Plan wycieczki

Dzień 1

Przelot do Goa z międzylądowaniem

Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach. Przelot samolotem czarterowym na trasie Warszawa/Katowice-Goa. Międzylądowanie techniczne w jednym z portów Zatoki Perskiej (ok. 45 min., bez wysiadania z samolotu). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady.

Dzień 2
Dzień 2

Stolica Goa: duchowe dziedzictwo Indii

Przylot na Goa, po odprawie wizowo-paszportowej transfer do hotelu i zakwaterowanie we wczesnych godzinach południowych, gdzie zostawimy bagaże, a następnie udamy się na krótkie zwiedzanie miasta. Zobaczymy pozostałości dawnej stolicy Goa, nazywanej drugą Lizboną, gdzie znajduje się między innymi słynna bazylika Bom Jesus, kościół Św. Kajetana i łuk wicekróla, przez który niegdyś wchodziło się do dawnego miasta. Będzie to także okazja żeby zobaczyć świątynię hinduistyczną. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg. (Trasa ok. 50 km).

Dzień 3
Dzień 3

Cochin: magiczny kraniec Indii i królestwo przypraw

Po wczesnym śniadaniu (możliwe w formie pakietów podróżnych), wykwaterowanie i transfer na lotnisko. Przelot do Cochin, które jest ważnym portem dla handlarzy przyprawami oraz żydowskiego miasteczka o ponad tysiącletniej historii. Cochin zachował dawny urok miasta, do którego drogą morską przybywali kupcy z zachodniego świata w poszukiwaniu drogocennego pieprzu, zostawiając w nim swoje tradycje i obyczaje. Po dziś dzień można w tutejszej architekturze odnaleźć wpływy portugalskie, holenderskie, żydowskie i brytyjskie. Zobaczymy m.in.: bazylika Santa Cruz, synagoga żydowska oraz Pałac Mattancherry, zbudowany przez Portugalczyków. Wieczorem pokaz klasycznego tańca indyjskiego Kathakali. Obiadokolacja i nocleg w ok. Cochin. (Trasa ok. 50 km).

Dzień 4
Dzień 4

Kerala: egzotyczny rejs przez kanały i rozlewiska

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Allepey na rejs po kanałach i rozlewiskach Kerali. Będzie to doskonała okazja do podziwiania małych wysepek, malowniczych krajobrazów oraz dziewiczej natury. Podczas rejsu serwowany będzie lunch z lokalnymi przysmakami przygotowany przez załogę statku. Rejs jest najlepszym sposobem, aby w atmosferze ciszy i relaksu poznać tradycje i sposób życia lokalnej ludności. Wszystkie łodzie wyposażone są w kuchnię, sypialnię i łazienkę (w kajucie), brak klimatyzacji. Obiadokolacja i nocleg na łodzi. (Trasa ok. 70 km).

Dzień 5
Dzień 5

Przyroda i kultura w Parku Narodowym Periyar

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd przez malownicze tereny plantacji kardamonu, kakao, zielonego pieprzu oraz orzechów w kierunku Parku Narodowego Periyar, znanego również jako „sanktuarium dzikich zwierząt”. Obszar położony jest nad brzegami wielkiego sztucznego jeziora, które powstało po budowie tamy na rzece Periyar jako część projektu ochrony niektórych gatunków zwierząt: słoni, tygrysów, lampartów. Być może uda się zobaczyć jedno z nich w czasie spaceru po parku. W tym dniu (za dodatkową opłatą) pokaz południowoindyjskiej starożytnej sztuki walki Kalarippayattu, której rodowód sięga III w. p.n.e. Różnorodnością i formą technik przypomina chińskie Wushu. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg. (Trasa ok. 50 km).

Dzień 6
Dzień 6

Zakątki Madurai: w sercu kultury Tamil Nadu

Śniadanie, wykwaterowanie i przejazd do Madurai, miasta sięgającego historią V w. p.n.e., drugiego co do wielkości miasta stanu Tamil Nadu, które zbudowane jest na planie kwiatu lotosu i malowniczo położone nad brzegami rzeki Vaigai. Legenda mówi, że boski nektar spływający z włosów boga Siwy dał miastu jego starożytną nazwę Madhurapuri, czyli „kraina nektaru”. Za największy skarb uważana jest świątynia Sri Meenakshi (zwiedzana z zewnątrz), będąca miejscem kultu małżonki boga Śiwy. Zobaczymy również pałac królewski Najków (zwiedzany z zewnątrz), który kształtem przypomina lecącego orła. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w ok. Madurai. (Trasa ok. 20 km).

Dzień 7

Podróż do świętych miast Indii: Kannijakumari i Trivandrum

Wczesne śniadanie, wykwaterowanie i przejazd do Kannijakumari, miasta pielgrzymek wyznawców czczących Boginię Kumari. Zwiedzimy słynną świątynię poświęconą tej bogini. Następnie przejazd do Trivandrum, stolicy stanu Kerala, świętego miasta tysiącgłowego węża Ananty, gdzie zobaczymy zdumiewającą świątynię Sree Padmanabhaswamy, wybudowaną ku czci Wisznu (zwiedzana z zewnątrz). Obiadokolacja i nocleg w hotelu w ok. Trivandrum. (Trasa ok. 340 km).

Dzień 8

Podróż z Thrivadrum do Goa: spotkanie ze słońcem Indii

Po wczesnym śniadaniu (możliwe w formie pakietów podróżnych), wykwaterowanie i przejazd na lotnisko w Thrvadrum. Przelot lokalnymi liniami na trasie Thrivadrum do Goa. Następnie transfer do wybranych hoteli wypoczynkowych na Goa. (Trasa ok. 200 km).

Dzień 9-11 lub 9-12
Dzień 9-11 lub 9-12

Relaks na plażach Goa

Pobyt na wybrzeżu Goa. Czas wolny na wypoczynek, kąpiele morskie i słoneczne, a także zakupy. Możliwość skorzystania z wycieczek lokalnych.

Dzień 12 lub 13

Powrót do domu z Goa

Wczesne wykwaterowanie z hotelu, śniadanie (możliwe w formie pakietów podróżnych) i transfer na lotnisko. Przelot samolotem czarterowym na trasie Goa- Warszawa/Katowice. Międzylądowanie techniczne w jednym z portów Zatoki Perskiej (ok. 45 min., bez wysiadania z samolotu). Przylot do Warszawy.

Uwagi do programu

Informację odnośnie bagażu i organizacji wycieczki

Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
Limity bagażu na przelotach wewnętrzny wynoszą: 15 kg (bagaż główny) i 7 kg (bagaż wewnętrzny).

Wycieczki fakultatywne podczas objazdu

Wycieczki lokalne

Pokaz sztuki walki (ok. 12 USD/os.).

Uwaga! Wycieczki lokalne odbywają się przy min. 12 osobach.

Dodatkowe informacje

Zakwaterowanie

Część objazdowa. Hotele *** wg kategorii lokalnej. 6 rozpoczętych dób hotelowych: Goa (1), Cochin (1), Allepey na łodziach (1), PN Periyar (1), Madurai (1), Trivandrum (1). Pokoje: łazienka (prysznic, wc), możliwa dostawka, klimatyzacja i/lub wiatrak przysufitowy. Wyżywienie wg programu.

Część pobytowa. 4 lub 5 rozpoczętych dób hotelowych. Zakwaterowanie w hotelu wybranym z oferty „Wypoczynek Indie Goa”. Opisy hoteli w katalogu i systemie rezerwacyjnym R.pl.

Wizy

Wiza.

Do przekroczenia granicy indyjskiej przez obywateli Polski konieczny jest paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu oraz wiza. Pośredniczymy w uzyskaniu wizy. Usługa kosztuje 299 zł/os. Konieczne jest wypełnienie i potwierdzenie wniosku wizowego oraz dostarczenie skanów paszportu i zdjęć opisanych w instrukcji wizowania na adres wizy.indie@R.pl najpóźniej na 7 dni roboczych przed rozpoczęciem imprezy. W przypadku niedopełnienia w/w formalności na czas, biuro nie będzie pośredniczyć w procedurze wizowej. Wówczas opłata za procedurę wizową zostanie zwrócona, zaś Klient będzie zobowiązany do wyrobienia wizy we własnym zakresie. Konieczne będzie także podpisanie nowej umowy bez usługi wizowania. Przypominamy, że w przypadku Indii nie ma możliwości wykupienia wizy na lotnisku, a brak wizy nie upoważnia do bezkosztowej rezygnacji.


Uzyskana e-wiza wydawana jest na okres 365 dni i uprawnia do wielokrotnego przekroczenia granicy (jeden pobyt nie może przekroczyć 90 dni). O szczegóły związane z wizowaniem zapytaj swojego opiekuna wycieczki lub agenta, u którego dokonywałeś rezerwację. Powyższe warunki wizowe obowiązują obywateli Polski. Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z opiekunem rezerwacji lub agentem, u którego dokonywałeś zakupu wycieczki.


Informujemy, że biuro podróży Rainbow Tours S.A. zastrzega sobie prawo do odmowy wizowania do Indii Klientów, którzy na którekolwiek z poniższych pytań zawartych we wniosku wizowym odpowiedzą twierdząco:
1. Czy kiedykolwiek zostałeś aresztowany/skazany/skazany przez sąd jakiegokolwiek kraju?
2. Czy kiedykolwiek odmówiono Ci wjazdu do jakiegokolwiek kraju lub czy byłeś deportowany?
3. Czy kiedykolwiek zajmowałeś się handlem ludźmi/handlem narkotykami/wykorzystywaniem dzieci/przestępczością wobec kobiet/przestępstwem gospodarczym/oszustwem finansowym?
4. Czy kiedykolwiek byłeś zaangażowany w cyberprzestępczość/działalność terrorystyczną/sabotaż/szpiegostwo/ludobójstwo/morderstwo polityczne/inne akty przemocy?
5. Czy kiedykolwiek za pomocą jakichkolwiek środków wyraziłeś poglądy, które usprawiedliwiają lub gloryfikują przemoc terrorystyczną lub mogą zachęcać innych do aktów terrorystycznych lub innych poważnych przestępstw?
6. Czy ubiegałeś się o azyl (polityczny lub inny) w jakimkolwiek kraju?


Po ewentualnym wykryciu odpowiedzi twierdzącej na którekolwiek z w/w pytań, biuro niezwłocznie powiadomi opiekuna rezerwacji o zdjęciu procedury wizowej z rezerwacji i konieczności podpisania z Klientem nowej umowy bez usługi wizowania. Klient będzie wówczas zobowiązany do wyrobienia wizy we własnym zakresie. Przypominamy, że w przypadku Indii nie ma możliwości wykupienia wizy na lotnisku, a brak wizy nie upoważnia do bezkosztowej rezygnacji.

 

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym na trasie Warszawa-Goa-Warszawa lub Katowice-Goa-Katowice z międzylądowaniem technicznym w jednym z portów Zatoki Perskiej, przelot wewnętrzny na trasie Goa – Cochin i Trivandrum – Goa, opłaty lotniskowe, 10 lub 11 rozpoczętych dób hotelowych, przejazdy klimatyzowanym autokarem lub minibusem, śniadania i obiadokolacje wg programu, opiekę polskiego pilota, program turystyczny j.w., 1 butelka wody/os./dzień (wyłącznie w części objazdowej) oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu oraz napiwków dla lokalnych przewodników, bagażowych, kelnerów, obsługi grupy w systemie TGS (ok. 260 USD/os. płatne pilotowi jako pakiet). Nie obejmuje: wydatków własnych, dodatkowych posiłków i napoi, wizy do Indii, opłat za fotografowanie i filmowanie (ok. 40 USD/os.) oraz wycieczek lokalnych.

Uwaga! Powyższe ceny wiz oraz wysokość opłat za pakiet uczestnictwa w programie podane zostały na dzień 10.02.2024 r. i mogą ulec zmianie

Inne

Od dnia 09.11.2016 r. banknoty o wartości nominalnej 500 ("stare" 500 rupii) i 1000 rupii przestały być prawnym środkiem płatniczym w Indiach. Wprowadzono do obiegu "nowe" banknoty 500 rupii i 2000 rupii.

Jeśli Klienci zabierają ze sobą dolary amerykańskie należy pamiętać, że w Indiach nie są akceptowane banknoty wydane przed 2006 r. i /lub zniszczone, naddarte, itp.

W dniach 24-27.01. część atrakcji w Indiach może być nieczynna ze względu na Święto Republiki.

Limity bagażu na przelotach wewnętrzny wynoszą: 15 kg (bagaż główny) i 7 kg (bagaż wewnętrzny).

 

Słodki zapach kardamonu

Udostępnij
Dodaj do schowka
Słodki zapach kardamonu
Galeria (24)
Słodki zapach kardamonu
Słodki zapach kardamonu
Słodki zapach kardamonu
Zdjęcie mapy
Plan Wycieczki

Atuty oferty

Zabytki Starego Goa • multikulturowe Cochin • Allepey rejs po rozlewiskach Kerali • Periyar – „sanktuarium dzikich zwierząt” • Madurai – kraina nektaru • świątynie Kerali • złote plaże Goa
Lot

Bezpośredni

Rodzaj wyjazdu

Objazd + wypoczynek

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym na trasie Warszawa-Goa-Warszawa lub Katowice-Goa-Katowice z międzylądowaniem technicznym w jednym z portów Zatoki Perskiej, przelot wewnętrzny na trasie Goa – Cochin i Trivandrum – Goa, opłaty lotniskowe, 10 lub 11 rozpoczętych dób hotelowych, przejazdy klimatyzowanym autokarem lub minibusem, śniadania i obiadokolacje wg programu, opiekę polskiego pilota, program turystyczny j.w., 1 butelka wody/os./dzień (wyłącznie w części objazdowej) oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu oraz napiwków dla lokalnych przewodników, bagażowych, kelnerów, obsługi grupy w systemie TGS (ok. 260 USD/os. płatne pilotowi jako pakiet). Nie obejmuje: wydatków własnych, dodatkowych posiłków i napoi, wizy do Indii, opłat za fotografowanie i filmowanie (ok. 40 USD/os.) oraz wycieczek lokalnych.

Uwaga! Powyższe ceny wiz oraz wysokość opłat za pakiet uczestnictwa w programie podane zostały na dzień 10.02.2024 r. i mogą ulec zmianie

Plan wycieczki

Wycieczki fakultatywne podczas objazdu

Wycieczki fakultatywne podczas wypoczynku na przedłużeniu pobytu

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Przedłuż wakacje o wypoczynek w hotelu.

Twój hotel wybrany na przedłużenie pobytu o 5 dni.
Zdjęcie Hotelu
Spazio Leisure Resort
Indie: Goa
Zdjęcie Hotelu
La Grace Resort
Indie: Goa
Zdjęcie Hotelu
Nazri Resort
Indie: Goa
Zdjęcie Hotelu
The Golden Crown Hotel
Indie: Goa

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
Spazio Leisure Resort
trwa wczytywanie

Opinie klientów

Intensywność programu
4.5
Pilot
6.0
Program wycieczki
3.3
Transport
4.5
Wyżywienie
4.8
Zakwaterowanie
4.8
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

5.0/6

Karol, Głogów 16.01.2020

Indie Południowe

Przyjemna podróż samolotem LOT-u do Goa. Wycieczka "Słodki zapach kardamonu", to tak naprawdę zwiedzanie Indii Południowych, które okazały się być mniej zaskakujące i uciążliwe niż Indie Północne. Potwierdzają to inni uczestnicy wypraw na północ np. w kierunku "Złoty Trójkąt".

2.5/6

Ewa, Grabowo 08.01.2020

zle wspaomnienia turysty,

Wyjazd udany dzięki pilotce,Program nieprzemyślany.Dwa dni wyjęte z życia,katorżnicze.Wycieczka wcale nie był lajtowa.i
Pokaż wszystkie opinie
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem