Wczasy w Uchrydzie - co musisz wiedzieć?

  • O Uchrydzie
  • Opinie
  • Pogoda

Ochryd

Ochryd to Bałkany w pigułce! Miasto fascynujące swoim folklorem, tradycją, architekturą i krajobrazami. Ulokowane w południowo-zachodniej części Macedonii, tuż nad Jeziorem Ochrydzkim u podnóża gór Galiczica, zostało docenione za wyjątkowe zabytki oraz przepiękną przyrodę i wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.
Ochryd jest miastem naprawdę zachwycającym. W niewielu miejscach sztuka ludowa jest żywa tak, jak tutaj. Spędzając wakacje w tej części Macedonii, warto zobaczyć słowiański Plaosznik, cerkiew Św. Bogurodzicy Perivlepta, antyczny teatr czy usytuowaną na wysokim klifie cerkiew Św. Jovana Kaneo. Co jeszcze? Z pewnością położone nieopodal Jezioro Ochrydzkie, po którym rejs zakończyć można oglądaniem kolekcji pereł lub… smakowaniem lokalnej kuchni!

Opinie o Uchrydzie

Uchrydzie
6.0 /6

MACEDONIA

Jeszcze tu wrócę!Jeszcze tu wrócę! Jeszcze tu wrócę! Jeszcze tu wrócę! Jeszcze tu wrócę! Jeszcze tu wrócę! Jeszcze tu wrócę! Jeszcze tu wrócę! Jeszcze tu wrócę!
Dodał(a):
Mariusz, Mikołów, 08.08.2020
5.5 /6

Miasto Ochryd

Bardzo ciekawe i czyste miasto, dużo zabytków, Nieduży port z atrakcyjnymi wycieczkami po jeziorze Ohrydzkim.
Dodał(a):
Jan, 04.10.2019
6.0 /6

Wspaniałd miasteczko

W weekendy starówka pełna turystów i mieszkańców. Kolorowo, czysto i pięknie. W każdym zakamarku coś pięknego do zobaczenia.
Dodał(a):
Magdalena, Warszawa, 29.09.2019
6.0 /6

Ukryta perła

Pełno zaskoczeń i niespodzianek: krajobrazy, architektura, jedzenie, ale także napoje. Lokalne: żółta rakija z mrazom (lód) - alkohol, borza - albański napój bezalkoholowy. Ciekawy shoping, nie tylko sklepy ale i bazary. Warto ruszyć w góry (dla odważych paragliding z pilotem (różnica 1000 metrów). Jednodniowe wycieczki do Albanii.
Dodał(a):
Krzysztof, Warszawa, 26.09.2019
4.5 /6

Ochryd

Miasto piękne w obrębie starego miasta i turystycznych okolic - portu, deptaka centralnego. Ukwiecone. Z ciekawą komunikacją - autobusy, busiki i taksówki, do których dodadzą się pasażerów, prawie w cenie ( taniej ) komunikacji miejskiej. Fantastyczny bazar, jak u nas za dawnych lat, gdzie można kupić wszystko, łącznie z przetworami domowymi i dostać jeszcze jabłuszka w prezencie.
Dodał(a):
Anna, Warszawa, 25.09.2019
6.0 /6

Piękne miasto

Piękne - urokliwe miasteczko. Dużo małych i wąskich uliczek. Spora ilość fajnych restauracji. Sporo turystów w ciągu weekendu.
Dodał(a):
Adam, Duchnice, 24.09.2019
6.0 /6

Ochryda

Piękne stare miasto, można go zwiedzać godzinami. Klimatyczne uliczki ozdobione oryginalną roślinnością. Urokliwa drewniana promenada prowadząca do cerkwi św. Jana Teologa w Kaneo. Na ulicach można spotkać wiele psów i kotów.
Dodał(a):
Lucyna, Kraków, 13.09.2019
5.0 /6

Fajna okolica

Miasto jak miasto, trochę zabytków, trochę nowych budynków itp. Warto popływać po jeziorze i zwiedzić okolice oraz miasto.
Dodał(a):
NATALIA, 07.09.2019
5.0 /6

Macedonia w sierpniu w hotelu Sileks nad jeziorem

Bosko, warto, wrócimy, bo piękne miasto, przez nas jeszcze nie odkryte - za mało czasu jest kilka miejsc w okolicy niekoniecznie przy jeziorze, które warto zobaczyć
Dodał(a):
Robert, Warszawa, 03.09.2019
5.0 /6

Klimatyczne miejsce na wypoczynek

Starożytne miasteczko na wzgórzu. W mieście bardzo czysto i estetycznie. Wspaniałe miejsce na wypoczynek. Jezioro jest bardzo czyste, a chłodna woda daje orzeźwienie, jednak kamieniste dno wymaga nieco cierpliwości i uwagi.
Dodał(a):
Monika, G., 03.09.2019
5.5 /6

Wakacje w Macedonii

Piękna i cieplutka Macedonia cóż powiedzieć więcej żal dojeżdżać i mam nadzieję że do zobaczenia jeszcze kiedyś
Dodał(a):
EMILIA, OLSZTYN, 01.09.2019
6.0 /6

Sierpniowe Perły Macedońskiego Morza

Chyba najpiękniejszy rejon Macedonii. Dużo zabytków, niezapomniane widoki. Jezioro Ochrydzkie jest jak błękitne morze.
Dodał(a):
Dominika, Siemianice, 29.08.2019
6.0 /6

Starówka przeglądająca się w jeziorze

Ochrydę trzeba obejrzeć z lądu i z wody - dopiero wtedy można odkryć pełnię jej uroku. Wąskie uliczki poprzetykane perłami średniowiecznych monastyrów i sznurami prawdziwych ochrydzkich pereł.
Dodał(a):
KATARZYNA, 22.08.2019
6.0 /6

Ochryda- przepiękne miasto

Przepiękne miasto, po którym można chodzić i chodzić i codziennie odkrywać nowe fantastyczne miejsca i malownicze widoki
Dodał(a):
JOANNA, KONSTANTYNOW LODZKI, 21.08.2019
6.0 /6

Polecam

Piękne i nie doceniane miejsce. Świetne widoki bardzo mili ludzie . Dużo do zwiedzania można przyjechać na miesiąc aby rozkoszować się tym krajem . Bardzo dobre zdrowe jedzenie bez chemii .
Dodał(a):
Tomasz, 15.08.2019
6.0 /6

Pięknie

Pięknie krajobrazy, mili ludzie, pyszne jedzenie, miła atmosfera...bardzo polecam rodzinom z dziećmi.
Dodał(a):
Wioleta, Warszawa, 08.08.2019
5.6/6 Ocena ogólna Uchrydzie

Pogoda w Uchrydzie

Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt
Nasi konsultanci są do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon