Obiekt

Pokoje

Hotel oferuje ponad 110 pokoi.

Internet

Bezpłatne Wi-Fi w pokojach i pomieszczeniach ogólnodostępnych.

Kategoria lokalna

****

Wyżywienie

All inclusive: śniadanie (07:00-10:00), obiad (12:00-14:00), kolacja (18:00-20:30) (wszystkie posiłki w formie bufetu) w 2 restauracjach (w jednej z nich dostępne są tylko śniadania, w drugiej - obiady i kolacje). Przekąski (17:00-18:30) oraz lody (12:00-17:00). Lokalne napoje alkoholowe (piwo, wino, rakija itp.) i bezalkoholowe (10:00-22:00) w wyznaczonych barach. Hotel zastrzega sobie prawo do zmiany zakresu usług objętych formułą all inclusive (np. godzin serwowania posiłków).

Program sportowy i animacyjny

Na terenie obiektu: bezpłatne centrum fitness czynne całą dobę, boisko do koszykówki (bezpłatnie), kort tenisowy (za opłatą). Dla najmłodszych: brodzik, plac zabaw.

Dodatkowe informacje

Wizy

Do przekroczenia granicy macedońskiej obywatele Polski nie potrzebują wizy do 90 dni pobytu. Aby wjechać do kraju potrzebny jest dowód osobisty lub paszport.

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, 7 lub 14 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie wg opisu zakwaterowania, opiekę polskiego rezydenta, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: wycieczek fakultatywnych, posiłków innych niż wymienione w opisie wyżywienia przy każdym z hoteli, napojów do posiłków jeśli w opisie hoteli nie podano inaczej, taksy klimatycznej płatnej na miejscu ok. 0,8 EUR/dzień/os. oraz innych wydatków osobistych.

Inne

Macedonia – region Ochryda

Wiza

Do przekroczenia granicy macedońskiej obywatele Polski nie potrzebują wizy do 90 dni pobytu. Aby wjechać do kraju potrzebny jest dowód osobisty lub paszport.

Czas

Taki sam jak w Polsce.

Waluta

MKD- denar macedoński. Aktualny przelicznik: 1 euro = 61 denarów, 1 złoty =14,5 denarów. Na terenie Macedonii znajduje się wiele kantorów, w których można wymienić walutę. Można płacić kartami lub wypłacać pieniądze (wyłącznie denary macedońskie) z bankomatów, które są niemalże wszędzie.

Elektryczność

230V, 50 Hz. Urządzenia z polskimi wtyczkami działają bez problemów.

Telefony

Zasięg jest praktycznie w całym kraju. Najpopularniejsze sieci to One, T-Mobile, Vip. Koszty połączeń w roamingu polskich sieci komórkowych prosimy sprawdzać przez wyjazdem u operatora. W centrum Ochrydy można zakupić macedońskie karty telefoniczne, które pozwolą uniknąć wysokich kosztów połączeń spoza terenu UE. Bardzo popularne jest korzystanie z komunikatorów, które warto zainstalować przed wyjazdem do Macedonii.

Religia

Macedonia Północna jest krajem prawosławnym. Drugą grupę wyznaniową stanowią muzułmanie. W Ochrydzie (przy ul. Partyzanckiej) znajduje się jedyna w tej części regionu świątynia katolicka (Msza św. w niedzielę o 11:00, w okresie letnim – o 9:00; informacje z sierpnia 2019 r.)

Napiwki

Przyjęte, choć nieobowiązkowe jest zostawianie napiwków (ok. 10%) jeśli zadowoliła nas obsługa. Zdarza się, że napiwek zostaje doliczony do rachunku. W mniejszych restauracjach zostawienie nawet drobnej sumy będzie mile widziane.

Orientacyjne ceny

Piwo- ok. 70-90 MKD

Kawa- 70 MKD

Obiad w restauracji- ok. 300-400 MKD

 

MACEDONIA-OCHRYD – ATRAKCJE W REGIONIE

Malowniczo na wzgórzu położony Ochryd pełen unikatowych zabytków, otoczony malowniczymi górami Parku Narodowego Galicica, przytulony do wielkiego, jak morze jeziora Ochrydzkiego to piękno natury i architektury zgromadzone w jednym miejscu. Dodajmy do tego lokalną kuchnię i mamy prawdziwą ucztę dla zmysłów!

Zwiedzanie Prastare Lychnidos (Ochryda)

Ochryda jest miastem o wielowiekowej tradycji, pełnym zabytków z różnych okresów historii miasta. Najstarsze ślady osadnictwa pochodzą z okresu prawie 6 tys. lat p.n.e. Jednak historia samego miasta rozpoczyna się od legendy o Kadmusie, królu Teb, który po wygnaniu założył miasto Lychnidos, czyli dzisiejszą Ochrydę.

Starożytny teatr

Starożytny grecki teatr w Ochrydzie jest jedynym tego typu zabytkiem w całej Macedonii. Powstał prawdopodobnie ok. 220 r p.n.e. Do dzisiejszych czasów zachowała się dolna część widowni. Teatr jest jednym z miejsc najczęściej odwiedzanych przez turystów. Odbywają się w nim liczne koncerty (m.in. w ramach Muzycznego Lata Ochrydzkiego).

Majestatyczna twierdza

Ogromnej twierdzy cara Samuela nie da się nie zauważyć, gdyż góruje nad miastem. Pochodzi z XI w, z okresu wpływów bułgarskich. Do naszych czasów zachowały się potężne mury i wieże obronne. Z murów rozciąga się niezwykła panorama na miasto oraz jezioro.

Symbol Ochrydy

Miasto obfituje w zabytki i w zasadzie każdy z nich zasługuje na uwagę, jednak kościół Jana Ewangelisty w Kaneo jest ulubionym miejscem turystów. Nie ma innego obiektu w całej Macedonii, który byłby tak często fotografowany. Trudno się dziwić, gdyż uroda tego kościoła i jego położenie na skale tuż nad brzegiem jeziora tworzy iście pocztówkowy krajobraz.

Klasztor św. Nauma

Klasztor znajduje się prawie 30 km na południe od miasta Ochryda. Tuż obok można również odpocząć na jednej z plaż. Sam obiekt został wybudowany przez św. Nauma (ucznia Cyrylego i Metodego) w X w. Z czasem wielokrotnie przebudowywany stanowi jedną z najważniejszych atrakcji turystycznych Macedonii.

Macedonia prehistoryczna – „Muzeum na wodzie”

Macedonia jest jednym z tych krajów, w których historię można spotkać na każdym niemal kroku. Pomiędzy miasteczkami Pesztani i Trpejca, tuż przy brzegu jeziora Ochrydzkiego możecie podziwiać „Muzeum na wodzie”, czyli zrekonstruowane prehistoryczne osiedle. Znajduje się tutaj również muzeum w którym wyeksponowano m.in. przedmioty codziennego użytku dawnych mieszkańców osady.

Wczesnochrześcijańska bazylika

Warto odwiedzić znajdujące się w Ochrydzie pozostałości bazyliki pochodzącej z V w n.e. Do dnia dzisiejszego zachowały się liczne mozaiki zachwycające przybywających tu tłumnie turystów.

 

PRZYRODA

Najstarsze drzewo Macedonii W centrum Ochrydy rośnie platan uznawany za najstarsze drzewo w całej Macedonii. Według legendy platan został posadzony przez św. Klimenta w 967 r n.e. Ochrydzkie perły Tajemnica wytwarzania ochrydzkich pereł jest pilnie strzeżona z pokolenia na pokolenie. Wiadomo jedynie, że są one wykonane z naturalnego budulca, który pozyskiwany jest z pływających w Jeziorze Ochrydzkim niewielkich, endemicznych rybek (plaszica). Wieść niesie, że przypadły do gustu samej królowej angielskiej Elżbiecie!

 

RELAKS

Spacer po Macedońskim Bulwarze Na Bulwarze Macedońskim koncentruje się życie turystyczne Ochrydu. Miejsce to jest wolne od ruchu kołowego, zatem spacer jest prawdziwą przyjemnością. Znaleźć tu można wiele restauracji i kawiarenek w których można odpocząć po zwiedzaniu. Zachęcamy również do przyjemnej przechadzki wzdłuż brzegu jeziora.

 

KUCHNIA

Odwiedzając Macedonię nie sposób nie skosztować tradycyjnej kuchni. Przede wszystkim należy spróbować pleskawicy (kotlet z siekanego mięsa), tavče gravče (danie z fasoli) oraz burek (rodzaj nadziewanego placka). Nie można zapomnieć o macedońskich słodyczach - trilece (ciasteczko w polewie karmelowej), baklawie i lokum, które Macedończycy zawdzięczają wpływom tureckim oraz alkoholach - wybornym winie, mastice czy rakiji.

Sezonowość

Zwykle wysoki sezon turystyczny w Macedonii trwa od początku czerwca do połowy września.

Granit

5.1/6 (60 opinii)

Udostępnij
Dodaj do schowka

Kategoria lokalna 4

Granit
Galeria (18)
Granit
Granit
Granit
Zdjęcie mapy
Mapa

Atuty oferty

Jeden z niewielu hoteli w Macedonii, oferujący all inclusive w pełnym wymiarze. Dobry wybór dla wszystkich ceniących beztroski wypoczynek w komfortowych warunkach. Polecany grupom znajomych i parom.

Długość lotu

1 godz. 50 min.

Lot

Bezpośredni

Rodzaj wyjazdu

Wypoczynek

Wyżywienie

All inclusive

Na miejscu

Polski rezydent

Plaża

do 100m

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, 7 lub 14 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie wg opisu zakwaterowania, opiekę polskiego rezydenta, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: wycieczek fakultatywnych, posiłków innych niż wymienione w opisie wyżywienia przy każdym z hoteli, napojów do posiłków jeśli w opisie hoteli nie podano inaczej, taksy klimatycznej płatnej na miejscu ok. 0,8 EUR/dzień/os. oraz innych wydatków osobistych.

Położenie

3- piętrowy kompleks hotelowy Granit położony jest nad samym brzegiem Jeziora Ochrydzkiego i otoczony zielenią parkową. Dogodny dojazd do centrum Ochrydy oddalonej ok. 5 km (przystanek  przy hotelu) Do najbliższego lotniska ok. 12 km.

Mapa

Plaża

Hotel posiada prywatną żwirkową plażę stworzoną sztucznie na tarasach słonecznych nad brzegiem jeziora, która jest idealnym miejscem na relaks (dostęp do plaży mają również osoby spoza hotelu). Wejście do jeziora z betonowego pomostu po schodkach. Przy plaży bezpłatne leżaki i parasole. Bar przy plaży (płatny) w otoczeniu pięknej roślinności i kolorowych kwiatów. Dodatkowo przy plaży wypożyczalnia m.in rowerków wodnych, kajaków (dodatkowo płatne).

Do dyspozycji gości

Całodobowa recepcja, lobby, 2 windy, bezpłatny sejf w recepcji, bankomat. Restauracja główna z otwartym tarasem z pieknym widokiem na jezioro, restauracja a'la carte oraz bary (m.in. w lobby, przy basenie, na plaży; cześć z barów płatna dodatkowo). Duży basen w kształcie laguny (1,4m głębokości; 1-2 razy w tygodniu otwarty 21:30 - 24:00 co jest niespotykane i unikatowe), brodzik dla dzieci. Przy basenie dostępne są bezpłatne ręczniki, parasole i leżaki. W hotelu znajduje się wypożyczalnia rowrów (dodatkowo płatna)

Obiekt

Wyżywienie

Szczegóły lotu

Program sportowy i animacyjny

Wycieczki fakultatywne

Atrakcje regionu

Inne hotele w regionie

Dodatkowe informacje

Pokoje

lupa
strzałka w lewo
strzałka w prawo

Pokój standardowy z widokiem na ogórd

Max: 2 dorosłych

Pomieszczenie: Metraż około 20 m2 | 1 pomieszczenie | Łóżko Głównie pokoje z łóżkiem małżeńskim (o wymiarach 160 x 200 cm); ograniczona ilość pokoi z osobnymi łóżkami | Balkon francuski | Łóżeczko dla dziecka do 2 lat Łóżeczka dziecięce dostępne bezpłatnie (na zapytanie).

Ostatnie 2 pokoje

bez dopłaty

lupa
strzałka w lewo
strzałka w prawo

Standard z widokiem na jezioro

Max: 2 dorosłych

Pomieszczenie: Metraż około 20 m2 | 1 pomieszczenie | Łóżko Głównie pokoje z łóżkiem małżeńskim (o wymiarach 160 x 200 cm); ograniczona ilość pokoi z osobnymi łóżkami | Balkon / taras | Łóżeczko dla dziecka do 2 lat Łóżeczka dziecięce dostępne bezpłatnie (na zapytanie).

Ostatnie 2 pokoje

+220

zł/Pokój

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Transfer

lotnisko-hotel-lotnisko

Ubezpieczenie

podstawowe

Opieka

rezydenta

Uśmiechnięty pan na banerze

1 x Pokój

(Pokój standardowy z widokiem na ogórd)

Zmień
Za osobę3 543
Razem
7 087 zł
Zaliczka 30% 2 120 zł
rezerwujzablokuj miejsce na 4 dni
trwa wczytywanie

Opinie klientów

Opinie o Granit

5.1 / 6(60 opinii)
Atrakcje dla dzieci
2.5
Obsługa hotelowa
5.1
Plaża
4.6
Pokój
4.8
Położenie i okolica
5.3
Rezydent
5.6
Sport i rozrywka
3.5
Wyżywienie
5.0
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Skrzypiec 04.07.2018

Hotel Granit

Hotel Granit w którym miałam przyjemność być przez dwa tygodnie jest usytuowany nad samym jeziorem i moim zdaniem nie ma lepiej położonego hotelu w okolicy. Widoki z tarasu restauracji zapierające dech w piersiach. Forma all inclusive bogata hmm to skromne określenie. Kucharz wie co robi po prostu pyszne jedzenie i duży wybór. Napoje bezalkoholowe i alkoholowe naprawdę na wysokim poziomie. Ludzie pracujący w hotelu są bardzo sympatyczni zawsze uśmiechnięci. To co wyróżnia ten hotel to bardzo duże tarasy z mnóstwem kwiatów. Piękny basen z widokiem na jezioro. A teraz co na MINUS, pokoje są czyste ale małe, balkony powinni trochę odnowić bo to w końcu 4 *, plaża a właściwie trochę żwiru i beton traci swój urok. Hotel Granit bardzo polecam i myślę że najlepszą opinią będzie jeśli powiem że chce tam wrócić w przyszłym roku.

6.0/6

Konrad, Lądek-Zdrój 26.06.2022

Bardzo dobry hotel

W hotelu ''Granit'' przebywaliśmy w dniach 13-20.06.2022roku. Jesteśmy bardzo zadowoleni z pobytu. Hotel kameralny, za to z całkiem dużym basenem. Szczegółowe informacje poniżej.
Pokaż więcej opinii (58)

Pogoda

Średnie temperatury w wrześniu

23

/10

°C

Temperatura dzień/noc

9

Godzin słonecznych
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem