Wczasy w Indiach - co musisz wiedzieć?

  • O Indiach
  • Opinie
  • Pogoda
  • image/svg+xml Zdjęcia
  • Artykuły
Flaga Indiach

Indie

Stolica:
Nowe Delhi
Waluta:
INR
Powierzchnia:
3 287 590 km2
Liczba ludności:
1 236 344 631

Indie – wczasy w krainie monumentalnych świątyń

Aktywne wczasy w Indiach i kolorowa kultura mieszkańców

Nie da się ukryć, że Indie są krajem zdecydowanie innym od całej reszty na świata. Przede wszystkim, wyróżnia się tu bogatą kulturę tworzoną od tysięcy lat, wznoszące się ku niebu świątynie, bogate życie duchowe i wiele zaskakujących… kontrastów. Przewijają się one zarówno w barwach, smakach, jak i niesamowitych zwyczajach. Chcesz poznać orientalną krainę i przeżyć naprawdę magiczne wakacje? Indie będą doskonałym wyborem zwłaszcza, jeżeli Twoja stopa nigdy wcześniej nie postała w Azji Południowej! A może marzą Ci się wakacje w opcji all inclusive? Oczywiście, znajdziesz tu wiele luksusowych hoteli – warto zwrócić uwagę na jedną z najpiękniejszych tutejszych plaż, zwaną Goa. Odkrywaj okoliczne atrakcje, smakuj egzotycznych potraw i wchłoń w siebie kulturę tego kraju. Jesteś gotowy na przygodę życia?

Wycieczki po Indiach. Co można tu zwiedzić?

Zobacz na własne oczy New Delhi ze Złotą Świątynią sikhijską, grobowiec Humayuna będący pierwowzorem słynnego Taj Mahal i budynki rządowe. Zrób zdjęcia w Fatehpur Sikri – opuszczonym mieście Wielkich Mogołów. Oczywiście, nie obejdzie się bez wizyty w Taj Mahal – jednym z siedmiu współczesnych cudów świata. Ta monumentalna budowla z białego marmuru na pewno Cię zachwyci! Koniecznie zobacz Czerwony Fortu w Agrze – największy i najlepiej zachowany fragment mongolskiego pałacu. Odhacz też Bombaj z wytwórnią filmów Bollywood i wybierz się w rejs na wyspę Elefanta – zobaczyć tu możesz zespół siedmiu wykutych w skale świątyń z bogatymi dekoracjami rzeźbiarskimi. Preferujesz aktywne wczasy? Indie to, jak pewnie już teraz dobrze wiesz, kraj doskonały na tego typu wyprawy!

Kulturowe wczasy – Indie i wiele twarzy państwa

Jeżeli chcesz zobaczyć Indie od zupełnie innej strony oraz przeżyć niesamowitą przygodę, wycieczki objazdowe będą idealną szansą na zobaczenie np. świętej rzeki Ganges! Odwiedź świątynie w Galcie i stań oko w oko z uroczymi… małpkami, będącymi symbolem tego miejsca, Nie możesz również zapomnieć o słynnej bramie Indii w New Delhi! Daj się wciągnąć w świat Indii i doświadcz prawdziwej mieszanki kulturowej i religijnej. Tylko to sobie wyobraź – moc kultur, języków, aromatów i wielu zróżnicowanych krajobrazów, a w samym środku wydarzeń... Ty. Czy tak widzisz swoje wakacje? Indie to miejsce, w którym marzenia się spełniają!

Zobacz również oferty w innych regionach w Indiach: Goa

Opinie o Indiach

Indiach
4.0 /6

Indie: kolory, chaos i kontrasty

To są Indie, więc trzeba się liczyć z różnymi niespodziewanymi niedogodnościami, jak demonstracja, korek czy np padnięcie systemu obsługi odprawy pasażera na lotnisku :-). Jeśli ktoś chce mieć wszystko uregulowane to powinien wybrać się do Szwajcarii a nie do Indii / i potem narzekać (jak to niektórzy robili)
Dodał(a):
Renata, Warszawa, 07.01.2020
6.0 /6

Indie

Zdecydowaie polecam jako cel wycieczki. W skrócie moje wrażenia są ze wszechmiar pozytywne. Indie są krajem kontrastu, jest i bogactwo i ubóstwo, jest porządek i nieład, są szklane wysokościowce i chatki niewiele różniące się od szałasów. Po ulicach faktycznie chodzą krowy ;)
Dodał(a):
Dorota, 25.01.2020
6.0 /6

Kraj dla doświadczonych podróżników

Jeśli boisz się brudnych ulic, martwych zwierząt wzdłuż drogi, jazdy pod prąd, smogu, ostrych potraw wegetariańskich- nie jedź do Indii. Jeśli chcesz zobaczyć kraj inny, niż wszystkie, to to jest właściwy kierunek.
Dodał(a):
Joanna, Kraków, 28.12.2019
5.0 /6

Południe Indii

Kraj ciekawy godny polecenia i pewnie pojedziemy jeszcze na północ.Piękna przyroda ryż zbierają 3 razy do roku ,widzieliśmy jak sadzą ,rośnie i zbierają (fenomen).Hindusi bardzo gorliwi w wyznawaniu swojej wiary.
Dodał(a):
Jolanta, Wyszków, 23.01.2020
6.0 /6

Indie południowe

Cudowna wycieczka. Miejsca warte odwiedzenia. Niesamowita przygoda. Bogaty, intensywny program zwiedzania.
Dodał(a):
Cudowne Indie , 24.01.2020
6.0 /6

Indie, kolory pustynnych miast, Radżastan

To mój pierwszy pobyt w Indiach, ale mam nadzieję, że nie ostatni. Zwiedziłem już wiele krajów, ale Indie postrzegam jako jeden z najciekawszych regionów.
Dodał(a):
Maciej, WARSZAWA, 24.11.2019
5.0 /6

Przyjaźni ludzie

Spodziewałem się, że będzie znacznie gorzej zarówno pod względem ludzi jak i warunków sanitarnych - było znacznie lepiej niż się spodziewaliśmy.
Dodał(a):
Wojtek i Ewa, Gliwice, 19.08.2019
4.0 /6

Indie północne

Kraj kontrastów, który nikogo nie pozostawi obojętnym. Kaszmir i Ladakh to cudowne krajobrazy, potęga gór, niesamowit przyroda, życzliwi i pomocni ludzie, przepiękne klasztury tybeteńskie. Indie na pewno są warte tego, by zobaczyć w całości, poznając również ich inne regiony

Dodał(a):
Lidka z mężem, 04.08.2018
5.5 /6

...inny wymiar rzeczywistości...

Do wyjazdu na tak intensywny program realizowany w marcu ,w Indiach należy się przygotować. Przede wszystkim wiedzieć dokąd się jedzie. Od bardzo prozaicznej wiedzy o klimacie i temperaturach po wiedzę o współczesnych Indiach, wtedy zderzenie z innym wymiarem rzeczywistości będzie mniej bolesne. Warto , mając już tę wiedzę, zastanowić się czy fizycznie damy radę bo realizowanie tego ciekawego i różnorodnego programu wymaga dobrej kondycji. Nie jest to wycieczka dla wszystkich; myślę, że to jedna z bardziej wymagających tras w ofercie biura.

Dodał(a):
Magda Bobrowska, 24.06.2018
4.5 /6

Pokochać Indie

Warto tam wracać wiele razy.

Dodał(a):
Halina, Lublin, 07.05.2018
6.0 /6

Indie nie możesz pozostać wobec nich obojętny...

Po powrocie z Indii przestaliśmy myśleć o tym kraju w sposób stereotypowy. Przez wiele lat odkładaliśmy wyjazd na ten subkontynent, ze względu na powtarzane bardzo często, właśnie stereotypy. Znajomi pytali: po co chcecie tam jechać?; żeby oglądać biedę, nędzę a może święte krowy?; – otóż nie!

Indie to największy kraj Azji Południowej, który oszałamia kolorem, swoim ogromem, hałasem, różnorodnością oraz fantastyczną florą i fauną. Indie to przesympatyczni, zawsze uśmiechnięci ludzie – tylko tam zobaczyć można kobiety w przepięknych, kolorowych sari (od pań sprzątających miasto do zamożnych bizneswoman) oraz śliczne, urocze dzieci, niezwykle kochane przez swoich rodziców.  Ogromnie cieszy stosunek tubylców do zwierząt. Mieszkańcy Indii dbają o zabytki i zieleń wokół nich, natomiast razi (zwłaszcza nas, turystów) brak nawyków higienicznych oraz duże ilości śmieci.    

Wśród indyjskich miast największe wrażenie zrobił na nas Mumbaj, nie tylko dlatego, że jest miejscem życia 12 mln ludzi, ale też szybkim, bogatym, czystym i trochę europejskim (rodowód brytyjski) miastem. To miasto niezwykle inspirujące. Mumbaj jest pełen kontrastów, jak całe Indie – nowoczesne wieżowce otoczone przez slumsy, starożytne i nowoczesne świątynie położone są tuż przy sobie. Obok siebie egzystują uliczni sprzedawcy i miliarderzy. Ogromny zgiełk nie przeszkadza kosmopolitycznej zbieraninie kultur i religii. Miasto to ma niepowtarzalnym urok, z krykietem, który od zawsze był narodową rozrywką nr jeden. I trzeba jeszcze wspomnieć o wizytówce Mumbaju, którą jest luksusowy hotel Pałac Taj Mahal oraz jedno z najpiękniejszych lotnisk na świecie - Port lotniczy Króla Śiwadźiego.

W Indiach wiedzieliśmy wspaniałe zabytki (m.in. Taj Mahal, Brama Indii, Fatehpur Sikri, Fort Amber oraz Agra Fort), klimatyczne suki, wiele egzotycznych ptaków, poznaliśmy zapachy przypraw powodujące przysłowiowy zawrót głowy oraz oryginalne rękodzielnictwo.  

Indie to fascynujący, kastowy kraj, który nigdy nie śpi. Jest ogromny (1,2 mld ludzi), wielobarwny, biedny i bogaty.

Cieszymy się ogromnie, że mogliśmy być w Indiach, poznać żyjących tam ludzi oraz ciekawą historię. Zachęcamy do zwiedzenia tego kraju! 

Dodał(a):
Ania, 25.04.2018
6.0 /6

Kraj który trzeba zobaczyć

Pierwszy raz jadąc do Indii warto zrobić to ze zorganizowaną imprezą, zobaczymy więcej i unikniemy dodatkowego stresu.

Dodał(a):
Przemysław, Jaworzno, 17.04.2018
6.0 /6

Kolorowe upalne Indie ...

Indie utkwiły w naszej pamięci bardzo pozytywnie

To kraj, ludzie i kultura, z którą na co dzień nie mamy styczności

Tym bardziej, jesto to coś nowego, wartego poznania

Dzięki podróży z Rainbow mieliśmy właśnie taką możliwośćZaledwie w kilka dni udało nam się zrobić ponad 2 tysiące kilometrów w Indiach !

Czujemy się w pełni "zaspokojeni" zarówno pozytywnymi wrażeniami jak i zdobytą wiedzą na temat Indii !

Dodał(a):
Katarzyna, Zielona Góra, 12.04.2018
6.0 /6

Śladami tygrysich łap na piasku

Super program,wspaniała pilotka,atrakcje do zwiedzania,wszystko zostanie w naszej pamięci.

Dodał(a):
Barbara, Jelcz Laskowice, 08.04.2018
5.0 /6

Indie - kraj kontrastow

Ciekawy, fascynujacy kraj ze wzgledu na swa kulture, budownictwo i religie. Warto zobaczyc i pokonac istniejace steerotypy o tym kraju.

Dodał(a):
Arek, Ciechocinek, 27.03.2018
4.0 /6

wycieczka objazdowa po Indiach

Indie są bardzo egzotyczne i ciekawe, warto je zwiedzić.

Dodał(a):
Andrzej Jerzy, Kraków, 14.03.2018
5.4/6 Ocena ogólna Indiach

Pogoda w Indiach

W Indiach panuje klimat zwrotnikowy, jednak pogoda jest dość zróżnicowana, co wiąże się z ukształtowaniem i wysokością terenu tego państwa. Najcieplejszym miesiącem w Indiach jest maj, gdy średnie temperatury wynoszą od 28 do 30°C. Na pustyni Thar termometry mogą jednak wskazywać 36°C, a w Delhi słupek rtęci dociera nawet do 45°C. Najchłodniejszym obszarem Indii są Himalaje, u których podnóży temperatura w styczniu wynosi do ok. 15°C, a w wyższych partiach zima trwa nawet 6 miesięcy.

Masale i tandoori, czyli aromatyczna i wegetariańska kuchnia Indii

„Kuchnia indyjska” i „kuchnia hinduska” to dwa różne pojęcia. Dowiedz się więcej na ten temat czytając blog Rainbow i poznaj z nami dziedzictwo kulinarne Indii.

Indie: skąd wzięły się Święte Krowy?

Standardem w Indiach jest widok krów na środku drogi. Nawet w dużych miastach, jak Mumbai czy Delhi, chodzą one po chodnikach, kryją się w cieniu samochodów, leżą na ulicach, czasami zaglądają do sklepików albo skubią warzywa na straganach

Smakujemy Indie – 5 potraw, które warto spróbować w Indiach

Jeśli myślisz, że w Indiach jada się wyłącznie warzywne curry z ryżem lub ewentualnie z chlebkiem naan, to podróż w tamte rejony może być dla Ciebie sporym zaskoczeniem. Bogactwo Indii przejawia się w niezwykle ciekawej mozaice pięknych krajobrazów, tradycji i różnych nacji, która znajduje odbicie nie tylko w architekturze, ale również, a może przede wszystkim, w kulinariach

Pamiątki z Indii. Co warto przywieźć?

Poszukiwanie suwenirów, czy to na prezenty dla bliskich, czy na własny użytek, stanowi nierozerwalną część podróżowania i wakacyjnych wyjazdów. Najlepszym miejscem, by zanurzyć się w smakach, kolorach i aromatach danego regionu są targi i małe sklepiki. Można tam znaleźć zarówno piękne przedmioty wykonane własnoręcznie przez miejscowych artystów, jak i lokalne przyprawy czy produkty spożywcze.

Taj Mahal – ciekawostki, o których większość osób nie ma pojęcia

Przeczytaj artykuł o największych ciekawostkach Taj Mahal, o których większość osób nie ma pojęcia. Zainspiruj się i zaplanuj swoje wakacje z R.pl, aby zobaczyć Taj Mahal z bliska.

Kiedy jechać do Indii? Klimat i pogoda panujące w tym kraju

Pogoda i klimat w Indiach. Zobacz kiedy najlepiej wybrać się na wakacje do Indii, aby mieć pewność słonecznej pogody. Zarezerwuj wycieczkę dla siebie i leć do Indii z R.pl

Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt
Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon