Obiekt

Pokoje

Hotel oferuje swoim gościom 47 przestronnych i komfortowo urządzonych pokoi. Wszystkie wyposażone są w: łazienkę (wanna/prysznic, WC, suszarka do włosów, kosmetyki, ręczniki), klimatyzację, telewizor, telefon oraz małą lodówkę. Pokoje w obiekcie dysponują balkonem z widokiem na miasto.

Internet

Bezpłatne WiFi w częściach wspólnych na terenie hotelu oraz w pokojach.

Kategoria lokalna

***

Wyżywienie

Śniadania w formie bufetu, obiadokolacje serwowane w hotelowej restauracji, napoje do obiadokolacji dodatkowo płatne

Dodatkowe informacje

Wizy

Do przekroczenia granicy macedońskiej obywatele Polski nie potrzebują wizy do 90 dni pobytu. Aby wjechać do kraju potrzebny jest dowód osobisty lub paszport.

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, 7 lub 14 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie wg opisu zakwaterowania, opiekę polskiego rezydenta, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: wycieczek fakultatywnych, posiłków innych niż wymienione w opisie wyżywienia przy każdym z hoteli, napojów do posiłków jeśli w opisie hoteli nie podano inaczej, taksy klimatycznej płatnej na miejscu ok. 0,8 EUR/dzień/os. oraz innych wydatków osobistych.

Inne

Macedonia – region Ochryda

Wiza

Do przekroczenia granicy macedońskiej obywatele Polski nie potrzebują wizy do 90 dni pobytu. Aby wjechać do kraju potrzebny jest dowód osobisty lub paszport.

Czas

Taki sam jak w Polsce.

Waluta

MKD- denar macedoński. Aktualny przelicznik: 1 euro = 61 denarów, 1 złoty =14,5 denarów. Na terenie Macedonii znajduje się wiele kantorów, w których można wymienić walutę. Można płacić kartami lub wypłacać pieniądze (wyłącznie denary macedońskie) z bankomatów, które są niemalże wszędzie.

Elektryczność

230V, 50 Hz. Urządzenia z polskimi wtyczkami działają bez problemów.

Telefony

Zasięg jest praktycznie w całym kraju. Najpopularniejsze sieci to One, T-Mobile, Vip. Koszty połączeń w roamingu polskich sieci komórkowych prosimy sprawdzać przez wyjazdem u operatora. W centrum Ochrydy można zakupić macedońskie karty telefoniczne, które pozwolą uniknąć wysokich kosztów połączeń spoza terenu UE. Bardzo popularne jest korzystanie z komunikatorów, które warto zainstalować przed wyjazdem do Macedonii.

Religia

Macedonia Północna jest krajem prawosławnym. Drugą grupę wyznaniową stanowią muzułmanie. W Ochrydzie (przy ul. Partyzanckiej) znajduje się jedyna w tej części regionu świątynia katolicka (Msza św. w niedzielę o 11:00, w okresie letnim – o 9:00; informacje z sierpnia 2019 r.)

Napiwki

Przyjęte, choć nieobowiązkowe jest zostawianie napiwków (ok. 10%) jeśli zadowoliła nas obsługa. Zdarza się, że napiwek zostaje doliczony do rachunku. W mniejszych restauracjach zostawienie nawet drobnej sumy będzie mile widziane.

Orientacyjne ceny

Piwo- ok. 70-90 MKD

Kawa- 70 MKD

Obiad w restauracji- ok. 300-400 MKD

 

MACEDONIA-OCHRYD – ATRAKCJE W REGIONIE

Malowniczo na wzgórzu położony Ochryd pełen unikatowych zabytków, otoczony malowniczymi górami Parku Narodowego Galicica, przytulony do wielkiego, jak morze jeziora Ochrydzkiego to piękno natury i architektury zgromadzone w jednym miejscu. Dodajmy do tego lokalną kuchnię i mamy prawdziwą ucztę dla zmysłów!

Zwiedzanie Prastare Lychnidos (Ochryda)

Ochryda jest miastem o wielowiekowej tradycji, pełnym zabytków z różnych okresów historii miasta. Najstarsze ślady osadnictwa pochodzą z okresu prawie 6 tys. lat p.n.e. Jednak historia samego miasta rozpoczyna się od legendy o Kadmusie, królu Teb, który po wygnaniu założył miasto Lychnidos, czyli dzisiejszą Ochrydę.

Starożytny teatr

Starożytny grecki teatr w Ochrydzie jest jedynym tego typu zabytkiem w całej Macedonii. Powstał prawdopodobnie ok. 220 r p.n.e. Do dzisiejszych czasów zachowała się dolna część widowni. Teatr jest jednym z miejsc najczęściej odwiedzanych przez turystów. Odbywają się w nim liczne koncerty (m.in. w ramach Muzycznego Lata Ochrydzkiego).

Majestatyczna twierdza

Ogromnej twierdzy cara Samuela nie da się nie zauważyć, gdyż góruje nad miastem. Pochodzi z XI w, z okresu wpływów bułgarskich. Do naszych czasów zachowały się potężne mury i wieże obronne. Z murów rozciąga się niezwykła panorama na miasto oraz jezioro.

Symbol Ochrydy

Miasto obfituje w zabytki i w zasadzie każdy z nich zasługuje na uwagę, jednak kościół Jana Ewangelisty w Kaneo jest ulubionym miejscem turystów. Nie ma innego obiektu w całej Macedonii, który byłby tak często fotografowany. Trudno się dziwić, gdyż uroda tego kościoła i jego położenie na skale tuż nad brzegiem jeziora tworzy iście pocztówkowy krajobraz.

Klasztor św. Nauma

Klasztor znajduje się prawie 30 km na południe od miasta Ochryda. Tuż obok można również odpocząć na jednej z plaż. Sam obiekt został wybudowany przez św. Nauma (ucznia Cyrylego i Metodego) w X w. Z czasem wielokrotnie przebudowywany stanowi jedną z najważniejszych atrakcji turystycznych Macedonii.

Macedonia prehistoryczna – „Muzeum na wodzie”

Macedonia jest jednym z tych krajów, w których historię można spotkać na każdym niemal kroku. Pomiędzy miasteczkami Pesztani i Trpejca, tuż przy brzegu jeziora Ochrydzkiego możecie podziwiać „Muzeum na wodzie”, czyli zrekonstruowane prehistoryczne osiedle. Znajduje się tutaj również muzeum w którym wyeksponowano m.in. przedmioty codziennego użytku dawnych mieszkańców osady.

Wczesnochrześcijańska bazylika

Warto odwiedzić znajdujące się w Ochrydzie pozostałości bazyliki pochodzącej z V w n.e. Do dnia dzisiejszego zachowały się liczne mozaiki zachwycające przybywających tu tłumnie turystów.

 

PRZYRODA

Najstarsze drzewo Macedonii W centrum Ochrydy rośnie platan uznawany za najstarsze drzewo w całej Macedonii. Według legendy platan został posadzony przez św. Klimenta w 967 r n.e. Ochrydzkie perły Tajemnica wytwarzania ochrydzkich pereł jest pilnie strzeżona z pokolenia na pokolenie. Wiadomo jedynie, że są one wykonane z naturalnego budulca, który pozyskiwany jest z pływających w Jeziorze Ochrydzkim niewielkich, endemicznych rybek (plaszica). Wieść niesie, że przypadły do gustu samej królowej angielskiej Elżbiecie!

 

RELAKS

Spacer po Macedońskim Bulwarze Na Bulwarze Macedońskim koncentruje się życie turystyczne Ochrydu. Miejsce to jest wolne od ruchu kołowego, zatem spacer jest prawdziwą przyjemnością. Znaleźć tu można wiele restauracji i kawiarenek w których można odpocząć po zwiedzaniu. Zachęcamy również do przyjemnej przechadzki wzdłuż brzegu jeziora.

 

KUCHNIA

Odwiedzając Macedonię nie sposób nie skosztować tradycyjnej kuchni. Przede wszystkim należy spróbować pleskawicy (kotlet z siekanego mięsa), tavče gravče (danie z fasoli) oraz burek (rodzaj nadziewanego placka). Nie można zapomnieć o macedońskich słodyczach - trilece (ciasteczko w polewie karmelowej), baklawie i lokum, które Macedończycy zawdzięczają wpływom tureckim oraz alkoholach - wybornym winie, mastice czy rakiji.

Sezonowość

Zwykle wysoki sezon turystyczny w Macedonii trwa od początku czerwca do połowy września.

Beograd Struga

5.7/6 (3 opinie)

Udostępnij
Dodaj do schowka

Kategoria lokalna 3

Beograd Struga
Last Minute!
Galeria (7)
Beograd Struga
Beograd Struga
Beograd Struga
Zdjęcie mapy
Mapa

Atuty oferty

Hotel położony w świetnej lokalizacji w centrum miasta oraz w bliskiej odległości do Jeziora Ochrydzkiego

Długość lotu

1 godz. 50 min.

Lot

Bezpośredni

Rodzaj wyjazdu

Wypoczynek

Na miejscu

Polski rezydent

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, 7 lub 14 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie wg opisu zakwaterowania, opiekę polskiego rezydenta, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: wycieczek fakultatywnych, posiłków innych niż wymienione w opisie wyżywienia przy każdym z hoteli, napojów do posiłków jeśli w opisie hoteli nie podano inaczej, taksy klimatycznej płatnej na miejscu ok. 0,8 EUR/dzień/os. oraz innych wydatków osobistych.

Położenie

Beograd Struga to wyremontowany w 2018 roku hotel, położony w ścisłym centrum miasta Struga. W pobliżu zlokalizowane są butiki, bary, kawiarnie oraz rzeka. Znajduje się ok. 13 km od lotniska w Ochrydzie oraz ok. 15 km od centrum Ochrydy.

Mapa

Plaża

Hotel znajduje się ok. 500m od publicznej plaży nad Jeziorem Ochrydzkim.

Do dyspozycji gości

Recepcja, winda, lobby, restauracja główna oraz bar.

Obiekt

Wyżywienie

Szczegóły lotu

Wycieczki fakultatywne

Inne hotele w regionie

Dodatkowe informacje

Pokoje

lupa
strzałka w lewo
strzałka w prawo

Pokój standardowy

Max: 2 dorosłych

Pomieszczenie: Metraż około 20 m2 | 1 pomieszczenie | Balkon / taras

Został ostatni pokój

bez dopłaty

lupa
strzałka w lewo
strzałka w prawo

Pokój superior

Max: 2 dorosłych

Pomieszczenie: Metraż około 20 m2 | 1 pomieszczenie | Balkon / taras

Ostatnie 2 pokoje

+30

zł/Pokój

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Transfer

lotnisko-hotel-lotnisko

Ubezpieczenie

podstawowe

Opieka

rezydenta

Uśmiechnięty pan na banerze

1 x Pokój

(Pokój standardowy)

Zmień
Za osobę2 330
Razem
4 659 zł
rezerwujzablokuj miejsce na 22h
trwa wczytywanie

Opinie klientów

Opinie o Beograd Struga

5.7 / 6(3 opinie)
Obsługa hotelowa
5.7
Plaża
6.0
Pokój
5.5
Położenie i okolica
5.2
Rezydent
6.0
Sport i rozrywka
6.0
Wyżywienie
5.2
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Danuta Malgorzata, Warszawa 16.10.2023
Termin pobytu: wrzesień 2023

Macedonia powrót do przeszłości

Hotel Beogard położony w samiutkim centrum tuż przy deptaku , z widokiem akurat z naszego pokoju na rzekę Drim . Czyścutki z przemiłą obsługą . Mieliśmy w cenie śniadania bylo smacznie i do syta . Hotel bez basenu ale w odległosci 800 metrów jezioro ........ do Ochrydy bardzo blisko a jednocześnie trochę ciszej i taniej :) Rezydentka bardzo miła , bezproblemowy kontakt czuliśmy się zaopiekowani . Na 6 z dużym plusem nasza przewodnik z wycieczek fakultatywnych Sławka , ogrom wiedzy podanej w przystepnej formie ale bez przesady . W czasie dla niej wolnym poza programem zwiedzania , prowadziała nas w zaułki , żeby poczyć klimat jak tu żyli i żyją teraz mieszkańcy . ogólnie polecam

6.0/6

Michał 08.09.2023
Termin pobytu: sierpień 2023

Zupełnym przypadkiem:)

Sobota wieczór, paniczne szukanie planów na wakacje, godzinę później potwierdzenie zakupienia wycieczki-poniedziałek wylot:) Struga jako punkt wypadowy w góry okazała się fantastyczna, dobre połączenia w kierunku Jablanicy jak i Galichicy, co pozwoliło na kilka wypadów w te pasma, dodatkowo świetne połączenie z Ochrydą. Hotel umiejscowiony przy głównym deptaku z widokiem na rzekę, co skutkuje hałasem do późnych godzin, ale okna są naprawdę dźwiękoszczelne:) Pod nosem niezliczona ilość restauracji, kawiarni, barów, sklepów itd. Sam hotel zadbany, pokój miałem świeży po remoncie. Obsługa hotelowa na 110% zawsze miła, chętna do pomocy i co najważniejsze, uśmiechnięta:) Śniadania kontynentalne, smaczne i świeże, ale polecam wybrać się chociaż raz i spróbować śniadaniowych specjałów gdzieś na mieście. Warto i trzeba także wspomnieć o opiece Pani rezydentki - przesympatyczna, zawsze pomocna, chętnie dzieląca się wiedzą na temat okolicy i zwyczajów - bardzo doceniam:)
Pokaż więcej opinii (1)

Pogoda

Średnie temperatury w lipcu

28

/14

°C

Temperatura dzień/noc

11

Godzin słonecznych
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem