Plan wycieczki

Dzień 1

Rozpoczęcie podróży: przelot do New Delhi

Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie na 2,5 godz. przed wylotem samolotu. Przelot samolotem rejsowym na trasie Warszawa - New Delhi, z przesiadką w jednym z portów międzynarodowych. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady.

Dzień 2
Dzień 2

Kulturowa mozaika Delhi: między nowoczesnością a tradycją

Przylot do New Delhi. Transfer do hotelu, śniadanie i czas na odpoczynek. Następnie zwiedzanie Delhi, w programie m.in.: Złota Świątynia sikhijska, grobowiec Humayuna (pierwowzór słynnego Taj Mahal). Z zewnątrz zobaczymy budynki rządowe: Sansad Bhawan (Parlament Indyjski) oraz Rashtrapati Bhawan (Dom Prezydencki). Kolejno udamy się pod India Gate (słynną bramę Indii). Po południu zwiedzanie Starego Delhi: zwiedzimy największy w Indiach Północnych meczet Jama Masjid oraz Raj Ghat – miejsce kremacji Mahatmy Gandhiego. Powrót na obiadokolację. (Trasa ok. 40 km).

Dzień 3
Dzień 3

Rajastańska galeria sztuki: odwiedzamy Shekhawati i Mandawę

Po śniadaniu przejazd do Shekhawati – krainy słynącej z handlu opium, bawełną i przyprawami. Obszar półpustynny, nazywany rajastańską galerią sztuki pod gołym niebem. Podziwiać tu można unikatowe malowidła będące ozdobą wewnętrznych i zewnętrznych ścian haveli (rezydencji kupieckich), a także świątyń i fortów. Przejazd do miejscowości Mandawa, popołudniowy spacer ulicami kupieckiego miasta założonego w XVIII w. Ze względu na bogatą zabudowę, pokrytą pięknymi freskami, region ten zwany jest również „krainą malowanych miast”. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg w hotelu w ok. Mandawy. (Trasa ok. 260 km).

Dzień 4
Dzień 4

Kultura i religia Indii: odwiedziny w Bikanerze

Po śniadaniu przejazd do Bikaneru (ok. 3,5 godz.). Po drodze odwiedzimy słynną na całe Indie 600-letnią świątynię Karni Mata, którą zamieszkuje tysiące otoczonych czcią szczurów. W Bikaner zwiedzimy Fort Junagarh, który kryje w sobie przepiękne pałace i świątynie. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg w Bikaner.

Dzień 5
Dzień 5

Jaisalmer: tajemnice Złotego Miasta Rajastanu

Śniadanie i przejazd do Jaisalmer – najstarszego, nadal ufortyfikowanego miasta w Rajasthanie. Jaisalmer w promieniach zachodzącego słońca sprawia wrażenie mieniącego się złotem i klejnotami, dlatego też nazywany jest Złotym Miastem. Będzie także okazja do zakupu wyrobów tekstylnych, charakterystycznych dla regionu. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg w Jaislamer (Trasa ok. 330 km).

Dzień 6

Złoty Fort i safari na pustyni Thar

Po śniadaniu zwiedzanie Złotego Fortu z XII w., który urzeka baśniową zabudową starych murów, bastionów, pałaców, świątyń i bazarów. Po dziś dzień stanowi on „miasto w mieście” – miniaturowe uliczki, domy, hotele, sklepiki i co ciekawe nadal jest zamieszkały przez ponad 5 tys. os. Z perspektywy fortu roztacza się widok na całe miasto, w większości wybudowane z żółtego piaskowca, wyrastające niczym gigantyczny zamek z piasku z otaczającej je pustyni Thar. Następnie przejazd na niezapomniane safari na wielbłądach przez pustynię Thar. Zachód słońca na pustyni. Kolacja urozmaicona pokazem tańca Kalbeliya oraz lokalną muzyką na żywo. (Trasa ok. 60 km).

Dzień 7
Dzień 7

Jodhpur: tajemnice "błękitnego miasta" i fortu Mehrangarh

Po wczesnym śniadaniu przejazd przez pustynne krajobrazy do „błękitnego miasta” – Jodhpur. Zwiedzimy górujący ponad miastem fort Mehrangarh, który wznosi się na 125-metrowej skale. Z murów obronnych otwiera się pocztówkowy widok na stare miasto, a w oddali widać sylwetkę potężnego Umaid Bhawan – rezydencji lokalnego maharadży oraz historyczny hotel, jedną z większych prywatnych posiadłości na świecie. Zobaczymy również Jaswant Thada – miejsce kremacji władców Jodhpuru. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg w hotelu w Jodhpur. (Trasa ok. 370 km).

Dzień 8
Dzień 8

Śladami plemienia Bisznoi: od wiejskiego życia do sakralnej Ranakpuru

Po śniadaniu przejazd jeepami do Bisznoi Village Camp. Mijając po drodze wioski plemienia Bisznoi, będzie okazja zapoznania się z tradycją, zwyczajami i codziennym życiem lokalnej ludności. Następnie przejazd do Ranakpuru, gdzie wznosi się zachwycający dżinijski zespół świątynny z połowy XV w. Przejazd do hotelu w Udajpur, obiadokolacja i nocleg. (Trasa ok. 320 km).

Dzień 9
Dzień 9

Udajpur: Wenecja Wschodu i raj dla impresjonistów

Po śniadaniu zwiedzanie Udajpuru – miasta zwanego Wenecją Wschodu i uważanego za najpiękniejsze i najbardziej romantyczne w całym Rajasthanie. Baśniową urodą miasta, jego światłem i idealnie przejrzystym powietrzem zachwycali się francuscy impresjoniści. Zwiedzimy ulokowany na brzegu Jeziora Pichola Pałac Miejski. Zobaczymy jedną z głównych atrakcji starego miasta – świątynię Jagdisz z poł. XVII w. poświęconą bogu Wisznu - Kreatorowi Wszechświata. Ozdobą świątyni jest m.in. wykonany z brązu posąg Garudy, pół-ptaka, pół-człowieka, wierzchowca samego Wisznu. Następnie zobaczymy Sahelion Ki Bari – królewski resort przeznaczony do goszczenia przyjaciół rodziny monarszej. Wizyta w lokalnym zakładzie rzemieślniczym. Powrót na obiadokolację i nocleg. (Trasa ok. 20 km).

Dzień 10
Dzień 10

Kultowe miejsca hinduizmu: Puszkar i świątynia Brahmy

Po śniadaniu przejazd do Puszkar, należącego do najważniejszych miejsc kultu wyznawców hinduizmu. Jak głosi legenda święte jezioro, będące sercem miasta, powstało w miejscu w którym Brahma upuścił z ręki płatki kwiatu lotosu. To tutaj znajduje się jedyna świątynia wzniesiona ku czci boga Brahmy. Każdego roku w czasie listopadowej pełni księżyca przybywają do Puszkaru setki tysięcy pielgrzymów, by wykąpać się w oczyszczających z grzechu wodach świętego jeziora. Uroczyste obchody połączone są z największym i najbarwniejszym w Rajasthanie targiem bydła i wielbłądów. Ponadto Puszkar był i do dzisiaj jest, ulubioną lokalizacją hippisów. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg w hotelu Jaipurze. (Trasa ok. 430 km).

Dzień 11
Dzień 11

Jaipur: miasto maharadżów i gwiazd astronomii

Śniadanie i zwiedzanie Jaipuru – fort Amber wjazd do fortu jeepami i zwiedzanie części pałacowej kompleksu z XVI w. Następnie zwiedzanie Pałacu Miejskiego, siedziby Maharadży i wizyta w unikalnym, zaskakującym futurystyczną architekturą Obserwatorium Astronomicznym Jantar Mantar. z poł. XVIII w. Zobaczymy również przepiękną fasadę Hawa Mahal, tzw. Pałacu Wiatrów – wizytówki miasta. Wizyta w emporium dywanów, tekstyliów oraz kamieni szlachetnych. Następnie wycieczka do opanowanego przez małpy kompleksu świątyń w Galcie. Obiadokolacja. (Trasa ok. 40 km).

Dzień 12
Dzień 12

Od Fatehpur Sikri do Agry: poprzez zamierzone miasta Wielkich Mogołów

Po śniadaniu przejazd do Agry. Po drodze zwiedzimy Fatephur Sikri – opuszczone miasto Wielkich Mogołów zbudowane przez cesarza Akbara, a w nim: wielki meczet oraz Buland Darwaza – Bramę Zwycięstwa. Odwiedzimy wioskę Abhaneri, w której nietypową atrakcję stanowi skomplikowany architektonicznie, olbrzymi zbiornik na wodę deszczową z ok. X w. Wizyta w lokalnej pracowni tekstyliów i marmurów. Możliwość realizacji wycieczki lokalnej do teatru w Agrze (płatna dodatkowo). Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg w hotelu w Agrze. (Trasa ok. 230 km).

Dzień 13
Dzień 13

Cuda Indii: Taj Mahal i Czerwony Fort w Agrze

Po śniadaniu zwiedzanie Taj Mahal, jednego z siedmiu współczesnych cudów świata, mauzoleum ufundowanego przez cesarza Szachjahana ku czci swojej żony Mumtaz Mahal, budowanego z białego marmuru przez 22 lata i 22 tys. rzemieślników. Następnie zwiedzanie Sikandry, gdzie znajduje się mauzoleum Akbara. Budowla ma trzy kondygnacje powstałe z czerwonego piaskowca, a w czwartej - marmurowej umieszczono „fałszywy” grobowiec. Zwiedzanie monumentalnego Czerwonego Fortu w Agrze - największego i najlepiej zachowanego mogolskiego pałacu. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg. (Trasa ok. 30 km).

Dzień 14
Dzień 14

Przybycie do Delhi i możliwość poznania lokalnych świątyń

Po śniadaniu przejazd do Delhi. Zakwaterowanie, czas wolny, obiadokolacja i nocleg w hotelu w Delhi. W tym dniu możliwa wycieczka do lokalnej Świątyni Akshardham i Świątyni Lotosu w Delhi (płatne dodatkowo). (Trasa ok. 220 km).

Dzień 15

Powrót do domu: z Delhi do Warszawy

Wczesne wykwaterowanie i transfer na lotnisko w New Delhi (śniadanie możliwe w formie pakietów podróżnych). Wylot z New Delhi i przelot samolotem rejsowym do Warszawy z przesiadką w jednym z portów międzynarodowych. Przylot do Warszawy.

Uwagi do programu

Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. W dniu 24-27.01 część atrakcji w Indiach może być nieczynna ze względu na Święto Republiki.

Dodatkowe informacje

Zakwaterowanie

Hotele ****/***** wg kategorii lokalnej. 14 rozpoczętych dób hotelowych: New Delhi (3), Mandawa (1), Bikaner(1), Jaislamer (1), pod namiotami w ok. Jaislamer (1), Jodhpur (1), Udajpur (2), Jaipur (2), Agra (2). Możliwe dostawki (najczęściej łóżka polowe), klimatyzacja i/ lub wiatrak przysufitowy w pokojach. W dniu 6. – nocleg w namiotach, brak dostępu do bieżącej wody, sugerujemy zabranie cieplejszej odzieży oraz latarek, warunki polowe. Wyżywienie wg programu imprezy.

Wizy

Wiza.

Do przekroczenia granicy indyjskiej przez obywateli Polski konieczny jest paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu oraz wiza. Pośredniczymy w uzyskaniu wizy. Usługa kosztuje 299 zł/os. Konieczne jest wypełnienie i potwierdzenie wniosku wizowego oraz dostarczenie skanów paszportu i zdjęć opisanych w instrukcji wizowania na adres wizy.indie@R.pl najpóźniej na 7 dni roboczych przed rozpoczęciem imprezy. W przypadku niedopełnienia w/w formalności na czas, biuro nie będzie pośredniczyć w procedurze wizowej. Wówczas opłata za procedurę wizową zostanie zwrócona, zaś Klient będzie zobowiązany do wyrobienia wizy we własnym zakresie. Konieczne będzie także podpisanie nowej umowy bez usługi wizowania. Przypominamy, że w przypadku Indii nie ma możliwości wykupienia wizy na lotnisku, a brak wizy nie upoważnia do bezkosztowej rezygnacji.

Uzyskana e-wiza wydawana jest na okres 30 dni i uprawnia do dwukrotnego przekroczenia granicy (wiza ważna 30 dni od daty pierwszego wjazdu do Indii, jeden pobyt nie może przekroczyć 30 dni). Istnieje możliwość dopłaty do wizy rocznej (wydawana na okres 365 dni, uprawnia do wielokrotnego przekroczenia granicy, przy czym jeden pobyt nie może przekroczyć 90 dni) – wysokość dopłaty wynosi 80 zł/os.
O szczegóły związane z wizowaniem zapytaj swojego opiekuna wycieczki lub agenta, u którego dokonywałeś rezerwację. Powyższe warunki wizowe obowiązują obywateli Polski. Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z opiekunem rezerwacji lub agentem, u którego dokonywałeś zakupu wycieczki.

Informujemy, że biuro podróży Rainbow Tours S.A. zastrzega sobie prawo do odmowy wizowania do Indii Klientów, którzy na którekolwiek z poniższych pytań zawartych we wniosku wizowym odpowiedzą twierdząco:
1. Czy kiedykolwiek zostałeś aresztowany/skazany/skazany przez sąd jakiegokolwiek kraju?
2. Czy kiedykolwiek odmówiono Ci wjazdu do jakiegokolwiek kraju lub czy byłeś deportowany?
3. Czy kiedykolwiek zajmowałeś się handlem ludźmi/handlem narkotykami/wykorzystywaniem dzieci/przestępczością wobec kobiet/przestępstwem gospodarczym/oszustwem finansowym?
4. Czy kiedykolwiek byłeś zaangażowany w cyberprzestępczość/działalność terrorystyczną/sabotaż/szpiegostwo/ludobójstwo/morderstwo polityczne/inne akty przemocy?
5. Czy kiedykolwiek za pomocą jakichkolwiek środków wyraziłeś poglądy, które usprawiedliwiają lub gloryfikują przemoc terrorystyczną lub mogą zachęcać innych do aktów terrorystycznych lub innych poważnych przestępstw?
6. Czy ubiegałeś się o azyl (polityczny lub inny) w jakimkolwiek kraju?

Po ewentualnym wykryciu odpowiedzi twierdzącej na którekolwiek z w/w pytań, biuro niezwłocznie powiadomi opiekuna rezerwacji o zdjęciu procedury wizowej z rezerwacji i konieczności podpisania z Klientem nowej umowy bez usługi wizowania. Klient będzie wówczas zobowiązany do wyrobienia wizy we własnym zakresie. Przypominamy, że w przypadku Indii nie ma możliwości wykupienia wizy na lotnisku, a brak wizy nie upoważnia do bezkosztowej rezygnacji.

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym Warszawa - New Delhi - Warszawa z przesiadką, opłaty lotniskowe, 14 rozpoczętych dób hotelowych, przejazdy klimatyzowanym autokarem lub minibusem, śniadania i obiadokolacje wg programu, opiekę polskiego pilota, program turystyczny j.w., 1 butelka wody/ os./ dzień oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu oraz napiwków dla lokalnych przewodników, bagażowych, kelnerów, obsługi grupy w systemie TGS (koszt ok. 330 USD/os. płatnepłatny pilotowi imprezy). Nie obejmuje: wydatków własnych, dodatkowych posiłków i napoi, wizy do Indii, opłat za fotografowanie i filmowanie (ok. 40 USD/os.) oraz wycieczek lokalnych.

Wycieczki lokalne: teatr w Agrze (ok. 55 USD/os.), Akshardham i Świątynia Lotosu w Delhi (ok. 40 USD/os.).

Uwaga! Powyższe ceny wiz oraz wysokość opłat podane zostały na dzień 28.02.2024 r. i mogą ulec zmianie.

Inne

W dniach 24-27.01. część atrakcji w Indiach może być nieczynna ze względu na Święto Republiki.

Od dnia 09.11.2016 r. banknoty o wartości nominalnej 500 ("stare" 500 rupii) i 1000 rupii przestały być prawnym środkiem płatniczym w Indiach. Wprowadzono do obiegu "nowe" banknoty 500 rupii i 2000 rupii.

Jeśli Klienci zabierają ze sobą dolary amerykańskie należy pamiętać, że w Indiach nie są akceptowane banknoty wydane przed 2013 r. i /lub zniszczone, naddarte, itp.

Kolory Pustynnych Miast Premium

5.8/6 (2 opinie)

Udostępnij
Dodaj do schowka
Kolory Pustynnych Miast Premium
Galeria (12)
Kolory Pustynnych Miast Premium
Kolory Pustynnych Miast Premium
Kolory Pustynnych Miast Premium
Zdjęcie mapy
Plan Wycieczki

Atuty oferty

New Delhi • Agra i Taj Mahal • Jaipur i Fort Amber • Mandawa – malowane miasto • Jaisalmer – świątynia szczurów • Jodhpur i Fort Meherangarh • jeep safari • Udajpur – Wenecja Wschodu • safari na wielbłądach • Puszkar – miasto hippisów • zespół architektoniczny Fatephur Sikri z listy UNESCO • Galta i światynia małp
Lot

Bezpośredni

Rodzaj wyjazdu

Objazd

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym Warszawa - New Delhi - Warszawa z przesiadką, opłaty lotniskowe, 14 rozpoczętych dób hotelowych, przejazdy klimatyzowanym autokarem lub minibusem, śniadania i obiadokolacje wg programu, opiekę polskiego pilota, program turystyczny j.w., 1 butelka wody/ os./ dzień oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu oraz napiwków dla lokalnych przewodników, bagażowych, kelnerów, obsługi grupy w systemie TGS (koszt ok. 330 USD/os. płatnepłatny pilotowi imprezy). Nie obejmuje: wydatków własnych, dodatkowych posiłków i napoi, wizy do Indii, opłat za fotografowanie i filmowanie (ok. 40 USD/os.) oraz wycieczek lokalnych.

Wycieczki lokalne: teatr w Agrze (ok. 55 USD/os.), Akshardham i Świątynia Lotosu w Delhi (ok. 40 USD/os.).

Uwaga! Powyższe ceny wiz oraz wysokość opłat podane zostały na dzień 28.02.2024 r. i mogą ulec zmianie.

Plan wycieczki

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
Za osobę8 647
Razem
17 295 zł
Zaliczka 10% 1 720 zł
rezerwujzablokuj miejsce na 3 dni
trwa wczytywanie

Opinie klientów

Intensywność programu
5.3
Pilot
6.0
Program wycieczki
6.0
Transport
5.8
Wyżywienie
5.0
Zakwaterowanie
5.0
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Zuzanna 26.12.2023

Indie jako wielkie państwo kontrastów

Naszą podróż oceniam świetnie- od bardzo dawna chciałam zwiedzić ten kraj i po powyższym objeździe nie zawiodłam się na nim. Wycieczka dała nam możliwość zwiedzenia sporego obszaru w dwa tygodnie i poznania kuchni, życia, religii( choć ta nie należy do najprostszych) i obyczajów hinduskich. Nasza Pilotka- Pani Małgorzata- spisała się na medal. Zawsze pomocna, dzieliła się z nami swoją wiedzą, ustalała trasy i zmieniała kolejność programu, aby uniknąć bezsensownych przejazdów. Zobaczyliśmy dodatkowe miejsca spoza listy rainbow. Doskonale wiedziała, o jakiej porze najlepiej pojechać zwiedzić dane miejsce (np. aby nie było dużo innych turystów). Drugą naszą pomocą była Pani Ash, dzięki niej jakiekolwiek problemy z hindusami zostawały natychmiast rozwiązywane. Jej znajomość języka hinduskiego i charakter był niesamowity :). Kuchnia indyjska pyszna, mogliśmy spróbować wiele różnych dań -bardziej lub mniej ostrych, słodkich (ekipa gulab jamun pozdrawia :)). Zwiedzane miejsca tj: forty, pałace, świątynie robiły wrażenie- żadne dodane zdjęcia nie oddadzą tego widoku. Tutaj szczególnie widać ten kontrast, pomiędzy miejscami kultu, obrony itp. z kolorami oraz czystością (na ich sposób oczywiście), a codziennym życiu Hindusów i brudem miast. Najlepiej poczuć Indie przechadzając się uliczkami lub podróżując tuk tukiem-połączenie zapachu spalin i śmieci, które miesza się z ich kadzidłami i street foodem. Trafiliśmy na bardzo fajny okres- weselny. Praktycznie w każdym hotelu w którym przebywaliśmy odbywało się wesele (polecam zabrać ze sobą stopery do uszu). Nawet mogliśmy w jednym uczestniczyć- polecam każdemu- niecodzienne przeżycie. Nasze noclegi były mniej lub bardziej przyjemne. Jeżeli czegoś brakowało lub coś nie działało po zgłoszeniu donosili/zmieniali. Trzeba się nastawić na inne standardy. Niektóre hotele nas bardzo zaskoczyły- w pozytywnym znaczeniu. Teraz mamy nadzieję na zwiedzenie innych części Indii.

5.5/6

Anna Rosłonek z koleżanką 12.03.2024

Rewelacyjnya

Wycieczka super dobrze zorganizowana, przewodniczka Malgosia rewelacyjna umiejąca opowiadać ciekawie o zwiedzanych miejscach ,Jestem zadowolona jedyny mankament to brak informacji ze strony biura że nie można wywieźć z Indii papierosów elektronicznych które bez problemu można wwieźć.I tak straciłam dwie sztuki .Strata 400 zl
Pokaż wszystkie opinie

Inne wycieczki dostępne w tym samym regionie

telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem