wypoczynek

Wczasy w Uchrydzie - co musisz wiedzieć?

  • O Uchrydzie
  • Opinie
  • Pogoda

Ochryd

Ochryd to Bałkany w pigułce! Miasto fascynujące swoim folklorem, tradycją, architekturą i krajobrazami. Ulokowane w południowo-zachodniej części Macedonii, tuż nad Jeziorem Ochrydzkim u podnóża gór Galiczica, zostało docenione za wyjątkowe zabytki oraz przepiękną przyrodę i wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.
Ochryd jest miastem naprawdę zachwycającym. W niewielu miejscach sztuka ludowa jest żywa tak, jak tutaj. Spędzając wakacje w tej części Macedonii, warto zobaczyć słowiański Plaosznik, cerkiew Św. Bogurodzicy Perivlepta, antyczny teatr czy usytuowaną na wysokim klifie cerkiew Św. Jovana Kaneo. Co jeszcze? Z pewnością położone nieopodal Jezioro Ochrydzkie, po którym rejs zakończyć można oglądaniem kolekcji pereł lub… smakowaniem lokalnej kuchni!

Opinie o Uchrydzie

Uchrydzie
6.0 /6

Ochryd zwiedzanie

Duże miasto do zwiedzania i oglądania. Dużo cerkwi wartych zobaczenia i brama główna na samej górze Ochrydu z murami obronnymi z których są cudowne widoki na jezioro i na Ochryd. Bardzo fajne miasteczko i jest mnóstwo rzeczy do oglądania i zwiedzania a ludność bardzo miła i uśmiechnieta a obsługa w restauracjach bardzo życzliwa i taka rodzinna atmosfera co jest bardzo miłe.
Dodał(a):
GRZEGORZ, Piekary Śląskie, 30.07.2021
6.0 /6

Naprawdę warto

Jeśli tak wygląda cała Macedonia to koniecznie trzeba ją odwiedzić. Ochryd jest typowym miejscem turystycznym z rozbudowaną infrastrukturą. Przepiękna rzeka, Jezioro, klasztor. Niesamowite zjawisko, jak zimny strumień wpada do ciepłego jeziora i powstają dwie strefy o temperaturze wody 10 stopni różnicy.
Dodał(a):
super wyprawa, 17.08.2021
5.0 /6

Miejsce warte zobaczenia

Dużo zieleni, błękit jeziora i mnóstwo zabytków do obejrzenia. Mieszkańcy muszą jednak popracować nad czystością ( tam, gdzie kończą się obiekty turystyczne, a zaczynają osiedla mieszkaniowe, tam zaczyna się brud i rozdzierający serce widok biednych zwierzaków, głównie kotów).
Dodał(a):
Karolina, Łódź, 01.08.2021
6.0 /6

Piękne krajobrazy, zachwycające Jezioro Ochrydzkie

Jezioro - czysta, niesamowicie przejrzysta woda (warto jednak zabrać buty do wody, bo plaża jest żwirowa i zejście boso boli). Sam Ochryd też wart zobaczenia, sporo zabytków i przepięknych kamiennych uliczek.
Dodał(a):
Ostatni turnus Gosi, Katowice, 26.08.2021
5.0 /6

Piekny Kraj Uroczy ludzie

Mieszkańcy Macedonii i rejonu Ochrydzkiego bardzo przyjaźni Polakom. Przepiękne krajobrazy, niezłe hotele i jedzenie w miarę. Przewodnicy ( Dawid w Skopie i Bobi w Ochrydzie kompetentni i z poczuciem humoru
Dodał(a):
Mieczysław, Grodzisk Mazowiecki, 23.09.2021
6.0 /6

Ochryda, perła Bałkanów

Cudowne miejsce, w którym każdy znajdzie coś ciekawego do zwiedzania. Piękne miejsca widokowe i niezwykła historia miasta wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
Dodał(a):
Jacek, Otwock, 23.09.2021
6.0 /6

Ochryd

Świetne miejsce położone tuż przy jeziorze, malownicze uliczki, klimatyczne knajpki i zabytkowa sceneria. Zdecydowanie jeden z punktów na liście przy pobycie w Macedonii.
Dodał(a):
Daniel, 30.08.2021
5.0 /6

Spokojne miasto

Jak to na Bałkanach, , nie za czystko, miejscami miasto zasmiecone, ale dobre jedzenie, spokojny rytm zycia, miastoprzyjemne do zwiedzania, nie ma natłoku turystów.
Dodał(a):
Malgorzata, Gdynia, 19.09.2021
6.0 /6

Piękne miasto!

Ciekawe miasto w wieloma zabytkowymi cerkwiami. Jednak największym atutem jest Jezioro Ochrydzkie- wygląda jak morze w górach, ma krystalicznie czystą wodę.
Dodał(a):
Agnieszka, Sieradz, 23.08.2021
4.5 /6

Średnio

Region ogólnie super, piękne widoki, widać że tętni życiem. Ochryd to miejsce wiecznej zabawy, bynajmniej latem, ale pokoje hotelowe niezbyt komfortowe
Dodał(a):
Waldek , 05.08.2021
5.5 /6

Albania

Miasto ładnie położone nad jeziorem tej samej nazwy, można korzystać z plaży, ładne czyste miasto, zabytki starożytne, ciekawa starówka i Monastery..
Dodał(a):
Stanisław, Brzeziny, 06.08.2021
6.0 /6

Bardzo mi się spodobało.

Piękna okolica. Czułam wielki niedosyt Macedonii. Klimat podobny jak w Albanii. Niestety "perły" zakupione w Ochrydzie nie przetrzymały "odpinania".
Dodał(a):
Aga, 06.08.2021
5.0 /6

Ochryd

Rejs po jeziorze Ochrydzkim to najlepsza sprawa podczas tej wycieczki. Jezioro jest piękne, dostarcza widoków. Miasto Ochryd też jest bardzo ładne.
Dodał(a):
Małgorzata, Gdańsk, 27.08.2021
6.0 /6

Ochryd

Ochryd ma swój urok i klimat. Bardzo dużo urokliwych Cerkwi i klasztorów / monasterów. Ludzie bardzo uczciwi, przyjaźni i otwarci do Polaków.
Dodał(a):
Marcin, 21.09.2021
5.0 /6

Perła Bałkanów.

Przepiękne miasto w bajecznej okolicy. Idealne na długie spacery z degustacją☺. Wieczorne przesiadywanie na jeziorem to idealny relax.
Dodał(a):
Małgorzata, Kraśnik, 02.09.2021
4.0 /6

Ładny region

Piękne jezioro z pełnym zabytków miastem Ohrid. Zatrzęsienie świątyń ze wstępem po 2 euro od osoby. Region zdecydowanie dwureligijny.
Dodał(a):
Witold, ŁÓDŹ, 23.09.2021
5.6/6 Ocena ogólna Uchrydzie

Pogoda w Uchrydzie