Obiekt

Pokoje

W hotelu znajduje się ok. 200 komfortowo wyposażonych pokoi standardowych.

Internet

Wi-Fi dostępne bezpłatnie w całym obiekcie, również w pokojach.

Kategoria lokalna

*****

Wyżywienie

Śniadania (07:00-10:00) i obiadokolacje w formie bufetu (19:00 - 21:00; napoje do obiadokolacji dodatkowo płatne, posiłki w formie bufetu). W hotelu dostępna jest również restauracja a'la carte (płatna; posiłki serwowane) czynna w porze lunchu (13:00-14:00) i kolacji (19:00 - 21:30). Hotel zastrzega sobie prawo do zmiany zakresu usług objętych formułą HB (np. godzin serwowania posiłków).

Program sportowy i animacyjny

Goście hotelu mają bezpłatny, nielimitowany wstęp do aquaparku (otwarcie aquaparku i basenu zewnętrznego ok. 20.06.2024) . W strefie welness (09:00-21:00): bezpłatnie basen wewnętrzny, sala fitness, łaźnia turecka oraz sauna; jacuzzi, masaże i solarium (dodatkowo płatne). Ponadto bezpłatnie: boiska do gry w siatkówkę plażową. Dla najmłodszych: plac zabaw, atrakcje i zjeżdżalnie w aquaparku, brodzik, mini klub

Dodatkowe informacje

Wizy

Do przekroczenia granicy macedońskiej obywatele Polski nie potrzebują wizy do 90 dni pobytu. Aby wjechać do kraju potrzebny jest dowód osobisty lub paszport.

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, 7 lub 14 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie wg opisu zakwaterowania, opiekę polskiego rezydenta, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: wycieczek fakultatywnych, posiłków innych niż wymienione w opisie wyżywienia przy każdym z hoteli, napojów do posiłków jeśli w opisie hoteli nie podano inaczej, taksy klimatycznej płatnej na miejscu ok. 0,8 EUR/dzień/os. oraz innych wydatków osobistych.

Inne

Macedonia – region Ochryda

Wiza

Do przekroczenia granicy macedońskiej obywatele Polski nie potrzebują wizy do 90 dni pobytu. Aby wjechać do kraju potrzebny jest dowód osobisty lub paszport.

Czas

Taki sam jak w Polsce.

Waluta

MKD- denar macedoński. Aktualny przelicznik: 1 euro = 61 denarów, 1 złoty =14,5 denarów. Na terenie Macedonii znajduje się wiele kantorów, w których można wymienić walutę. Można płacić kartami lub wypłacać pieniądze (wyłącznie denary macedońskie) z bankomatów, które są niemalże wszędzie.

Elektryczność

230V, 50 Hz. Urządzenia z polskimi wtyczkami działają bez problemów.

Telefony

Zasięg jest praktycznie w całym kraju. Najpopularniejsze sieci to One, T-Mobile, Vip. Koszty połączeń w roamingu polskich sieci komórkowych prosimy sprawdzać przez wyjazdem u operatora. W centrum Ochrydy można zakupić macedońskie karty telefoniczne, które pozwolą uniknąć wysokich kosztów połączeń spoza terenu UE. Bardzo popularne jest korzystanie z komunikatorów, które warto zainstalować przed wyjazdem do Macedonii.

Religia

Macedonia Północna jest krajem prawosławnym. Drugą grupę wyznaniową stanowią muzułmanie. W Ochrydzie (przy ul. Partyzanckiej) znajduje się jedyna w tej części regionu świątynia katolicka (Msza św. w niedzielę o 11:00, w okresie letnim – o 9:00; informacje z sierpnia 2019 r.)

Napiwki

Przyjęte, choć nieobowiązkowe jest zostawianie napiwków (ok. 10%) jeśli zadowoliła nas obsługa. Zdarza się, że napiwek zostaje doliczony do rachunku. W mniejszych restauracjach zostawienie nawet drobnej sumy będzie mile widziane.

Orientacyjne ceny

Piwo- ok. 70-90 MKD

Kawa- 70 MKD

Obiad w restauracji- ok. 300-400 MKD

 

MACEDONIA-OCHRYD – ATRAKCJE W REGIONIE

Malowniczo na wzgórzu położony Ochryd pełen unikatowych zabytków, otoczony malowniczymi górami Parku Narodowego Galicica, przytulony do wielkiego, jak morze jeziora Ochrydzkiego to piękno natury i architektury zgromadzone w jednym miejscu. Dodajmy do tego lokalną kuchnię i mamy prawdziwą ucztę dla zmysłów!

Zwiedzanie Prastare Lychnidos (Ochryda)

Ochryda jest miastem o wielowiekowej tradycji, pełnym zabytków z różnych okresów historii miasta. Najstarsze ślady osadnictwa pochodzą z okresu prawie 6 tys. lat p.n.e. Jednak historia samego miasta rozpoczyna się od legendy o Kadmusie, królu Teb, który po wygnaniu założył miasto Lychnidos, czyli dzisiejszą Ochrydę.

Starożytny teatr

Starożytny grecki teatr w Ochrydzie jest jedynym tego typu zabytkiem w całej Macedonii. Powstał prawdopodobnie ok. 220 r p.n.e. Do dzisiejszych czasów zachowała się dolna część widowni. Teatr jest jednym z miejsc najczęściej odwiedzanych przez turystów. Odbywają się w nim liczne koncerty (m.in. w ramach Muzycznego Lata Ochrydzkiego).

Majestatyczna twierdza

Ogromnej twierdzy cara Samuela nie da się nie zauważyć, gdyż góruje nad miastem. Pochodzi z XI w, z okresu wpływów bułgarskich. Do naszych czasów zachowały się potężne mury i wieże obronne. Z murów rozciąga się niezwykła panorama na miasto oraz jezioro.

Symbol Ochrydy

Miasto obfituje w zabytki i w zasadzie każdy z nich zasługuje na uwagę, jednak kościół Jana Ewangelisty w Kaneo jest ulubionym miejscem turystów. Nie ma innego obiektu w całej Macedonii, który byłby tak często fotografowany. Trudno się dziwić, gdyż uroda tego kościoła i jego położenie na skale tuż nad brzegiem jeziora tworzy iście pocztówkowy krajobraz.

Klasztor św. Nauma

Klasztor znajduje się prawie 30 km na południe od miasta Ochryda. Tuż obok można również odpocząć na jednej z plaż. Sam obiekt został wybudowany przez św. Nauma (ucznia Cyrylego i Metodego) w X w. Z czasem wielokrotnie przebudowywany stanowi jedną z najważniejszych atrakcji turystycznych Macedonii.

Macedonia prehistoryczna – „Muzeum na wodzie”

Macedonia jest jednym z tych krajów, w których historię można spotkać na każdym niemal kroku. Pomiędzy miasteczkami Pesztani i Trpejca, tuż przy brzegu jeziora Ochrydzkiego możecie podziwiać „Muzeum na wodzie”, czyli zrekonstruowane prehistoryczne osiedle. Znajduje się tutaj również muzeum w którym wyeksponowano m.in. przedmioty codziennego użytku dawnych mieszkańców osady.

Wczesnochrześcijańska bazylika

Warto odwiedzić znajdujące się w Ochrydzie pozostałości bazyliki pochodzącej z V w n.e. Do dnia dzisiejszego zachowały się liczne mozaiki zachwycające przybywających tu tłumnie turystów.

 

PRZYRODA

Najstarsze drzewo Macedonii W centrum Ochrydy rośnie platan uznawany za najstarsze drzewo w całej Macedonii. Według legendy platan został posadzony przez św. Klimenta w 967 r n.e. Ochrydzkie perły Tajemnica wytwarzania ochrydzkich pereł jest pilnie strzeżona z pokolenia na pokolenie. Wiadomo jedynie, że są one wykonane z naturalnego budulca, który pozyskiwany jest z pływających w Jeziorze Ochrydzkim niewielkich, endemicznych rybek (plaszica). Wieść niesie, że przypadły do gustu samej królowej angielskiej Elżbiecie!

 

RELAKS

Spacer po Macedońskim Bulwarze Na Bulwarze Macedońskim koncentruje się życie turystyczne Ochrydu. Miejsce to jest wolne od ruchu kołowego, zatem spacer jest prawdziwą przyjemnością. Znaleźć tu można wiele restauracji i kawiarenek w których można odpocząć po zwiedzaniu. Zachęcamy również do przyjemnej przechadzki wzdłuż brzegu jeziora.

 

KUCHNIA

Odwiedzając Macedonię nie sposób nie skosztować tradycyjnej kuchni. Przede wszystkim należy spróbować pleskawicy (kotlet z siekanego mięsa), tavče gravče (danie z fasoli) oraz burek (rodzaj nadziewanego placka). Nie można zapomnieć o macedońskich słodyczach - trilece (ciasteczko w polewie karmelowej), baklawie i lokum, które Macedończycy zawdzięczają wpływom tureckim oraz alkoholach - wybornym winie, mastice czy rakiji.

Sezonowość

Zwykle wysoki sezon turystyczny w Macedonii trwa od początku czerwca do połowy września.

Izgrev Spa & Aquapark

5.4/6 (16 opinii)

Udostępnij
Dodaj do schowka

Kategoria lokalna 5

Izgrev Spa & Aquapark
Galeria (13)
Izgrev Spa & Aquapark
Izgrev Spa & Aquapark
Izgrev Spa & Aquapark
Zdjęcie mapy
Mapa

Atuty oferty

Elegancki hotel z bogatym zapleczem rekreacyjno-sportowym, ulokowany bezpośrednio przy jeziorze, zaspokoi oczekiwania wymagających klientów. Odpowiedni na komfortowe wakacje oraz rodzinny relaks i wypoczynek.

Długość lotu

1 godz. 50 min.

Lot

Bezpośredni

Rodzaj wyjazdu

Wypoczynek

Na miejscu

Polski rezydent

Plaża

do 100m

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, 7 lub 14 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie wg opisu zakwaterowania, opiekę polskiego rezydenta, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: wycieczek fakultatywnych, posiłków innych niż wymienione w opisie wyżywienia przy każdym z hoteli, napojów do posiłków jeśli w opisie hoteli nie podano inaczej, taksy klimatycznej płatnej na miejscu ok. 0,8 EUR/dzień/os. oraz innych wydatków osobistych.

Położenie

Ekskluzywny hotel składający się z ośmiopiętrowego, piramidalnie zaprojektowanego budynku głównego, położony na rozległym terenie bezpośrednio nad Jeziorem Ochrydzkim w pobliżu miejscowości Struga. Hotel posiada jeden z największych (17 000 m2) aquaparków w regionie. Urządzony jest w eleganckim, a zarazem nowoczesnym stylu. Otoczony bujną zielenią kompleks, pozwala na błogi relaks w długie bałkańskie dni. Do centrum Strugi ok. 7 km (przystanek autobusowy przy hotelu - ok. 1 EUR/os, taxi ok. 2 EUR/os), do historycznej Ochrydy ok. 20 km, a do ochrydzkiego lotniska ok. 15km.

Mapa

Plaża

Szeroka, żwirkowa plaża z łagodnym zejściem do jeziora, bezpośrednio sąsiadująca z hotelem (ok. 200m), współdzielona z hotelem Makpetrol. Na plaży i przy basenie bezpłatne leżaki i parasole. W sezonie bar na plaży (płatny, czynny w godzinach (08:00-20:00))

Do dyspozycji gości

Recepcja 24h, 4 windy, sklep, bankomat, punkt wymiany walut, aquapark ze zjeżdżalniami (ok.10 o różnej wielkości dla dorosłych i dzieci; czynny sezonowo w zależności od pogody), duży lagunowy basen odkryty typu infinity ze słodką wodą oraz brodzik dla dzieci a także basen wewnętrzny, bezpłatne leżaki i parasole przy basenach i na plaży, boisko do siatkówki plażowej, centrum SPA. Restauracja główna z tarasem zewnętrznym i widokiem na jezioro, restauracja a la carte (płatna), beach bar (płatny), lobby bar oraz aquapark bar (płatny).Uwaga: Otwarcie aquaparku i basenu zewnętrznego około: 20.06.2024).

Obiekt

Wyżywienie

Szczegóły lotu

Program sportowy i animacyjny

Wycieczki fakultatywne

Atrakcje regionu

Inne hotele w regionie

Dodatkowe informacje

Pokoje

lupa
strzałka w lewo
strzałka w prawo

Standard z widokiem na góry

Max: 2 dorosłych

Pomieszczenie: Metraż około 19-22 m2 | 1 pomieszczenie | Łóżko 1 malżeńskie lub 2 pojedyncze | Balkon / taras Wyposażone w stolik + krzesła | Dziecko do 2 lat wlicza się w max obłożenie pokoju | Łóżeczko dla dziecka do 2 lat bezpłatne; wymaga potwierdzenia

bez dopłaty

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Transfer

lotnisko-hotel-lotnisko

Ubezpieczenie

podstawowe

Opieka

rezydenta

Uśmiechnięty pan na banerze

1 x Pokój

(Standard z widokiem na góry )

Za osobę3 252
Razem
6 504 zł
Zaliczka 30% 1 950 zł
rezerwujzablokuj miejsce na 5 dni
trwa wczytywanie

Opinie klientów

Atrakcje dla dzieci
5.5
Obsługa hotelowa
5.4
Plaża
5.3
Pokój
5.4
Położenie i okolica
5.4
Rezydent
5.9
Sport i rozrywka
5.2
Wyżywienie
5.3
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Miłosz, Poznań 08.07.2021

Perła w bałkańskiej koronie

Kocham Bałkany miłością gorącą, jak powietrze na plażach Dalmacji. Kiedy pierwszy raz poczułem tę atmosferę - mieszanki słowiańskiej fantazji, południowego spokoju i szczypty orientu, wiedziałem, że będę wracał na ten mozaikowy półwysep. Epidemia koronawirusa, znacznie ułatwiła tegoroczną decyzję wakacyjną- wolna od testów i kwarantanny Macedonia Północna. Troszkę odsunięta od turystycznego boomu, a przez to wciąż dzika i niepoznana. Myślę, że to już ostatnia szansa, żeby zobaczyć w Europie kraj, który nie przesiąknął komercja, kiczem na bazarach i masowym obleganiem atrakcji. Wspaniałe jezioro Ochrydzkie - ciepłe i spokojne, idealne dla dzieci. Góry wyższe niż Tatry i piękne parki narodowe na wyciągnięcie reki- bezpłatnie. Nawet przy największych atrakcjach, jak kanion Matka czy jaskinia Vrelo - w zasadzie jesteśmy sami. No i chyba najbardziej istotna informacja - jest nieprzyzwoicie tanio. Cena butelki lokalnego wina w restauracji to około 15 zl. Solidny obiad - 25 zł. Hotel Izgrev to najlepszy obiekt w regionie (jedyny 5*) w cenie aquapark że zjeżdżalniami dla dzieci i doroslych plus infinity pool z widokiem na jezioro. Plaża hotelowa czyściutka i niemal pusta. Gorąco polecam.

6.0/6

GRZEGORZ, Piekary Śląskie 30.07.2021

Wczasy w hotelu Izgrev

Hotel godny polecenia. Bardzo czysty codzienna obsługa pokoju przez panie pokojówki, wysprzątane i łóżka pościelone, włączona klimatyzacja jak się wracało z wycieczki aż miło się robiło jak się weszło do pokoju i była włączona klimatyzacja i było posprzątane. Od razu można było sobie poleżeć i odpocząć na łóżeczku co sprawiało dużo przyjemności. Wszystkie kubki do picia czy kieliszki w woreczkach foliowych z zachowaniem higieny przed covidem. Hotel godny polecenia jak i obsługa hotelowa. Jedzonko przepyszne i mnóstwo jedzenia dla największych wybredów też coś się znajdzie do jedzenia i na pewno nie będą głodni. Kelnerki i kelnerzy bardzo dbają o gości hotelowych i są w każdej chwili gdy tylko potrzebujemy ich pomocy czy zapłacić rachunek. W hotelu basen kryty w którym można poplywac sobie a dookoła leżaki by odpocząć albo poplinowac dzieci. Są też dostępne sauny i siłownia z której warto skorzystać. Można sobie zamówić masaże również. Z hotelu do jeziora blisko i można przejść w klapkach a woda w jeziorze czysta i ciepła. Przy jeziorze leżaki i parasole i ratownik który czuwa nad naszym bezpieczenstwem. Obok hotelu aquapark z basenami i zjeżdżalniami na którym można spędzić mnóstwo czasu. Ogólnie hotel godny polecenia a ja wiem że wrócę do tego hotelu bo na prawdę warto.
Pokaż więcej opinii (14)

Pogoda

Średnie temperatury w wrześniu

24

/11

°C

Temperatura dzień/noc

9

Godzin słonecznych
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem