Kuba - Wyspa jak wulkan gorąca

Rodzaj wycieczki Objazd i wypoczynek
Zakwaterowanie Na objeździe
Wyżywienie Wg programu imprezy
5.2 /6 ( 225 opinii ) Last minute
Wycieczka samolotem Na wycieczce pozostało mało miejsc Wycieczka potwierdzona
Magiczna Hawana i Hemingway • Che Guevara i początki rewolucji • kolonialne Cienfuegos • niepowtarzalna atmosfera Trynidadu • prawdziwe cygara i rum • wypoczynek w Varadero!

Terminy i ceny wycieczki 43

5 000 zł
( za osobę / 9 dni )
6 080 zł
( za osobę / 9 dni + 7 dni wypoczynek )

Data wyjazdu: 01.11.2017

Kalkuluj cenę

Hotele podczas wypoczynku 15

4.2 /6 (10 opinii)
Bellevue Puntarena Playa Caleta
Kuba, Varadero
All inclusive
SZCZEGÓŁY HOTELU POKAŻ NA MAPIE
0 zł / za osobę 7 dni

3.8 /6 (20 opinii)
Gran Caribe Sun Beach
Kuba, Varadero
All inclusive
SZCZEGÓŁY HOTELU POKAŻ NA MAPIE
+150 zł / za osobę 7 dni

3.5 /6 (2 opinie)
Gran Caribe Palma Real
Kuba, Varadero
All inclusive
SZCZEGÓŁY HOTELU POKAŻ NA MAPIE
+350 zł / za osobę 7 dni

Plan wycieczki

Dzień 1

Podany poniżej program rozpoczyna się od noclegu w Hawanie, niemniej istnieje możliwość, iż wycieczka rozpocznie się od noclegu w Santa Clara, Cienfuegos lub Trynidadzie (wtedy program zwiedzania zostanie odwrócony, czyli zwiedzanie zaczniemy od Cienfuegos, Santa Clara i/lubTrynidadu).
Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na 3 godz. przed wylotem samolotu. Przelot do Varadero samolotem czarterowym LOT-u typu Dreamliner lub innym szerokokadłubowym (rejs bezpośredni). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady. Po przylocie odprawa paszportowa i spotkanie z pilotem, następnie transfer do hotelu w Hawanie, zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 2

Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Kuby - Hawany, w programie między innymi: strzegący portu Fort Morro, Plac Katedralny, spacer po starówce - tu znajdziemy miejsca związane z Ernestem Hemingwayem (hotel Ambos Mundos i bar Bodequita del Medio), plac św. Franciszka z  barokową katedrą. Następnie zwiedzanie muzeum/fabryki rumu Bocoy. Opcjonalnie lunch (za dopłatą ok. 20 EUR). Po południu zwiedzanie nowej Hawany: Kapitol i Opera. Następnie przejazd przez dzielnice Miramar i Cubanacan (przed rewolucją dzielnice bogaczy). Kolacja. Wieczorem dla chętnych rewia (dodatkowa opłata ok. 80 EUR).

mapka

Pokaż na mapach Google

Powiększ mapę

Informacje dodatkowe

Zakwaterowanie
Część objazdowa
Hotele lokalnej kategorii *** (7 rozpoczętych dób hotelowych). Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje (najczęściej w formie bufetu).
Część pobytowa
Pokoje: skromne, 2 - osobowe z łazienką.
Część pobytowa
Hotele VARADERO (7 rozpoczętych dób hotelowych ) do wyboru:hotele dostępne w sekcji : Varadero - hotele.
Wizy
Paszport i wiza
Przy przekraczaniu granicy wymagany jest 6-miesięczny okres ważności paszportu, licząc od planowanej daty wjazdu na Kubę.
Karta Turysty
Obywatele Polski udający się na Kubę w celach turystycznych zobowiązani są do posiadania tzw. karty turysty (Tarjeta de Turista), która jest wliczona w cenę imprezy - do odbioru przed odprawą na lotnisku w Warszawie.
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym LOT-u (rejs bezpośredni) na Kubę, opłaty lotniskowe, Kartę Turysty, program turystyczny jw. w ty-m przejazdy klimatyzowanym autokarem lub minibusem, zakwaterowanie w hotelach (7 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie jak w opisie zakwaterowania, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, ubezpieczenie TU Europa (w wersji standard: CP, NNW, KL i bagaż) oraz opiekę miejscowego przewodnika i polskiego pilota na Kubie, obsługę przedstawiciela Rainbow podczas odprawy w Warszawie.
Uwaga!
Dla wylotów w środy => w cenę podstawową wliczono 7 rozpoczętych dób hotelowcyh podczas objazdu, istnieje możliwość przedłużenia o kolejne 7 rozpoczętych dób hotelowych w wybranym hotelu w Varadero.
Dla wylotów w czwartki => w cenę podstawową wliczono 7 rozpoczętych dób hotelowcyh podczas objazdu, obligatoryjnie należy dopłacić do 4 rozpoczętych dób hotelowych w wybranym hotelu w Varadero.
Dla wylotów w poniedziałki => w cenę podstawową wliczono 7 rozpoczętych dób hotelowcyh podczas objazdu, obligatoryjnie należy dopłacić do 3 rozpoczętych dób hotelowych w wybranym hotelu w Varadero.
Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu oraz napiwków w części objazdowej (ok. 130 EUR - opłata obligatoryjna), wycieczek lokalnych i innych wydatków osobistych.
Opinie klientów
Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.2/6. Sprawdź opinie: https://r.pl/kuba-wyspa-jak-wulkan-goraca/zakwaterowanie-kbt
Przelot
Samolot PLL LOT typu Dreamliner lub inny szerokokadłubowy (rejs bezpośredni) z możliwością wyboru klasy podróży. W klasie ekonomicznej catering obejmuje 2 posiłki (ciepłe danie i kanapka z szynką lub serem). W ramach bezpłatnego serwisu pasażerowie otrzymają również podstawowe napoje, czyli wodę mineralną, kawę i herbatę serwowane podczas posiłków. Pozostałe napoje typu soft, alkohole oraz wszystkie inne pozycje z menu sky baru dostępnego na pokładzie samolotu pozostają płatne dodatkowo.
W klasie Premium Club i Biznes Elite w cenę wliczone bogatsze menu w tym wybrane napoje alkoholowe (w ograniczonych ilościach) i bezalkoholowe oraz zwiększony limit bagażowy. We wszystkich klasach indywidualny system rozrywki pokładowej z osobnym monitorem przed każdym fotelem. Więcej informacji na stronach wstępnych katalogu w sekcji Komfort Dalekich Podróży. W przypadku niemożliwości wykonania rejsu samolotem Dreamliner, PLL LOT zapewni inny samolot o podobnym standardzie (rejs non stop).
 
 
 
5.2 Ocena ogólna tej wycieczki
5.2
Program wycieczki
5.6
Pilot
5.4
Transport
4.5
Zakwaterowanie
4.7
Wyżywienie
4.0
Intensywność programu

Galeria zdjeć z opinii


Twoja wersja przeglądarki nie jest wspierana.