Plan wycieczki

Dzień 1

Podróż do serca Indii: przelot do New Delhi

Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie na 2,5 godz. przed wylotem samolotu. Przelot samolotem rejsowym na trasie Warszawa – New Delhi z przesiadką w jednym z portów międzynarodowych. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady.

Dzień 2
Dzień 2

Pierwsze kroki po New Delhi: od Złotej Świątyni do India Gate

Przylot do New Delhi. Transfer do hotelu i czas na odpoczynek po podróży. Następnie zwiedzanie Delhi, w programie m.in.: Złota Świątynia sikhijska, grobowiec Humayuna (pierwowzór słynnego Taj Mahal). Z zewnątrz zobaczymy budynki rządowe: Sansad Bhawan (Parlament Indyjski) oraz Rashtrapati Bhawan (Dom Prezydencki). Następnie udamy się pod India Gate (słynną bramę Indii). Powrót na obiadokolację do hotelu. (Trasa ok. 40 km).

Dzień 3
Dzień 3

Jaipur: miasto kamieni szlachetnych i małp

Po śniadaniu przejazd do Jaipuru. Zakwaterowanie w hotelu. Następnie wizyta w emporium dywanów, tekstyliów i kamieni szlachetnych. W tym dniu również wycieczka do opanowanego przez małpy kompleksu świątyń w Galcie. Obiadokolacja. (Trasa ok. 260 km).

Dzień 4
Dzień 4

Kluczowe atrakcje Jaipur: od forów do obserwatoriów astronomicznych

Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie Jaipuru, które zaczniemy od fortu Amber. Wjazd do fortu jeepami i zwiedzanie części pałacowej kompleksu z XVI w. Następnie zwiedzanie Pałacu Miejskiego, siedziby Maharadży i wizyta w unikalnym, zaskakującym futurystyczną architekturą Obserwatorium Astronomicznym Jantar Mantar, zbudowanym w połowie XVIII w. Z zewnątrz zobaczymy również przepiękną fasadę Hawa Mahal, tzw. Pałacu Wiatrów – wizytówkę miasta. Powrót na obiadokolację do hotelu. (Trasa ok. 30 km).

Dzień 5
Dzień 5

W samym sercu dzikiej Indii: Park Narodowy Ranthambore

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Parku Narodowego Ranthambore, zakwaterowanie w lodgy w ok. parku, lunch. Park Ranthambore to pozostałości wspaniałej dżungli, która dawniej porastała niemal całe Indie Środkowe. Znany jest głównie jako ostoja tygrysa bengalskiego ale nie tylko. Jego obszar zamieszkują też warany, krokodyle, pytony, sambary – największe sarny Indii, langury, wargacze, szakale, lamparty, hieny i wiele innych. Park jest również doskonałym miejscem dla miłośników ptaków. Obiadokolacja i nocleg w lodgy. (Trasa ok. 200 km).

Dzień 6
Dzień 6

Safari w Ranthambore i tajemnice Fatehpur Sikri

Wczesna pobudka i poranne safari w Parku Ranthambore. Powrót do lodgy na śniadanie. Następnie przejazd do Agry. Po drodze zwiedzimy Fatehpur Sikri (z listy UNESCO), opuszczone miasto Wielkich Mogołów, gdzie zobaczymy wielki meczet oraz Buland Darwaza - Bramę Zwycięstwa, kompleks zbudowany przez cesarza Akbara. Zakwaterowanie w hotelu w Agrze i obiadokolacja. (Trasa ok. 330 km).

Dzień 7
Dzień 7

Agra i Taj Mahal: perły architektury imperium mogolskiego

Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie Agry. Miasto, jako dawna stolica imperium mogolskiego, słynie z najpiękniejszych zabytków tej epoki. Spośród nich zobaczymy grobowiec I'timād-ud-Daulah – tzw. „Baby Taj”, by następnie dotrzeć do Taj Mahal, jednego z siedmiu współczesnych cudów świata, mauzoleum ufundowanego przez cesarza Shahajahana ku czci swojej żony Mumtaz Mahal, zbudowanego z białego marmuru przez 22 lata i 22 tys. rzemieślników. Następnie zwiedzanie monumentalnego Fortu w Agrze – największego i najlepiej zachowanego mogolskiego pałacu. Powrót na obiadokolację do hotelu. Wieczorem możliwość realizacji wycieczki lokalnej do teatru w Agrze (płatna dodatkowo). (Trasa ok. 30 km).

Dzień 8
Dzień 8

Gwalior i Orchha: indyjskie skarby architektury

Po wczesnym śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd do Gwalioru, w którym obejrzymy jedną z najbardziej imponujących fortyfikacji północnych Indii, wyróżniającą się nie tylko swym ogromem, ale i osobliwą dekoracją. Ta położona na wzgórzu, górująca nad miastem forteca kryje w swoich murach liczne świątynie i pałace, z których najważniejszy to zbudowany na przełomie XIV i XV wieku pałac Man Singha. Przejazd do hotelu w Orchha na obiadokolację i nocleg. (Trasa ok. 270 km).

Dzień 9
Dzień 9

Orchha i Khajuraho: skarby architektury indyjskiej

Śniadanie i zwiedzanie Orchhy, spokojnej miejscowości z połowy XVI w. założonej przez władców Bundela. Zobaczymy tu zespół pałacowo-świątynny Dżahangira i cenotafy (grobowce lokalnej arystokracji) malowniczo położone nad rzeką Betwa, stanowiące syntezę stylów hinduskiego, indomuzułmańskiego i mogolskiego. Zachowana w niezmienionym stanie architektura miejsca pozwoli nam przenieść się w okres świetności, kiedy Orchha była stolicą jednego z indyjskich księstw. Czas wolny na zakupy na lokalnym bazarze. Następnie udamy się na pobliskie wzgórze, by podziwiać freski w świątyni Lakshmi Narayan. Przejazd do hotelu w Khajuraho na obiadokolację i nocleg. (Trasa ok. 180 km).

Dzień 10
Dzień 10

Wycieczka do Raneh Falls i Jeep Safari

Dla chętnych wycieczka do Raneh Falls drugiego pod względem wielkości kanionu na świecie. Ze względu na piękne położenie na połowicznie skalistym obszarze tekowego lasu ciągnącego się wzdłuż wąwozu rzeki Ken, jest idealnym miejscem na jeep safari. Po powrocie z safari czas na odpoczynek, popołudnie wolne na zakupy, samodzielne spacery po mieście i relaksacyjne masaże ayurwedyjskie. Wieczorem możliwy udział w występach tanecznych prezentujących tańce z różnych regionów Indii (dodatkowo płatne). Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Khajuraho.

Dzień 11
Dzień 11

Tajemnice Khajuraho: między sacrum a profanum

Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie kompleksu hinduistycznych oraz dżinijskich świątyń, z których Khajuraho znane jest na całym świecie (lista UNESCO). Z 85 budowli ufundowanych na przełomie X/XI w. przez dynastię Czandela do dziś zachowały się 22 obiekty, słynące z niezwykle bogatych zdobień w postaci tysięcy rzeźb o charakterze erotycznym, co dodaje pikanterii i smaczku temu miejscu. Spośród tej dżungli posągów najznamienitsze, najbardziej zmysłowe znajdziemy w świątyni Kandariya Mahadeva wzniesionej ku czci boga Śiwy czy Lakszmana poświęconej Wisznu. Zwiedzimy zarówno zachodni jak i wschodni kompleks świątyń. Po południu przejazd na dworzec kolejowy w Satna, gdzie wsiądziemy do pociągu do Varanasi. (Trasa ok. 165 km). Kolacja w postaci pakietów podróżnych i nocleg w pociągu, przejazd w wagonie 2 klasy.

Dzień 12
Dzień 12

Varanasi: ceremonia Aarti nad świętą rzeką Ganges

Przyjazd do Varanasi w godzinach wczesnoporannych. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, śniadanie, czas na odświeżenie się po podróży. Po południu przejazd nad świętą rzekę Ganges, by uczestniczyć w hinduistycznej ceremonii Aarti organizowanej na zakończenie każdego dnia polegającej na ułożeniu boginki Ganga do snu. Co wieczór w Varanasi przybiera ona bardzo rozbudowana formę, zachwyca feerią świateł, kadzideł, dzwonków, a przede wszystkim ilością wiernych schodzących się na modlitwę. Powrót na obiadokolację do hotelu. (Trasa ok. 30 km).

Dzień 13
Dzień 13

Święta rzeka Ganges i buddyjskie świątynie Varanasi

Wcześnie rano przejazd do Dasaśwamedg Ghat i rejs łodziami po świętej rzece Ganges. Każdego dnia o świcie gromadzą się tutaj wierni podczas rytualnych, oczyszczających z grzechów kąpieli. Będziemy obserwować licznych pielgrzymów modlących się do wschodzącego słońca, udzielających błogosławieństw braminów, sadhu (świętych mężów) w skomplikowanych jogicznych pozach. Zobaczymy również największy ghat kremacyjny. Powrót do hotelu na śniadanie. Następnie zwiedzanie zabytkowych świątyń buddyjskich oraz ruin pobliskiego miasta Sarnath (miejsca wygłoszenia przez Buddę pierwszego kazania). Wizyta w emporium z jedwabnymi wyrobami, z których słynie Varanasi. (Trasa ok. 50 km). Wieczorem przejazd na lotnisko w Varanasi i przelot do Delhi. Tego dnia kolacja lub lunch. Transfer do hotelu w Delhi.

Dzień 14
Dzień 14

Delhi: spotkanie z historią i kulturą Indii

Po śniadaniu zwiedzanie Starego Delhi, gdzie zobaczymy największy w Indiach Północnych meczet Jama Masjid oraz Raj Ghat – miejsce kremacji Mahatmy Gandhiego. Następnie przejedziemy do zespołu Kutub Minar – 72-metrowy minaret zdobiony inskrypcjami z Koranu oraz uznawany za najstarszy w Indiach meczet Kuwwat-al-Islam (obiekt wpisany na listę UNESCO). Po południu czas wolny na samodzielne odkrywanie Delhi. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu. (Trasa ok. 40 km).

Dzień 15

Powrót do domu: z Deli do Warszawy

Wykwaterowanie i transfer na lotnisko w New Delhi (śniadanie w formie pakietów podróżnych). Wylot z New Delhi i przelot samolotem rejsowym do Warszawy z przesiadką w jednym z portów międzynarodowych. Przylot do Warszawy.

Uwagi do programu

Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
W dniach 24-27.01. część atrakcji w Indiach może być nieczynna ze względu na Święto Republiki.
Wycieczka może być dla niektórych uciążliwa ze względu na nocny przejazd pociągiem. Należy pamiętać, iż drogi w Indiach nie są najlepszej jakości, podobnie ma się rzecz z autobusami i pociągami. Pociągi różnią się znacznie od tych europejskich, dlatego należy być przygotowanym na pewne niewygody i nie zawsze najczystsze warunki podróżowania. Wagony składają się z łóżek piętrowych umieszczonych w tzw. boxach, nie ma klasycznych przedziałów. Wagony sypialne klimatyzowane 2 klasy (6 miejsc sypialnych). Obsługa rozdaje poduszki, koce i czasami prześcieradła, ale niekoniecznie będą one śnieżnobiałe. Jednak podróż pociągiem to ciekawe przeżycie i okazja do poznania lokalnego kolorytu Indii. W przypadku braku możliwości realizacji przejazdu pociągiem (z powodu np. znaczących opóźnień, anulacji połączenia lub innych) w/w świadczenie zastąpione będzie przejazdem autokarem.

Wycieczki fakultatywne podczas objazdu

Wycieczki lokalne

Teatr w Agrze (ok. 55 USD/os.).

Pokaz tańca w Khajuraho (ok. 25 USD/os.).

Dodatkowe informacje

Zakwaterowanie

Hotele *** wg kategorii lokalnej. 14 rozpoczętych dób hotelowych: New Delhi (4), Jaipur (2), ok. PN Ranthambore (1), Agra (2), Orchha (1), Khajuraho (2), Varanasi (1), w pociągu (1). Pokoje: klimatyzacja lub/i wiatrak przysufitowy. Wyżywienie wg programu imprezy.

Wizy

Wiza.

Do przekroczenia granicy indyjskiej przez obywateli Polski konieczny jest paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu oraz wiza. Pośredniczymy w uzyskaniu wizy. Usługa kosztuje 299 zł/os. Konieczne jest wypełnienie i potwierdzenie wniosku wizowego oraz dostarczenie skanów paszportu i zdjęć opisanych w instrukcji wizowania na adres wizy.indie@R.pl najpóźniej na 7 dni roboczych przed rozpoczęciem imprezy. W przypadku niedopełnienia w/w formalności na czas, biuro nie będzie pośredniczyć w procedurze wizowej. Wówczas opłata za procedurę wizową zostanie zwrócona, zaś Klient będzie zobowiązany do wyrobienia wizy we własnym zakresie. Konieczne będzie także podpisanie nowej umowy bez usługi wizowania. Przypominamy, że w przypadku Indii nie ma możliwości wykupienia wizy na lotnisku, a brak wizy nie upoważnia do bezkosztowej rezygnacji.

Uzyskana e-wiza wydawana jest na okres 30 dni i uprawnia do dwukrotnego przekroczenia granicy (wiza ważna 30 dni od daty pierwszego wjazdu do Indii, jeden pobyt nie może przekroczyć 30 dni). Istnieje możliwość dopłaty do wizy rocznej (wydawana na okres 365 dni, uprawnia do wielokrotnego przekroczenia granicy, przy czym jeden pobyt nie może przekroczyć 90 dni) – wysokość dopłaty wynosi 80 zł/os.
O szczegóły związane z wizowaniem zapytaj swojego opiekuna wycieczki lub agenta, u którego dokonywałeś rezerwację. Powyższe warunki wizowe obowiązują obywateli Polski. Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z opiekunem rezerwacji lub agentem, u którego dokonywałeś zakupu wycieczki.

Informujemy, że biuro podróży Rainbow Tours S.A. zastrzega sobie prawo do odmowy wizowania do Indii Klientów, którzy na którekolwiek z poniższych pytań zawartych we wniosku wizowym odpowiedzą twierdząco:
1. Czy kiedykolwiek zostałeś aresztowany/skazany/skazany przez sąd jakiegokolwiek kraju?
2. Czy kiedykolwiek odmówiono Ci wjazdu do jakiegokolwiek kraju lub czy byłeś deportowany?
3. Czy kiedykolwiek zajmowałeś się handlem ludźmi/handlem narkotykami/wykorzystywaniem dzieci/przestępczością wobec kobiet/przestępstwem gospodarczym/oszustwem finansowym?
4. Czy kiedykolwiek byłeś zaangażowany w cyberprzestępczość/działalność terrorystyczną/sabotaż/szpiegostwo/ludobójstwo/morderstwo polityczne/inne akty przemocy?
5. Czy kiedykolwiek za pomocą jakichkolwiek środków wyraziłeś poglądy, które usprawiedliwiają lub gloryfikują przemoc terrorystyczną lub mogą zachęcać innych do aktów terrorystycznych lub innych poważnych przestępstw?
6. Czy ubiegałeś się o azyl (polityczny lub inny) w jakimkolwiek kraju?

Po ewentualnym wykryciu odpowiedzi twierdzącej na którekolwiek z w/w pytań, biuro niezwłocznie powiadomi opiekuna rezerwacji o zdjęciu procedury wizowej z rezerwacji i konieczności podpisania z Klientem nowej umowy bez usługi wizowania. Klient będzie wówczas zobowiązany do wyrobienia wizy we własnym zakresie. Przypominamy, że w przypadku Indii nie ma możliwości wykupienia wizy na lotnisku, a brak wizy nie upoważnia do bezkosztowej rezygnacji.

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym Warszawa - New Delhi - Warszawa z przesiadką, przelot wewnętrzny Varanasi - New Delhi (limit bagażu 15 kg + 7 kg), opłaty lotniskowe, 14 rozpoczętych dób hotelowych, przejazdy klimatyzowanym autokarem lub minibusem, śniadania i obiadokolacje wg programu, 2 lunche, opiekę polskiego pilota, program turystyczny j.w., 1 butelka wody/os./dzień oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu oraz napiwków dla lokalnych przewodników, bagażowych, kelnerów, obsługi grupy w systemie TGS (koszt ok. 340 USD/os. płatny pilotowi imprezy). Nie obejmuje: wydatków własnych, dodatkowych posiłków i napoi, wizy do Indii, opłat za fotografowanie i filmowanie (ok. 40 USD/os.).

Wycieczki lokalne: teatr w Agrze (ok. 55 USD/os.), pokaz tańca w Khajuraho (ok. 25 USD/os.).

Uwaga! Powyższe ceny oraz wysokość opłat podane zostały na dzień 28.02.2024 r. i mogą ulec zmianie.

Uwaga! Dane paszportowe nalezy uzupełnić najpóźniej do 7 dni przed wyjazdem.

Inne

Od dnia 09.11.2016 r. banknoty o wartości nominalnej 500 ("stare" 500 rupii) i 1000 rupii przestały być prawnym środkiem płatniczym w Indiach. Wprowadzono do obiegu "nowe" banknoty 500 rupii i 2000 rupii.

Jeśli Klienci zabierają ze sobą dolary amerykańskie należy pamiętać, że w Indiach nie są akceptowane banknoty wydane przed 2013 r. i /lub zniszczone, naddarte, itp.

W dniach 24-27.01. część atrakcji w Indiach może być nieczynna ze względu na Święto Republiki.

Dzikie i Zmysłowe

5.1/6 (84 opinie)

Udostępnij
Dodaj do schowka
Dzikie i Zmysłowe
Galeria (12)
Dzikie i Zmysłowe
Dzikie i Zmysłowe
Dzikie i Zmysłowe
Zdjęcie mapy
Plan Wycieczki

Atuty oferty

Delhi i Brama Indii • małpy i świątynie w Galcie • Jaipur i Fort Amber • Rezerwat Tygrysów w Parku Narodowym Ranthambore • zespół architektoniczny Fatehpur Sikri • mauzoleum Taj Mahal • fort w Gwaliorze • klimatyczna Orchha • sacrum i profanum w Khajuraho • Varanasi i święta rzeka Ganges
Lot

Bezpośredni

Rodzaj wyjazdu

Objazd

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym Warszawa - New Delhi - Warszawa z przesiadką, przelot wewnętrzny Varanasi - New Delhi (limit bagażu 15 kg + 7 kg), opłaty lotniskowe, 14 rozpoczętych dób hotelowych, przejazdy klimatyzowanym autokarem lub minibusem, śniadania i obiadokolacje wg programu, 2 lunche, opiekę polskiego pilota, program turystyczny j.w., 1 butelka wody/os./dzień oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu oraz napiwków dla lokalnych przewodników, bagażowych, kelnerów, obsługi grupy w systemie TGS (koszt ok. 340 USD/os. płatny pilotowi imprezy). Nie obejmuje: wydatków własnych, dodatkowych posiłków i napoi, wizy do Indii, opłat za fotografowanie i filmowanie (ok. 40 USD/os.).

Wycieczki lokalne: teatr w Agrze (ok. 55 USD/os.), pokaz tańca w Khajuraho (ok. 25 USD/os.).

Uwaga! Powyższe ceny oraz wysokość opłat podane zostały na dzień 28.02.2024 r. i mogą ulec zmianie.

Uwaga! Dane paszportowe nalezy uzupełnić najpóźniej do 7 dni przed wyjazdem.

Plan wycieczki

Wycieczki fakultatywne podczas objazdu

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
Za osobę8 038
Razem
16 076 zł
Zaliczka 10% 1 600 zł
rezerwujzablokuj miejsce na 3 dni
trwa wczytywanie

Opinie klientów

Opinie o Dzikie i Zmysłowe

5.1 / 6(84 opinie)
Intensywność programu
5.0
Pilot
5.1
Program wycieczki
5.4
Transport
4.9
Wyżywienie
4.4
Zakwaterowanie
4.3
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

JERZY LECH, ZIELONA GÓRA 05.03.2019

Indie-ciekawe,dzikie i zmysłowe.

Wyjazd wspaniały. Bogactwem Indii są ludzie, przyroda i zabytki. Ludzie-Hindusi- są bardzo ciekawi świata i turystów przyjeżdżających do nich. Życzliwie i uprzejmie się nam przyglądali. Chcieli robić sobie z nami zdjęcia, początkowo nieśmiało, ale zachęceni przychodzili całymi rodzinami. Ani razu nie czuliśmy się zagrożeni i niepewnie. Pielgrzymi w Varanasi tworzyli tłum, ale nikt się nie pchał i nie potrącał.Widzeliśmy jak Ci biedni ludzie okrywali derką krowę, która przed chwilą urodziła cielaka. Życali też jałmużnę biedniejszym od siebie.Przyroda, którą obserwowaiśmy w parkach narodowych pokazała całe piękno tego kraju. Przy dwuch wyjazdach na safari widzieliśmy tygrysy, które zachowywały się dostojnie, tak jakby nas tam nie było. Przeszły obok nas - około 5 metrów. Całości dopełniła rodzina Niedźwiedzi Wargaczy oraz stada jeleni,małp i antylop. Niesamowite zabytki- pałace, forty, meczety i twierdze są wspaniałym przykładem wysokiej kultury i cywilizacji jaka tam powstała w przeszłości. Kto nie zobaczy Varanasi i nie zastanowi się co znaczy dla Hindusa Wiara ten może nie zrozumieć tego kraju. Jeżeli do tego dodam przejażdżkę na słoniach to daje obraz różnorodności Indii i zachęcam by wszyscy tam pojechali. Mieliśmy szczęście ,że przwodniczka Magda pokazała nam ten wspaniały kraj. Zrobiła to zpasją i pełnym profesjonalizmem. Dziękuję.

6.0/6

JAN, Żory 10.01.2024
Termin pobytu: grudzień 2023

Indie dzikie i zmysłowe

Super wycieczka bardzo dobrze przygotowana pani przewodnik Ilona ktorą pozdrawiam serdecznie ciekawy i urozmaicony program pięknie zachowane zabytki przyjaźni ludzie oraz mistrzostwo świata w poruszaniu się ludzi po drogach w ruchu ulicznym i miejskim dobre i urozmaicone jedzenie ciekawa kultura i zwyczaje pozdrawiam i polecam wszystkim
Pokaż więcej opinii (82)
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem