe Filipiny - na lądzie i pod wodą
Kolorowe Filipiny - na lądzie i pod wodą
Kolorowe Filipiny - na lądzie i pod wodą
Kolorowe Filipiny - na lądzie i pod wodą
Kolorowe Filipiny - na lądzie i pod wodą
Kolorowe Filipiny - na lądzie i pod wodą
Kolorowe Filipiny - na lądzie i pod wodą
Kolorowe Filipiny - na lądzie i pod wodą
1 / 27
  • ...
    • Wycieczka Kolorowe Filipiny - na lądzie i pod wodą

4.4/6 (15 opinii)

Kolorowe Filipiny - na lądzie i pod wodą

trwa wczytywanie
Zdjęcie mapy

Cena obejmuje: przelot Warszawa-Manila/Clark-Cebu-Warszawa samolotem rejsowym z przesiadką, transfery lotnisko - hotel - lotnisko (w tym prom Bohol-Cebu), przelot 11 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie wg programu, przejazdy klimatyzowanym autokarem lub minibusem, przejazdy nieklimatyzowanymi jeepneyami, opiekę polskiego pilota, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa  (NNW, KL i bagaż).

Cena nie obejmuje: opłat wylotowych z Cebu (15 USD, płatne na lotnisku), kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, wynagrodzenia lokalnych przewodników, napiwków dla kierowców, bagażowych i pozostałej obsługi (łącznie ok. 330 USD/os., płatne pilotowi imprezy), zakupu wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie, dodatkowych posiłków podczas wycieczki, napojów do posiłków oraz innych wydatków osobistych.

Atuty oferty

Manila - stolica pośród wysp • wzdłuż jednego z Cudow Świata Natury - spływ podziemną rzeką • w cieniu mahoniowego lasu • rajska wyspa Balicasag • Czekoladowe Wzgórza Bohol
Rodzaj wyjazdu

Objazd

Termin

Potwierdzony

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Plan wycieczki

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Przedłuż wakacje o wypoczynek w hotelu.

Twój hotel wybrany na przedłużenie pobytu o 3 dni.
Zdjęcie Hotelu
Henann Premiere Coast Resort
Filipiny: Bohol
Zdjęcie Hotelu
4.9/6 (4 opinie)
Bellevue Bohol
Zdjęcie Hotelu
4.5/6 (1 opinia)
Bohol Bee Farm
Filipiny: Bohol
Zdjęcie Hotelu
5.4/6 (4 opinie)
Dumaluan Beach Resort
Filipiny: Bohol

Opinie

Intensywność programu
4.4
Pilot
4.5
Program wycieczki
4.3
Transport
4.3
Wyżywienie
4.2
Zakwaterowanie
4.1
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Radosław, Elblag 10.03.2024
Termin pobytu: luty 2024

Filipiny na lądzie i pod wodą

Było ok polecam , choć za dużo czasu spędza się w Manili :/…… mogło by być więcej czasu na wyspie Palawan
Pokaż więcej opinii (14)

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem