Plan wycieczki

Dzień 1

Podróż z Warszawy do New Delhi

Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie na 2,5 godz. przed wylotem samolotu. Przelot samolotem rejsowym na trasie Warszawa - New Delhi z przesiadką w jednym z portów międzynarodowych. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady.

Dzień 2
Dzień 2

Taj Mahal: mauzoleum miłości w Agrze

Przylot do New Delhi. Następnie przejazd do Agry. Zakwaterowanie w hotelu. Po południu zwiedzanie Taj Mahal, jednego z siedmiu współczesnych cudów świata, mauzoleum ufundowanego przez cesarza Shahjahana ku czci swojej żony Mumtaz Mahal, budowanego z białego marmuru przez 22 lata i 22 tys. rzemieślników. Wieczorem możliwość uczestniczenia w wycieczce lokalnej do teatru w Agrze (płatna dodatkowo). Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Agrze. (Trasa ok. 240 km).

Dzień 3

Szlakiem mogolskich twierdz i tajemniczych miast Rajasthanu

Śniadanie, wykwaterowanie i zwiedzanie monumentalnego Fortu w Agrze – największego i najlepiej zachowanego mogolskiego pałacu. Następnie udamy się do stolicy Rajasthanu – Jaipuru, zwanego „różowym miastem”. Po drodze zobaczymy Fatehpur Sikri, opuszczone miasto Wielkich Mogołów, wielki meczet oraz Bulund Darwaza – Bramę Wolności, zbudowane przez cesarza Akbara. Przyjazd do Jaipuru gdzie zobaczymy przepiękną fasadę Hawa Mahal, tzw. Pałacu Wiatrów – wizytówki miasta. Wizyta w emporium dywanów, tekstyliów i kamieni szlachetnych. Przejazd do hotelu w Jaipurze, zakwaterowanie i obiadokolacja. (Trasa ok. 250 km).

Dzień 4
Dzień 4

Kulturowe odkrycia Indii: Amber Fort i Delhi

Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do fortu Amber i zwiedzanie części pałacowej kompleksu z XVI w. Wjazd do fortu jeepami i zwiedzanie Pałacu Miejskiego – siedziby Maharadży oraz wizyta w unikalnym, zaskakującym futurystyczną architekturą Obserwatorium Astronomicznym Jantar Mantar, zbudowanym w połowie XVIII w. A następnie przejazd w kierunku Delhi. Wieczorem wizyta w świątyni Bangla Sahib - największej gurudwary w mieście. Ta wspaniała zwieńczona złotą kopułą świątynia jest najważniejszym w stolicy miejscem sikhijskiego kultu, tętni życiem od wschodu do zachodu słońca. Przyjazd do hotelu w Delhi, zakwaterowanie i obiadokolacja. (Trasa ok. 280 km).

Dzień 5
Dzień 5

Delhi: w sercu historycznej Indii

Po śniadaniu zwiedzanie starej części Delhi: zwiedzimy największy w Indiach Północnych meczet Jama Masjid, a z zewnątrz zobaczymy budynki rządowe: Sansad Bhawan (Parlament Indyjski) oraz Rashtrapati Bhawan (Dom Prezydencki). Udamy się pod India Gate (słynną bramę Indii) oraz Raj Ghat – miejsce kremacji Mahatmy Gandhiego. Lunch lub kolacja w zależności od godziny przelotu. Przejazd na lotnisko w New Delhi i przelot do Varanasi. Przejazd do hotelu na nocleg; (trasa ok. 880 km).

Dzień 6
Dzień 6

Varanasi i Sarnath: święte miejsca hinduizmu i buddyzmu

Po śniadaniu zwiedzanie Varanasi – świętego miasta hinduizmu, którego historia sięga 3 tys. lat wstecz. W tym dniu zobaczymy zabytkowe świątynie buddyjskie i ruiny miasta Sarnath (miejsca wygłoszenia przez Buddę pierwszego kazania) oraz przejedziemy do Dasaśwamedh Ghat na rejs łodziami po świętej rzece Ganges by z tej perspektywy obserwować wieczorną ceremonię Aarti organizowaną na zakończenie każdego dnia polegającą na ułożeniu boginki Ganga do snu. Powrót na obiadokolację do hotelu. (Trasa ok. 50 km).

Dzień 7

Z Varanasi do Delhi: stolica kontrastów

Wczesne śniadanie (możliwe w formie pakietów), wykwaterowanie i transfer na lotnisko w Varanasi. Przelot do New Delhi a następnie zwiedzanie grobowca Humayuna (pierwowzór słynnego Taj Mahal). Następnie czeka nas wizyta na Connaught Place – miejsce rozpoznawane na mapie Delhi jako centrum finansowe a także restauracyjne i handlowe. Obiadokolacja i nocleg w Delhi. (Trasa ok. 880 km).

Dzień 8
Dzień 8

Od Delhi do Katmandu: mistyczne spotkanie z Nepalem

Śniadanie, wczesne wykwaterowanie, przejazd na lotnisko w New Delhi i przelot do Katmandu. Zwiedzanie stolicy Nepalu rozpoczniemy od przepięknie położonej na wzgórzu stupy Swayambhunath, z której rozciąga się wspaniały widok na całą Dolinę Katmandu. Jest to miejsce odwiedzane przez setki rozmodlonych pielgrzymów palących kadzidła, wypowiadających mantry i składających dary, które są natychmiast porywane przez licznie żyjące tu małpy. Przyjazd do hotelu w Katmandu, zakwaterowanie i obiadokolacja. (Trasa ok. 30 km).

Dzień 9

Safari i zachód słońca w Parku Narodowym Chitwan

Śniadanie, wykwaterowanie i przejazd do Parku Narodowego Chitwan (najlepsze miejsce na safari w Nepalu). W miarę możliwości czasowych spacer do punktu widokowego nad rzekę, skąd podziwiać będziemy zachód słońca. Lunch i kolacja (tradycyjne dania nepalskie) oraz nocleg w lodgy. (Trasa ok. 160 km).

Dzień 10
Dzień 10

Niesamowita przyroda Parku Narodowego Chitwan

Wczesne śniadanie i wizyta na farmie słoni. Dzień spędzony na aktywnym wypoczynku wśród zieleni Parku Narodowego Chitwan. Aktywności wliczone w cenę: jeep safari: spływ tradycyjnymi łodziami wydrążonymi z jednego pnia drzewa kapokowego po rzece Rapti (w zależności od poziomu wody w rzece), zamiennie spacer po dżungli połączony z obserwacją zwierząt. W Chitwan na powierzchni ok. 1 tys. km2 żyją gatunki tj.: tygrysy bengalskie, krokodyle, małpy, nosorożce, a także ponad 450 gatunków ptaków. Lunch, kolacja (z pokazem tańca Tharu) i nocleg w lodgy. (Trasa ok. 50 km).

Dzień 11
Dzień 11

Bhaktapur i Dhulikhel: fascynujące widoki na Himalaje

Po śniadaniu przejazd malowniczą trasą do Bhaktapur, najstarszego miasta Doliny, gdzie zobaczymy Durbar Square (Plac Królewski), Złotą Bramę w Pałacu Królewskim i Plac Nyatapola. Następnie przejazd do Dhulikhel – miejscowości malowniczo położonej wśród gór. To typowo newarskiego miasto, które jest jednym najciekawszych punktów widokowych na Himalaje. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg w ok. Dhulikhel (trasa ok. 200 km).

Dzień 12
Dzień 12

Buddyzm i trekking w sercu Nepalu

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do jednego ze znanych miejsc pielgrzymkowych w Nepalu – stupy Namobuddha i klasztoru Thrangu Tashi - centrum buddyzmu tybetańskiego w Nepalu. Następnie 8,5 km lekkiego trekkingu podczas którego będzie można obserwować życie mieszkańców na okolicznych wioskach. Zejdziemy pieszo w stronę XII-wiecznej wioski Panauti (jednej z najstarszych w Nepalu). Obiadokolacja i nocleg w Katmandu. (Trasa ok. 50 km).

Dzień 13
Dzień 13

Lot nad Himalajami i zwiedzanie miasta Patan

Po śniadaniu przejazd Możliwość realizacji wycieczki lokalnej – lot nad Himalajami (płatna dodatkowo). W tym dniu zobaczymy również newarskie miasto Patan, zwane także Lalitpur, czyli Miasto Piękna. Za dodatkową opłatą możliwość realizacji wycieczki lokalnej na Chandragiri Hills – wjazd kolejką linową na wysokość ok. 2500 m n.p.m., gdzie przy dobrej widoczności można cieszyć się panoramą himalajskich szczytów. Wieczorem kolacja w newarskiej restauracji, urozmaicona pokazem lokalnych tańców i muzyką na żywo. (Trasa ok. 30 km).

Dzień 14
Dzień 14

Dolina Katmandu: świecie tradycji i duchowości

Po śniadaniu, wykwaterowanie i zwiedzanie Doliny Katmandu: największy kompleks świątyń hinduistycznych Paśupatinath nad świętą rzeką Bagmati, stupa Bouddhnath – jedno z najważniejszych centrów buddyzmu tybetańskiego. Następnie zwiedzanie Durbar Square w Katmandu, na którym podziwiać będziemy niezliczoną ilość świątyń w różnych stylach architektonicznych oraz bogato zdobiony pałac Żywej Boginki Kumari – sprawującej opiekę nad całym miastem. Lunch. W tym dniu nie ma obiadokolacji. Następnie transfer na lotnisko w Katmandu i przelot samolotem rejsowym do Warszawy, z przesiadką w jednym z portów międzynarodowych.

Dzień 15

Powrót do Warszawy

Przylot do Warszawy.

Uwagi do programu

Uwaga! w zależności od aktualnego rozkładu lotu wylot z Katmandu do Warszawy możliwy w dniu 15 imprezy (wówczas przylot do Warszawy również w dniu 15 imprezy).
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
W dniach 24-27.01. część atrakcji w Indiach może być nieczynna ze względu na Święto Republiki.
Uwaga do dni 7 i 8 imprezy: przelot z New Delhi do Katmandu możliwy w dniu 7 imprezy w godzinach wieczornych/nocnych. Wówczas nocleg z 7 na 8 dzień imprezy w Katmandu.

Wycieczki fakultatywne podczas objazdu

Wycieczki lokalne

Lot nad Himalajami (ok. 350 USD/os.).

Teatr w Agrze (ok. 55 USD/os.).

Kolejka linowa na Chandragiri Hills (ok. 70 USD/os.).

Uwaga! Wycieczki lokalne odbywają się przy min. 12 osobach.

Dodatkowe informacje

Zakwaterowanie

Hotele *** wg kategorii lokalnej i lodgach. 12 rozpoczętych dób hotelowych: Katmandu (3), Dhulikhel (1), Varanasi (2), Agra (1), Jaipur (1), lodga w P.N. Chitwan (2), New Delhi (2). Pokoje: brak możliwości dostawek, klimatyzacja i/ lub wiatrak przysufitowy. Wyżywienie wg programu imprezy.

Wizy

Wiza do Indii. Do przekroczenia granicy indyjskiej przez obywateli Polski konieczny jest paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu oraz wiza. Pośredniczymy w uzyskaniu wizy. Usługa kosztuje 299 zł/os. Konieczne jest wypełnienie i potwierdzenie wniosku wizowego oraz dostarczenie skanów paszportu i zdjęć opisanych w instrukcji wizowania na adres wizy.indie@R.pl najpóźniej na 7 dni roboczych przed rozpoczęciem imprezy. W przypadku niedopełnienia w/w formalności na czas, biuro nie będzie pośredniczyć w procedurze wizowej. Wówczas opłata za procedurę wizową zostanie zwrócona, zaś Klient będzie zobowiązany do wyrobienia wizy we własnym zakresie. Konieczne będzie także podpisanie nowej umowy bez usługi wizowania. Przypominamy, że w przypadku Indii nie ma możliwości wykupienia wizy na lotnisku, a brak wizy nie upoważnia do bezkosztowej rezygnacji.

Uzyskana e-wiza wydawana jest na okres 30 dni i uprawnia do dwukrotnego przekroczenia granicy (wiza ważna 30 dni od daty pierwszego wjazdu do Indii, jeden pobyt nie może przekroczyć 30 dni). Istnieje możliwość dopłaty do wizy rocznej (wydawana na okres 365 dni, uprawnia do wielokrotnego przekroczenia granicy, przy czym jeden pobyt nie może przekroczyć 90 dni) – wysokość dopłaty wynosi 80 zł/os.
O szczegóły związane z wizowaniem zapytaj swojego opiekuna wycieczki lub agenta, u którego dokonywałeś rezerwację. Powyższe warunki wizowe obowiązują obywateli Polski. Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z opiekunem rezerwacji lub agentem, u którego dokonywałeś zakupu wycieczki.

Informujemy, że biuro podróży Rainbow Tours S.A. zastrzega sobie prawo do odmowy wizowania do Indii Klientów, którzy na którekolwiek z poniższych pytań zawartych we wniosku wizowym odpowiedzą twierdząco:
1. Czy kiedykolwiek zostałeś aresztowany/skazany/skazany przez sąd jakiegokolwiek kraju?
2. Czy kiedykolwiek odmówiono Ci wjazdu do jakiegokolwiek kraju lub czy byłeś deportowany?
3. Czy kiedykolwiek zajmowałeś się handlem ludźmi/handlem narkotykami/wykorzystywaniem dzieci/przestępczością wobec kobiet/przestępstwem gospodarczym/oszustwem finansowym?
4. Czy kiedykolwiek byłeś zaangażowany w cyberprzestępczość/działalność terrorystyczną/sabotaż/szpiegostwo/ludobójstwo/morderstwo polityczne/inne akty przemocy?
5. Czy kiedykolwiek za pomocą jakichkolwiek środków wyraziłeś poglądy, które usprawiedliwiają lub gloryfikują przemoc terrorystyczną lub mogą zachęcać innych do aktów terrorystycznych lub innych poważnych przestępstw?
6. Czy ubiegałeś się o azyl (polityczny lub inny) w jakimkolwiek kraju?

Po ewentualnym wykryciu odpowiedzi twierdzącej na którekolwiek z w/w pytań, biuro niezwłocznie powiadomi opiekuna rezerwacji o zdjęciu procedury wizowej z rezerwacji i konieczności podpisania z Klientem nowej umowy bez usługi wizowania. Klient będzie wówczas zobowiązany do wyrobienia wizy we własnym zakresie. Przypominamy, że w przypadku Indii nie ma możliwości wykupienia wizy na lotnisku, a brak wizy nie upoważnia do bezkosztowej rezygnacji.

Wiza nepalska. Do wizy nepalskiej (wyrabiana na lotnisku w Katmandu) potrzebne jest 1 kolorowe zdjęcie, cena ok. 30 USD/os. Powyższe warunki wizowe obowiązują obywateli Polski. Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z opiekunem rezerwacji lub agentem, u którego dokonywałeś zakupu wycieczki.

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym Warszawa - New Delhi, Katmandu - Warszawa z przesiadką, przeloty wewnętrzne: Varanasi – Delhi – Varanasi i New Delhi – Katmandu (limit bagażu 15 kg + 5 kg), opłaty lotniskowe, 12 rozpoczętych dób hotelowych, przejazdy klimatyzowanym autokarem lub minibusem, śniadania, obiadokolacje i lunche wg programu, opiekę polskiego pilota, program turystyczny j.w., 1 butelka wody/ os./ dzień oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu oraz napiwków dla lokalnych przewodników, bagażowych, kelnerów, obsługi grupy w systemie TGS (koszt ok. 360 USD/os. płatny pilotowi imprezy). Nie obejmuje: wydatków własnych, dodatkowych posiłków i napoi, wizy do Indii, wizy do Nepalu (ok. 30 USD/os. lub ok. 20 EUR/os.), opłat za fotografowanie i filmowanie (ok. 40 USD/os.) oraz wycieczek lokalnych.

Uwaga! Powyższe ceny wiz oraz wysokość opłat podane zostały na dzień 28.02.2024 r. i mogą ulec zmianie.

Inne

Od dnia 09.11.2016 r. banknoty o wartości nominalnej 500 ("stare" 500 rupii) i 1000 rupii przestały być prawnym środkiem płatniczym w Indiach. Wprowadzono do obiegu "nowe" banknoty 500 rupii i 2000 rupii.

Jeśli Klienci zabierają ze sobą dolary amerykańskie należy pamiętać, że w Indiach nie są akceptowane banknoty wydane przed 2013 r. i /lub zniszczone, naddarte, itp.

W Nepalu nie są akceptowane banknoty wydane przed 2013 r. i /lub zniszczone, naddarte, itp.

W dniach 24-27.01. część atrakcji w Indiach może być nieczynna ze względu na Święto Republiki.

Indie i Nepal
Indie i Nepal
Indie i Nepal
Indie i Nepal
Indie i Nepal
Indie i Nepal
Indie i Nepal
Indie i Nepal
Indie i Nepal
Indie i Nepal
Indie i Nepal
Indie i Nepal
Indie i Nepal
1 / 13

4.8/6 (98 opinii)

Indie i Nepal

Za osobę9 456
Razem
18 911 zł
Zaliczka 10% 1 890 zł
rezerwujzablokuj miejsce na 4 dni
trwa wczytywanie
Zdjęcie mapy

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym Warszawa - New Delhi, Katmandu - Warszawa z przesiadką, przeloty wewnętrzne: Varanasi – Delhi – Varanasi i New Delhi – Katmandu (limit bagażu 15 kg + 5 kg), opłaty lotniskowe, 12 rozpoczętych dób hotelowych, przejazdy klimatyzowanym autokarem lub minibusem, śniadania, obiadokolacje i lunche wg programu, opiekę polskiego pilota, program turystyczny j.w., 1 butelka wody/ os./ dzień oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu oraz napiwków dla lokalnych przewodników, bagażowych, kelnerów, obsługi grupy w systemie TGS (koszt ok. 360 USD/os. płatny pilotowi imprezy). Nie obejmuje: wydatków własnych, dodatkowych posiłków i napoi, wizy do Indii, wizy do Nepalu (ok. 30 USD/os. lub ok. 20 EUR/os.), opłat za fotografowanie i filmowanie (ok. 40 USD/os.) oraz wycieczek lokalnych.

Uwaga! Powyższe ceny wiz oraz wysokość opłat podane zostały na dzień 28.02.2024 r. i mogą ulec zmianie.

Atuty oferty

Kosmopolityczne New Delhi • Varanasi i święta rzeka Ganges • Jaipur – różowe miasto i fort Amber• świątynia Kryszny w Delhi• Taj Mahal – niesamowite mauzoleum • Katmandu i Dach Świata • panorama Himalajów w Dhulikhel • jeep safari w Parku Narodowym Chitwan
Rodzaj wyjazdu

Objazd

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Plan wycieczki

Wycieczki fakultatywne podczas objazdu

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Opinie

Opinie o Indie i Nepal

4.8 / 698 opinii
Intensywność programu
4.8
Pilot
4.8
Program wycieczki
5.0
Transport
4.6
Wyżywienie
4.3
Zakwaterowanie
4.3
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Elia 28.03.2014

Indie i Nepal

Wycieczka do Indii i Nepalu wspaniała. O urokach tych krajów nikogo przekonywać nie trzeba! Po prostu warto, a nawet trzeba je zobaczyć! Pilot Monika Iskra- kompetentna, miła, pomocna, widać na pierwszy rzut oka, że kocha swoją pracę i lubi ludzi. Program wycieczki w całości zrealizowany. Hotele bez zarzutu. Posiłki- śniadania i obiadokolacje bardzo smaczne. W Nepalu "naj"- pod każdym względem. Minus-Uciążliwa podróż pociągiem z Waranasi do Agry. Kilka godzin opóźnienia, w wagonach z Hindusami- sami mężczyźni i my 3 kobiety oddzielone od reszty wycieczki. Jednak wiem, że biuro nie ma wpływu na przydział miejsc. Nic nikomu nie zginęło!
Pokaż więcej opinii (97)

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem