Makpetrol

Kategoria lokalna: ****
Lokalizacja Ochryd
Rodzaj wycieczki Wypoczynek
Wycieczka Macedonia - wypoczynek
Wyżywienie All inclusive
5.1 /6 ( 13 opinii ) Rabat na hotele premium - LATO 2020
Wycieczka samolotem Nie wymagany paszport
Niewielki, komfortowy hotel o bardzo dobrym serwisie i standardzie, odpowiedni dla osób ceniących ciszę i spokój. Nagrodzony "Zoover Award"-  internetowym wyróżnieniem klientów.

Terminy i ceny wycieczki 15

Dla 15 dni brak powrotu do: Katowice.
Cena z powrotem do: Warszawa

Kalkuluj cenę

Informacje dodatkowe

Położenie
Kameralny, 3 – piętrowy hotel Makpetrol położony jest w miejscowości Elen Kamen, w otoczeniu zieleni, z malowniczym widokiem na oddalone o ok. 200 m. Jezioro Ochrydzkie. Do centrum Strugi ok. 7 km (przystanek autobusowy ok. 50 m od hotelu - ok. 1 EUR/os, taxi ok. 2 EUR/os), do Ochrydy ok. 20 km (taxi ok. 7 EUR). Do najbliższego lotniska ok. 15 km. W 2014 r. hotel otrzymał „Zoover Award”- prestiżową nagrodę przyznawaną przez internautów świadczącą o wysokim poziomie serwisu i zadowoleniu gości. Hotel położony jest w sąsiedztwie hotelu Izgrev Spa & Aquapark.
Plaża
Żwirkowa plaża znajduje się 200 m od hotelu, zejście po schodkach (plaża jest wspólna z hotelem Izgrev Spa & Aquapark). Na plaży bezpłatne leżaki i parasole. Bar na plaży (płatny; wspólny z hotelem Izgrev Spa & Aquapark).
Do dyspozycji gości
Całodobowa recepcja, winda, sejf w recepcji (bezpłatny), punkt wymiany walut, restauracja główna z tarasem z pięknym widokiem na jezioro, gdzie serwowane są dania kuchni lokalnej i międzynarodowej oraz aperitif bar przy basenie i bar na plaży (płatny; wspólny z hotelem Izgrev Spa & Aquapark). Ponadto basen o owalnym kształcie (375m2, gł. 2,2m) oraz osobny brodzik dla dzieci (16m2, gł. 60cm), mała sala fitness, boisko do siatkówki i piłki nożnej, tenis stołowy. Leżaki i parasole przy basenie dostępne są bezpłatnie.
Wyżywienie
All inclusive: śniadanie (07:00-10:00), obiad (12:00-14:00) i kolacja (19:00-21:00) w formie bogatego bufetu w hotelowej restauracji głównej. Nielimitowane lokalne bezalkoholowe (kawa, herbata) i alkoholowe (uzo, piwo, wino) napoje dostępne w godzinach 10:00-22:00. Hotel zastrzega sobie prawo do zmiany zakresu usług objętych formułą all inclusive (np. godzin serwowania posiłków).
Program sportowy i animacyjny
Hotel dysponuje: małą salą fitness (sauna, masaże i inne zabiegi dodatkowo płatne) i boiskiem do piłki nożnej i siatkówki. W pobliskim hotelu Izgrev Spa & Aquapark można skorzystać z Aquaparku (dodatkowo płatny; wymaga rezerwacja w recepcji).
Internet
Bezpłatne Wi-Fi w obiekcie (w lobby i na tarasie).
Opinie klientów
Klienci oceniają ten hotel na 5.1/6. Sprawdź opinie: https://r.pl/macedonia-wypoczynek/makpetrol
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem, opłaty lotniskowe, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, 7 lub 14 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie wg opisu zakwaterowania, opiekę polskiego rezydenta, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: wycieczek fakultatywnych, posiłków innych niż wymienione w opisie wyżywienia przy każdym z hoteli, napojów do posiłków jeśli w opisie hoteli nie podano inaczej, taksy klimatycznej płatnej na miejscu ok. 0,8 EUR/dzień/os. oraz innych wydatków osobistych.
Rozkład lotów można sprawdzić na stronie https://r.pl/rozklady
Macedonia – region Ochryda
Wiza
Do przekroczenia granicy macedońskiej obywatele Polski nie potrzebują wizy do 90 dni pobytu. Aby wjechać do kraju potrzebny jest dowód osobisty lub paszport.
Czas
Taki sam jak w Polsce.
Waluta
MKD- denar macedoński. Aktualny przelicznik: 1 euro = 61 denarów, 1 złoty =14,5 denarów. Na terenie Macedonii znajduje się wiele kantorów, w których można wymienić walutę. Można płacić kartami lub wypłacać pieniądze (wyłącznie denary macedońskie) z bankomatów, które są niemalże wszędzie.
Elektryczność
230V, 50 Hz. Urządzenia z polskimi wtyczkami działają bez problemów.
Telefony
Zasięg jest praktycznie w całym kraju. Najpopularniejsze sieci to One, T-Mobile, Vip. Koszty połączeń w roamingu polskich sieci komórkowych prosimy sprawdzać przez wyjazdem u operatora. W centrum Ochrydy można zakupić macedońskie karty telefoniczne, które pozwolą uniknąć wysokich kosztów połączeń spoza terenu UE. Bardzo popularne jest korzystanie z komunikatorów, które warto zainstalować przed wyjazdem do Macedonii.
Religia
Macedonia Północna jest krajem prawosławnym. Drugą grupę wyznaniową stanowią muzułmanie. W Ochrydzie (przy ul. Partyzanckiej) znajduje się jedyna w tej części regionu świątynia katolicka (Msza św. w niedzielę o 11:00, w okresie letnim – o 9:00; informacje z sierpnia 2019 r.)
Napiwki
Przyjęte, choć nieobowiązkowe jest zostawianie napiwków (ok. 10%) jeśli zadowoliła nas obsługa. Zdarza się, że napiwek zostaje doliczony do rachunku. W mniejszych restauracjach zostawienie nawet drobnej sumy będzie mile widziane.
Orientacyjne ceny
Piwo- ok. 70-90 MKD
Kawa- 70 MKD
Obiad w restauracji- ok. 300-400 MKD
 
MACEDONIA-OCHRYD – ATRAKCJE W REGIONIE
Malowniczo na wzgórzu położony Ochryd pełen unikatowych zabytków, otoczony malowniczymi górami Parku Narodowego Galicica, przytulony do wielkiego, jak morze jeziora Ochrydzkiego to piękno natury i architektury zgromadzone w jednym miejscu. Dodajmy do tego lokalną kuchnię i mamy prawdziwą ucztę dla zmysłów!
Zwiedzanie Prastare Lychnidos (Ochryda)
Ochryda jest miastem o wielowiekowej tradycji, pełnym zabytków z różnych okresów historii miasta. Najstarsze ślady osadnictwa pochodzą z okresu prawie 6 tys. lat p.n.e. Jednak historia samego miasta rozpoczyna się od legendy o Kadmusie, królu Teb, który po wygnaniu założył miasto Lychnidos, czyli dzisiejszą Ochrydę.
Starożytny teatr
Starożytny grecki teatr w Ochrydzie jest jedynym tego typu zabytkiem w całej Macedonii. Powstał prawdopodobnie ok. 220 r p.n.e. Do dzisiejszych czasów zachowała się dolna część widowni. Teatr jest jednym z miejsc najczęściej odwiedzanych przez turystów. Odbywają się w nim liczne koncerty (m.in. w ramach Muzycznego Lata Ochrydzkiego).
Majestatyczna twierdza
Ogromnej twierdzy cara Samuela nie da się nie zauważyć, gdyż góruje nad miastem. Pochodzi z XI w, z okresu wpływów bułgarskich. Do naszych czasów zachowały się potężne mury i wieże obronne. Z murów rozciąga się niezwykła panorama na miasto oraz jezioro.
Symbol Ochrydy
Miasto obfituje w zabytki i w zasadzie każdy z nich zasługuje na uwagę, jednak kościół Jana Ewangelisty w Kaneo jest ulubionym miejscem turystów. Nie ma innego obiektu w całej Macedonii, który byłby tak często fotografowany. Trudno się dziwić, gdyż uroda tego kościoła i jego położenie na skale tuż nad brzegiem jeziora tworzy iście pocztówkowy krajobraz.
Klasztor św. Nauma
Klasztor znajduje się prawie 30 km na południe od miasta Ochryda. Tuż obok można również odpocząć na jednej z plaż. Sam obiekt został wybudowany przez św. Nauma (ucznia Cyrylego i Metodego) w X w. Z czasem wielokrotnie przebudowywany stanowi jedną z najważniejszych atrakcji turystycznych Macedonii.
Macedonia prehistoryczna – „Muzeum na wodzie”
Macedonia jest jednym z tych krajów, w których historię można spotkać na każdym niemal kroku. Pomiędzy miasteczkami Pesztani i Trpejca, tuż przy brzegu jeziora Ochrydzkiego możecie podziwiać „Muzeum na wodzie”, czyli zrekonstruowane prehistoryczne osiedle. Znajduje się tutaj również muzeum w którym wyeksponowano m.in. przedmioty codziennego użytku dawnych mieszkańców osady.
Wczesnochrześcijańska bazylika
Warto odwiedzić znajdujące się w Ochrydzie pozostałości bazyliki pochodzącej z V w n.e. Do dnia dzisiejszego zachowały się liczne mozaiki zachwycające przybywających tu tłumnie turystów.
 
PRZYRODA
Najstarsze drzewo Macedonii W centrum Ochrydy rośnie platan uznawany za najstarsze drzewo w całej Macedonii. Według legendy platan został posadzony przez św. Klimenta w 967 r n.e. Ochrydzkie perły Tajemnica wytwarzania ochrydzkich pereł jest pilnie strzeżona z pokolenia na pokolenie. Wiadomo jedynie, że są one wykonane z naturalnego budulca, który pozyskiwany jest z pływających w Jeziorze Ochrydzkim niewielkich, endemicznych rybek (plaszica). Wieść niesie, że przypadły do gustu samej królowej angielskiej Elżbiecie!
 
RELAKS
Spacer po Macedońskim Bulwarze Na Bulwarze Macedońskim koncentruje się życie turystyczne Ochrydu. Miejsce to jest wolne od ruchu kołowego, zatem spacer jest prawdziwą przyjemnością. Znaleźć tu można wiele restauracji i kawiarenek w których można odpocząć po zwiedzaniu. Zachęcamy również do przyjemnej przechadzki wzdłuż brzegu jeziora.
 
KUCHNIA Odwiedzając Macedonię nie sposób nie skosztować tradycyjnej kuchni. Przede wszystkim należy spróbować pleskawicy (kotlet z siekanego mięsa), tavče gravče (danie z fasoli) oraz burek (rodzaj nadziewanego placka). Nie można zapomnieć o macedońskich słodyczach - trilece (ciasteczko w polewie karmelowej), baklawie i lokum, które Macedończycy zawdzięczają wpływom tureckim oraz alkoholach - wybornym winie, mastice czy rakiji.
Sezonowość
Zwykle wysoki sezon turystyczny w Macedonii trwa od początku czerwca do połowy września.

Dodaj opinię

5.1

Ocena ogólna wycieczki

Zainspiruj się
Dowiedz się więcej o Macedonii! Przeczytaj wpisy na naszym blogu
więcej

Galeria zdjeć z opinii


Podobne oferty

Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt
Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon