Obiekt

Pokoje

Hotel posiada ponad 40 klimatyzowanych pokoi.

Internet

Bezpłatne Wi-Fi w obiekcie (w lobby i na tarasie).

Kategoria lokalna

****

Wyżywienie

All inclusive: śniadanie (07:00-10:00), obiad (12:00-14:00) i kolacja (19:00-21:00) w formie bogatego bufetu w hotelowej restauracji głównej. Nielimitowane lokalne bezalkoholowe (kawa, herbata, napoje gazowanei i niegazowane) i alkoholowe (uzo, piwo, wino) napoje dostępne w godzinach 10:00-22:00. Hotel zastrzega sobie prawo do zmiany zakresu usług objętych formułą all inclusive (np. godzin serwowania posiłków).

Program sportowy i animacyjny

Hotel dysponuje boiskiem do piłki nożnej i siatkówki plażowej. W pobliskim hotelu Izgrev Spa & Aquapark można skorzystać z Aquaparku (dodatkowo płatny).

Dodatkowe informacje

Wizy

Do przekroczenia granicy macedońskiej obywatele Polski nie potrzebują wizy do 90 dni pobytu. Aby wjechać do kraju potrzebny jest dowód osobisty lub paszport.

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, 7 lub 14 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie wg opisu zakwaterowania, opiekę polskiego rezydenta, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: wycieczek fakultatywnych, posiłków innych niż wymienione w opisie wyżywienia przy każdym z hoteli, napojów do posiłków jeśli w opisie hoteli nie podano inaczej, taksy klimatycznej płatnej na miejscu ok. 0,8 EUR/dzień/os. oraz innych wydatków osobistych.

Inne

Macedonia – region Ochryda

Wiza

Do przekroczenia granicy macedońskiej obywatele Polski nie potrzebują wizy do 90 dni pobytu. Aby wjechać do kraju potrzebny jest dowód osobisty lub paszport.

Czas

Taki sam jak w Polsce.

Waluta

MKD- denar macedoński. Aktualny przelicznik: 1 euro = 61 denarów, 1 złoty =14,5 denarów. Na terenie Macedonii znajduje się wiele kantorów, w których można wymienić walutę. Można płacić kartami lub wypłacać pieniądze (wyłącznie denary macedońskie) z bankomatów, które są niemalże wszędzie.

Elektryczność

230V, 50 Hz. Urządzenia z polskimi wtyczkami działają bez problemów.

Telefony

Zasięg jest praktycznie w całym kraju. Najpopularniejsze sieci to One, T-Mobile, Vip. Koszty połączeń w roamingu polskich sieci komórkowych prosimy sprawdzać przez wyjazdem u operatora. W centrum Ochrydy można zakupić macedońskie karty telefoniczne, które pozwolą uniknąć wysokich kosztów połączeń spoza terenu UE. Bardzo popularne jest korzystanie z komunikatorów, które warto zainstalować przed wyjazdem do Macedonii.

Religia

Macedonia Północna jest krajem prawosławnym. Drugą grupę wyznaniową stanowią muzułmanie. W Ochrydzie (przy ul. Partyzanckiej) znajduje się jedyna w tej części regionu świątynia katolicka (Msza św. w niedzielę o 11:00, w okresie letnim – o 9:00; informacje z sierpnia 2019 r.)

Napiwki

Przyjęte, choć nieobowiązkowe jest zostawianie napiwków (ok. 10%) jeśli zadowoliła nas obsługa. Zdarza się, że napiwek zostaje doliczony do rachunku. W mniejszych restauracjach zostawienie nawet drobnej sumy będzie mile widziane.

Orientacyjne ceny

Piwo- ok. 70-90 MKD

Kawa- 70 MKD

Obiad w restauracji- ok. 300-400 MKD

 

MACEDONIA-OCHRYD – ATRAKCJE W REGIONIE

Malowniczo na wzgórzu położony Ochryd pełen unikatowych zabytków, otoczony malowniczymi górami Parku Narodowego Galicica, przytulony do wielkiego, jak morze jeziora Ochrydzkiego to piękno natury i architektury zgromadzone w jednym miejscu. Dodajmy do tego lokalną kuchnię i mamy prawdziwą ucztę dla zmysłów!

Zwiedzanie Prastare Lychnidos (Ochryda)

Ochryda jest miastem o wielowiekowej tradycji, pełnym zabytków z różnych okresów historii miasta. Najstarsze ślady osadnictwa pochodzą z okresu prawie 6 tys. lat p.n.e. Jednak historia samego miasta rozpoczyna się od legendy o Kadmusie, królu Teb, który po wygnaniu założył miasto Lychnidos, czyli dzisiejszą Ochrydę.

Starożytny teatr

Starożytny grecki teatr w Ochrydzie jest jedynym tego typu zabytkiem w całej Macedonii. Powstał prawdopodobnie ok. 220 r p.n.e. Do dzisiejszych czasów zachowała się dolna część widowni. Teatr jest jednym z miejsc najczęściej odwiedzanych przez turystów. Odbywają się w nim liczne koncerty (m.in. w ramach Muzycznego Lata Ochrydzkiego).

Majestatyczna twierdza

Ogromnej twierdzy cara Samuela nie da się nie zauważyć, gdyż góruje nad miastem. Pochodzi z XI w, z okresu wpływów bułgarskich. Do naszych czasów zachowały się potężne mury i wieże obronne. Z murów rozciąga się niezwykła panorama na miasto oraz jezioro.

Symbol Ochrydy

Miasto obfituje w zabytki i w zasadzie każdy z nich zasługuje na uwagę, jednak kościół Jana Ewangelisty w Kaneo jest ulubionym miejscem turystów. Nie ma innego obiektu w całej Macedonii, który byłby tak często fotografowany. Trudno się dziwić, gdyż uroda tego kościoła i jego położenie na skale tuż nad brzegiem jeziora tworzy iście pocztówkowy krajobraz.

Klasztor św. Nauma

Klasztor znajduje się prawie 30 km na południe od miasta Ochryda. Tuż obok można również odpocząć na jednej z plaż. Sam obiekt został wybudowany przez św. Nauma (ucznia Cyrylego i Metodego) w X w. Z czasem wielokrotnie przebudowywany stanowi jedną z najważniejszych atrakcji turystycznych Macedonii.

Macedonia prehistoryczna – „Muzeum na wodzie”

Macedonia jest jednym z tych krajów, w których historię można spotkać na każdym niemal kroku. Pomiędzy miasteczkami Pesztani i Trpejca, tuż przy brzegu jeziora Ochrydzkiego możecie podziwiać „Muzeum na wodzie”, czyli zrekonstruowane prehistoryczne osiedle. Znajduje się tutaj również muzeum w którym wyeksponowano m.in. przedmioty codziennego użytku dawnych mieszkańców osady.

Wczesnochrześcijańska bazylika

Warto odwiedzić znajdujące się w Ochrydzie pozostałości bazyliki pochodzącej z V w n.e. Do dnia dzisiejszego zachowały się liczne mozaiki zachwycające przybywających tu tłumnie turystów.

 

PRZYRODA

Najstarsze drzewo Macedonii W centrum Ochrydy rośnie platan uznawany za najstarsze drzewo w całej Macedonii. Według legendy platan został posadzony przez św. Klimenta w 967 r n.e. Ochrydzkie perły Tajemnica wytwarzania ochrydzkich pereł jest pilnie strzeżona z pokolenia na pokolenie. Wiadomo jedynie, że są one wykonane z naturalnego budulca, który pozyskiwany jest z pływających w Jeziorze Ochrydzkim niewielkich, endemicznych rybek (plaszica). Wieść niesie, że przypadły do gustu samej królowej angielskiej Elżbiecie!

 

RELAKS

Spacer po Macedońskim Bulwarze Na Bulwarze Macedońskim koncentruje się życie turystyczne Ochrydu. Miejsce to jest wolne od ruchu kołowego, zatem spacer jest prawdziwą przyjemnością. Znaleźć tu można wiele restauracji i kawiarenek w których można odpocząć po zwiedzaniu. Zachęcamy również do przyjemnej przechadzki wzdłuż brzegu jeziora.

 

KUCHNIA

Odwiedzając Macedonię nie sposób nie skosztować tradycyjnej kuchni. Przede wszystkim należy spróbować pleskawicy (kotlet z siekanego mięsa), tavče gravče (danie z fasoli) oraz burek (rodzaj nadziewanego placka). Nie można zapomnieć o macedońskich słodyczach - trilece (ciasteczko w polewie karmelowej), baklawie i lokum, które Macedończycy zawdzięczają wpływom tureckim oraz alkoholach - wybornym winie, mastice czy rakiji.

Sezonowość

Zwykle wysoki sezon turystyczny w Macedonii trwa od początku czerwca do połowy września.

Makpetrol

5.3/6 (40 opinii)

Udostępnij
Dodaj do schowka

Kategoria lokalna 4

Makpetrol
Last Minute!
Galeria (16)
Makpetrol
Makpetrol
Makpetrol
Zdjęcie mapy
Mapa

Atuty oferty

Niewielki, komfortowy hotel o bardzo dobrym serwisie i standardzie, odpowiedni dla osób ceniących ciszę i spokój. Nagrodzony "Zoover Award"- internetowym wyróżnieniem klientów.

Długość lotu

1 godz. 50 min.

Lot

Bezpośredni

Rodzaj wyjazdu

Wypoczynek

Wyżywienie

All inclusive

Na miejscu

Polski rezydent

Plaża

do 100m

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, 7 lub 14 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie wg opisu zakwaterowania, opiekę polskiego rezydenta, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: wycieczek fakultatywnych, posiłków innych niż wymienione w opisie wyżywienia przy każdym z hoteli, napojów do posiłków jeśli w opisie hoteli nie podano inaczej, taksy klimatycznej płatnej na miejscu ok. 0,8 EUR/dzień/os. oraz innych wydatków osobistych.

Położenie

Kameralny, 3 – piętrowy hotel Makpetrol położony jest w miejscowości Elen Kamen, w otoczeniu zieleni, z malowniczym widokiem na oddalone o ok. 200 m. Jezioro Ochrydzkie. Do centrum Strugi ok. 7 km (przystanek autobusowy ok. 10 m od hotelu - ok. 1 EUR/os, taxi ok. 2 EUR/os), do Ochrydy ok. 20 km (taxi ok. 17 EUR). Do najbliższego lotniska ok. 15 km. Hotel położony jest w sąsiedztwie hotelu Izgrev Spa &Aquapark.

Mapa

Plaża

Żwirkowa plaża znajduje się 200 m od hotelu, zejście po schodkach (plaża jest wspólna z hotelem Izgrev Spa & Aquapark). Na plaży bezpłatne leżaki i parasole. Bar na plaży (płatny; wspólny z hotelem Izgrev Spa & Aquapark).

Do dyspozycji gości

Całodobowa recepcja, winda, sejf w recepcji (bezpłatny), punkt wymiany walut, restauracja główna z tarasem z pięknym widokiem na jezioro, gdzie serwowane są dania kuchni lokalnej i międzynarodowej oraz aperitif bar przy basenie i bar na plaży (płatny; wspólny z hotelem Izgrev Spa & Aquapark). Ponadto basen o owalnym kształcie (375m2, gł. 2,2m) oraz osobny brodzik dla dzieci (16m2, gł. 60cm), boisko do siatkówki plażowej i piłki nożnej oraz tenis stołowy. Leżaki, parasole przy basenie oraz ręczniki (do pobrania w recepcji) dostępne są bezpłatnie.

Obiekt

Wyżywienie

Szczegóły lotu

Program sportowy i animacyjny

Wycieczki fakultatywne

Atrakcje regionu

Inne hotele w regionie

Dodatkowe informacje

Pokoje

lupa
strzałka w lewo
strzałka w prawo

Standard z widokiem na jezioro

Max: 2 dorosłych

Pomieszczenie: Metraż około 22 m2 | 1 pomieszczenie | Łóżko 2 pojedyncze o wymiarach 90 x 200 cm | Balkon / taras | Dziecko do 2 lat wlicza się w max obłożenie pokoju | Łóżeczko dla dziecka do 2 lat bezpłatne; na zapytanie

Został ostatni pokój

bez dopłaty

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Transfer

lotnisko-hotel-lotnisko

Ubezpieczenie

podstawowe

Opieka

rezydenta

Uśmiechnięty pan na banerze

1 x Pokój

(Standard z widokiem na jezioro)

Za osobę2 930
Razem
5 860 zł
rezerwujzablokuj miejsce na 34h
trwa wczytywanie

Opinie klientów

Opinie o Makpetrol

5.3 / 6(40 opinii)
Atrakcje dla dzieci
3.2
Obsługa hotelowa
5.8
Plaża
4.8
Pokój
4.8
Położenie i okolica
5.4
Rezydent
5.5
Sport i rozrywka
3.7
Wyżywienie
5.3
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

STEFAN, RUDA ŚLĄSKA 12.07.2021

Wakacje -Macedonia - Makpetrol

Po raz pierwszy ( 17 wyjazd z Rainbow ) dłonie same składały się do oklasków opuszczając hotel. Wspaniały pobyt nie możemy doszukać się minusów. Gorąco polecamy ten hotel , który gwarantuje w całości swych usług na bardzo wysokim poziomi. " Żółta kartka " dla osoby odpowiedzialnej za promowanie miejsc wypoczynku. Hotel Makpetrol w pełni zasługuje na wyeksponowanie go w czołówce.

6.0/6

Agnieszka, Gliwice 18.07.2019

Cudowne wakacje! Polecamy każdemu

Jesteśmy zachwyceni Macedonią. Spędziliśmy w niej cudowny tydzień. Obsługa hotelowa wspaniała. Przylecieliśmy w nocy, w hotelu byliśmy przed północą. Dostaliśmy bułki, banany, napoje. Recepcjonista wniósł nasze bagaże, widząc, że niosę na rękach śpiące dziecko. W trakcie całego pobytu nie było ani jednej negatywnej sytuacji. Jedzenie przepyszne, pokoje codziennie sprzątane. Codziennie 2 litrowa butelka wody źródlanej w pokoju. Ogród zadbany, woda w basenach czysta. Przy basenie nigdy nie było tłumów. Duża atrakcją dla dzieci jest plac zabaw z huśtawkami, zjeżdżalnią i trampoliną. Nasz synek codziennie zaczynał i kończył dzień skacząc na niej. Zejście do jeziora wymagające. Do pokonania 144 schody, ale wysiłek dobry dla zdrowia. ;-) Woda w jeziorze krystalicznie czysta. Leżaki na plaży zawsze dostępne, bezpłatne. Okolica bajeczna. Z jednej strony klimatyczne skały, w których ukryta jest kapliczka. Z drugiej w niedalekiej odległości krasztol, na terenie którego rośnie 700 letni platan. Do Strugi łatwo dostać się taksówką. 150 denarów za 8 minut jazdy samochodem. Do Ochrydy 500 denarów - podróż trwa 20 minut. Oba miasteczka mają swój klimat, ale zdecydowanie bardziej urokliwa jest Ochryda. Bajeczne widoki, przepiękne uliczki, wodne taksówki, piękne zabytki. Zwiedziliśmy trochę świata, a były to nasze najlepsze wakacje. Gorąco polecamy!
Pokaż więcej opinii (38)

Pogoda

Średnie temperatury w lipcu

28

/14

°C

Temperatura dzień/noc

11

Godzin słonecznych
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem