Plan wycieczki

Dzień 1

Dzień 1

Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem samolotu do Oslo-Torp na poszczególnych lotniskach. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na: R.pl/rozklady. Po przylocie transfer do hotelu w okolicy lotniska Oslo-Torp/Drammen. Zakwaterowanie i czas wolny (doba hotelowa rozpoczyna się ok. godziny 15:00).
UWAGA !!! w terminach oznaczonych * (05.06, 20.06, 07.07, 22.07, 07.08, 22.08, 08.09) program będzie realizowany w odwrotnej kolejności

Dzień 2

Dzień 2

Po śniadaniu i wykwaterowaniu wyjazd w kierunku Bergen. Będziemy podróżować przez największy płaskowyż Europy – Hardangervidda. Ten wyjątkowy wysokogórski region jest domem największego stada dzikich reniferów, jak również innych zagrożonych gatunków, takich jak lis polarny. Drogą prowadzącą przez malownicze, dzikie tereny dojedziemy do słynnego wodospadu Vøringsfossen. W miejscowości Øvre Eidfjord u szczytu doliny Måbødalen zwiedzimy wyjątkowe Norweskie Centrum Przyrody Hardanger, a następnie dotrzemy do pięknego fiordu Hardanger, przez który przeprawimy się najdłuższym w Norwegii mostem wiszącym – Hardangerbrua. Most rozciągnięty jest nad fiordem na długości 1380 metrów, a dojazd do niego z obu stron prowadzi przez tunele wykute w skale. Przejazd trasą widokową w kierunku Norheimsund wzdłuż wybrzeża fiordu Hardanger, drugiego najdłuższego fiordu Norwegii, którego okolice słyną z wyjątkowej urody i łagodnego klimatu. Po drodze zobaczymy urokliwy wodospad Steinsdalsfossen. Dojazd do hotelu w okolicach Bergen, zakwaterowanie, nocleg. (Trasa ok. 450 km)

Dzień 3

Dzień 3

Po śniadaniu, wykwaterowanie i zwiedzanie Bergen z lokalnym przewodnikiem, w programie między innymi wizyta na Torget - barwnym targu rybnym, stary port Bryggen z górującą nad nim średniowieczną twierdzą Bergenhus i spacer po Tyskebryggen z charakterystycznymi drewnianymi budynkami. Przejazd kolejką na wzgórze Fløyen z którego rozpościera się piękna panorama na Bergen i fiordy. Po zwiedzaniu przejazd do Voss, skąd udamy się w ok. 2-godzinną podróż koleją, w tym słynną trasą kolejową – Flåmsbana, której pociągi pokonują odległość 20 km i ponad 860 m różnicy wysokości, żeby dotrzeć do ostatniej stacji, a towarzyszą temu zapierające dech w piersiach widoki. Po dojeździe do Flam - uroczej miejscowości położonej w dolinie wśród gór na końcu Aurlandsfiordu, czas wolny. Następnie krótka przeprawa promowa z Fodnes do Manhaller przez największy fiord Norwegii – Sognefjord (po drodze do Fodnes przejazd jednym z najdłuższych tuneli drogowym świata Leardaltunel - 24,5km długości). Przejazd na nocleg do hotelu w okolicach Forde. (Trasa ok. 380 km).

Dzień 4

Dzień 4

Wczesne śniadanie (lub pakiety śniadaniowe), wykwaterowanie i wyjazd w kierunku miasteczka Geiranger. Przy dobrej pogodzie możliwość wjazdu na górę Dalsnibba - punkt widokowy położony na wysokości 1500 m n.p.m. Następnie udamy się w rejs widokowy po najsłynniejszym fiordzie Norwegii – Geirangerfjordzie, który w 2005 roku wpisany został na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO- popłyniemy wśród pionowych skał wpadających wprost do morza i wodospadów sięgających nawet 250 m wysokości. Po rejsie przejazd ekscytującą Drogą Orłów w kierunku Eidsdal. Kolejna przeprawa promowa Eidsdal - Linge. Dojazd na taras widokowy, z którego można podziwiać Trollstigen od góry. Powrót przez Valldal i dojazd do hotelu w okolicy Molde/Vestnes. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu. (trasa ok. 350 km.)
UWAGA! dla FDF/06/30
program bedzie realizowany jn.: Po śniadaniu, wykwaterowanie i wyjazd w kierunku miasteczka Geiranger. Przy dobrej pogodzie możliwość wjazdu na górę Dalsnibba - punkt widokowy położony na wysokości 1500 m n.p.m. Następnie udamy się w rejs widokowy po najsłynniejszym fiordzie Norwegii – Geirangerfjordzie, który w 2005 roku wpisany został na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO- popłyniemy wśród pionowych skał wpadających wprost do morza i wodospadów sięgających nawet 250 m wysokości. Po rejsie przejazd ekscytującą Drogą Orłów w kierunku Eidsdal. Kolejna przeprawa promowa Eidsdal - Linge. Dojazd na taras widokowy, z którego można podziwiać Trollstigen od góry. Powrót przez Valldal i dojazd do hotelu w okolicy Molde/Vestnes. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu. (trasa ok. 350 km.)

Dzień 5

Dzień 5

Po śniadaniu, wykwaterowanie, czas wolny na spacer po Molde zwanym Miastem Róż, a dla chętnych (za dodatkowa opłatą, ok. 30 EUR/os.) wycieczka na słynną drogę atlantycką. Następnie przejazd w kierunku Trondheim, miasta, które w czasach Wikingów przez ponad 200 lat pełniło rolę stolicy, a dziś jest 3 największym miastem Norwegii. Spacer uliczkami starego miasta zabudowanego charakterystycznymi domami z drewnianymi fasadami. Po drodze zobaczymy m.in. zabytkowy, drewniany most miejski, drewniany pałac królewski, średniowieczną Katedrę Nidaros (z zewnątrz) wybudowaną na miejscu pochówku patrona Norwegii św. Olafa oraz urokliwą dzielnicę Bakklandet. Po zwiedzaniu dalsza podróż wzdłuż fiordu Trondheim. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu okolicach Steinkjer. (Trasa ok. 380 km).

Dzień 6

Dzień 6

Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd wzdłuż jeziora Snasa i doliny Namdalen do Nordland, prowincji obfitującej w liczne jeziora. Następnie przejazd drogą prowadzącą przez dolinę Dunderlandsdalen. Przekroczenie Kręgu Polarnego. Wizyta w centrum turystycznym Polarsirkelsenteret, gdzie zwiedzający otrzymują certyfikat, upamiętniający przekroczenie koła podbiegunowego. Przejazd przez płaskowyż Saltfjellet, a następnie wycieczka na obserwację Salstraumen – silnego prądu pływowego. W cieśninie, w której łączą się 2 fiordy: Saltenfjord i Skjerstadfjord co sześć godzin przepływa 400 milionów metrów sześciennych wody z prędkością do 20 węzłów. Woda tworzy wiry o średnicy do 10 metrów – największe w czasie pełni i nowiu księżyca - można je (wycieczka uzależniona od liczby chętnych i warunków pogodowych) Podróż wzdłuż wybrzeży fiordów do hotelu w okolicach Bodo. Zakwaterowanie i nocleg (Trasa ok. 580 km)

Dzień 7

Dzień 7

Wczesne śniadanie (lub pakiety śniadaniowe- w zależności od godzin wypłynięcia promu), wykwaterowanie i przejazd w kierunku przeprawy promowej w Bodo skąd popłyniemy w rejs widokowy do znajdującego się na archipelagu lofockim miasteczka – Moskenes. Lofoty, ciągnące się 112 km wzdłuż wybrzeża, uważane są za jedno z najpiękniejszych miejsc w Norwegii. Podczas przejazdu przez archipelag zobaczymy urocze wioski z charakterystyczną architekturą (czerwone domki na palach), zatrzymamy się na pięknej, piaszczystej plaży w otoczeniu ostrych szczytów górskich oraz zwiedzimy muzeum Wikingów - Lofotr. Następnie przejazd malowniczą trasą przez wyspę Hinnoya należącą do archipelagu Vesteralen będącą jednocześnie największą wyspą kontynentalnej części Norwegii. Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Harstad /Sortland i nocleg (Trasa ok. 350 km)

Dzień 8

Dzień 8

Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd do portu lotniczego w Evenes, lot do Oslo Gardermoen i przejazd na zwiedzanie stolicy Norwegii z lokalnym przewodnikiem – objazd centrum miasta: główna ulica miasta - Karl Johans Gate, Pałac Królewski oraz Storting, czyli budynki Parlamentu, wizyta w niezwykłym Parku Frogner, będącym jednocześnie muzeum rzeźby Gustawa Vigelanda, przejazd na Bygdøy – „półwysep Muzeów” gdzie odwiedzimy jedną z największych atrakcji Oslo – Norweskie Muzeum Ludowe - muzeum i skansen z budynkami z różnych regionów Norwegii i kościołem słupowym z Gol. Przejazd na nocleg do hotelu w okolicach Drammen (Trasa ok. 180 km).

Dzień 9

Śniadanie (lub pakiety śniadaniowe, dla klientów wylatujących wczesnym rankiem), wykwaterowanie z hotelu (maksymalnie do godz. 11.00). Następnie transfery na lotnisko Oslo – Torp. Dokładne godziny transferów poda pilot Rainbow na miejscu. Wyloty do Polski. (trasa ok. 20 km)
UWAGA !!! w terminach oznaczonych * (05.06, 20.06, 07.07, 22.07, 07.08, 22.08, 08.09)  program będzie realizowany w odwrotnej kolejności

Uwagi do programu

- Program może ulec nieznacznym zmianom
- Kolejność zwiedzania może ulec zmianie lub odwróceniu.
- Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
- Zachęcamy do zabrania karty EKUZ, która ułatwia korzystanie z pomocy medycznej na miejscu.

UWAGA !!! w terminach oznaczonych * (05.06, 20.06, 07.07, 22.07, 07.08, 22.08, 08.09)  program będzie realizowany w odwrotnej kolejności

Dodatkowe informacje

Zakwaterowanie

Hotele ***(razem 8 rozpoczętych dób hotelowych); w dużych miastach hotele sieciowe; na północy Skandynawii (poza dużymi miastami) możliwe zakwaterowanie w małych hotelach rodzinnych.

Pokoje:wygodne, 2-osobowe (możliwość dostawki; UWAGA!!! w przypadku pokoi 3-os. możliwe łóżko podwójne i dostawka; często brak pokoi z 3 osobnymi łóżkami) z łazienkami i wc, często z TV.

Do dyspozycji gości:w hotelu zazwyczaj restauracja, bar oraz recepcja.

Wyżywienie:śniadania (najczęściej w formie bufetu). Możliwość dokupienia obiadokolacji.


Kategoria lokalna:***/****

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym, przelot wewnętrzny, opłaty lotniskowe, przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, wc, video, minibar), zakwaterowanie w hotelach jw. (8 rozpoczętych dób hotelowych), śniadania (8), program turystyczny jw., opiekę pilota oraz ubezpieczenie TU Europa SA (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i atrakcji, miejscowych przewodników, opłat rezerwacyjnych, napiwków, systemu Tour Guide -  kwota ok. 180  EUR/os. (płatne pilotowi imprezy). Fakultatywnie: Droga atlantycka 30 EUR/os.. Cena nie zawiera również dodatkowych posiłków i innych wydatków osobistych.

Możliwość dokupienia 8 obiadokolacji w hotelach (wg dopłaty w cenniku).

Lofoty - Polarne dni, słoneczne noce
Last Minute!
Lofoty - Polarne dni, słoneczne noce
Lofoty - Polarne dni, słoneczne noce
Lofoty - Polarne dni, słoneczne noce
Lofoty - Polarne dni, słoneczne noce
Lofoty - Polarne dni, słoneczne noce
Lofoty - Polarne dni, słoneczne noce
Lofoty - Polarne dni, słoneczne noce
Lofoty - Polarne dni, słoneczne noce
Lofoty - Polarne dni, słoneczne noce
Lofoty - Polarne dni, słoneczne noce
Lofoty - Polarne dni, słoneczne noce
Lofoty - Polarne dni, słoneczne noce
1 / 13

5.5/6 (78 opinii)

Lofoty - Polarne dni, słoneczne noce

Za osobę7 669
Razem
15 339 zł
Zaliczka 30% 4 600 zł
rezerwujzablokuj miejsce na 3 dni
trwa wczytywanie
Zdjęcie mapy

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym, przelot wewnętrzny, opłaty lotniskowe, przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, wc, video, minibar), zakwaterowanie w hotelach jw. (8 rozpoczętych dób hotelowych), śniadania (8), program turystyczny jw., opiekę pilota oraz ubezpieczenie TU Europa SA (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i atrakcji, miejscowych przewodników, opłat rezerwacyjnych, napiwków, systemu Tour Guide -  kwota ok. 180  EUR/os. (płatne pilotowi imprezy). Fakultatywnie: Droga atlantycka 30 EUR/os.. Cena nie zawiera również dodatkowych posiłków i innych wydatków osobistych.

Możliwość dokupienia 8 obiadokolacji w hotelach (wg dopłaty w cenniku).

Atuty oferty

najpiękniejszy archipelag północy – magiczne Lofoty • norweskie miasta – Bergen, Oslo i Trondheim • majestatyczne fiordy • koło podbiegunowe • spektakularna podróż koleją Flåmsbana • droga Trolli i Geirangerfjord
Lot

Bezpośredni

Rodzaj wyjazdu

Objazd

Termin

Potwierdzony

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Plan wycieczki

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Opinie

Intensywność programu
5.3
Pilot
5.6
Program wycieczki
5.5
Transport
5.7
Wyżywienie
5.5
Zakwaterowanie
5.4
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Joanna 01.09.2020

Cudowna Norwegia. Polecam!

Wyjazd do Norwegii okazał się nadspodziewanie udany. Program wycieczki pozwolił poznać zakątki i atrakcje tego pięknego kraju: wyspy północy, fiordy, lodowce, górskie krajobrazy, wszechobecną soczystą zieleń, a także miasta i miasteczka portowe oraz tętniącą życiem stolicę. Niewątpliwą wartość dodaną imprezy stanowili ludzie - superprofesjonalni: pilot p. Miłosław i kierowca p. Deima.
Pokaż więcej opinii (77)

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem